Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 18:44   #2081
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Pozz svima, ja sam uradio fue operaciju pre 2 meseca na jednoj klinici u Beogradu, 2000 graftova. (...)
Hei,

reci koliko te koštalo presađivanje tih 2000 graftova?
Jel možeš poslat kakve slike prije i sada na mail? Ili čekaš da prodje 10 mjeseci pa da vidis pravi učinak?

Tnx.

Pozz

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.12.2011. at 20:56. Reason: skraćivanje ogromnog quota
Fedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 19:12   #2082
Pozz svima,za dva mjesaca idem na fue operaciju u Istambul,treba mi ca. 2500 graftova.Cjena 1 euro na graft.

Quote:
nikola00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Da li neko moze da mi kaze koliku povrsinu u cm2 pokriva 1000 dlaka presadjene kose?
ca.15 cm2

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.12.2011. at 21:36. Reason: spajanje postova
marino30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 19:47   #2083
Quote:
sebor kaže: Pogledaj post
Pajaco,ako je tvoj problem uvjetovan genetski,nikakvi vitamini i nadproizvodi ti neće pomoć,odnosno sve to skupa će imati malog ili nikakvog učinka.
Jesi li otišao dermatologu da ti da svoje mišljenje?

Ma kakvi Trichozed ,ne nasjedaj na glupost ii traži da ti vrate novac kako i piše tamo..standard.

Prvo vidi koji je uzrok tvog opadanja, a onda ga saniraj,ukoliko nije genetski ,a tada ako želiš.moraš prić na daleko jače stvari poput minoksidila i finasterida ,propercia....sve je na tebi i moraš imat na umu NUSPOJAVE.

I da..recepti iz bakine kuhinje također ne pomažu ako je problem genetski,AA.
Moram intervenirat kako ne bi netko tko pročita ovaj post odmah pao u depresiju jer je prilično nestručno napisan.

Androgena alopecija je najčešća vrsta svih alopcija (preko 90%) a jedan od glavnih uzroka (iako ih je nekoliko) jest genetski naslijeđena osjetljivost folikula na DHT (dihidrotestosteron). Pod utjecajem DHT-a folikule se minijaturiziraju, oštećuju, skraćuje se anagena faza rasta kose odnosno u konačnici dermalana papila prestaje "proizvoditi" kosu.

Znači, sa lijekovima i kvalitetnim preparatima se danas prilično uspješno može spriječiti nastajanja tog famoznog DHT-a u vlasištu odnosno umanjiti njegove negativne posljedice. Dakako, sve dok se takvi proizvodi koriste u kontinuitetu. Čim se prestanu, nakon nekog vremena, opet će doći do suprotnog procesa.

Minoxidil i Finasterid su lijekovi koje je odobrila Agencija za hranu i lijekove FDA kao učinkovite (naravno ne kod svih ljudi), unatoč njihovim poznatim nuspojavama, dok biljne preparate kojih također ima vrlo uspješnih FDA ne može odobravati kao uspješne ili neuspješne jer to ne spada u njezinu domenu.

U svakom slučaju bitno je kod dermatologa najprije utvrditi glavni uzrok ispadanja kose, a tek onda prići terapiji. Tu se slažem.

Tek toliko...

Zadnje uređivanje Fedon : 09.12.2011. at 19:59.
Fedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 20:27   #2084
Quote:
Fedon kaže: Pogledaj post
Moram intervenirat kako ne bi netko tko pročita ovaj post odmah pao u depresiju jer je prilično nestručno napisan.

Androgena alopecija je najčešća vrsta svih alopcija (preko 90%) a jedan od glavnih uzroka (iako ih je nekoliko) jest genetski naslijeđena osjetljivost folikula na DHT (dihidrotestosteron). Pod utjecajem DHT-a folikule se minijaturiziraju, oštećuju, skraćuje se anagena faza rasta kose odnosno u konačnici dermalana papila prestaje "proizvoditi" kosu.

