Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 10:49   #61
A što se tiče običaja i kuda mali Mujo...
Kod mene na poslu se slavi. Na početku sam i ja. Da bi zaključila da častim ljude do kojih mi uopće nije stalo. Sada odvedem nas 3-4 na klopu i pivo
Kod ostalih dođem ako me pozovu, učestvujem u poklonu ako netko skuplja i amen.

Previše godina da bi robovala tuđim očekivanjima.
__________________
Hvatam svog vrapca
Crossfaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:53   #62
ako popustiš odmah na prvoj preponi, pokojna si. donesi ono što tebi paše. oni kojima se svidi su potencijalni frendovi na poslu, oni koji frknu nosom ionako bi te ogovarali bez obzira na menu. takve stvari su neizbježne.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:13   #63
Da ne odgovaram svima posebno...
Nisam u Zagrebu i nemamo baš previše ponude veganskih restorana. Našla sam dvije žene koje u fušu prave kolače i hranu za proslave pa sam s njima dogovorila što će se praviti. Tak da nije caterign u svilenim rukavicama i lakiranim cipelama
Kolege su, osim tih dosadnih podbanja o hrani (ali i to nije prvi i zadnji put da čujem) i više nego dobri. Stvarno su na početku rada izašli u susret i pomogli što god mi je trebalo.
Ovo je prvi put da sam u većem kolektivu i da častim pa sam zato tražila tuđa mišljenja.
Druga stvar je kad frendove izvedem van pa svatko naruči što hoće, neću im govoriti što smiju a što ne.
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:12   #64
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Druga stvar je kad frendove izvedem van pa svatko naruči što hoće, neću im govoriti što smiju a što ne.
A kolegama hoćeš?

Vjerojatno te neće ubiti ako hrana bude i veganska i obična.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:14   #65
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
A kolegama hoćeš?
Kolegama ona dofurava, nije da si naručuju

Quote:
Vjerojatno te neće ubiti ako hrana bude i veganska i obična.
Neće nju, ali hoće životinje!
A to je poanta


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:24   #66
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kolegama ona dofurava, nije da si naručuju



Neće nju, ali hoće životinje!
A to je poanta


-Stipe
Ako izvede vani frendove znači da ona plaća, ako dofura kolegama ona plaća.
Za neke troši lovu za leševe, a za neke ne

Jasno je meni da je ona protiv ubijanja životinja, sve pet, ali i sama kaže da su kolege ok i da ju zezaju zbog hrane, pa zašto ne bi mogla napraviti ustupak?
Osim toga, ako donese i jedno i drugo daje im šansu da probaju to što ona voli, a ako im se ne svidi imaju rezervu

Ili ih veganskim menijem misli preobratiti?
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:25   #67
Aj daj ne pizdi.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:26   #68
nije ni rekla da bi složila veganski nego vegeterijanski meni
i drugačije je kad nekoga vodiš u restoran u kojem postoji jelovnik i svatko si naručuje što želi
i kad hranu donosiš negdje u društvo
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:32   #69
pa nitko neće crknut ako dobije kanapeiće s namaznim sirevima i pohanim tikvicama, gljive s nečim, punjena jaja bez šunke, rolice punjene sirom i preko sezam.... samo neće bit pršuta i salame i dio može biti na kruhu bez glutena za onu žensku. da nije najavila vegeterijanski meni i da donese ovo što sam nabrojala, ja ne bi ni skužila da mi fali šunka negdje.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:36   #70
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
od razmišljanja kako složiti mesni, a veganski, bezglutenski meni me boli mozak.
ne znam, meni te situacije nisu za prakticiranje principa jer me obično zamaraju, pa gledam da prođem što jednostavnije. hence! ja bih im uzela obične plate + vegansku, i ako sam dobre volje, napravila neki uberkul veganski kolač da vide kak to može biti super. nikakvi blenderi ni ništa.

ne znam što da mislim o principima i etici u ovom slučaju.
Da, ni ja.

Ako već nekog častim, glupo mi častit nečim što ljudi ne vole.
S druge strane, nije stvarno da će itko umrijet bez mesa, zezanje je stvar navike, većina ni ne zna jel im fino ili nije i vole li ili ne, sigurno da bi se od fino pripravljene veganske hrane najeli.
Tak da ono...

Edit: i to što Ari kaže, da im ne kažeš većina ne bi ni skužila osim ako nije samo posloženo sirovo nešto.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:41   #71
pa al nije da ih hrani nečim što ne vole. neće im donest da grickaju morske trave, nego sve normalna hrana koliko sam ja skužila. guglala sam malo slike za vege kanapee: pomidori, sirevi, mocarele, tikvice, špinati, jaja,... sve mljac stvari. pogotovo kad vidiš lijepo dekorirano na plati :gladna:

a ja stvarno volim meso.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:42   #72
Veganka sam, i kada slavim nešto na poslu nosim vegansku hranu. Npr. razne namaze, puno salata, narezano svježe povrće, ispečem kruh, kolače, odnesem cugu. I svi na poslu su mesožderi ali ne prigovaraju, jedu. Rekla sam im da nema šanse da zbog njih pripremam meso.
Kada oni svi slave rođendan ja nosim svoj ručak, i to jedem. Samo jedna kolegica se potrudi donijeti neko jelo od povrća za mene.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:44   #73
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa al nije da ih hrani nečim što ne vole. neće im donest da grickaju morske trave, nego sve normalna hrana koliko sam ja skužila. guglala sam malo slike za vege kanapee: pomidori, sirevi, mocarele, tikvice, špinati, jaja,... sve mljac stvari. pogotovo kad vidiš lijepo dekorirano na plati :gladna:

a ja stvarno volim meso.
ma jasno, kužim. To "ne vole" sam više onako, nećeš počastit kolegu alkoholom ako je protivnik alkohola ili vegetarijanca mesom ako je vegetarijanac.
Al mesožderi obično jedu sve pa ono...ne vidim ni ja problem.

