Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 20:38   #7161
Blancmange - Don't Tell Me
Veya9 is offline  
Old 11.10.2017., 19:30   #7162
Genesis faze su sasvim OK....dok god je riječ o Genesis cca 1983-1986 fazi.......a za sve ostalo uputiti se na druge dekade......
kvart99 is offline  
Old 11.10.2017., 20:48   #7163
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Genesis faze su sasvim OK....dok god je riječ o Genesis cca 1983-1986 fazi.......a za sve ostalo uputiti se na druge dekade......

oni su odlaskom gabrijela prestali bit genesis, bez obzira na to sto su naslijedili ime grupe.
eto me is offline  
Old 12.10.2017., 19:14   #7164
... na fešti bu i ovakvih stvari .....

__________________
No Guts No Glory !!!
bRAINmaker is offline  
Old 13.10.2017., 20:06   #7165
bilo je i staroromantizma, 84 ... svileni manijaci, kako prija još uvijek



Deep Purple - Perfect Strangers
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 15.10.2017., 17:22   #7166
Simple Minds - Love Song
Veya9 is offline  
Old 19.10.2017., 15:44   #7167
Carly Simon - Why
Veya9 is offline  
Old 22.10.2017., 16:57   #7168
Guadalcanal Diary - Pretty Is As Pretty Does

Guadalcanal Diary - Trail Of Tears

Danas, drzah tu plocu u rukamah i razmisljah kupiti ili ne kupiti...
KingCrimson is offline  
Old 22.10.2017., 23:09   #7169
još jedna stvar kojiu sam na radiju čuo 18 milijardi puta a ne da nisam znao ko pjeva nego za tu grupu prvi put čujem večeras

Communards - Don't Leave Me This Way
https://www.youtube.com/watch?v=5Ha5HrQryLk
babunovich is offline  
Old 25.10.2017., 17:35   #7170
The Buggles - Video Killed The Radio Star
Veya9 is offline  
Old 31.10.2017., 20:25   #7171
evo još jedan, onako kako samo Mick zna godinama
(obožavam ovaj spot )

Jedan je i jedini Jagger

The Rolling Stones - Start Me Up
Veya9 is offline  
Old 13.11.2017., 19:30   #7172
Ovih dana mi se po glavi mota jedna pjesma Laurie Anderson (udovice Lou Reeda), koja se jako puštala na radio postajama 80-ih godina.

Laurie Anderson - O Superman
Veya9 is offline  
Old 21.11.2017., 18:57   #7173
upravo bila na plavom radiju, čuo ju 17 tisuća puta a nebi znao ko ju izvodi da mi nokte čupaš

Philip Oakey & Giorgio Moroder - Together in Electric Dreams
https://www.youtube.com/watch?v=PE1lzqJCeJ0
babunovich is offline  
Old 21.11.2017., 21:17   #7174
... .malo cice i guzice ...

__________________
No Guts No Glory !!!
bRAINmaker is offline  
Old 22.11.2017., 11:14   #7175
Glorious Din - Red Dirt

Glorious Din - Cello Tape

San Francisco underground

"The multifaceted nature of the ‘80s scene – encompassing everything from three-chord thrash punk to garage-band pop, experimental art rock and atonal noise, all created by bands with overlapping memberships – can seem baffling to outsiders. Of the many acts clamouring for attention, Glorious Din was perhaps the best, their mesmerising sound instantly getting under the skin via their non-standard drum patterns, eastern-sounding guitar melodies, a melodic bass in pole position, and a dissociative foreign singer who intoned prophetic poems in a trance. The enigmatic group acted as a catalyst too, helping total unknowns to gain recognition and being the uncommon glue linking Faith No More, the Dead Kennedys and Michael Franti, as well as REM and the Cocteau Twins, such is the reach of their influence."
KingCrimson is offline  
Old 05.12.2017., 10:59   #7176
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Kakvo je mišljenje forumaša o tom desetljeću u glazbenom smislu? Neki kažu da su bile legendarne, za druge čisti kič...
po meni je svako desetljeće (a može se naravno govorit i o manjim podjelama unutar desetljeća...ili podjelama s obzirom na neke druge kriterije...) donilo nešto novo i nešto vrijedno u umjetničkom smislu...i svako je jednako bitno za razvoj glazbene umjetnosti...pa i danas se još uvijek stvara kvalitetna glazba (a ponekad je i ona nekvalitetna bitna jer i ona odražava duh vremena i kao takva je značajna u povijesnom kontekstu)...i pretpostavljam da će tako biti i dalje...iako, normalno da je kreativnost manja danas, odnosno, bolje reći, inovativnost (kreativnosti i genijalnosti uvijek ima) to je logično...pa ne možeš ponovno izumit nešto što već postoji...bilo je lakše u tom smislu na počecima...jer je onda sve bilo inovativno...hm...ne znam...ja ovo govorim čisto s laičkog aspekta...muziku jednostavno volim...osjećam...nije da se razumim u tehnički aspekt...

evo jedna od benda koji je obilježio 80-e...a i još uvijek je kvalitetno prisutan na sceni.

U2 - I will follow

https://youtu.be/g2BqLlVHlWA
nevenna is offline  
Old 22.12.2017., 10:32   #7177
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
krasno MiSterium uvijek me razvesele remek djela koja nisam čuo


i još jedno iz 85 ... delirijum, antologija, jedna od posebnih ploča



The Stanley Clarke Band ~ Sky's The Limit (1985)
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 13.01.2018., 00:37   #7178
.....upravo odgledao "England Is Mine" (2017), o Morrissejevom odrastanju u Manchesteru kasnih 70-tih i bez obzira što sam bio lifelong fan, moram priznati da uopce nisam znao za njegovu povijest sa Billy Duffyjem......


U to ime.....


Death Cult - Gods Zoo (live on The Tube 1984)
kvart99 is offline  
Old 20.02.2018., 19:14   #7179
Najnostalgičniji početak, kad sam ovo prvi put čuo išao sam tražiti popis filmova čija se radnja odvija u Irskoj/Škotskoj/Engleskoj na zelenim travnatim površinama i uz more da bih se uživio u sličan mood. Ima neki poseban feeling u britanskim otočnim priobalnim gradićima, ulicama, kućama...

Aztec Camera - Walk out to Winter
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Old 20.02.2018., 19:39   #7180
Jedno od najboljih pop glazbenih otkrića mi je bila grupa Prefab Sprout. Sjećam se slušanja Radio Sljemena i easy glazbe prije spavanja i puštali su 'When Love Breaks Down' dosta često.

Funny thing je bilo to što mi nije odmah ušla u glavu i nisam je počeo 'primjećivati' nakon 10 ili 20 slušanja nego tek mnogo kasnije kad sam zapravo počeo 'mariti' za tu pjesmu, kako da se izrazim. Kad se samo sjetim efekta koji je u meni izazvala pjesma dok sam bio u polusnu, stvarala je jebenu fantazijsku atmosferu. Jedanput sam se i probudio na tu pjesmu u sredini noći, ozbiljno

I ostalo je povijest :klap: slušanje cjelokupne diskografije, od preslatkog prvog albuma Swoon iz 1984, preko Two Wheels Good/Steve McQueen-a, bilo mi je to jebeno otkriće

Prefab Sprout - When Love Breaks Down
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.