Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 02:12   #21
nije toliko bitno kako netko jede, žvače li ili mljacka, nego tko mljacka

mene ne smetaju mala djeca, starci a pogotovo ne djevojke . Gnusobu mi mogu potaknuti samo oni muškarci prema kojima osjećam prirodni rivalitet, ma što god da radili iz skupa , kuckanje prstima, fićukanje, mljackanje ,žvakanje ili neko deranje općenito, pa i smjeh

ne smeta me recimo kihanje ili brisanje nosa jer je to znak neke njihove boleštine ili nedostatka pa me isto raduje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 16:00   #22
ja sam davno skužila da su to ljudi totalno nesvjesni sebe samih. njima je dobro, ali nije nama oko njih.

a šta bi tek rekli na jednoga koji hmm "pušta vjetrove" onako mrtav hladan u bilo čijoj prisutnosti, pa eto i za ručkom.

htjela sam temu o takvima otvoriti. nevjerojatno koja nekultura.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 16:21   #23
aa moja tema

ok, poznajem hrpu ljudi koje iritira mljackanje, ali sam ja također jedna od onih kod kojih izaziva ljutnju i bijes...
Zbog toga nastojim da sve obroke jedem sama, i da ne budem prisutna kad mljackatori jedu oko mene.
Posebna vrsta su oni koji pričaju dok jedu i kad kažem "prožvači pa reci" reagiraju samo "Haha ma samo sam kratko nešto mislio/mislila"

Moji bi se ljutili kad bih ustajala od stola za vrijeme ručka, i shvaćali to previše osobno, ali to su jednostavno trenuci u kojima se ne može isključiti..


Što se tiče kihanja, nikad nisam mogla kontrolirati hoću li kihnuti glasno.. nekad kihnem kao mali miš, a nekad kao životinja iz džungle.. Jedno ljeto, bio otvoren prozor, kihnem, i kaže netko ispred zgrade "nazdravlje" živim na 4. katu
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:12   #24
Quote:
casioedifice kaže: Pogledaj post
Ima li netko sa slicnim problemom i kako se nosi s tim ??? Obiteljski ruckovi , rodjendani itd su za mene prava nocna mora. Jednostavno poludim kad netko glasno mljacka ili srce juhu , nista me na svijetu ne izbaci iz takta ko to. Vec dugo godina nastojim jest sam kad svak drugi pojede. Dan danas nisam naucio kako to kontrolirat..ali dobro , u zadnje vrijeme citam o tome i lakse mi je kad znam da nisam lud nego je to pravi poremecaj
skuliraj se. To znači da je ukusno. Liudi se opuste i uživaju....srrrrrrk

ssrrrrrrrrrrk..... ....gnjac....mmmmmmm.......mljac ....mljac
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 08:52   #25
Srkanje i mljackanje su pokazatelj priprostog covjeka koji se ne zna kontrolirati u drustvu.
Kad to netko radi javno, smatram da su mu ogranicene intelektualne mogucnosti. Onak sto sljedece mogu ocekivati: podrigivanje, prdenje, kopanje nosa...

Zahvalna sam kad ljudi svoje gadljive navike prakticiraju kad su potpuno sami i ne smatram se pocascena ako svoju opustenost i bliskost meni manifestiraju na taj nacin.
Uglavnom nista ne kazem, ali znatno skratim boravak u drustvu mljackavaca.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:33   #26
Inače taj poremećaj se zove mizofonija, a jedini lijek za uzročnike ovog poremećaja je bonton
Zhupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:57   #27
Quote:
Zhupo kaže: Pogledaj post
Inače taj poremećaj se zove mizofonija, a jedini lijek za uzročnike ovog poremećaja je bonton
Možda se ne radi samo o nedostatku bontona. Hmmm