I zašto ja to stalno čitam čišćenje radnog kolektiva mislila sam da se radi opet o dilemi jel čistačice smiju dirat računala na poslu ili ne
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:45   #74
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa nitko neće crknut ako dobije kanapeiće s namaznim sirevima i pohanim tikvicama, gljive s nečim, punjena jaja bez šunke, rolice punjene sirom i preko sezam.... samo neće bit pršuta i salame i dio može biti na kruhu bez glutena za onu žensku. da nije najavila vegeterijanski meni i da donese ovo što sam nabrojala, ja ne bi ni skužila da mi fali šunka negdje.
Upravo to!

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
I zašto ja to stalno čitam čišćenje radnog kolektiva mislila sam da se radi opet o dilemi jel čistačice smiju dirat računala na poslu ili ne
Također.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:53   #75
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
Veganka sam, i kada slavim nešto na poslu nosim vegansku hranu. Npr. razne namaze, puno salata, narezano svježe povrće, ispečem kruh, kolače, odnesem cugu. I svi na poslu su mesožderi ali ne prigovaraju, jedu. Rekla sam im da nema šanse da zbog njih pripremam meso.
Kada oni svi slave rođendan ja nosim svoj ručak, i to jedem. Samo jedna kolegica se potrudi donijeti neko jelo od povrća za mene.

I ja sam kad je netko častio uzela salatu ako je ima, ako ne nikom ništa. Uzmem vodu, kavu ili sok. Ne očekujem da drugi titraju oko mene. Ne samo na poslu nego i inače kad su druženja uz hranu.
A i hrana koju sam planirala naručiti nije egzotična. Burgeri od heljde i batata, namazi od slanutka, patlidžana i pečene paprike, kruh od pira, varivo od gljiva (da pojedemo i nešto na žlicu) i torta od badema.
I ovo mogu sama napravit.
Ništa neuobičajeno Mislim da mesožderi jedu sve namirnice koje sam nabrojila, ili većinu.
__________________
I'm fist-fighting with fire
Just to get close to you
Can we burn something, babe?
darija* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:54   #76
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
pa al nije da ih hrani nečim što ne vole. neće im donest da grickaju morske trave, nego sve normalna hrana koliko sam ja skužila. guglala sam malo slike za vege kanapee: pomidori, sirevi, mocarele, tikvice, špinati, jaja,... sve mljac stvari. pogotovo kad vidiš lijepo dekorirano na plati :gladna:

a ja stvarno volim meso.
vege klopa je stvarno fina. a nikoga neće ubit obrok bez mesa.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:04   #77
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post

I ja sam kad je netko častio uzela salatu ako je ima, ako ne nikom ništa. Uzmem vodu, kavu ili sok. Ne očekujem da drugi titraju oko mene. Ne samo na poslu nego i inače kad su druženja uz hranu.
A i hrana koju sam planirala naručiti nije egzotična. Burgeri od heljde i batata, namazi od slanutka, patlidžana i pečene paprike, kruh od pira, varivo od gljiva (da pojedemo i nešto na žlicu) i torta od badema.
I ovo mogu sama napravit.
Ništa neuobičajeno Mislim da mesožderi jedu sve namirnice koje sam nabrojila, ili većinu.
Sve ovo što misliš naručiti je uobičajeno. Možeš i mene pozvati .
Nitko neće umrijeti ako jedan rođendan bude bez posluženih životinja. Različitost je dobra stvar.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:06   #78
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
A i hrana koju sam planirala naručiti nije egzotična. Burgeri od heljde i batata, namazi od slanutka, patlidžana i pečene paprike, kruh od pira, varivo od gljiva (da pojedemo i nešto na žlicu) i torta od badema.
I ovo mogu sama napravit.
Jedem meso (iako bih uredno mogla i bez njega), ali ovo mi se sve čini super.
A imaš neki recept za ovo boldano?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:06   #79
Nisam vegan, imam prijatelje vegane i kad dođu kod mene uvijek im složim nešto veganski. I ne služim mesa uz to. Jer ih respektiram. I jedem to zajedno s njima, jer mi je ukusno i fino to jest. I nemam potrebe stavit fetu mortadele u svoj dio obroka.

Nego su mnogi ljudi jebeni idioti. To je cio problem.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:17   #80
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nisam vegan, imam prijatelje vegane i kad dođu kod mene uvijek im složim nešto veganski. I ne služim mesa uz to. Jer ih respektiram. I jedem to zajedno s njima, jer mi je ukusno i fino to jest. I nemam potrebe stavit fetu mortadele u svoj dio obroka.

Nego su mnogi ljudi jebeni idioti. To je cio problem.
ne mislim da je disrespectful u svojoj kući kraj veganske hrane poslužiti i meso. ako mi se jede. ili nekom trećem.
a ni staviti mortadelu ako nam se jede.

ovaj konačno autoričin meni mi se sviđa, pozvat ću se
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.