Znači, sa lijekovima i kvalitetnim preparatima se danas prilično uspješno može spriječiti nastajanja tog famoznog DHT-a u vlasištu odnosno umanjiti njegove negativne posljedice. Dakako, sve dok se takvi proizvodi koriste u kontinuitetu. Čim se prestanu, nakon nekog vremena, opet će doći do suprotnog procesa.

Minoxidil i Finasterid su lijekovi koje je odobrila Agencija za hranu i lijekove FDA kao učinkovite (naravno ne kod svih ljudi), unatoč njihovim poznatim nuspojavama, dok biljne preparate kojih također ima vrlo uspješnih FDA ne može odobravati kao uspješne ili neuspješne jer to ne spada u njezinu domenu.

U svakom slučaju bitno je kod dermatologa najprije utvrditi glavni uzrok ispadanja kose, a tek onda prići terapiji. Tu se slažem.

Tek toliko...
Dermatolozi su ok, ali ako je moguće najbolje je otići dr za transplantaciju, ipak su specijalisti na tom području.

Ovi na Pantovčaku su ostavili dobar dojam na mene, iako ću još pričekat s transplatacijom.

Neki dermatolozi su čak toliko neinformirani da imaju izjave 'tu ništa ne može pomoć' i sl. Takve treba izbjegavat.

Što se tiče FDA , neznam zašto tu nitko ne spominje lasere uz finasterid i minox, koji isto tako imaju dokazano djelovanje.

A učinkovitost biljnih preparata se najbolje testira tzv. 'double blind' istraživanjima, koja po meni isto tako dokazuju djelovanje kao i FDA protokol.
Ima nekih objavljenih na pubmed.com za saw palmetto npr.

Činjenica je da oni koji se bore protiv ispadanja kose mogu postići zadovoljavajuće rezultate, a ostalima je isprika genetika. I to je to.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 22:02   #2085
Quote:
marino30 kaže: Pogledaj post
Pozz svima,za dva mjesaca idem na fue operaciju u Istambul,treba mi ca. 2500 graftova.Cjena 1 euro na graft.

Pozdrav Marino, mozes li staviti koju sliku u kakvom ti je stanju sad kosa, samo radi usporedbe, u koju kliniku ides i da li si poslao samo sliku doktoru pa je na osnovu toga odredio 2500 graftova? hvala pozdrav

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 09.12.2011. at 22:04. Reason: popravak quota
grizzlie 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:28   #2086
Evo da i ja interveniram i da kažem da Fedon nije otkrio ništa novo i da se iz mog posta može očitati realno stanje.
O stručnost ii nestručnosti se da pričati,ali to je sada jedan niži nivo i nema potrebe za tim.

Dakle ,ukoliko je problem uvjetovan genetski na tržištu imamo FDA odobrene proizvode uz mogućnost dobivanja nuspojava od istih.
DHT se time neće riješiti,ali će se smanjiti njegovo djelovanje.Dobro za onoga tko želi kupiti vremena dok ne dođu bolje i inovativnije metode.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 13:29   #2087
Quote:
Fedon kaže: Pogledaj post
Hei,

reci koliko te koštalo presađivanje tih 2000 graftova?
Jel možeš poslat kakve slike prije i sada na mail? Ili čekaš da prodje 10 mjeseci pa da vidis pravi učinak?

Tnx.

