Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 23:22   #61
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Koja knjiga, koje izdanje (godina) i koja organizacija?
ŠTO OČEKIVATI PRVE GODINE
Citiram : "I maloj dijeci, kao i svima nama , potrebno je nešto soli. "
Znači ipak nešto soli da. A isto tako mi je kazala pedijatrica. Ali to neznači da ću ih poslušati jer i povrće i voće može sadržavati to nešto soli i neću je stavljati dodatno u hranu.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:24   #62
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
beba mi je zdrava, vesela i dobro izgleda
pa neću ju šopat valjda ili namjerno unazadit sa žlice na bočicu jer ti imaš neku logiku da im poslije 6 mjeseci treba više mlijeka nego nego prije 6. i da se mlijeko pojedeno na žlicu ne računa.
ma računa se ali nažalost ti mene nikako nerazumiš šta ti pokušavam reći. meni , i da nadohranjujem dijete u obilnim količinama voća povrća , bi bilo malo dnevno 500 ml mlijeka i to je to. meni je mala ta količina . Ma šta god ko kazao drugačije.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:38   #63
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
beba mi je zdrava, vesela i dobro izgleda
pa neću ju šopat valjda ili namjerno unazadit sa žlice na bočicu jer ti imaš neku logiku da im poslije 6 mjeseci treba više mlijeka nego nego prije 6. i da se mlijeko pojedeno na žlicu ne računa.
i hvala Bogu da je tako. ali ja sam ti samo kazala moje mišljenje i nebi da to nikako shvatiš drugačije nego to - moje mišljenje. meni je sve ovo krenulo u drugome smijeru - a to neželim.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:51   #64
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
ŠTO OČEKIVATI PRVE GODINE
Citiram : "I maloj dijeci, kao i svima nama , potrebno je nešto soli. "
Znači ipak nešto soli da. A isto tako mi je kazala pedijatrica. Ali to neznači da ću ih poslušati jer i povrće i voće može sadržavati to nešto soli i neću je stavljati dodatno u hranu.
Malo dijete je dijete staro godinu dana i više, a do godine dana su dojenčad. Dakle, maloj djeci, tj. onima s godinu dana i više se može malo posoliti, ali se dojenčadi ne preporuča soliti hranu. Odraslom čovjeku je dovoljno 2 g soli dnevno, a mi dosoljavanjem pojedemo znatno više.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:06   #65
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Malo dijete je dijete staro godinu dana i više, a do godine dana su dojenčad. Dakle, maloj djeci, tj. onima s godinu dana i više se može malo posoliti, ali se dojenčadi ne preporuča soliti hranu. Odraslom čovjeku je dovoljno 2 g soli dnevno, a mi dosoljavanjem pojedemo znatno više.
radi se o djetetu do jedne god - pa i sam naslov ti to kaže da se radi o dobu do napunjene jedne god. ali to nije bitno. Knjiga isto navodi da se određena količina soli nalazi i u voću i u povću pa samim time bebe nadohranom konzumiraju sol. isto tako se nalazi i u majčinom mlijeku ( jedna šalica 5 mg), punomasno kravlje mlijeko ( jedna šalica 120 mg) , voćne kašice ( 1/2 staklenke 2-10 mg) navodi jedino da nema soli u žitaricama, odnosno u žitnim dječijim pahuljicama
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:32   #66
no, maloj djeci potrebno je nešto soli. i to nešto dobe iz hrane. nigdje u tvom citatu ne piše da bebi treba soliti hranu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:40   #67
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
no, maloj djeci potrebno je nešto soli. i to nešto dobe iz hrane. nigdje u tvom citatu ne piše da bebi treba soliti hranu.
