Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 19:44   #141
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
potpisujem
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:11   #142
Ljudi, sto mislite da se na ovom podforumu otvori podforum o rubnim temama znanosti? Naime, ovdje sam vec vidio kako ljudi zele raspravljati o benvenisti, subluminalnim porukama i slicnim temama sa znanstveog stajalista, pa zasto ne bi imali jedan takav podforum? Ovako forum izgleda prestrucno i prerigidno, kao da takvim pitanjima ovdje nije mjesto, pa svi s takvim temama jurcaju 'na rub', gdje najcesce dobivaju mumbo-jumbo-hokud-pokus-duhovne odgovore od kada je Endiju i prijateljima tamo pristup trajno zabranjen, pa duhovnjaci vrse invaziju.

Eto, izjasnite se sto mislite.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:28   #143
^
zar to ne bi to potaklo invaziju tih kvazi znanstvenika(s ruba) na PZ

i onda bi nam zasrali i ovo malo sto imamo
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:27   #144
E ovako. Ako još netko otvori thread ili spomene kupovinu ili prodaju kalijevog nitrata (KNO3) na mjestu koje nije LMC ili onaj "thread za luđake", djelovat ću kartonima.
Ljudi božji, prevršili ste svaku mjeru.
Imate tražilicu. Upišete "nitrat" i naći će vam SVAKI JEBENI POST u kojem se o tom spoju govori. Sve piše. Gdje ga ima, gdje ga nema.
Potrudite se. Mi smo se potrudili. Neki su i nabavili. No ako budete dolazili na ovaj podforum zbog piromanskih sklonosti (raketare i kemičare isključujem), želje za proizvodnjom eksploziva, bit će kazni. Jednostavno moramo, jer je upravo zbog vas teško doći do nekih kemikalija.
Zahvaljujem na poštivanju pravila.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:13   #145
Dva nova zadatka

Kao što ste vjerojatno svi već upoznati s općim stanjem foruma, čiji se nadležni oglušuju na gušenje promocije nadriliječništva koja se odvija na onom podforumu, El Tomo je predložio da se otvori novi podpodforum Prirodnih znanosti koji će se razumski baviti rubnim znanstvenim temama, gdje će se nastojati racionalno odgonetnuti, proniknuti i razotkriti tajne i probleme, gdje će se paziti na ono što se nije pazilo prije.
Upozorenje - rubne znanstvene teme nisu kreacionizam i slično. To su pseudoznanstvene teme. Ukoliko bude potrebno, otvorit će se i one s ciljem raščišćavanja i edukacije, ali nećemo biti tome skloni jer je vjerojatnost da se pretvore u prepucavanje i trollanje ogromna, što znamo iz iskustva.


To će zahtijevati dvije stvari. U ime moderatora PZ-a vas molim:

1) da predložite ime za novi podpodforum. Bez šprdancije molim.

2) da se izjasnite tko bi od vas htio pomoći u moderiranju. Naime, kada otvorimo ovo novo mjesto, za očekivati je da će se na njega početi lijepiti trollovi i svi željni zatiranja razuma i promocije nadrilijekova, uostalom znate o čemu se radi. Tri moderatora nisu dovoljna jer nas troje ponekad znamo i izbivati po par dana.
Za sada mislim da će biti dovoljno izabrati jednu osobu. Pa, kome se da, neka kaže, a onda ćemo napraviti nekakav referendum i na kraju će se odlučiti na Moderatorskom kutku, gdje će ići naše preporuke.



Obavijest za kraj - podpodforum Quizorama, koji nema veze s PZ-om, a tu stoji samo zato jer ga nitko nije micao (valjda još iz doba starog IMF-a), trebat će se maknuti. Predlažem podforum "Baš razno".
No dogovor će uslijediti kasnije, s moderatorima voljnima prihvaćanja tog podpodforuma. O premještaju će biti obavijest, a preporučam njeno trajanje od jednog mjeseca.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:22   #146
ja sam se vec izjasnio

podrzavam ovo u potpunosti

ne zato sto ne volim NR
ne smeta mi taj pdf ni malo
nego zato sto pomalo izmako kontroli, a i default kartoncici od 500 bodova mi se ne cine logicnima.

ovim putem bi se i kandidiro za moda
i tako previse visim na forumu, a ovako bi radio nesto korisno

btw imam ideju za Znanstvene novosti(ako se El Tomo slozi) no o tome kasnije
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:29   #147
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
ja sam se vec izjasnio

podrzavam ovo u potpunosti

ne zato sto ne volim NR
ne smeta mi taj pdf ni malo
nego zato sto pomalo izmako kontroli, a i default kartoncici od 500 bodova mi se ne cine logicnima.

ovim putem bi se i kandidiro za moda
i tako previse visim na forumu, a ovako bi radio nesto korisno

btw imam ideju za Znanstvene novosti(ako se El Tomo slozi) no o tome kasnije
Ukoliko se traži glas forumaša u vezi kandidiranja za eventualnog novog moderatora, ja podržavam Jericha.
Ja ipak imam malo previše kartona da bih prošao na MK.