Pozz
Nazalost nemam slike. Slikali su me nekoliko puta pre operacije, odmah posle operacije i 5 dana posle operacije, ali nisam dobio te slike vec su ostale na klinici. Sto se tice cene, skuplje je dosta nego u Turskoj, cena je 1,8e, medjutim to varira jel cesto imaju neke popuste, a moguce je i placanje na rate. Ja sam se dugo dvoumio gde da to obavim i za malo da i ja odem u Tursku, a onda sam dosao u kontakt sa nekim ljudima koji su radili tu operaciju na toj klinici u Bg, raspitao se jos vise o toj klinici i saznao da je u pitanju medjunarodna i proverena klinika sa sedistima u Londonu, Dablinu, Moskvi, a od pre 2,3 godine postoji i u Beogradu. Saznao sam i da imaju dosta posla i da im dolazi dosta stranaca, pogotovo iz zemalja u okruzenju - Hrvatska, Bosna, itd, ali i iz nekih daljih zemalja, a takodje pokazali su mi i slike nekih poznatih licnosti sto su operisani kod njih. Odlucio sam da odem na pregled i pravo da vam kazem ulili su mi poverenje, tako da sam zakazao intervenciju i evo do danasnjeg dana nisam se pokajao. Ipak, konacan rezultat bice vidljiv tek na leto.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:37   #2088
minoxidil

Zanima me dali je netko naručivao već sa minoxidildirect.com i za koliko dana otprilike paket stigne?
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:39   #2089
Konacno da se pojavi neko sa konkretnim cinjenicama i da procitam i pitam sve sto me interesuje. Mozes li mi poslati privatnu poruku (ako ne zelis javno) kako se zove klinika gdje si radio operaciju? Ja sam jako zainteresovan za to.Hvala ti unaprijed.
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:49   #2090
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Konacno da se pojavi neko sa konkretnim cinjenicama i da procitam i pitam sve sto me interesuje. Mozes li mi poslati privatnu poruku (ako ne zelis javno) kako se zove klinika gdje si radio operaciju? Ja sam jako zainteresovan za to.Hvala ti unaprijed.
Poslacu ti privatnu poruku jer nisam siguran da je dozvoljeno reklamiranje. Inace u Beogradu postoji nekoliko klinika koje se bave ovom problematikom, od kojih su 2 licencirane, odnosno nose ime klinika koje postoje i u drugim gradovima Evrope i sveta. Moj izbor je bio plod 2-godisnjeg istrazivanja, kontakata sa pacijentima i uporedjivanja rezultata. Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno, ovde cu ti odgovoriti, posto sigurno jos nekog zanima.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:53   #2091
Zanima me,koliko ti garantuju da ce kosa uspjeti,da li se desilo da nekad urade operaciju i na kraju ne uspije a platio grdne pare i kakav je pre operativni postupak,koje se vrse analize?E da i da li su ti presadjivanje uradili sve u jednom danu,negdje cini mi se procitah da su i u dva dana,ali mi nesto nelogicno zbog anestezije,ne vjerujem da bi je davali dva puta u dva dana?!
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 02:18   #2092
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Zanima me,koliko ti garantuju da ce kosa uspjeti,da li se desilo da nekad urade operaciju i na kraju ne uspije a platio grdne pare i kakav je pre operativni postupak,koje se vrse analize?E da i da li su ti presadjivanje uradili sve u jednom danu,negdje cini mi se procitah da su i u dva dana,ali mi nesto nelogicno zbog anestezije,ne vjerujem da bi je davali dva puta u dva dana?!
Meni su dali garanciju na najmanje 90% dlaka i u slucaju neuspeha duzni su da mi besplano srede kako treba. Inace rekli su da je 90% zato sto u medicini nista ne moze da se garantuje 100%, ali inace nije im se desilo da nekome nije uspelo, bar tako kazu. Preoperativni postupak se sastoji samo u tome da to jutro ne smes piti kafu, a alkohol 5 dana ranije, takodje tablete za razredjivanje krvi, onosno sve sto sadrzi acetilsalicilnu kiselinu. Kod njih ti izmere pritisak i puls i po potrebi ti daju nesto za smirenje, npr bensedin, jer se ne sme raditi ako imas visok pritisak zbog pojacanog krvarenja. Meni su uradili sve u jednom danu, 2000 graftova, 4-5 sati, plus nekoliko pauza za sok i rucak sto dobijes kod njih, a nisam cuo da neko dolazi i sledeci dan. Sto se tice anestezije mislim da koriste lidokain. Kada radi napred dobijes tzv. blok anesteziju za supraorbitalni nerv, znaci odmah iznad obrva, plus po potrebi dodaju na mestu gde rade ako nesto osetis. Kad rade nazad uglavnom se daje u vrat, ali meni nisu tako nego su mi dali samo na mestu gde su radili. Sve u svemu pretrpeo sam nekih 5-6 uboda, ali nista strasno, kao kod stomatologa. Nakon operacije 5 dana pijes antibiotike i kortikosteroide, a kosu ne peres 5 dana i od tada je peres 2 meseca svaki dan baby samponom koji je ph neutralan. Ja bolove nisam imao ni za vreme operacije, niti posle kada je proslo dejstvo anestezije. Posle operacije mozes sve da radis, da normalno funkcionises, vozis kola itd...jedino sto ne smes da se naprezes niti jako saginjes 5 dana.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:08   #2093
narudžba minoxidila preko neta

