Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2005., 10:20   #1
Humanitarna akcija "A bebe...?"

Iako vec neko vrijeme traje, konacno sam se sjetila otvoriti topik o ovoj humanitarnoj akciji. Radi se o akciji kojoj je cilj prikupiti 2,5 milijuna kuna za obnovu Referentnog centra za dijabetes u trudnoći pri Klinici za ženske bolesti i porode u Petrovoj.

Sad, da ja ne drvim zasto je to lijepa, vazna i korisna akcija, eto jedan c/p o tome:

Predsjednica Hrvatskog perinatalnog fonda dr. Marina Ivanišević istaknula je da Referentni centar za dijabetes u trudnoći zbrinjava gotovo 98 posto svih dijabetičnih trudnoća u Hrvatskoj, a u njemu rodi oko 60 trudnica godišnje.

Cilj je akcije obnoviti i proširiti odjel koji je sagrađen još 1918. godine i potpuno je neprimjeren njezi trudnica s dijabetesom.

Za 25 pacijentica koje stalno borave na odjelu, te sve one koje dolaze na ambulantnu obradu, postoje samo tri toaleta i dva tuša, a u sobama zajedno leži i po sedam pacijentica.

"Zdravstvena obrada dijabetičnih trudnica, pa i onih s većim komplikacijama, kod nas je na vrlo visokoj razini, tako da u zadnje dvije godine nije umrlo nijedno dijete žene koja boluje od dijabetesa tipa I", istaknula je Predsjednica Hrvatskog perinatalnog fonda dr. Marina Ivanišević. Međutim, uvjeti u kojima borave takve trudnice potpuno su ispod europskih standarda.

Prikupljeni novac uložit će se u proširenje odjela, nove krevete, sanitarni čvor i novi ultrazvučni aparat.

U akciji će sudjelovati stotinjak hrvatskih firmi, a građani se mogu uključiti doniranjem pet kuna pozivom na broj 060 9000, kupovinom vrećica s oznakom akcije u svim Konzumovim prodavaonicama, te uplatom na žiro-račun Zagrebačke banke 2360000-1101589169.


Ako ove godine, u "vrijeme darivanja" odlucite podrzati jednu humanitarnu akciju, neka to bude ova. Moj je prijedlog da lovu uplatite direktno na tekuci racun otvoren za tu svrhu, a ne da zovete telefon, jer ce vam nesto od vasih 5 kuna pojest drzava i T-HT, a njima ta lova ionako ne treba! Ali trudnicama i bolnici fakat treba!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:11   #2
Ja samo dizem svoju vlastitu temu o ovoj humantarnoj akciji, da vas podsjetim da donirate koju kunicu za buduce majke - dijabeticarke!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:43   #3
Subota 10.12.2005 - Akcija "A bebe…?" na Cvjetnom Trgu

Zagrebačko dijabetičko društvo poziva Vas da sudjelujete u humanitarnoj akciji "A bebe…?". Kupnjom promotivnih majica na našem štandu na uglu Cvjetnog trga i Preobraženske ulice u subotu 10.12.2005. od 10-14 sati, pomažete obnovu referentnog centra za dijabetes u trudnoći u Petrovoj ulici.

(preuzeto s www.diabetes.hr)

inace, na odjelu koji se planira obnavljati, ne leze samo trudnice s vec postojecim dijabetesom, nego i zene koje su u trudnoci dobile tzv. gestacijski dijabetes, zatim trudnice s hipertenzijom i raznim problemima s fetalnim rastom. kao sto je vec naglaseno, radi se o jedinom mjestu u Hrvatskoj gdje takve trudnice mogu dobiti zbilja vrhunsku strucnu skrb (govorim o ljudima koji tamo rade i njihovim referencama). a dijele dva uzv aparata s cijelom petrovom

nadam se da ce namjestaj i instrumenti koji se sada koriste, nakon obnavljanja zavrsiti kao izlosci u muzeju
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:45   #4
Re: Subota 10.12.2005 - Akcija "A bebe…?" na Cvjetnom Trgu

Quote:
violent_femmes9 kaže:
Zagrebačko Dijabetičko Društvo poziva Vas da sudjelujete u humanitarnoj akciji "A bebe…?". Kupnjom promotivnih majica na našem štandu na uglu Cvjetnog trga i Preobraženske ulice u subotu 10.12.2005. od 10-14 sati, pomažete obnovu referentnog centra za dijabetes u trudnoći u Petrovoj ulici.
Hvala ti za ovo, sad znam sto radim u subotu prijepodne... posto ne rade pm-ovi, planiras i ti ici? KAva?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:47   #5
Re: Re: Subota 10.12.2005 - Akcija "A bebe…?" na Cvjetnom Trgu

Quote:
kemik kaže:
Hvala ti za ovo, sad znam sto radim u subotu prijepodne... posto ne rade pm-ovi, planiras i ti ici? KAva?
svakako cu doci ako taj dan budem u zg.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 16:22   #6
evo, ja opet dizem svoj vlastiti topik da vas sve skupa podsjetim na ovu akciju, i da je sutra od 10-14 na Cvjetnom akcija na kojoj se moze donirati za obnovu referentnog centra za dijabetes u trudnoći u Petrovoj ulici.


Vidimo se tamo!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 01:44   #7
Hm, da, dijabetis pa jos u trudnoci, grozno je to. Moja sucut...
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 09:37   #8
Quote:
Arslan kaže:
dijabetis

by the way, bolest se zove dijabetes.

i ne bih rekla da je ikome potrebna "sucut" zbog trudnoce...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 20:18   #9
Kupili smo dvije majice, dva "bedža" i vrećicu mada vrećica već imamo iz Konzuma
Floriana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.