Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2010., 13:06   #2061
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
lara - u kojem si vrtiću bila, u sunčanoj u pos naselju ili

super da je lara tako socijalna i ja ne vidim u tome problem...

kad idem ponekad po h. u vrtić ona neće da ide kući nego hoće da se dalje igra i šta bi ja trebala misliti, jednostavno voli vrtić, društvo, igre ....
u malešnici.. onaj najnoviji i najveći vrtić
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:53   #2062
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
oš da ti ispričam svoje iskustvo - moj je prvo sve kocke rasipao po sobi uz gromoglasan tresak. onda se nakalemio na dječju drvenu kućicu iz koje je htio trgati namještaj van, pa je primio vratašca i svom snagom čupao dok psihologica nije skočila sa stolca i "nježno" me upozorila da ga zaustavim jer će to strgati
kad sam mu to zabranila onda se prebacio na pisaći stol i zadnjem trenu sam ga spriječila da sve papire ne povuče na pod...

drama kaj da ti velim.

na kraju ipak dobili mjesto.


E da mi je ovo bilo vidjeti.

Lara - pozitivno i ne daj se, ajde. Meni se čini da je sjajno prošlo, i vidiš što su ti ostale cure napisale. Ajde molim te - to da je bez problema otišla znači da je baš kako treba - normalna djeca s dobrim odnosom s roditeljima znaju da mogu slobodno istraživati svijet, a kad se okrenu roditelji će uvijek biti tu negdje, a ne da se ne smiju od njih odvajati jer nikad ne znaš kad će zbrisati. NEma te nesigurnosti koja nastaje posebno kad mame podlegnu onim glupostima u stilu "naviknut ćeš ga/ju na nošenje" za bebu od par mjeseci. Vi ste Laru mazili i pazili cijelo vrijeme i ona je spremna za dalje. Pa di bi svijet došao da smo svi ovisnici o maminoj suknji, ajde molim te.

Bit će super Ja vjerujem da su oni ipak tamo zbog dobrobiti djeteta prije svega, kakve god malverzacije i muljaže i sranja postojali.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:38   #2063
a kod mog malog je problem idući...
dat ću konkretan primjer.
neki dan izvede ga tata u park.
i sve super, igraju se oni, mali vrišti od sreće.
no, tad je ulicom prošla žena duge crne kose i obučena sva u crno pa je iza leđa izgledala baš poput mene.
kad ju je mali vidio samo se zapiljio , ženska prošišala naravno dalje svojim poslom pa nije mu ona mama i ovaj moj odjednom vriska i plač.

zna se isto tako desiti da bude s mojom mamom i sve bude super i onda se valjda u jednom trenutku on mene sjeti počne neutješno plakati i jedva ga moja mama smiri. mora ga opako preokupirati.

to su recimo razlozi zašto ja osobno mislim da nam adaptacija neće proći najbolje...ali ne vjerujem da oni to mogu skužiti na razgovoru jer on dok mene ima na oku sve je super i sve je za pet...
a nakon toga...ah... ah...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:34   #2064
DOA, savjet - uvijek kad odlaziš mu se javi, reci, probajte napraviti nešto zabavno s mahanjem mami i slično.
Meni V maše na prozoru svaki dan kad idem na posao, tj. mahao je, sad me ne ferma kad kažem "bok, mama ide na posao". Ni pogled. Tu ti tamo pošalje pusu, ako.
Bitno je da mu ne nestaneš iz vida neočekivano. I da, sad je jedna faza kad može zaplakati za tobom jer si u susjednoj sobi pa te ne vidi, zato vježbajte i da nauči da mu se uvijek vratiš.
A osoba s kojom ostaje neka ga utješi a onda mu da neku drugu zanimaciju.