Nerazumim
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:50   #68
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
ŠTO OČEKIVATI PRVE GODINE
Citiram : "I maloj dijeci, kao i svima nama , potrebno je nešto soli. "
dakle, tu ne piše da bebama treba solit hranu
samo da im treba nešto soli. a to nešto koliko im treba dobe iz hrane (povrće, mlijeko) koja sadrži soli u tragovima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:57   #69
oladite,sol ne ide do bar godine dana i amen.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:59   #70
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
a isto tako članovi te organizacije nalažu da sol u malim količinama je poželjna. s tim se neslažeš jel tako. knjiga mi u ruci stoji
Knjiga Što očekivati prve godine je knjiga troje autora, a ne WHO-a kao što je i upitno da li su ti autori članovi who-a. A to za sol, nisam primijetila da savjetuju dosoljavati hranu već kažu da je sol potrebna. Ali je dovoljna tolika količina soli koliko je može beba dobiti iz drugih namirnica koje konzumira, ima je čak u adapt. mlijeku.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:02   #71
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
meni , i da nadohranjujem dijete u obilnim količinama voća povrća , bi bilo malo dnevno 500 ml mlijeka i to je to. meni je mala ta količina . Ma šta god ko kazao drugačije.
Pa koliko bi ti onda dala dnevno bebi mlijeka i kako bi ju uz tu količinu mlijeka natjerala da jede ostalu krutu hranu? Pa nema želudac ko bačva (iako me povremeno podsjeća na budu sa ovolikim trbušićem)
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:05   #72
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
oladite,sol ne ide do bar godine dana i amen.
olađeni
Bilo kako bilo, djeca nam papaju sol, htijeli mi to ili ne
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:18   #73
Quote:
IpsyDipsy kaže: Pogledaj post
Pa koliko bi ti onda dala dnevno bebi mlijeka i kako bi ju uz tu količinu mlijeka natjerala da jede ostalu krutu hranu? Panema želudac ko bačva (iako me povremeno podsjeća na budu sa ovolikim trbušićem)
Meni stvarno neide u glavu kako dijete uz 5 obroka dnevno ne popije ili više mlijeka. Npr moja ima 6 obroka ( svako 4 sata) od toga su 4 najmanje mlijeko iz bočice sa rižinim pahuljicama ili bez ( 4 x 220 ml = 880) . Imamo 2 kašice , jedna je uvijek mliječna sa voćem , a drugi "kruti" obrok je jabuka sa nekim povrćem ali kako toga ne pojede u nekim obilnim količinama tako da ispada da mi beba popapa i više od 900 ml dnevno a nekada i više od 1000. ja ju nešopam , dijete to traži. Sasvim normalan količina i to svako 4 sata. Po noći mi slatko spava , nebudi se nikada, ja joj u snu dam bocu, ona ni oči ne otvori i pored toga odspava i do 12 sati u komadu. Od samoga rođenja. Prvi mjesec i pol je spavala i po cijele dane i noći . Dojila sam ju 5 mj. Nikada neplače, samo kada joj uzmem iz ruke nešto čega se dohvatila u tom svom silnom hvatanju svega i svačega.
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:26   #74
Da, ali s vremenom počneš izbacivati pahuljice i počneš ubacivati rižu, pa uz voće daješ svježi sir ili neku žitaricu, a gdje je meso i povrće i ostala hrana. Uz sve to još i litra mlijeka ??? Ne znam, moj popije 500ml mlijeka i još uz neki obrok ako mu u voće umiješam svježi sir ili jogurt. Pa ne mogu od svakog obroka raditi mliječni. Mlijeka je za doručak i večeru, a ostalo... šta već treba, uz sve to je i sisa, ali tu nije sigurno još 500ml.
