Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2006., 11:34   #1
Glavobolja kod djece

Zanima me dali i vasu djecu kada boli glava.
Kcer mi se svako toliko pozali ali i dalje se igra i vesela je nije da place ili nesto drugo zbog toga.
Sad ce u 12-om navrsit 6 god.
Doktorica je rekla da malo prodjemo da vidi da nije kakav virus ali cisto sumnjam, a ja patim od migrene pa mislim da nije vec i njoj pocela ali slabijim intenzitetom.
Ili joj trebaju naocale ko i njenom bratu i njega zna bolit glava ali on ih ne zeli nositi, a 2 godine je stariji od nje.
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 14:25   #2
Nemam djecu,ali znam nakoliko njih koje povremeno boli glava-najčešće vezano uz nepovoljne biometeorološke prilike-mali meteoropati,na žalost.Možda je to u pitanju i kod tvoje curice.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 19:22   #3
Quote:
sany kaže:
Zanima me dali i vasu djecu kada boli glava.
Kcer mi se svako toliko pozali ali i dalje se igra i vesela je nije da place ili nesto drugo zbog toga.
Sad ce u 12-om navrsit 6 god.
Doktorica je rekla da malo prodjemo da vidi da nije kakav virus ali cisto sumnjam, a ja patim od migrene pa mislim da nije vec i njoj pocela ali slabijim intenzitetom.
Ili joj trebaju naocale ko i njenom bratu i njega zna bolit glava ali on ih ne zeli nositi, a 2 godine je stariji od nje.
kad bi se meni moja požalila da ju boli glava , "ljubnila" bih je u čelo i obavezno je kurila ( temp. ) al to je samo moje iskustvo
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 19:26   #4
..a igraju se oni i s temperaturom do 38,5 ..preko te se smire ( nisu ko tate koje obori ona od 37 )
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 22:56   #5
U kojim situacijama se žali? Djeca ponekad tjeskobu zbog neke situacije doživljavaju kao glavobolju. Npr. ako ne voli ići u vrtić ili se nečeg boji.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 11:15   #6
Ma nema uopce temperaturu, to ipak prvo pogledam,a neznam zadnje se je zalila ujutro i kaze da joj smeta kad se vice ali neznam sve je normalno igra se i vesela je vrtica nema bit ce uskoro imaju neke radove tako da je doma cijelo ljeto, a opterecenje koje eventualno osjeca je sta jos nocu pisa u pelene pa mozda radimo malo veci pritisak na nju.
Obzirom da je evo prekjucer ujutro rekla da ju boli glava i vise nije nis spominjala nego kaze kad ju pitam i to nakom pola minute razmisljanja neznam sta da mislim
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 17:26   #7
Quote:
sany kaže:
Ma nema uopce temperaturu, to ipak prvo pogledam,a neznam zadnje se je zalila ujutro i kaze da joj smeta kad se vice ali neznam sve je normalno igra se i vesela je vrtica nema bit ce uskoro imaju neke radove tako da je doma cijelo ljeto, a opterecenje koje eventualno osjeca je sta jos nocu pisa u pelene pa mozda radimo malo veci pritisak na nju.
Obzirom da je evo prekjucer ujutro rekla da ju boli glava i vise nije nis spominjala nego kaze kad ju pitam i to nakom pola minute razmisljanja neznam sta da mislim
odi ti kod doktora i traži da ju pošalje na CT
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 17:44   #8
Migrena se može očitovati u ranoj dobi. Prvi put sam je iskusila kad mi je bilo 7 godina. Ništa novo, svega postoji.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:14   #9
Idem sutra popodne pa cemo vidjet sta ce reci obzirom da se danas mali vratio iz skole sa temperaturom i glavoboljom koja je ipak prosla, a meni je ovih dana zima pa mozda ima neki blazi oblik virusa, ali rekla je da ce napravit neke testove i briseve.
Ja sam migrenu dobila sa 13 godina i mislimda ju nema jer pokaze da ju boli cijelo celo a ne samo jedna strana tako ako ima glavobolju onda je to obicna, a ne migrena.
Sad mi je palo na pamet da i muza cesto boli a i mama mi je rekla da je i nju cesto bolila a nije bilo nista.....samo se tjesim na"glas" dok nesto ne otkrijem.
Ne zamjerite sta pisem bezveze, ali lakse mi je malo.
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 20:46   #10
To je naše zlato mamino, izjavljivalo od nekih 6 godina. Sada ima 8 i na glavu se ne žali zadnjih par mjeseci. Ono do čega smo došli jesu neki njihovi problemi koji ih muče, a nama, velikima, se ti njihovi probleni čine glupima i nevažnima. No njima je to fakat problem. Možemo nazvati da je to neka faza odrastanja kada to oni počinju kužiti i brine ih svašta.
U toj dobi od 6 godina počinju se javljati veliki strahovi; stahovi od odvajanja, strahovi od bolesti ( čak i side) strahovi od čudovišta iz ormara..... to je ono što ih muči i zato se mogu javljati glavobolje često vezane s bolovima u trbuhu....
Kod liječnika svakako, no i proguglaj malo....naći ćeš puno tema o strahovima u toj dobi...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 21:09   #11
Nešto sam našla:
ovo

pa ovo

ima i forum
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 22:36   #12
Bilo bi dobro s djetetom popričati o tom što ga muči,naravno na nježan i prijateljski način. to se pišanja u krevet tiče, vikanje i kazne -ne pomažu.Dijete to ne radi namjerno.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:47   #13
Lavica02 hvala na linkovima, ne zezamo mi nju full jako ali ono zasto nije sunce nego opet kisa i to.
sad smo dosle od doktora i dala joj je da vadi krv i urin i poslala ju na ultrazvuk jer sam ja do kasna imala problema s bakterijama, a i njen tata je do kasno pisao nocu pa kaze da moze bit i genetski i dala joj je sprej Minirin pa cemo probat.
Probala sam sa cajem MB ali mi se cini da je dobila alergiju pa smo prestale.
sta se tice glavobolja rekla je da joj je to od zuba jer ima par jako pokvarenih zubi i nis drugo.
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 20:47   #14
Što se tiče zubica....pa o tome se itekako mora voditi briga, bez obzira što su mliječni....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.