Ne brini, do jeseni će se promijeniti I da, nemoj s takvim mislima ići - oni sve osjete, vjeruj.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:42   #2065
Cure koje imaju iskustva - kada je najbolje u 9. mjesecu ići na adaptaciju? Odmah na početku, ili prema kraju mjeseca kad je već većina djece prošla taj proces? Moram si složiti neke obaveze u rujnu, a ne znam kad bi mogla s malenom prolaziti adaptaciju pa da probam složiti u skladu s tim... Naravno ako uopće dobijemo vrtić.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:39   #2066
lako se vama zajebavat.
ja još nisam papire predala.

zahvaljujući mužu i njegovom šefu.
ne znaš koji je gluplji i mutaviji.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:43   #2067
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
lako se vama zajebavat.
ja još nisam papire predala.

zahvaljujući mužu i njegovom šefu.
ne znaš koji je gluplji i mutaviji.
a isti ti je kufer dal ces ih predat 3.5 ili 14.5, bitno je da sve predas u roku
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:45   #2068
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a isti ti je kufer dal ces ih predat 3.5 ili 14.5, bitno je da sve predas u roku
ma znam...al uvijek sve u zadnjem času i to me ful nervira jer uvijek se nešto može zakomplicirati i onda ga moš jebat. lol.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:47   #2069
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ne znaš koji je gluplji i mutaviji.
misliš glup / gluplji
pazi da ne propustiš rok...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:47   #2070
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma znam...al uvijek sve u zadnjem času i to me ful nervira jer uvijek se nešto može zakomplicirati i onda ga moš jebat. lol.
ah, to je istina
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:33   #2071
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Cure koje imaju iskustva - kada je najbolje u 9. mjesecu ići na adaptaciju?
ja bih rekla da nema pravila
i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane
mi smo išli odmah na početku, bilo je samo njih/nas 5..to je dobro jer tete jako puno pažnje mogu posvetiti svakom djetetu, stvarno je individualni pristup..međutim, taman kad se malo dijete privikne dolaze nova djeca i to - s mamama di je moja mama ...pa onda kad mame odu ti drugi plaču...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:12   #2072
moj sin je na razgovoru za vrtić kada je imao godinu i tri mjeseca .. našao onu kulgicu na podu koja drži da vrata ne lupe o zid ili o ormar i silom je pokušavao tu lopticu strgati iz poda :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 12:49   #2073
Jeste vi vodile djecu kad ste išle predavat papire ili su vas već zvali na razgovor?

Ja trebam ić predavat papire slijedeći tjedan,pa da znam
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:16   #2074
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Jeste vi vodile djecu kad ste išle predavat papire ili su vas već zvali na razgovor?

Ja trebam ić predavat papire slijedeći tjedan,pa da znam
pošto ja vučem sasobom laru svugdje (ko majka čimpanza ) naravo da je išla samnom i na prijavu i na razgovor...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:19   #2075
od mog zagora najbolja prijateljica je medicinska sestra u jaslicama u Dubravi (nismo tamo ni predavali - jebeš ti to do Rijeke mi je bliže nego iz Španskog u Dubravu po jutarnjim gužvama)
i znaš što je rekla Pika.. nema idealnog uvjeta za adaptaciju (isto što i lali)...
neke mame donesu dijete 1.9., neke kažu neću neka krene 1.10...
kad god da se krene ti nikad ne znaš kako će dijete reagirati...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:25   #2076
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
pošto ja vučem sasobom laru svugdje (ko majka čimpanza ) naravo da je išla samnom i na prijavu i na razgovor...
I ja sam u sve vrtiće vukla svog malog sa sobom.
On je neprestano i svagdje samnom, mislim s obzirom da nemamo bake ni djedova udaljenih manje od 300 km ne preostaje mi ništa drugo.
A i moj mali je isto ko mali cigančić, naučen na društvo i ide svima bez zadrške. Ima 20 mj.
Jučer se zaletio za jednim psom u parku i vlasnica pasa mu onako od šale pruži ruku i govori ideš i ti sa nama, i naravno on pruža ruku i ide, nisam mogla vjerovati, ni ja ni ona, pa njega bi netko bez beda mogao i odvesti bilo gdje tako.
U vrtićima gdje smo nosili zahtjeve sam ga morala trgat od vratiju, htio je uć u prostoriju svake grupe kraj koje smo prošli.
Zasljepio se je za staklo i tužno gledao unutra, nije mu bilo jasno zašto se on ne smije ići igrati unutra.
Kaže mu jedna teta - vidit ćemo hoćeš se tako veselit kad zaista budeš morao ostati tu...
Iz ovog vrtića danas smo čak uspjeli otći bez suza, možda je razmišljao o onome što mu je teta rekla...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:29   #2077
ja to tumačim - dijete je naprosto takvo...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:29   #2078
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Jeste vi vodile djecu kad ste išle predavat papire ili su vas već zvali na razgovor?