dali je u zadnje vrijeme itko naručivao minoxidil sa neta (npr. e-bay) i dali sve stigne OK u Hrvatsku? Izuzetno mi je važna ta informacija, pa bih bio zahvalan na odgovoru!
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:26   #2094
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
dali je u zadnje vrijeme itko naručivao minoxidil sa neta (npr. e-bay) i dali sve stigne OK u Hrvatsku? Izuzetno mi je važna ta informacija, pa bih bio zahvalan na odgovoru!
Sto bi narucivao iz inostranstva? Nadji neku bolju apoteku (ljekarnu) i ako vec nemaju gotov minoxidil, mozes im reci da ti naprave i dodjes sutra po to...barem ja tako radim i izadje me kad se preracuna u kune nekih 60kn za bocicu od 90ml. Raspitaj se malo, siguran sam da i kod vas u HR tako rade.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:15   #2095
raspitao sam se u par ljekarni u mom gradu, i ne rade to, ali hvala ti na odgovoru...

nadam se da će mi netko još odgovoriti...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:21   #2096
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
raspitao sam se u par ljekarni u mom gradu, i ne rade to, ali hvala ti na odgovoru...

nadam se da će mi netko još odgovoriti...
http://www.ebay.com/itm/6-MONTHS-KIR...item27ba2f150b

Evo ti direktan link,ja sam naručivao,imaš zalihu za 6 mjeseci i oslobođen si plaćanja dodatnih nameta.Paketu treba cca 2 tjedna da dođe do tebe,nakon što obaviš uplatu.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:38   #2097
sad još jedno pitanje sa postavim, zna li možda netko ima li u osijeku koja ljekarna da pravi minoxidil 5%? zvao sam u par i ništa, svi prodaju samo onaj skupi tvornički
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:40   #2098
Quote:
abcd1247 kaže: Pogledaj post
sad još jedno pitanje sa postavim, zna li možda netko ima li u osijeku koja ljekarna da pravi minoxidil 5%? zvao sam u par i ništa, svi prodaju samo onaj skupi tvornički
hmmm ja znam samo u zagrebu da ljekarne dvoržak rade minox. Ako ides u zg tamo nabavi. Na Selskoj cesti ti je jedna njihova bolja ljekarna.
Fedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 14:06   #2099
Quote:
Fedon kaže: Pogledaj post
hmmm ja znam samo u zagrebu da ljekarne dvoržak rade minox. Ako ides u zg tamo nabavi. Na Selskoj cesti ti je jedna njihova bolja ljekarna.
Hvala za info!
Raspitat ću se još malo ima li koja u Osijeku da pravi...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 22:29   #2100
http://jddonline.com/articles/dermatology/1650

Ako sam dobro skuzio, faza broj 1 je dobro prosla
grizzlie 26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.