Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 20:19   #161
Quote:
klitopsina kaže:
pogledaj pm. nego.. nervira me kad vidim da netko izjavi da to o čemu pričaš s psihijatrom,možeš riješit i s prijateljem. tj- da to što te davi nije tako velik problem. nemojte pričat o onome o čemu ne znate. da je bilo prijatelja,i puno toga što očito fali, ne bi morao/la ići kod psihijatra. to nije nešto čega se treba sramiti, praktički svakome treba ,ovisi koliko govana tko može progutati. always look on d bright side of life nije uvijek lako, još je manje lakše kad ti se dogodi nešto na što ne možeš utjecat.
ma ljudi se boje istine - pa ih straši kad netko ima snage pogledati istini u oči, tek kad kreneš na psihoterapiju vidiš da je to ono za što treba snaga....
to za prijatelje je najveća glupost koju sam ikad čula. kakve to veze ima jedno s drugim?
Misliteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:46   #162
Quote:
Misliteljica kaže:
ma ljudi se boje istine - pa ih straši kad netko ima snage pogledati istini u oči, tek kad kreneš na psihoterapiju vidiš da je to ono za što treba snaga....
to za prijatelje je najveća glupost koju sam ikad čula. kakve to veze ima jedno s drugim?
Slažem se da se ljudi boje istine. A najgori strah je od suočavanja sa samim sobom, jer jednom kad kreneš tim putem i kad spoznaš neke istine, teško je ponovno zatvoriti oči i vratiti se na "staro" (opcija 1.). Onda MORAŠ stvari MIJENJATI i to u prvom redu - U SEBI, a to je jako težak zadatak (opcija 2.)
Ovisno o problemu i naravno s kojom težinom osoba doživljava taj problem - ja sam uvijek za opciju da se potraži stručna pomoć (psiholog) i to uvijek i savjetujem i ne smatram da je to nešto čega bi se trebalo sramiti, dapače.
Međutim u mnogim situacijama prijatelji MOGU BITI od pomoći. I ipak to ima veze jedno s drugim. Ne mislim pri tom na vrstu prijateljstva gdje ćeš se naći pa uz shoping debatirati ili na kavici u punoj kafani njurgati o svojim problemima - nego na ona prijateljstva koja su, doduše, u današnje vrijeme rijetka: kad zaista s nekim možeš otvoreno razgovarati (kao sa psihologom) bez straha da će te ta osoba osuđivati, krivo shvatiti ili - najgore - "soliti ti pamet" "korisnim savjetima". Svojim slušanjem prijatelj može puno napraviti, a potpitanjima doprijeti isto tako do tebe da sam pronađeš odgovore. Odgovori na naše probleme su skriveni negdje duboko u nama - samo ih često nismo u stanju vidjeti od naše jake moći samozavaravanja.
Opet napominjem - postoje problemi takve vrste koje NIJE moguće riješiti čak ni takvim razgovorom, pa je uvijek bolje potražiti pomoć stručne osobe nego ne činiti NIŠTA.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 19:50   #163
Quote:
klitopsina kaže:
pogledaj pm. nego.. nervira me kad vidim da netko izjavi da to o čemu pričaš s psihijatrom,možeš riješit i s prijateljem. tj- da to što te davi nije tako velik problem. nemojte pričat o onome o čemu ne znate. da je bilo prijatelja,i puno toga što očito fali, ne bi morao/la ići kod psihijatra. to nije nešto čega se treba sramiti, praktički svakome treba ,ovisi koliko govana tko može progutati. always look on d bright side of life nije uvijek lako, još je manje lakše kad ti se dogodi nešto na što ne možeš utjecat.
Pardon! Moj prethodni osvrt bio je na probleme koji se rješavaju u rangu psihoanaliza... Međutim, sad sam bolje pročitala pa vidim da je tu zapravo spomenut PSIHIJATAR.
Ne, tu nije umjesno reći da ti prijatelj može nadomjestiti psihijatrijsku pomoć. Moja isprika zbog površnog čitanja!
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 21:36   #164
Quote:
greta kaže:
Ako nekome u Rijeci treba psiholoska pomoc, preporucam odlicnu mladu doktoricu psihologije Anu Kandare...vidim da je netko prije spomenuo...jako je draga
bila si? koliko kosta sat?
ja am malo guglala i u rijeci uspjela nac samo nju, malo mi je to cudno da jedan takav grad, ipak nije mali, ima samo jednog psihologa ili drugi nisu internetski potkovani...
ovaj modus u zg se cini super, steta sta kod nas nema toga
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 15:09   #165
Ja od psihologa psihoterapeuta s privatnom praksom najiskrenije preporučujem mr. Melitu Stipančić u Zagrebu, u čijim se prostorijama također nalazi hrvatski centar za NLPt, tko god je posebno zainteresiran za tu terapeutsku metodu, koju mr. Stipnačić također prakticira. Također, u centru se može dobiti i palijativna skrb s čijom udrugom mr. Stipančić također surađuje.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 15:29   #166
a da li je tko bio u klinici DR.Bates.? privatno sve.StaRCI hoće da odem kod njih jer ne vjeruju ovim na rebru.
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 16:48   #167
imaš tam psihijatricu koja te sve lijepo sasluša,da ti neki uobičajen savjet te prepiše lijekove,45min. ti je 300 kn.
mislim da ti bi bilo bolje potražit psihologa
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 16:52   #168
već sam dobila broj od još jednog pa ću nazvat, a za ovo sam pitalča jer mi je tata tamo išao zbog srca nešto. pami je on reko da oni imajutaj odjel, a ti si bio tamo?
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 19:58   #169
Psihoanaliticar

bok ljudi!

