Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 19:25   #1021
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
Našla si je dečka i bez problema ostavila djecu (2 i 8 god) babi na čuvanje i otišla na mjesec dana u Englesku kod dečka.
da ti je stalo do djece prijavila bi to na CSS (da smo u normalnoj drzavi)....

previse je tu kad bi, onda bi.....

uglavnom zenska je uzas, cudi me da si ti (zenska) tako nesto primjetila i napisala, i kladim se da joj niko u lice nije rekao da je gadura...a zasluzila je i vise od toga....
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 19:34   #1022
Quote:
ixa kaže: Pogledaj post
da ti je stalo do djece prijavila bi to na CSS (da smo u normalnoj drzavi)....

previse je tu kad bi, onda bi.....

uglavnom zenska je uzas, cudi me da si ti (zenska) tako nesto primjetila i napisala, i kladim se da joj niko u lice nije rekao da je gadura...a zasluzila je i vise od toga....
CSS ne reagira ni kad prijaviš zlostavljanje, a ne da će reagirat na nju koja je djecu zbrinula na sigurno i otišla malo isprobat potencijalni drugi brak. Ima bivšeg muža, neka brine on o tome...

Nas 5 kojima je to rekla, složile smo se da je ne podržavamo u tome i to joj rekle. Ako ima mozga, shvatit će što to znači, a očito da nema čim to radi pa se ne vrijedi ni raspravljat i mislit za nju...u ostalom s posla je pa ne možeš reći baš sve, nije mjesto za to. Prijateljica nam nije da joj se kaže van firme par riječi tako da...ima svakakvih roditelja. Ona misli da radi najbolje za djecu, jer ide najprije isprobat kako izgleda život s tim novim, a ako sve štima vodi i djecu k njemu...
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:04   #1023
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
Ima bivšeg muža, neka brine on o tome...
pa on nema pojma jadan...

pretpostavljam da mu je sud dopustio vidjanje djeteta 1x mjesecno...nit ce saznat ikad kako se majka brine za djecu....

u pravu si glupom tesko nesto objasnit, al djeca su u pitanju...mozda dramatiziram (svoju situaciju pretpostavljam).... al mozda se otac bori za tu djecu a ona....fujjj

dijete od 2god!!!!!!....bit ce da su frisko razvedeni, sudski proces je mozda jos u tijeku.....

lupam bezveze jer mi je zao te djece, a nemres pomoc....
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:12   #1024
Quote:
ixa kaže: Pogledaj post
pa on nema pojma jadan...

pretpostavljam da mu je sud dopustio vidjanje djeteta 1x mjesecno...nit ce saznat ikad kako se majka brine za djecu....

u pravu si glupom tesko nesto objasnit, al djeca su u pitanju...mozda dramatiziram (svoju situaciju pretpostavljam).... al mozda se otac bori za tu djecu a ona....fujjj

dijete od 2god!!!!!!....bit ce da su frisko razvedeni, sudski proces je mozda jos u tijeku.....

lupam bezveze jer mi je zao te djece, a nemres pomoc....
Nema veze koliko je dijete, bit je da dijete i majka se neće vidjeti čitav mjesec. Ok, ima ljudi koji zaista tako žive, zbog posla moraju žrtvovati da dijete vide jednom mjesečno, nekad i jednom u tri mjeseca, ali ova ih ostavlja željne majke, zbog qrca.

Žena je '85. god i rastala se, što i nije tako strašno, sigurno se iz ljubavi nisu razišli. No, meni je fascinantno da ona s dvoje djece i mlada, svježe rastavljena, već trči u drugi brak s čovjekom s kojim je tek par mjeseci.