Obsessive-compulsive spectrum disorder

Testirajmo
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 01:42   #28
Od mljackanja se možeš udaljiti.
Udaljiti se od svakodnevne, cijeloproljetnoljetnojesenske, prije 8h, pod prozorom, u par intervala, višesatne skladbe svirane na kosilici (i flakserici, naizmjence) s ne-električnim motorom.. izaziva deficit bontona do razine (opsesivnog) bljeskanja slika, višestrukog (33/36/39/63/66/69..) ubadanja najvećim kuhinjskim nožem, "s-mrskavanja" ljuske velikog jajeta čekićem, zapikavanjem (i namjernim ostavljanjem zapiknute) sjekire u leđa....
Dođeš u prirodu i onda je svakodnevno ("oblikuješ po svojim.. niti potrebama, zapravo..") siluješ, masakriraš, kolješ, tjeraš na pokoru, submisivnost.
Možda ne toliko off pomisao; kako čovjek (muški primat posebice) primordijalno, krajnje mrzi (između svega ostalog) istu.
Ili stan "s pogledom" na 50 metara udaljeno gradilište, kompleksa zgrada, čiji se rok izvedbe procjenjuje na negdje 3 (znači "5") godine unaprijed. 3(5)godišnja, svakodnevna, cjelodnevna.. simfonija kristalno čujna.. i vibracijski podržana.. i pored najskuplje, 4struko, blindirano staklo stolarije. Ili....
Nije možda do nemogućnosti toleriranja ili mržnje zvuka.. koliko do nemogućnosti toleriranja osobe, ideje, projekta, plana, načina.... koja po inerciji svoje indolenciji, budi (jednaku.. indolentnosti na bilo koga/što) potrebu ekspresije na načine koji nisu u skladu s bontonom. Sva sreća na koliko-toliko, usvojenosti (bontona) mehanike modela samoočuvanja, poimanja uzroka i posljedice, mogućnosti ekskavacije obrazaca s trajnim posljedicama.... Da nije istih ("anarhija"), mnogi od nas, gledali bi se nekim sasvim (crno crvenim) drugačijim očima.
U moru "poremećaja".. ignorance is bliss.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:21   #29
Quote:
casioedifice kaže: Pogledaj post
Ima li netko sa slicnim problemom i kako se nosi s tim ??? Obiteljski ruckovi , rodjendani itd su za mene prava nocna mora. Jednostavno poludim kad netko glasno mljacka ili srce juhu , nista me na svijetu ne izbaci iz takta ko to. Vec dugo godina nastojim jest sam kad svak drugi pojede. Dan danas nisam naucio kako to kontrolirat..ali dobro , u zadnje vrijeme citam o tome i lakse mi je kad znam da nisam lud nego je to pravi poremecaj
Mene isto uzasno nervira to mljeckanje i onda mi kaze da je to zato sto zeli svu hranu dobro sazvakati .. dođe mi da pucam
oriom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:04   #30
i mene to stravično nervira...osim naslanjanja glave na dlan dok jedem ili znam čak drzati slusalice tijekom ručka, drugog načina za to ne slušat, nisam našla.
I jos jedna stvar mi je nesnosna, kad osoba je prehlađena pa šmrće, nikako da obrise nos nego uvlači slinu u sebe...odvratno
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 07:29   #31
MIZOFONIJA

Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
i mene to stravično nervira...osim naslanjanja glave na dlan dok jedem ili znam čak drzati slusalice tijekom ručka, drugog načina za to ne slušat, nisam našla.
I jos jedna stvar mi je nesnosna, kad osoba je prehlađena pa šmrće, nikako da obrise nos nego uvlači slinu u sebe...odvratno
Znanost je otkrila o čemu se radi: http://www.telegram.hr/zivot/znanstv...aign=NetWidget



Znanstvenici su otkrili zašto neki ljudi ne podnose glasno žvakanje i izgleda da se radi o stvarnom poremećaju
Znanstvenici su proučavali zašto neki pojedinci pate od mizofonije

Nova studija skeniranja mozga pokušava objasniti zašto neki ljudi mrze zvuk kada netko glasno žvače hranu ili kad teško diše, piše Tech Times. Istraživački tim s Newcastle Universityija objavio je zašto neki pojedinci pate od mizofonije, poremećaja kojeg karakterizira mržnja prema zvukovima jedenja, žvakanja ili ponavljanog paljenja i gašenja kemijske olovke. Takvi zvukovi se nazivaju”triger zvukovima”.