Ja trebam ić predavat papire slijedeći tjedan,pa da znam
ja sam svoju nosila sa sobom...jer ju realno, u vrijeme dok mm radi, nemam di ostavit.
tak da sam dobila odmah i onaj sazalni od*eb, jer su vidli kolko je beba stara (iako je bilo onih kojima se cinila starija, pa sad ne znam dal mi dete izgleda pametno, cvrsto, ili da sumnjam u njihovu strucnost glede procjene )

usput, na moje pitanje, a kaj da rade majke koje su rodile nakon 31.08. dobila sam jedan biser savjet:
u zagrebu nazalost imate samo 2 vrtica koja primaju djecu mladju od 6 mjeseci. probajte tamo
i kaj sad...da probam? u vrtice koji mi nisu usput do nicega
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:30   #2079
upravo smo dosli sa razgovora, ajme davili nas 45 minuta, mali je odavno prosao vrijeme spavanja pa je bio i cendrav i nije htio sa tetom u obilazak vrtica, uglavom lijepo im je pokazao rijecima: hvala, molim,i izvoli koliko je pristojan, pokazao je da zna brojat na hrvatskom i engleskom i da zna sve boje pa je malo ostavio tete u soku i na kraju im je rekao, dovidjenja ali ja hocu doma svojoj kuci. Po meni je taj razgovor totalno gubljenje vremana jr sve sto sam ispunila u formularu me zenska pitala ispocetka kao da sma debil
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:31   #2080
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
I ja sam u sve vrtiće vukla svog malog sa sobom.
On je neprestano i svagdje samnom, mislim s obzirom da nemamo bake ni djedova udaljenih manje od 300 km ne preostaje mi ništa drugo.
A i moj mali je isto ko mali cigančić, naučen na društvo i ide svima bez zadrške. Ima 20 mj.
Jučer se zaletio za jednim psom u parku i vlasnica pasa mu onako od šale pruži ruku i govori ideš i ti sa nama, i naravno on pruža ruku i ide, nisam mogla vjerovati, ni ja ni ona, pa njega bi netko bez beda mogao i odvesti bilo gdje tako.
U vrtićima gdje smo nosili zahtjeve sam ga morala trgat od vratiju, htio je uć u prostoriju svake grupe kraj koje smo prošli.
Zasljepio se je za staklo i tužno gledao unutra, nije mu bilo jasno zašto se on ne smije ići igrati unutra.
Kaže mu jedna teta - vidit ćemo hoćeš se tako veselit kad zaista budeš morao ostati tu...
Iz ovog vrtića danas smo čak uspjeli otći bez suza, možda je razmišljao o onome što mu je teta rekla...
takva je i moja h. svakom bi dala ruku na ulici i išla s njim, to se meni uopće ne sviđa i strah me toga, nadam se da će se to promjeniti s vremenom i pokušavam razgovorati s njom o tome da to ne radi i zbog čega to nije dobro ali teško je jer ne znam koliko ona to svaća i nebi htjela napraviti kontraefekt da je bude strah svega i svakoga, moja cura je malo starija ima 2,8 god. i vjerovatno je lakše s njom razgovorarati ali ipak ne svaća neke stvari
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.