Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 10:03   #21
Mislila sam na gljivice kod mene, vaginalne. Pa se bojim da nije od mene pokupio nekako...nisam jos imala sa kikačima frku sa aftama i soorom...
Još je jučer ujutro imao 3 eksplozivne zelene stolice, tako je i danas. Poslijepodne se to povuće. Tako da mislim da su i gljivice uz afte uznapredovale
Vidjet ću kako će biti još sutra, pa preksutra odemo pedici ako će trebati.
-Guybrush- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:55   #22
curke moje...

ako vam ista znaci savjet struke...nikako propolis na afte,pogotovo bebama...

kad jednom vidite kako izgledaju usta pacijenta koji se samoinicijativno lijecio propolisom,ostaje vam u sjecanju...vjerujte mi...

moja preporuke je Gengigel Baby...to je provjereno sredstvo za brze zacjeljivanje sluznice...a afte i same po sebi prolaze za 7-10 dana
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:03   #23
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
curke moje...

ako vam ista znaci savjet struke...nikako propolis na afte,pogotovo bebama...

kad jednom vidite kako izgledaju usta pacijenta koji se samoinicijativno lijecio propolisom,ostaje vam u sjecanju...vjerujte mi...

moja preporuke je Gengigel Baby...to je provjereno sredstvo za brze zacjeljivanje sluznice...a afte i same po sebi prolaze za 7-10 dana
Po savjetu struke smo i mi liječili M već nekoliko puta propolisom, svaki put uspješno. Kroz dva dana su prošle. Izuzev zadnjeg puta kad je imao upalu zubnog mesa istovremeno i bio na antibiotiku.

Meni je sasvim dovoljno da mi dva pedijatra na dva kraja Hrvatske kažu da mu mažem propolisom a pogotovo zaova farmaceut pa da uopće ne sumnjam u dobro djelovanje propolisa na afte.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:05   #24
Nama su preporucili tada bili Tantum verde sprej. Jel on ok?
Nama je pomogao, jer jedino tako je uspio pojesti nesto.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:07   #25
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
curke moje...

ako vam ista znaci savjet struke...nikako propolis na afte,pogotovo bebama...

kad jednom vidite kako izgledaju usta pacijenta koji se samoinicijativno lijecio propolisom,ostaje vam u sjecanju...vjerujte mi...

moja preporuke je Gengigel Baby...to je provjereno sredstvo za brze zacjeljivanje sluznice...a afte i same po sebi prolaze za 7-10 dana
a moja malena je isto dobila afte ali nam je preporuka Tantum Verde, da li jenetko koristio taj sprej?
__________________
01.02.2010. rodilo se sunce Ana
lanalena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:10   #26
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Nama su preporucili tada bili Tantum verde sprej. Jel on ok?
Nama je pomogao, jer jedino tako je uspio pojesti nesto.
Ako vam je pomogao tad onda je valjda ok. On je u principu analgetik+antiseptik, što se točnog sastava tiče ne znam puno niti sam se interesirala.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:13   #27
Stvarno je jer je uz njega samo mogao i jesti u to vrijeme. Ostalo je vristao od bolova. To je bilo proslo ljeto, znam da je afte jako tesko podnio tako da nam je sprej bio preporod.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:16   #28
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Stvarno je jer je uz njega samo mogao i jesti u to vrijeme. Ostalo je vristao od bolova. To je bilo proslo ljeto, znam da je afte jako tesko podnio tako da nam je sprej bio preporod.
Pa da, zato jer tantum ima analgetsko djelovanje pa smanji bol djetetu. Već sam gore napisala da je i nama M samo nakon tretmana propolisom nešto htio staviti u usta, inače ništa.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:17   #29
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:29   #30
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Po savjetu struke smo i mi liječili M već nekoliko puta propolisom, svaki put uspješno. Kroz dva dana su prošle. Izuzev zadnjeg puta kad je imao upalu zubnog mesa istovremeno i bio na antibiotiku.

