Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 16:55   #101
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Evo kaže Dalićka da će buduća vjerovnička struktura Agrokora ovisiti o vjerovnicima, koji mogu doslovno sve prema čl. 43. Lex Agrokora. Ista ona Dalićka koja je u intervjuu za (čini mi se) SD prije par mj izjavila da se vlasništvo malih dioničara u firmama unutar koncerna nebu diralo, a intervju je bio tik prije lokalnih izbora.

Inače pogledati si poziv na gs Petrokemije da se stekne dojam kakav bi to haircut mogao biti, recimo smanjivanje nominale na 1 kn, pa spajanje 1 u 10 dionica, naravno uz još čudo novih dionica.
Pardon, vlasnička struktura, naravno...
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:00   #102
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Pardon, vlasnička struktura, naravno...
Koji je meni, spajanje 10 dionica u jednu, i brutalno razrjedjivanje vlasnistva
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:50   #103
Jedva čekam da otvore tržište za ovu dionicu.
Kolege koji dnevno prate ZSE molim da me obavijeste kada se to dogodi.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:03   #104
kako izgleda nikad to više neće vidjeti trgovanja na ZSE
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:46   #105
Meni nije jasno zasto vec nije odblokirano
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:37   #106
Danas izašao članak u JL da će debt to equity ići samo na razini koncerna. Moje pitanje je sljedeće, zašto bi se bilo koji od vjerovnika Agrokora, a koji već zna da će otpisati dobar dio potraživanja, odrekao recimo 50% Leda ili 25% Jamnice i prepustio ih malim dioničarima, a postoje jamstva koja konzumiraju cijelu firmu. To mi jednostavno nema nikakve logike.

Apropos (valjda) očekivanog skorašnjeg početka trgovanja Todexom, riječ je o prevrućim krumpirima, doslovno za držati ih špekulativno kraće vrijeme u nadi da će se prodati po većoj cijeni. Pa kako drugačije postupiti kad ovdje može opet biti blokada svaki čas, kad se nezna vrijedi li to išta itd...
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 03:49   #107
Kad ce odblokirat?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:54   #108
Sutra kreće, kolika je ono hipoteka, samo 25 milijardi.
To je pravo poslovanje ,uf
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:48   #109
Ovo vrijedi 1kunu ako i toliko.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:36   #110
Pa ja iskreno ne znam. Tesko mi je odrediti. Ovako gledam, mogao bi danas odmah rebound, ili sutra jos gori potop. A ukupna vrijednost ovisi o krajnjem dogovoru s dobavljacima i vjerovnicima. Jedino sto sam siguran je da ce vlasnici najvise izgubiti. A koliko vrijedi stvarno ne znam, nisam pametan. Ovi koji sad kupuju to je cista spekulacija i ja im zelim da profitiraju. Jedino se nadam da mi mirovinski fondovi ovo ne kupuju
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:06   #111
Vlasnici i suvlasnici su sve izgubili, nema tu pomoći dugovi su ogromni.Druga je stvar s dobavljačima,kreditorima i obvezničarima.Oni će krojiti daljnu sudbinu ovog cirkusa. Ovo na burzi je kockanje po sistemu tko zadnji magarac.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:43   #112
Svi oni koji ovo sada kupuju trebaju uzeti u obzir slijedeće: Ako vjerovnici ne izglasaju nagodbu zbog interesa razlučnih vjerovnika koji su osigurani ide stečaj.Stečaj riješava daljnje poslovanje ili likvidaciju nakon prodaje i namire.
Ako pak vjerovnici imaju više od2/3 onih koji su za nagodbu, tada ide otpis dijela potraživanja i dokapitalizacija.Ovo je jedina slamka za koju se mogu uhvatiti ovi kockari no, tada će sve biti po 10 kuna.
Moje pitanje je koliko će izgubiti Adris koji ima zalog u dionicama Jamnice?
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:42   #113
Nije valjda da nikoga više ne interesira Ledo?

Danas je završio na 403,50. Što očekujete dalje?
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:44   #114
Očekujemo expresan povratak na 7x,xx, kao i zadnji put......ili jos nize.......čim nas Ramljak uveseli sa svojim novim obraćanjem javnosti.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:21   #115
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Nije valjda da nikoga više ne interesira Ledo?