Koliko ti je beba stara? Čekaj da joj uvedeš još krute hrane pa me zanima gdje ćeš onda ubaciti toliko mlijeka.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:34   #75
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
radi se o djetetu do jedne god - pa i sam naslov ti to kaže da se radi o dobu do napunjene jedne god. ali to nije bitno. Knjiga isto navodi da se određena količina soli nalazi i u voću i u povću pa samim time bebe nadohranom konzumiraju sol. isto tako se nalazi i u majčinom mlijeku ( jedna šalica 5 mg), punomasno kravlje mlijeko ( jedna šalica 120 mg) , voćne kašice ( 1/2 staklenke 2-10 mg) navodi jedino da nema soli u žitaricama, odnosno u žitnim dječijim pahuljicama
Ma naslov može reći štogod hoće- netko nije dobro preveo u knjizi tekst. Ja ti kažem definiciju: malo dijete je dijete starosti godinu dana i više.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:35   #76
Quote:
IpsyDipsy kaže: Pogledaj post
Da, ali s vremenom počneš izbacivati pahuljice i počneš ubacivati rižu, pa uz voće daješ svježi sir ili neku žitaricu, a gdje je meso i povrće i ostala hrana. Uz sve to još i litra mlijeka ??? Ne znam, moj popije 500ml mlijeka i još uz neki obrok ako mu u voće umiješam svježi sir ili jogurt. Pa ne mogu od svakog obroka raditi mliječni. Mlijeka je za doručak i večeru, a ostalo... šta već treba, uz sve to je i sisa, ali tu nije sigurno još 500ml.
Koliko ti je beba stara? Čekaj da joj uvedeš još krute hrane pa me zanima gdje ćeš onda ubaciti toliko mlijeka.
Nije do mene draga . ja bi sigurno stala na tih 880 ml, ja bi joj drage volje dala cijela ta dva oboka bez i kapi mlijeka ali ona ne želi. Tek joj je 8 mj, neznam možda se gđica i predomisli u svezi dohrane. A sad kada čitam te količine soli u tim jogurtima i svemu tome što treba svakodnevno papiti do god dana , kako da izuzmem tu sol
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:40   #77
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ma naslov može reći štogod hoće- netko nije dobro preveo u knjizi tekst. Ja ti kažem definiciju: malo dijete je dijete starosti godinu dana i više.
ma znam ali oni baš misle na dijete do jedne god. Knjiga se sastoji od toga da je raščlanjena na svaki mj djetetove dobi i što bi dijete u tom pojedinom mj trebalo , od fizičkog napretka itd.
Takva knjiga ima i za trudnoću i ta mi je super pomogla, ali neslužim se baš ovom. Više se ravnam prema djetetu i svom osijećaju , naravno uz ona osnovna pravila, tipa kada se kreće sa dohranom i šta se prvo daje. A sad joj dajem šta mi želi pojesti
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:47   #78
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
Nije do mene draga . ja bi sigurno stala na tih 880 ml, ja bi joj drage volje dala cijela ta dva oboka bez i kapi mlijeka ali ona ne želi. Tek joj je 8 mj, neznam možda se gđica i predomisli u svezi dohrane. A sad kada čitam te količine soli u tim jogurtima i svemu tome što treba svakodnevno papiti do god dana , kako da izuzmem tu sol
Mislim da smo već lagano na krivoj temi
Moj ima 8,5mj i stvarno sve klopa i totalno sam odustala od tolikog analiziranja svih pojedinih namirnica. Ma neće im biti ništa od toliko soli u jogurtu ili nekoj kašici.
On stvarno ne traži mlijeko u krutim obrocima tako da mu mogu raditi obroke sa svim ostalim namirnicama, a jede već većinu namirnica. Povremeno mu uvalim sisu da se malo pomazimo i mlijeko ujutro i naveče i to mu dnevno bude oko 500-600ml mlijeka možda koji put 700. Ma dosta mu je to.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 02:00   #79
Ja se od početke nezamaram sa namirnicama, izuzev da neželim soliti hranu. jela je sa glutenom i od 6 mj i ok je sve (kuc-kuc )
Možda će mi bolje prihvatiti komadiće jer već zija na sve iz moje ruke osim na kašiku . Čekam da joj narastu još ta dva gornja zuba pa da sam mirna kada mi jede tu bananu iz ruke a i sve oatalo šta joj dam . Ovako samo strepim da se nekrene grcati
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 11:24   #80
kate17 - ako joj daješ više od 500ml mlijeka i uz to joj daješ jogurt, sir, meso i ostale namirnice gdje ima puno bjelančevina i kalcija, to bi moglo biti previše bjelančevina za bebine bubrege. računaj koliko proteina ima pojedina namirnica i onda vidi da je npr. tvojih 750ml mlijeka opravdano.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.