Ne razumijem to nikako. Više nisi sama, imaš djecu, znači dva života su ti data na odgovornost u svakom smislu i kako tako olako ih daješ nekom drugom čovjeku da ih vaspitava?!
Možda sam ja zatucana, ali ovo mi nikako ne ide u glavu, to mi je baš nepromišljeno što radi...
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:24   #1025
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
to mi je baš nepromišljeno što radi...
neki bi rekli da to radi za dobrobit djece, jer bit ce im lakse kad majka bude zadovoljena....i svi odu u tudjinu JER tamo cvatu ruze....mozda i bude bolje...AL NA OVAKAV NACIN.....fujjj

i jos plus ocito ima PUNU podrsku majke svoje..."samo ti idi ja cu cuvat djecu, i lagat bivsem na telefon....".....
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 20:33   #1026
Quote:
ixa kaže: Pogledaj post
neki bi rekli da to radi za dobrobit djece, jer bit ce im lakse kad majka bude zadovoljena....i svi odu u tudjinu JER tamo cvatu ruze....mozda i bude bolje...AL NA OVAKAV NACIN.....fujjj

i jos plus ocito ima PUNU podrsku majke svoje..."samo ti idi ja cu cuvat djecu, i lagat bivsem na telefon....".....
Podršku ima to je sigurno, a da li bivšem mužu lažu, to ne znam.

Mislim da tako leti u brak, jer je teže sama nositi se sa dvoje djece, a opet ima šansu otići iz zemlje i živjeti bolje, nego ovdje. Čak i da on dođe ovdje živjeti, ne znam zašto misli da će se taj maksimalo posvetiti djeci koja nisu njegova?!
Ne mislim da nije zaljubljena, ali ipak, malo mi je to...ne znam ni sama kako bih nazvala...

Da preseli djecu tamo mora dobiti i dopuštenje bivšeg muža, pretpostavka, nisam sigurna.
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:11   #1027
Ja svoju djecu nisam vidio vise od mjesec dana. Najdulje ih nisam vidio 5 mjeseci.
Zivmo na drugim krajevima svijeta i ne mogu sjesti u auto svaki dan i odvesti se do njih.
Smatram se dobrim ocem, zapravo jako dobrim. Cujemo se telefonski vise puta tjedno, ali se ne vidimo (osim na skype).
Onda ovo da ih ne vidim cesto se ne racuna?
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:09   #1028
Quote:
Natashinka kaže: Pogledaj post
Podršku ima to je sigurno, a da li bivšem mužu lažu, to ne znam.

Mislim da tako leti u brak, jer je teže sama nositi se sa dvoje djece, a opet ima šansu otići iz zemlje i živjeti bolje, nego ovdje. Čak i da on dođe ovdje živjeti, ne znam zašto misli da će se taj maksimalo posvetiti djeci koja nisu njegova?!
Ne mislim da nije zaljubljena, ali ipak, malo mi je to...ne znam ni sama kako bih nazvala...

Da preseli djecu tamo mora dobiti i dopuštenje bivšeg muža, pretpostavka, nisam sigurna.
ne mora.ako ima skrbništvo nad djecom.po tome se razvedene žene s djecom nikad ne bi selileto zašto ona leti u drugi brak nije na poznanicima da sude. možda ne voli biti sama.to što je djecu ostavila zbrinutu s bakom opet je po meni ok. nije ih ostavila same, ili nekom tko nije djeci ništa u rodu, ne vidim gdje je tu mjesto za osude???i nekad se ljudi koji nisu biološki roditelji stvarno posvete toj djeci koju su "dobili" u paketu s partnerom.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:32   #1029
Quote:
SamoZaTebe kaže: Pogledaj post
Ja svoju djecu nisam vidio vise od mjesec dana. Najdulje ih nisam vidio 5 mjeseci.
Zivmo na drugim krajevima svijeta i ne mogu sjesti u auto svaki dan i odvesti se do njih.
Smatram se dobrim ocem, zapravo jako dobrim. Cujemo se telefonski vise puta tjedno, ali se ne vidimo (osim na skype).
Onda ovo da ih ne vidim cesto se ne racuna?
Da, jednako tako je mogla biti i tema "kakav trebaš biti muž da ne vidiš svoju ženu mjesec dana". Neki su i u brakovima ali rade u inozemstvu (ima i pomoraca i onih u Afganistanu i sl.)