Meni je sasvim dovoljno da mi dva pedijatra na dva kraja Hrvatske kažu da mu mažem propolisom a pogotovo zaova farmaceut pa da uopće ne sumnjam u dobro djelovanje propolisa na afte.
sve ok...
ja samo kazem sa stajalista stomatologa...na tu sam struku mislila...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:53   #31
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
sve ok...
ja samo kazem sa stajalista stomatologa...na tu sam struku mislila...
Ok, cijenim ja to, pogotovo stomatologe u slučaju afti ali mi je tvoj post izgledao kao reklama, ako si već stomatolog mogla si malo više napisati zašto nije propolis dobar (ako uopće nije dobar, iz mog iskustva s djetetom koje od ture afti smršavi kilogram, propolis je ). Zašto je to što si napisala bolje od propolisa. Nakon tvog posta sam išla guglati sastav i nisam ništa konkretno mogla pronaći osim toga da je potpuno sintetički a propolis je makar velikim svojim dijelom prirodan.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 20:47   #32
ja jesam stomatolog,ali nemam potrebu to naglasavat stalno...nije to bit ove price...
samo znam sto su nam o propolisu pricali na faksu i kako su izgledala usta pacijenta koji se njime lijecio...

e sad,u sastav i koristenje necu ulazit...samo znam da nam je profesorica rekla da ga zaobilazimo u velikom luku...

a kome pomaze,svaka cast...iako ja ga na bebicama ne bi koristila...ali to sam ja

i btw. nije bila reklama za Gengigel,ne znam zasto si to tako shvatila...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:17   #33
AFTE U USTIMA!!

Dobila mi je kćerkica upalu grla i uz to puna usta afti i jako je boli, jedva pije, ne jede skoro ništa danas. Pedijatar nam je dao neku kremu Rojazol za aftice ali eto zanima me ima li netko iskustva s tim ljigicama i kako bi joj još olakšala.. hvala"
frachop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 22:22   #34
Quote:
frachop kaže: Pogledaj post
Dobila mi je kćerkica upalu grla i uz to puna usta afti i jako je boli, jedva pije, ne jede skoro ništa danas. Pedijatar nam je dao neku kremu Rojazol za aftice ali eto zanima me ima li netko iskustva s tim ljigicama i kako bi joj još olakšala.. hvala"
nama je M dosad imao 5 puta afte, svaki pad imuniteta je bio popraćen aftama za vrijeme zadnjih afti proljetos 5 dana nije ništa pojeo, 5. dan je stavio usta dvije žličice Montea i to je bilo sve. ali je pio cijelo vrijeme pa smo nekako izgurali. izgubio je 1,5kg za tih 5 dana i bilo ga je pregrozno gledati. tako da suosjećam jako s tobom.
nama je propolis ipak najviše pomagao. više puta dnevno ispirati njime usta, nije ugodno i dijete peče dok mu stavljaš ali nakon mazanja propolisom malo to sve u ustima utrne i nama je M samo nakon mazanja uzimao čašu u ruke i pio.
što se bola tiče, bolje da o tome ni ne razmišljaš, boli gadno, M je non stop otvorenih usta hodao (2.god je napunio u veljači), prestrašno nešto.
i inače mu dezinficiramo usta često propolisom i kad nije bolestan i molim se da se afte nikad više ne pojave.
a što je najgore kad ih jednom dobiješ trajno se nastani virus u organizmu i jako je velika vjerojatnost ponovne pojave
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:11   #35
ja sam ih imala i dobila od zubara nekakvi recept za biljni sprej koji hladi, i za par dana je sve bilo zalječeno.. odvedi ju zubaru pa nek joj prepiše sprej (naravno koji djeca smiju koristit), to ti je bolje od gelova jer obuhvati veći dio dok špricneš par puta, nego dok mažeš gelom..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:18   #36
eh da, afte ti jako brzo prolaze...jedna ranica ti prođe za cca dva dana samo što se kod djece često dogodi da izbijaju jedna za drugom pa se malo otegne zaliječenje...uglavnom brzo prođe ali je mučno.
držite se.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:21   #37
nije bas, meni se otegnulo dok nisam počela špricati sa sprejom.. dotle niš ni pomagalo..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:32   #38
Meni je stomatolog dao kapi Dexamethason-Neomicin za koje ne znam smiju li dica a osim toga kad sam to slijedeći put zatražila od dr opće prakse gledao me ko da sam vanzemaljac i nije mi ih prepisao, valjda su samo za oči ili uši. S njima mi je prolazilo expresno, samo bi kapnila na štapić za uši i time premazala i ponovila par puta dnevno. Je li dijete maleno i da li stavlja u usta kakvu igračku ili slično probaj to izbaciti.
Sretno
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:39   #39
afte su gljivična infekcija
zato pomaže rojazol , a deksametazon je kortikosteroid koji lokalno smanjuje svrbeš, otečenost, ali ne liječi uzrok

