Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 13:51   #21
Shit, znaci, ako SDP dodje na vlast, trziste kapitala ide u zapecak i na aparate...
Dolje SDP, dolje Jurcic. Drugovi, revidirajte gospodarsku politiku ili...
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:01   #22
Ma znate što, jebe mi se. U BiH ima dionica iz elektrosektora na kojima na malo dulji rok od 4-5 godina teško možeš izgubiti. I sam sam uložio u neke od njih i prinosi u pola godine su odlični.
U Bukureštu je prošle godine izlistana Transelectrica (isto što i HEP prijenos u Hrvatskoj). Kad tad ići će i EPS na Belexu. Kome se ne ide na istok , imate Verbund u Beču:
http://www.verbund.at/cps/rde/xchg/i...sl/321_327.htm

A Jurčićevu viziju privatizacije smo vidjeli 2003 na primjeru INA-e.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 15:51   #23
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Ako SDP dođe na vlast ovu temu možemo slobodno zaključati. Evo što kaže Jurčić:

"......s tim što ne vidimo ni jedan razlog za privatizaciju HEP-a dok Hrvatska ne dostigne barem 15.000 Eura po stanovniku sa sadašnjih 7.000. I onda će trebati dobro promisliti....."
Da, vrlo vjerovatno hoće uključiti sve a ne samo ''odabrane''.

Moš' si milsiti što smo mi ''odabrani''!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 07:49   #24
Jel HEP ucinio ista sa brojem zaposlenih? Kad sam ja otisao bilo ih je 16 tisuca. Usporedbe radi irska elektroprivreda ima oko 6 tisuca na otprilike jednako veliku mrezu i duplo vecu potrosnju.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 12:32   #25
Zadnji podatak koji znam je 14.900 zaposlenih u 2004. Tad su planirali smanjenje za tisuću ili dvije do 2007. Da li su nešto od toga i napravili, ne bih znao.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:28   #26
Osnovno pitanje vezano uz privatizaciju HEP-a jest to koliko ce novom vlasniku biti odrijesene ruke glede reorganizacije i racionalizacije. U slucaju da im vlada sveze ruke po tom pitanju, onda ne bih taknuo niti jednu dioncu HEPa-.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:37   #27
prodaja HEP-a je zadnj klin u ljes naše samostalnosti
__________________
nothing is free exept stupidity

For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave
Leman Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:43   #28
Quote:
Leman Russ kaže: Pogledaj post
prodaja HEP-a je zadnj klin u ljes naše samostalnosti
naše... što?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:38   #29
Quote:
Leman Russ kaže: Pogledaj post
prodaja HEP-a je zadnj klin u ljes naše samostalnosti
falia si forum brate. odjer nam novaca daj i majku cemo da prodajemo!
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 13:42   #30
btw stari mi radi u HEP-u i nebi volio da dobije otkaz. ja jos studiram, ko ce mi studij placat ako on ostane nezaposlen s druge strane mislim da je ulet u HEP dobar posao. ali istina, moramo se nadati da SDP nece zavrsit na vlasti, jer u tom slucaju nista od toga. nama u prilog ide stanovnistvom bogata dalmatinska zagora i dijaspora, koji kakvi god bili da bili uvjek glasaju za iste
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 17:16   #31
Quote:
Leman Russ kaže: Pogledaj post
prodaja HEP-a je zadnj klin u ljes naše samostalnosti
nije, imamo jos vode i sume.. zasad..
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 17:36   #32
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
btw stari mi radi u HEP-u i nebi volio da dobije otkaz. ja jos studiram, ko ce mi studij placat ako on ostane nezaposlen s druge strane mislim da je ulet u HEP dobar posao. ali istina, moramo se nadati da SDP nece zavrsit na vlasti, jer u tom slucaju nista od toga. nama u prilog ide stanovnistvom bogata dalmatinska zagora i dijaspora, koji kakvi god bili da bili uvjek glasaju za iste
možda je tvom starom otkaz najbolje što mu se može dogodit. a možda i nije.
neki ljudi bi od tolike otpremnine mogli napraviti čuda, a neki bi samo oročili na banci i ostatak života proveli pljujući po državi...

al to ti je tako... survival of the fittest... drukčije ni ne može bit...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:45   #33
Quote:
Leman Russ kaže: Pogledaj post
prodaja HEP-a je zadnj klin u ljes naše samostalnosti
Jeste brate, jeste. Evo cujem i Spanjolska isto propada. Talijani i Svabe kupili Endesu, najvecu spanjolsku energetsku tvrtku, spanjolski Enron. Pazljiviji i donro informirani balkanski promatraci poput gore citiranog tipa, ocekuju zadnje hropce sada ne vise Neovisne Drzave Spanjolske.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 09:33   #34
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
falia si forum brate. odjer nam novaca daj i majku cemo da prodajemo!
Pa kolko sam ja primjetio mi ođeka ne prodajemo nego kupujemo
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:43   #35
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
Pa kolko sam ja primjetio mi ođeka ne prodajemo nego kupujemo
Kupi-prodaj. Jos malo pa nestalo.