Istraživanje je pratilo 20 ljudi koji pate od mizofonije i 22 ljudi bez tog poremećaja u nekoliko centara u Ujedinjenom Kraljevstvu. Magnetska rezonaca je pokazala da se pacijentima promijenila moždana aktivnost kada su čuli triger zvukove.


p.s.

Moju gospođu ovo gori boldano isto gadno nervira !!
Osim ove vrste nosate mizofonije, ona pati i od strugapijatofobije
(to ti je zvuk koji stvara jedaći pripbor po tanjuru - pijatu , dok se jede )
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 10:15   #32
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Od mljackanja se možeš udaljiti.


.
Nije možda do nemogućnosti toleriranja ili mržnje zvuka.. koliko do nemogućnosti toleriranja osobe, ideje, projekta, plana, načina...







U moru "poremećaja".. ignorance is bliss.
ili do nemogucnosti toleriranja vlastite inercije i jad na samog sebe sto nista ne mijenjas a debelo nisi zadovoljan. s okolnostima u kojima zivis
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 11:23   #33
Nekulturno mi je i prosto ali se mogu isključiti da ne čujem.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:52   #34
netom prije migrene, primjetim da mi dode do misofonije, tako nesto
znaci smeta mi svaki ali svaki zvuk koji nije advekatan za podrucje gdje se nalazim.
mislim da bi mi i hrkanje smetalo.
sreca, nemam curu. nemam decka. ali smetalo bi mi i tad.
ponekad i sama zvacem glasno, pa pomislim da li to ljudi cuju, one zvukove krckanja. kad primjerice jedem cips.
__________________
je, ja sam i kriva sam za sve.

ako mislis o necemu previse, i ti si kriv/a. ;)
eilee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:52   #35
Dosta toga mogu podnjeti,ali to jednostavno ne.
Niti mljackanje,niti žvakanje,niti podrigivanje.Pitam se da li sam normalna?
Ali to me toliko izbaci iz takta,da ako ne prestane u stanju sam prekinuti jelo.
Nemam vise niti volje niti teka.
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:43   #36
Uz sve nabrojano me nervira kada netko priča punih ustiju pa moram hvatati fragmente rečenice...
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:18   #37
Nema mi gore nego kad netko srce juhu za stolom ili caj. Pa kad ga tad ne bih osamarila, a to najcesce namjerno radi otac. Tu se uklapaju busilice,brusilice,strojevi svih vrsta... bilo kakvo lupanje posudjem,struganje priborom po tanjuru,urlanje televizije... mene se smatra zivcanom i ludom i ja tu ne mogu nista.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:32   #38
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:34   #39
Ne kaže se bezveze "nije žvaka za seljaka". To je opća nekultura i svakom normalnom čovjeku bi takvo što smetalo. Imao sam probleme sa tim kad bi gledali tv skupa i počne mljackanje čak i kad se ne jede,stalno radi nešto jezikom i kad kažeš da ne radi to opet još jače kako bi do kraja poludio. Ili dok netko ne gleda u svoj tanjur dok jede i govori punim ustima,još ako radiš s takvima u smjeni,užas.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:13   #40
Tko bi rekao da je "toliko" ljudi podložno na takvu trivijalnost, koja, kao provokacija, ne iziskuje nikakav misaoni obrazac. Samo malo, slinasto, sluzasto bogate "glossolalije".. šmrcanja, "cuclanja zuba", grgljanja sluzi..... uz jednu, dvije, tri sline bogato potencirajuće "žva(lja)kice".. i čudo. Instant otpakirana ljudskost.
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.