Vjerojatno se na temi mislilo na one koji mogu ali ne žele
Ukratko- takvi nisu dobri roditelji.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 20:34   #1030
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se na temi mislilo na one koji mogu ali ne žele
Ukratko- takvi nisu dobri roditelji.
jel on dobar otac...dobio je pravo na vidjanje djeteta 1xtjedno radnim danom 2h + svaki drugi vikend 3h...

kad dodje do djeteta...dijete je umorno i iznervirano (dal to namjerno majka radi???)

odlucio je da ne zeli mucit dijete PUKIM ISPUNAVANJEM SUDSKE KVOTE....i sad je kaznjen OPET jer ne """"ODGAJA!!!!""" dijete kako je SUD PROPOVJEDAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:17   #1031
Bo,ja bi se samo kratko nadovezala na ovu temu situacijom iz mog života...a ona glasi ovako..citiram riječi mog bivšeg.,, pa nemogu ja nju viđati jer onda moram vidjeti i tebe'' ...imamo predivno djete od 4,5 god a ostavila sam ga zbog nasilja nadamnom i znam da je za nju možda čak i bolje da ga neviđa ali ipak bi voljela da se on više druži s njom jer fali joj osjetim to...i bude tužna kad joj obeća doći po nju a onda se u zadnji momenat predomisli...pa recite Vi meni kakav je to čovjek??? ufff sva se naježim od same pomisli...
nuvola02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:17   #1032
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
ne mora.ako ima skrbništvo nad djecom.po tome se razvedene žene s djecom nikad ne bi selileto zašto ona leti u drugi brak nije na poznanicima da sude. možda ne voli biti sama.to što je djecu ostavila zbrinutu s bakom opet je po meni ok. nije ih ostavila same, ili nekom tko nije djeci ništa u rodu, ne vidim gdje je tu mjesto za osude???i nekad se ljudi koji nisu biološki roditelji stvarno posvete toj djeci koju su "dobili" u paketu s partnerom.

Niko joj ne sudi, pričamo samo...jedan od razloga zašto roditelj ne vidi svoje dijete po mjesec dana.
Koga briga šta će ona sa svojim životom i životima svoje djece?! samo akd neko poslije 2 mjeseca veze frkne u brak onda to baš i nije neka sreća...

A, taj novi odabranik, ima i svoju djecu iz prošlog braka. Misliš da će se radije posvetit tuđoj, nego svojoj? Tuđu da gleda po 24 sata, a svoje ne? Hehe...pa teško...
Natashinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 12:10   #1033
Quote:
ixa kaže: Pogledaj post
jel on dobar otac...dobio je pravo na vidjanje djeteta 1xtjedno radnim danom 2h + svaki drugi vikend 3h...

kad dodje do djeteta...dijete je umorno i iznervirano (dal to namjerno majka radi???)

odlucio je da ne zeli mucit dijete PUKIM ISPUNAVANJEM SUDSKE KVOTE....i sad je kaznjen OPET jer ne """"ODGAJA!!!!""" dijete kako je SUD PROPOVJEDAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja sam napisala- koji mogu ali ne žele.
Ovdje to nije slučaj. Otac želi viđati dijete ali dijete ne želi (???) viđati njega- i to je moguće, a to je važnije jer pravo na viđanje je prvenstveno pravo djeteta.
Ne znam na temelju čega je kažnjen Nije valjda bivša žena nakon što se ta viđanja nisu odvijala na način predviđen u presudi, podnijela neku prijavu?

Quote:
nuvola02 kaže: Pogledaj post
Bo,ja bi se samo kratko nadovezala na ovu temu situacijom iz mog života...a ona glasi ovako..citiram riječi mog bivšeg.,, pa nemogu ja nju viđati jer onda moram vidjeti i tebe'' ...imamo predivno djete od 4,5 god a ostavila sam ga zbog nasilja nadamnom i znam da je za nju možda čak i bolje da ga neviđa ali ipak bi voljela da se on više druži s njom jer fali joj osjetim to...i bude tužna kad joj obeća doći po nju a onda se u zadnji momenat predomisli...pa recite Vi meni kakav je to čovjek??? ufff sva se naježim od same pomisli...
To je, po mom mišljenju, čovjek koji se još nije pomirio s činjenicom da je izgubio tebe. Pretpostavljam da, dok ne zasnuje novu obitelj, neće ni biti sposoban razdvojiti osjećaje prema tebi od osjećaja prema djetetu. Mnogi muškarci kad se rastaju ne rastaju se samo od žene nego i od djece, nažalost. Možda je to sve kod vas još prefriško pa mu daj vremena da se sredi. Nadam se samo da se to nasilje koje spominješ nije odnosilo i na dijete.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.