Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 21:49   #1
Bakerova cista

da li je nekome možda dijagnosticirana, ili ju je netko operirao možda? molim vaša iskustva i bilo kakva saznanja općenito.. tnx
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 23:19   #2
zar baš nitko??!
__________________
Solamente che il buio ha i tuoi occhi sono notti che non dormo più belli da urlare i tuoi occhi incredibilmente azzurri ma sereni quasi mai. Il buio ha i tuoi occhi belli come li hai soltanto tu. Come farò a non guardarli più a non guardarli più.
diavoletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 15:49   #3
ee...ma ne sam da sam čula, nego sam i imala, tj. još uvijek ju imam(cistu) nažalost. evo ukratko. jedna osoba me jaako lupila u koljeno, nakon čega mi je puknio mišić(onaj lisni). i sad se tu stvorila neka tekućina i cijela mi je noga od skočnog zgloba do koljena, pa i koljeno bila natečena. užaas. ond sam nosila longetu neka cetri dana. nakon tog mi se ta voda povukla u koljeno, i tu je nastala ta cista. bila sam na tri punktacije koljena(zabodu ti oogroomnu iglu u koljeno i njom izvlače tu vodu), a na jednoj sam punkciji bila čak u zagrebu u klaićevoj. tamo su mi punktirali ali su izvukli sam malo vode, pa su mi dali i neku injekciju kojom su trebaliu razbit tu cistu, ali nije uspjelo. ajmo sam reć da se nisam mogla oslonit na tu nogu, a ostao mi je čak i ožiljak kod koljena. evo prošlo je dvije godine (na prvom sam pregledu kad se to dogodilo bila 6.6.2006.-znam, nisam mogla nać bolji datum) i tek sad mogu normalno čučnit,a i koljeno je prestalo boljet. al nekad kad ne vozim bajs, il se ne rekreiram ikako, zateže me koljeno i ne mogu normalno hodat. problem je što se sad to "zatezanje" javlja u lijevom koljenu, iako ja imam cistu na desnom. ugl. bila sam na rekreacijama u bizovcu, što je malo i pomoglo, ali specijalist mi je rekao da, ako osjetim neš u koljenu(jer mi se cista može povećat) moram doć na pregled i možd idem na operaciju. a najgore je to što imam 14 godina i treniram odbojku, tako da mi to stvara veliki problem al ajd...sam se nadam da mi se neće pogoršat. eto ukratko =)
-anche- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 12:22   #4
Bakerova cista/u zakoljenskoj jami

Spremam se na operaciju Bakerove ciste početkom 2010. godine.
Ako je netko bio na operaciji, zanima me kakva se anestezija daje i kakav je oporavak, odnosno koliko dugo traje.
G//** is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:23   #5
I G//**... da li imaš odgovor iz prve ruke kad vidim da nitko drugi nema iskustva s tim?
olidoboli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:36   #6
Još nemam odgovor. Imam dogovorenu operaciju 01.02., slijedi oporavak 2 tjedna, pa ću onda napisati svoja iskustva za sve koje zanima.
G//** is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:06   #7
Quote:
G//** kaže: Pogledaj post
Još nemam odgovor. Imam dogovorenu operaciju 01.02., slijedi oporavak 2 tjedna, pa ću onda napisati svoja iskustva za sve koje zanima.
Operacija se može raditi u općoj i spinalnoj anesteziji. Dan prije operacije te pogleda anesteziolog i preporuči ti vrstu anestezije i ti se možeš i nemoraš složit dakle biraš.Koliko traje oporavak neznam.Sretno!
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:23   #8
Evo, ja bih lijepo molila da natipkaš - mene zanima, jer ju i ja imam i ne znam kaj da delam. Danas idem na Šalatu po još jedno mišljenje... Čitam tu po netu - mirovanje, hladni oblozi, antireumatici... nema teorije!

Zanima me čisto radi usporedbe sa mojom - koliko dugo ju imaš, kakve tegobe imaš, jesu ti ju punktirali...?

Gdje si operiran?
Koliko operacija traje?
Šta kažu, da li se cista može opet vratiti?
Koja anestezija?
Oporavak...

