Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 13:12   #41
ih, Ghetaldus u Gajevoj, pa to su nesposobnjakovići samo takvi...pred par godina puklo mi krilo naočala, pa sam im odnijela da pokušaju naručiti rezervno krilo (okvir je bio od Alexander McQueen, preko tisuću kuna vrijedan)...i vele- nazvat ćemo vas kad nam stigne rezervno krilo da ih dođete podići. mesecima nisu zvali, a kad sam ja zvala njih nisu mi znali reći da li je uopće moguće kod tog proizvođača naručiti rezervno krilo za taj model...da bi se nakon godinu dana jedna zapsoenica ipak sjetila (u momentu kad sam im ja došla u dućan protestirati) da provjeri telefonom postoji li uopće na tržištu to rezervno krilo...naravno da nije postojalo, i tek tada mi je ponudila popravak, tj da mi zalotaju to slomljeno krilo, i da prefarbaju okvir. to je trajalo još mjesec dana, popravili su ih, ali bogme nisu imali obraza naplatiti to godinu i nešto dana rastezanje popravka. naravno, u međuvremenu sam i kupila nove naočale, i promijenila mi se dioptrija.
toliko o Ghetaldusovoj agilnosti, da ne kažem i bahatosti.
ludabluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 13:25   #42
Quote:
ludabluna kaže: Pogledaj post
ih, Ghetaldus u Gajevoj, pa to su nesposobnjakovići samo takvi...pred par godina puklo mi krilo naočala, pa sam im odnijela da pokušaju naručiti rezervno krilo (okvir je bio od Alexander McQueen, preko tisuću kuna vrijedan)...i vele- nazvat ćemo vas kad nam stigne rezervno krilo da ih dođete podići. mesecima nisu zvali, a kad sam ja zvala njih nisu mi znali reći da li je uopće moguće kod tog proizvođača naručiti rezervno krilo za taj model...da bi se nakon godinu dana jedna zapsoenica ipak sjetila (u momentu kad sam im ja došla u dućan protestirati) da provjeri telefonom postoji li uopće na tržištu to rezervno krilo...naravno da nije postojalo, i tek tada mi je ponudila popravak, tj da mi zalotaju to slomljeno krilo, i da prefarbaju okvir. to je trajalo još mjesec dana, popravili su ih, ali bogme nisu imali obraza naplatiti to godinu i nešto dana rastezanje popravka. naravno, u međuvremenu sam i kupila nove naočale, i promijenila mi se dioptrija.
toliko o Ghetaldusovoj agilnosti, da ne kažem i bahatosti.
Ja sam danas izletila ljuta k'o pas nisam mogla vjerovat da se u takvoj optici to moze desit, sad ne znam di da idem tu sam stalno kupovala lece, doduse nevaljale...bio je i neki gospodin zalio se da su mu na popravku strgali nes drugo na naocalama ova mu nudila da plati nove naocale te su kao staromodne. ZAMISLI!!!!!!!!!!aaaaaaaAAAAAAAAAAA
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:03   #43
Jel zna netko za neku dobru akciju na naočale?
Ja si moram kupiti naočale a sve je tak skupo....
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:41   #44
I ja se ovaj tjedan bacam na traženje novih naočala. Onako vrijeme je da promjenim, ali stalno odugovlačim , skupo ,pa uleti nešto hitnije i tako...

Ma najgore mi je otići na pregled, pa ću vidjet kako to ide u radnji kod optičara, da li dodatno naplaćuju iako mislim da ne bi trebali jer se kupe naočale kod njih , a i nije da dođu jeftino.