btw. Moj prijedlog za ime:

Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Nepoznata znanost?
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:34   #148
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Ukoliko se traži glas forumaša u vezi kandidiranja za eventualnog novog moderatora, ja podržavam Jericha.
Ja ipak imam malo previše kartona da bih prošao na MK.
hahahaha

da li imas vise od veritaseruma?
mogli bi usporedit

btw: hvala na potpori
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:35   #149
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post


2) da se izjasnite tko bi od vas htio pomoći u moderiranju. Naime, kada otvorimo ovo novo mjesto, za očekivati je da će se na njega početi lijepiti trollovi i svi željni zatiranja razuma i promocije nadrilijekova, uostalom znate o čemu se radi. Tri moderatora nisu dovoljna jer nas troje ponekad znamo i izbivati po par dana.
Vidiš, mislim da će efekt biti upravo suprotan. Ne vjerujem da će se na novi pdf početi lijepiti trollovi i slični. Mislim da će takvi ipak ostati NR...
Novi pdf mogao bi donijeti jednu zdravu raspravu bez trollova, bez pseudoznanosti, bez kreacionizma i bez šarlatanstva. Stoga, podržavam otvaranje novog podforuma. Ime? Hm... Mora li u sebi sadržati riječ znanost ili ne?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:38   #150
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ime? Hm... Mora li u sebi sadržati riječ znanost ili ne?
Glavno da je prikladno.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:43   #151
Quote:
Zlosmjeh kaže: Pogledaj post
Glavno da je prikladno.
To si na moderatorskom dobio direktivu?

No, recimo: Trave i koloidino srebro - sve što vam treba za dug život

(Endi, nemoj me odmah ubiti, nije me bilo neko vrijeme pa sam puna inspiracije )

p.s. Ozbiljan prijedlog: Just science
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:58   #152
Tika je optimistična. Aj lajk it.

Možda mala smjernica u vezi imena - to bi trebalo biti ime koje označava mjesto na kojemu se aktivno istražuje, pokušava proniknuti, riješiti. Upravo suprotno od onoga što se radi na NR-u, gdje se lupaju dogme i valjaju gluposti. Znači netko dođe i onda se skupe ljudi i rade na tome, a ako nema rješenja, tema ide pod nekakav X-files status, "trenutno nemoguće rješivog" i slično.
Nešto detektivski, nekakav effort, quest....
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:59   #153
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Tika je optimistična. Aj lajk it.

Možda mala smjernica u vezi imena - to bi trebalo biti ime koje označava mjesto na kojemu se aktivno istražuje, pokušava proniknuti, riješiti. Upravo suprotno od onoga što se radi na NR-u, gdje se lupaju dogme i valjaju gluposti. Znači netko dođe i onda se skupe ljudi i rade na tome, a ako nema rješenja, tema ide pod nekakav X-files status, "trenutno nemoguće rješivog" i slično.
Nešto detektivski, nekakav effort, quest....
ime: CSI PZ

edit: pa optimistična sam... voljela bih da tako bude da se mogu priključiti raspravi. Na NR ne idem jer se i samim čitanjem nerviram
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:03   #154
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Tika je optimistična. Aj lajk it.

Možda mala smjernica u vezi imena - to bi trebalo biti ime koje označava mjesto na kojemu se aktivno istražuje, pokušava proniknuti, riješiti. Upravo suprotno od onoga što se radi na NR-u, gdje se lupaju dogme i valjaju gluposti. Znači netko dođe i onda se skupe ljudi i rade na tome, a ako nema rješenja, tema ide pod nekakav X-files status, "trenutno nemoguće rješivog" i slično.
Nešto detektivski, nekakav effort, quest....
Nerješena znanost?
Misteriozna znanost?
Barely science?

Eto tri prijedloga.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 17:13   #155
Misterije znanosti?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:05   #156
znam da je isfurano ali neka varijacija na Mythbusters?



nisam mogo odolit
h*tp://www.tvsquad.com/media/2006/05/mythbuster-kari.jpg
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:12   #157
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
znam da je isfurano ali neka varijacija na Mythbusters?



nisam mogo odolit
h*tp://www.tvsquad.com/media/2006/05/mythbuster-kari.jpg
Ali umjesto toga dobit cemo isfrustriranog Endia



Znanstvene misterije, nepoznanice
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:41   #158
neka se zove "a priori iscezavajuce vjerojatna znanost"
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 18:53   #159
a da pozovemo misaka,

Quote:
Krešimir Mišak je hrvatski novinar znanosti, rock glazbenik i pisac znanstvene fantastike.............
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 19:01   #160
o bože isuse. novinar znanosti. je li netko urednik na wiki? ja jesam, ali ako taknem članak, srat će mi
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.