Kao što vidiš imam 101 pitanje! SVE oću znat! Prokleto znatiželjna baba.

Fala lepa!

P.S. Nadam se da si je se rešil dok ja ovo tipkam... :-)
olidoboli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:52   #9
ja sam to operirala kad sam imala 6 godina.. ne sjećam se da sam uopće i znala da imam, nije me bolilo, ali je trener na tenisu primjetio kvržicu iza koljena, jel..
operirali su me na dječjoj ortopediji, dobila sam gips i pustili me kući..
ne znam kako se sad izvodi operacija, al kad sam ja bila prije 15 godina, bio je rez iza, 12 šavova, pretpostavljav da je na dječijoj nogici to zapravo bio dost sitan rez, al se sad razvuklo (iako se ni ne vidi baš zapravo). možda je danas laparoskopski?
i nije mi se nikad poslije vratilo..
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:42   #10
Dakle ta cista se u principu ne operira,osim ako ne stvara velike probleme. Pogotovo se ne dira kod djece. Ona pokazuje da u koljenu nešto nije dobro npr.oštećenje meniska, istrošena hrskavica itd. Operacijom ciste u pravilu ne rješavate uzrok njezina nastanka. Radi se o,najednostavnije rečeno,o jednoj vrećici povezanoj sa samim zglobom,a koja se ispuni zglobnom tekućinom. Operacija,ukoliko se operira,nije nešto zahtjevna:izvadi se cista i prešije komunikacija sa zglobom."laparoskopski"-ništa,gips poslije op.-ništa,anestezija-može spinalna(u leđa injekcija) ili opća (spinalna 100put bolja). Često se cista vrati. Eto,nadam se da sam nekomu pomogao.
barakn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:44   #11
Cista mi se pojavila preko noći, prije 2,5 mjeseca. Tri puta sam je punktirala. Na ultrazvuku se vidjelo da je unutar ciste
"solidna tvorba" - to može biti svašta, veličine 16 x 11 mm. Nakon svake punkcije, koja nije pretjerano bolna, kroz tri dana cista je postala ista. Ortopedica je preporučila operaciju. Rekla je da se cista može opet javiti, ali i ne mora.
Noga mi se bila sve "teža" i bolna prilikom hodanja, hodanja po stepenicama, čučanj nisam mogla i odlučila sam operirati.
Anestezija je bila spinalna, operacija traje 30-40 minuta. Oporavak još traje, nekih 14 dana. Danas sam se vratila iz bolnice, ne mogu ispružiti nogu, ali mogu hodati. Treba postepeno opterećivati nogu i nositi elastični zavoj.

Na operaciji sam bila u Čakovcu, na odjelu ortopedije, svi su super, boravak je bio jago ugodan. Lijekova protiv bolova ne štede.

Vađenje konciju je za 12-15 dana i mogu na posao.

Prije 14 dana mi se pojavila cista i ispod drugog koljena. Ortopedica je rekla - ultrazvuk i pregled.
Ja se nadam da je ova prazna i da će punkcija bpomoći, za sada mi ne stvara probleme, ali evo tu je.

Mislim da je to dovoljno.
G//** is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:09   #12
Hvala na odgovoru!
Meni se pojavila u 10. mjesecu. Punktirala sam je jednom. Opet se napunila i stvara mi probleme, no sada osjećam puno veće bolove u samom koljenu nego prvi puta. I kad mirujem, a da ne govorim kada hodam... Tako da sam u ponedjeljak otišla kod ortopeda koji veli baš to što kaže barakn - to je posljedica. Uzrok je neka povreda. Idem u ponedjeljak na magnetsku rezonancu i onda opet k njemu.
Pa ćemo vidjeti šta i kako dalje.
olidoboli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 13:15   #13
Quote:
barakn kaže: Pogledaj post
Dakle ta cista se u principu ne operira,osim ako ne stvara velike probleme. Pogotovo se ne dira kod djece. Ona pokazuje da u koljenu nešto nije dobro npr.oštećenje meniska, istrošena hrskavica itd. Operacijom ciste u pravilu ne rješavate uzrok njezina nastanka.
Ovo kao da moje koljeno opisuješ - u koljenu pateljitis (tako se baš ortoped izrazio ) i napuknuće lijevog stražnjeg roga meniskusa. Nakon fizikalne stanje znatno bolje, al ova Bakerova smeta, boli, zateže, izludit će me, a za nju su mi samo odmahnuli rukom
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:14   #14
Wink