hitno mi treba (heheh) psihoanaliticar/psihoanaliticarka.

imate li preporuku? moze i na pm.

hvala!
sedine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 21:10   #170
tj.

dobar psiholog ili psihoterapeut.
sedine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:00   #171
neko mi je na KBC preporučio dr,rudolfa gregureka i još jednu doktoricu koja radi s maldeži (kažu da je super)samo joj se imena nemogu sjetit?znal tko?
e i još jedno pitanje kako kad se dobije uputnica za KBC tražit sami doktora a ne da ti oni dadnu tamo nekog
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 18:21   #172
..ja sam čula za tentora, da je super..od nekoliko ljudi..na rebru..krizna stanja.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:56   #173
Quote:
ivana2009 kaže:
već sam dobila broj od još jednog pa ću nazvat, a za ovo sam pitalča jer mi je tata tamo išao zbog srca nešto. pami je on reko da oni imajutaj odjel, a ti si bio tamo?
Nemaju oni tamo odjel, vec imaju privatnog psihijatra, ne znam tko tamo radi, a svakako ti niti ja ne preporucam rebro, posebice ako dopadnes na kliniku za psihijatriju. Jos nekako moze proci klinika za psiholosku, ali samo onda ako si ne mozes priustiti privatnika. Nazalost, ne mogu ti nista reci o psihijatru koji radi u poliklinici dr bates.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 19:58   #174
Quote:
ivana2009 kaže:
neko mi je na KBC preporučio dr,rudolfa gregureka i još jednu doktoricu koja radi s maldeži (kažu da je super)samo joj se imena nemogu sjetit?znal tko?
e i još jedno pitanje kako kad se dobije uputnica za KBC tražit sami doktora a ne da ti oni dadnu tamo nekog

dr gregurek niti slucajno, njemu samom treba pomoc, nisam jos cula da je ikoga izljecio. ajde saznaj za tu dr za koju kazu da je super da se malo raspitam
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:00   #175
Quote:
sedine kaže:
bok ljudi!

hitno mi treba (heheh) psihoanaliticar/psihoanaliticarka.

imate li preporuku? moze i na pm.

hvala!
Sanja Borovečki jakovljev je educirana psihoanaliticarka, ugodna je u pristupu, aoi ne znam gdje radio privatno. Prije je radila na klinici za psiholosku medicinu na rebru, ali je dala otkaz i otisla u privatnike. ista je situacija s dr stankom matačićem, ali sam cula da kod njega seansa kosta 600 kuna, mozda je trac, provjeri.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:03   #176
Quote:
sedine kaže:
tj.

dobar psiholog ili psihoterapeut.
ako zelis neke psihologe koji nisu psihoanaliticke orijentacije, ali su psihoterapeuti mogu ti poslati na pm.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:53   #177
Quote:
tetija kaže:
dr gregurek niti slucajno, njemu samom treba pomoc, nisam jos cula da je ikoga izljecio. ajde saznaj za tu dr za koju kazu da je super da se malo raspitam
mislim vesna rudan(nisam sigurna) i čula sam za tentora
inače bila sam naručena kod vukšića ali tamo ni slučajno ne idem
za sad idem kod privatne psihologinje melite stipančić
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 08:10   #178
nemojte ljudi ići psiholozima, oni kur*a ne promijene.
idite psihijatrima-psihoterapeutima!
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 08:12   #179
Quote:
ivana2009 kaže:
a da li je tko bio u klinici DR.Bates.? privatno sve.StaRCI hoće da odem kod njih jer ne vjeruju ovim na rebru.
starci su ti paranoidni ?

ma idi ti na Rebro, al se ugnjezdi kod nekog dobrog, npr. V. Rudan, nabavi broj i nazovi ju osobno, i za 2-3 tjedna ćeš dobit termin na 1-2 tjedno (po potrebi) na nekoliko godina, tj. dok ozdraviš
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 16:00   #180
Quote:
lilu! kaže:

ma idi ti na Rebro, al se ugnjezdi kod nekog dobrog, npr. V. Rudan, nabavi broj i nazovi ju osobno, i za 2-3 tjedna ćeš dobit termin na 1-2 tjedno (po potrebi) na nekoliko godina, tj. dok ozdraviš
Hm, Vlasta Rudan, teta koju je tesko uhvatiti, pa cak i ako imas termin, posuta je na sve strane, a sad kako cujem pocela je raditi i u sklopu adolescentne dnevne bolnice i kad se upises, trenutak ispisa iz iste je vrlo upitan, obzirom da im nedostaje pacijenata, pa produzju boravak kako bi opravdali opstojnost. Vjerujem da je kvalitetan terapeut, ali cas je vidis cas je ne vidis.

Sto se tice psihologa koji rade na klinici, kod njih niti neces dobiti terapiju, jer im je posao iskljucivo dijagnostika, odnosno kad psihijatru nije jasno sto je s tobom (a cesto im nije jasno) posalju te kod njih, malo se popricas, daju ti testove, postave dijagnozu i lijepo te posalju kod psihijatra.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.