Kćer mi je promjenila dioptriju (naravno još joj je porasla), naočale su me došle 1250 kn. Žalosno da socijalno prizna samo 74 kune!
superscarabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 22:16   #45
Ja bi nove okvire, a tako me hvata horor od cijele procedure

Sad za zimu bi plastični okvir. Meni se to sve čini nekako labavo, imam osjećaj da bi ih polomila u roku dva mjeseca maksimalno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 09:16   #46
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Jel zna netko za neku dobru akciju na naočale?
Ja si moram kupiti naočale a sve je tak skupo....
Optika Luna u Zg-u ti ima sad popust na sve sunčane i dioptrijske naočale 30%
Ja sam svoje Chloe sad kupila sa 2400, na 1640 kn. Isplati se!
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 21:40   #47
Drago mi je da sam naletila na ovu temu, jer sam odlučila ići na pregled i uzeti nove naočale. Stare mi nisu više od koristi, promjenila mi se dioptrija, a imam i astigmatizam: Nisam redovno nosila naočale tj. gotovo nikako, Ali osjetim da ne mogu više tako.

Samo da kažem da sam se ja odlučila kupiti okvire preko e bay-a i to za cijenu do 100 kn. Imam par primjera oko sebe i svi su jako zadovoljni. Ne biste vjerovali kakvi kvalitetni i lijepi okviri se mogu naći. I ja bih voljela prvo isprobati, ali sam ionako mislila uzet neke neupadljive zbog posla koji radim, pa mi se definitivno isplati riskirat za nekih 70-ak kn za koliko sam našla jedne

Ono što je mene zanimalo, kako se kreću cijene samo stakala? Ja sam u Rijeci i pitala sam preko maila optiku M da li imam pravo na bespla pregled ako kupim samo stakla, kažu DA, tako da ću kod njih. Meni je dioptrija negdje -1 i astigmatizam, pa me zanima otprilike cijena, jer nemam pojma.

I zanima me da li netko zna da li optike vrše i pregled za astigmatizam? To mi je u biti najbitnije. Vidim malo po forumu da se ne isplati ići preko HZZO-a, tako da sam mislila skratit si muke šetanja i čekanja.
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 16:52   #48
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Drago mi je da sam naletila na ovu temu, jer sam odlučila ići na pregled i uzeti nove naočale. Stare mi nisu više od koristi, promjenila mi se dioptrija, a imam i astigmatizam: Nisam redovno nosila naočale tj. gotovo nikako, Ali osjetim da ne mogu više tako.

Samo da kažem da sam se ja odlučila kupiti okvire preko e bay-a i to za cijenu do 100 kn. Imam par primjera oko sebe i svi su jako zadovoljni. Ne biste vjerovali kakvi kvalitetni i lijepi okviri se mogu naći. I ja bih voljela prvo isprobati, ali sam ionako mislila uzet neke neupadljive zbog posla koji radim, pa mi se definitivno isplati riskirat za nekih 70-ak kn za koliko sam našla jedne

Ono što je mene zanimalo, kako se kreću cijene samo stakala? Ja sam u Rijeci i pitala sam preko maila optiku M da li imam pravo na bespla pregled ako kupim samo stakla, kažu DA, tako da ću kod njih. Meni je dioptrija negdje -1 i astigmatizam, pa me zanima otprilike cijena, jer nemam pojma.

I zanima me da li netko zna da li optike vrše i pregled za astigmatizam? To mi je u biti najbitnije. Vidim malo po forumu da se ne isplati ići preko HZZO-a, tako da sam mislila skratit si muke šetanja i čekanja.
Rade optike i pregled za astigmatizam, tako da se ne moras brinuti oko toga.
Moja dioptrija je otprilike slicna tvojoj, i isto imam astigmatizam (doduse samo na jednom oku) i stakla su me dosla nekih 500 kn.