Ne znam točno što je bilo uzrok moje ciste, jedino je ortopedica spomenula - slaba opna...
Ožiljak se dosta primječuje - 15 šavova dijagonalno ispod koljena, ali mene to previše ne smeta.
Nakon operacije, posjetila sam fizijatra koji je odredio 15 terapija.
To sam završila prošli tjedan i sad je koljeno sasvim u redu.
Ovo drugo za sada nisam dirala, jer mi ne stvara neke velike probleme, u stadiju mirovanja je, pa je bolje tako ostaviti.
G//** is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 13:31   #15
Tražim osobu koja dobiva biološki lijek Enbrel radi razmjene iskustava.
Viduševac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 18:24   #16
Biološki lijekovi za artritis

Quote:
Viduševac kaže: Pogledaj post
Tražim osobu koja dobiva biološki lijek Enbrel radi razmjene iskustava.
Na internetu postoji zajednica www.moj-artritis.com . Tamo ima grupa "Reumatoidni artrits" gdje možeš upoznati druge ljude koji uzimaju Enbrel ili druge biološke lijekove, te razmjeniti iskustva s njima ...... ima i par dobrih videa na tu temu.
KoZdrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 03:57   #17
bol nakon operacije bakerove ciste

nedavno sam oprirao bakerovu cistu. nakon mjesec dana bolovanja doktorica me poslala na posao koji je fizički vrlo zahtjevan (brodogradnja, brodomonter). nakon tri dana rada na brodu počela me boljeti cijela noga, i to više no što me boljela prije operacije.

otišao sam ponovno kod doktorice, požalio joj se, a ona mi je teškom mukom dala još nekoliko dana bolovanja jer sam po ''katalogu'' na bolovanju trebao biti max 21 dan.

nikada nisam bio ni na kakvom ultrazvuku ili pretrazi koja bi provjerila uzrok pojavljivanja ciste - sve je utvrđeno vizualnom pretragom.

budući da ponovno idem kod doktorice, molim za savjet, ako je već netko imao slično iskustvo - koje bih pretrage mogao, tj. trebao zatražiti kako bih ustanovio je li sve u redu. mislio sam zamoliti za fizikalnu terapiju, no, možda bi bilo dobro zatražiti i npr. ultrazvuk, magnetnu rezonancu i/ili posjetu određenom specijalisti... što mislite?

puno, puno hvala!
teglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:45   #18
Bakerova cista

Bok,vec godinu dana imam jake bolove u koljenju, po preporuci ortopeda uradila sam MR i na nalazu pise da imam Bakerovu cistu. Intra i ekstraartikularni ligamenti su intaktni. Kostana struktura je intaktna. Poplitealno se nalazi Bakerova cista dimenzija 40*15*7 mm. Moze li mi netko reci nesto vise o tome. Za mjesec dana idem kod ortopeda. Zabrinuta sam
nedq is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:41   #19
Lijep pozdrav! Prije mjesec dana mi je na ultrazvuku otkrivena bakerova cista. Kako kod nas lijecenje i pregledi idu sporo...a kod ortopeda imam pregled tek u 1. mjesecu sljedece godine, zanima me dali je i kada obicno potrebna operacija? moze li se bez nje ili je bolje odmah s njom rijesiti? hvala
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 07:44   #20
Bakerova cista

Lijep pozdrav! Prije dva mjeseca mi je na ultrazvuku otkrivena bakerova cista. Kako kod nas lijecenje i pregledi idu sporo...a kod ortopeda imam pregled tek u 1. mjesecu sljedece godine, zanima me dali je i kada obicno potrebna operacija? moze li se bez nje ili je bolje odmah s njom rijesiti? hvala
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.