Bitno da se para vrti... rece Mujo Hasi
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:37   #36
ja osobno nebi ulagao u HEP jer iz prve ruke znam kakva je situacija u HEP-u i mogu vam reći da je najblaže rečeno katastrofa. Krade se neumjereno na svim razinama od direktora do najobičnijeg električara koji krade bakrene žice to je strvarno firma rasulo a svatko koristi one službene aute Fiate koliko hoće i za što hoće pa naravno firma plaća gorivo i popravke a da ne pričam dalje jer je stvarno stanje za plakat.
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:40   #37
PS. Zafashan, Spy i drugu mogli ste mi ako možete dat koji savjet u vezi onih dionica podravke o kojima sam otvorio topic
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 18:53   #38
Podravka me ne zanima tako da je ne pratim. Jednom prilikom sam popusio neku lovu na njoj pa mi nije omiljena.

Ono sto bih ti ja mogao reci o njoj je potpuno nekorisno. U pravilu je ne pratim. A opce fundamentalne podatke o njoj mozes pricitati na stranicama brokera.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:38   #39
Quote:
sven 107 kaže:
<jednom rječju> HEP je pun lopova
... a jedini razlog što sva ta bagra nije u zatvoru je sasvim trivijalne prirode: nema dovoljno ležajeva u zimmer-frei zatvorskom sustavu Ministarstva pravosuđa kako bi se udomilo 14335 pljačkaša (as of 31.12.2006.).

Još je Šenoa, nekoć davno, rekao da je lako nabacat' drvlje i kamenje na nekoga, oblatiti mu ime, a on nek' se onda vadi kako zna i umije. Budući da je ovo drugo, na žalost, uzaludan posao, neću se ni truditi objašnjavati kako, recimo, znam sigurno da jedan od tih četrnaest-tisuća-i-kusur ljudi nije lopov, ne krade bakrene žice, ne vozi službeni Fiat koliko hoće i za što hoće niti se ne osjeća osobito rasuto (jer taj jedan sam, naime, ja).

Stoga, osim naklapanja iz prve ruke (znači, i ti kradeš u HEP-u?), imaš li kakav dokaz o tome? Jesi li me vidio kako službenim autom idem u shopping u petak poslijepodne? Izmjerio dužinu koluta bakrene žice ispod nadstrešnice na kraju mog dvorišta? Nešto drugo? Vjerujem da nemaš. Zato, molim te, nemoj generalizirati. Kao što su svi Škoti škrti, tako se i u svakom žitu nađe kukolj; pa i među ~14000 zrna ima pokoje nevaljalo. Ali, da ih je baš toliko pokvarenih kao što ti kažeš ... hmmmm, tu nešto generalno ne štima.

Usput, možda ne bi bilo loše da u knjižnici posudiš štogod od Šenoe. Nemoj očekivati da ti on osobno uruči knjigu - ipak je čovjek mrtav više od stoljeća. Zašto? Pa, ako ništa drugo, da naučiš kako u hrvatskom jeziku postoji veliko slovo, interpunkcija - ukratko, pravopis i lijepo izražavanje. Jer, za razliku od tvog pljuvanja po HEP-u na temelju nepotvrđenih rekla-kazala, tvoja polupismenost je i više nego očita.

P.S. Stavovi koje iznosim su moji i ni u kojem slučaju ne izražavaju službeno stajalište HEP d.d.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 12:51   #40
Quote:
sven_107 kaže: Pogledaj post
ja osobno nebi ulagao u HEP jer iz prve ruke znam kakva je situacija u HEP-u i mogu vam reći da je najblaže rečeno katastrofa.
Zato ga i dobiš u pol cijene.
Ja za svaku firmu di čujem iz prve ruke kažu da je katastrofa.
Informacije iz prve ruke su dobre jedino ako točno znaš što te interesira i koga da pitaš...a opći dojmovi su vrlo često loši.
Nesuđeni podpredsjednik Agrokora je uvijeno izjavio za svoju firmu da su hrpa seljačina koja sluša tompsona....ak pitaš nižu ekipu onda ćeš čut da su hrpa ulizica i glupana a mislim da će dionica jednog dana imat čist solidan performans
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.