preporučila bih octenispet sprej koji se bolje resorbira od rojazola, neće baš ublažiti lokalnu bol ali će ubrzati izliječenje jer je visokoučinkovit na dosta široki spektar bakterija, te na viruse i gljivice

meni je dr prepisla gencijanu violet , to je ono ljubičasta tekućina, takošer djeluje kao dezinfiijens, a osim toga čini mi se d amalo ublaći i lokalne simptome - jedin ju je teško namazati jer se jako teško pere pa mi je mala izgledala ko pankerica s ljubičastim pramenovima u kosi
možda bi lokalne simptome ublažilo nešto od sprejeva za upalu grla, jer u sebi imaju anestetika, tipa angal ( ne znam kolikoje dijete staro) ili tantum verde sprej, samo imaju većinom alkohol pa bi početno mogli peći, nisam sigurna
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 00:17   #40
Afte nisu gljivice, odakle ti to?



Afte u ustima male su rane okruglog ili ovalnog oblika, prekrivene žućkastim ili sivim naslagama te okružene karakterističnim crvenim upalnim pojasom. Vrlo su bolne, a najčešće se pojavljuju na sluznici donje usne, dnu usne šupljine i donjoj strani jezika. Rjeđe zahvaćaju obraznu sluznicu, sluznicu gornje usne i meko nepce dok se na zubnom mesu i tvrdom nepcu ne pojavljuju.

U nekih bolesnika od dva do tri dana prije izbijanja afti pojave se prvi simptomi kao što su peckanje i/ili svrbež. Afte su prisutne u 20% populacije, točan uzrok njihovog nastanka nije poznat. Prema mehanizmu nastanka, afte su autoimuna bolest koja se javlja dva puta češće kod žena i to u drugom i trećem desetljeću života.

>>Afte u ustima – liječenje

Od čimbenika koji imaju ulogu u nastanku afti treba spomenuti:

*naslijeđe – ukoliko jedan od roditelja ima afte postoji 40%šanse da će ih imati i djeca.
*emocionalni stres – iako emocionalni stres može potaknuti izbijanje afti, točan mehanizam reakcije još uvijek nije poznat.
*manjak željeza, vitamina B12 i folne kiseline. Nakon nadoknade željeza, vitamina B12 ili folne kiseline, u više od 50% bolesnika poboljšava se klinička slika ili, što je rjeđe, dolazi do potpunog izlječenja.
*gastrointestinalne bolesti – zbog smanjene resorpcije vitamina i minerala kao posljedicu možemo imati pojavu afti.
*menstrualni ciklus – u manjeg broja žena afte se pojavljuju ciklički u drugoj polovici menstrualnog ciklusa.

Afte traju od nekoliko dana do najviše 2 tjedna, nažalost nema terapijskog sredstva koje bi pacijenta zauvijek riješilo afti, u terapiji se najviše koriste lokalni pripravci kortikosteroida, za ubrzavanje cijeljenja mogu se primijeniti i preparati na bazi vitamina B6 . U slučaju izrazito bolnih afti može se upotrijebiti lokalni anestetik u gelu. Ordiniranje protugljivičnih lijekova nije potrebno. Što se prije započne s terapijom, cijeljenje traje kraće a simptomi su manje izraženi.

A ako ste pobornik ljekovitog bilja, pijte čaj od maslačka, jer će ubrzati cijeljenje afti i spriječiti njihovo ponovno pojavljivanje, stavljajte obloge od čaja nevena, držite vlažnu vrećicu crnog čaja na afti 10 minuta 2 – 3 puta dnevno, jer sadrži tanin koji ublažava bol ili napravite čaj od korijena sladića, jer ima antibakterijsko i antivirusno svojstvo
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.