Danas je završio na 403,50. Što očekujete dalje?
Očekujem od Purka veći pritisak kroz javnost i kroz pravne kanale.

Moje mišljenje je da svoje dionice trebaš tretirati kao gubitak.
Ako ih odlučiš prodati, nemoj više niti slučajno gledati taj ticker.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 18:46   #116
Jbt što su primitivci napravili od naše ekonomije. Ledo je baš firma sa velikom tradicijom i odličnim sladoledima, uz bok najboljim svjetskim. Da bar hoće past vrijednost tajkunskih nekretnina 90% a ne da uništavaju zdrave firme. ZSE više i nema smisla nikakvoga. Tko od firmi valja treba se izlistat na neku stranu normalniju burzu.

Kad čujem riječ domaći menadžer znam da je neka propast na vidiku
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:51   #117
Dobra stvar je što je cijela priča za mnoge savjetnike mogući primjer za desetljeće. Ako ćemo po Parlamatu, mislim da su dioničari dobili obeštećenje. Nema veze jel to 10% od zadnje veće tržišne vrijednosti.
Ne kužim kako može matična firma koja ima 48% LEDA obezvrijediti dionice.

Drugo je ZSE a drugo je je naš miks Anglosaksonskog i Centralnog prava.
Nabadam. (nemam dionice Agrokorovih poduzeća)

Preporučam imatiljemi dionica da se prijave u udrugu, čak i ako vas traže članarinu. Što više love to je moguće bolji odvjetnički.

--

Ja sam na temi Agrokor u korijenu ovog PDFa predložio da svi lešinari uzmu krovnu kompaniju, a svi domaći dužnici+dioničari (i Mirovinci) uzmu ostalo.
Mislim da Purko cilja na sličnu varijantu.

Također bi povezao budući IPO Hepa s ovom pričom.
Kako vjerovati vladi ako te na jednom pljačka a na drugom uvaljuje HEP?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:02   #118
BTW
Namjerno razdvajam postove.

Ne zaboravite da je Jeličić Purko pobijedio Ericsson. Nedavno sam slušao i gledao gl. menađericu Ericssona kako glagoljivo priča o svojim dioničarima.
Jednostavno ne vidim kako će Ramljak uspjet osporiti vrijednost dionice poduzeća u kojem Agrokor nije vlasnik?
Ovo nije niti 0.1% poziv na kupnju. Niti slučajno.
Samo ne vidim kako manjinski vlasnik može obezvrijediti dionice većinskog vlasnika?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:05   #119
I treći post. Neka mi modovi ne zamjere.

LEDO nije samo sladoled. To je prije Agrokor "kraha", bila trgovačka firma koja može hotelu isporučit Norvešku zaleđenu ribu po prihvatljivoj cijeni.

Koga zanima takva firma a ima hotelijerstvo i višak kapitala?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:45   #120
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
BTW
Namjerno razdvajam postove.

Ne zaboravite da je Jeličić Purko pobijedio Ericsson. Nedavno sam slušao i gledao gl. menađericu Ericssona kako glagoljivo priča o svojim dioničarima.
Jednostavno ne vidim kako će Ramljak uspjet osporiti vrijednost dionice poduzeća u kojem Agrokor nije vlasnik?
Ovo nije niti 0.1% poziv na kupnju. Niti slučajno.
Samo ne vidim kako manjinski vlasnik može obezvrijediti dionice većinskog vlasnika?
Kolega tebi izgleda nitko nije rekao da su obveze veće od kapitala i rezervi. U tom slučaju tvoje dionice vrijede nula kuna.

A to što firma dobro radi ne znači da će ubuduće raditi za bivše dioničare. Raditi će za nove, one koji uspiju potraživanja pretvoriti u vlasnički udjel. A to se radi novom emisijom dionica, što u najboljem slučaju znači dilutanje postojećih dioničara do besvijesti. Ili nule.

Patetično je bilo gledati onog malog dioničara koji se sad sjetio da ga nitko ništa nije pitao

Očito jadan ni ne zna da on sam u vlasničkoj strukturi ne znači ništa. Većinski vlasnik donosi odluke na skupštini društva. End of story

Bolje da je uplatio Loto.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.