Nego, molba.
Ja sam svoje naocale pogubila neki dan, i gledala sam sad okvire na e-bayu, jer mi se ne baca 1000 kn za okvir u nasim optikama. Hajde, kad narucis i kad ti stignu, podijeli iskustva s e-bayom.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:28   #49
uzimala sam u monoklu i zadovoljna sam..jedne sebi a ove druge gratis mami..bile su brzo gotove, kroz tjedan dana, pregled besplatan- sve u svemu ok..dvoje naočala sam dobila za nekakvih 1300kn.. sa cilindrima, za astigmatizam i dioptrijom..
naravno, u ove druge gratis ne spadaju skuplji okviri..
sebi sam uzela guessove a ona si je odabrala lijepe, moderne, tanji crveni okvir (ne sjećam se marke)..ali bitno da ju dobro služe
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 11:07   #50
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Rade optike i pregled za astigmatizam, tako da se ne moras brinuti oko toga.
Moja dioptrija je otprilike slicna tvojoj, i isto imam astigmatizam (doduse samo na jednom oku) i stakla su me dosla nekih 500 kn.

Nego, molba.
Ja sam svoje naocale pogubila neki dan, i gledala sam sad okvire na e-bayu, jer mi se ne baca 1000 kn za okvir u nasim optikama. Hajde, kad narucis i kad ti stignu, podijeli iskustva s e-bayom.
Može, javim se, nema problema...ja sam našla jedne za 72 kn i njih ću uzeti.

Hvala za informaciju vezanu za pregled astigmatizma
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:00   #51
Imam pitanje,unaprijed se ispričavam ak je glupo
Ovako,nosim već godinama leće i prekjučer sam jednu od njih izgubila.Primijetila sam da mi je možda malo i narasla dioptrija ali da bih se naručila kod svog oftamologa na Rebru,trebam čekati dva mjeseca.
E,sad...trebala bih si uzeti i naočale jer nosit leće 12-15 sati je grozno. Vidim da spominjete besplatne preglede u nekim optikama,zanima me kako to funkcionira?
Samo uđete unutra i kažete šta trebate ili se morate nekako naručiti?Jel treba šta donijeti?
Sve me zanima pa se slobodno raspišite,hvala
__________________
Darling,you're a complete ass.
snarky_fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:06   #52
hehe savršena tema za mene..
ja sam 29.12. naručena oftamologu jer moram nove naočale, dioptrija stara stara a inače nosim leće...
bila sam u gethaldusu, sa idejom da bi tamo uzela naočale pa da vidim kaj uopće ima..
cijene su tako tako.. uglavnom skupo...
jedino što bi ja, obzirom da imam pepeljarke, morala uzet plastični okvir...
jer stakla koja se stanjuju dođu oko par tisuća kuna što me blago rećeno šokiralo obzirom da meni naočale trebaju za po doma i eventualno kad se idem prošetat jer sam cijelo vrijeme s lećama...
al nakon ovih komentara nebi hvala tamo, budem vidjela svoju staru lokalnu di sam do sad godinama i di su stvarno super...
Piko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:08   #53
Quote:
snarky_fish kaže: Pogledaj post
Imam pitanje,unaprijed se ispričavam ak je glupo
Ovako,nosim već godinama leće i prekjučer sam jednu od njih izgubila.Primijetila sam da mi je možda malo i narasla dioptrija ali da bih se naručila kod svog oftamologa na Rebru,trebam čekati dva mjeseca.
E,sad...trebala bih si uzeti i naočale jer nosit leće 12-15 sati je grozno. Vidim da spominjete besplatne preglede u nekim optikama,zanima me kako to funkcionira?
Samo uđete unutra i kažete šta trebate ili se morate nekako naručiti?Jel treba šta donijeti?
Sve me zanima pa se slobodno raspišite,hvala
samo jedna mala napomena, ako si do sad stalno nosila leće te hoćeš novu dioptriju za naočale - preporuka doktora sa Sv. Duha - biti bez leća tjedan dana... s tim da su meni ud omu zdravlja di ću ići na pregled rekli da je dosta 3-4 dana
Piko1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:09   #54
Da li netko zna koje su ovo naočale?

Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:01   #55
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post

Nego, molba.
Ja sam svoje naocale pogubila neki dan, i gledala sam sad okvire na e-bayu, jer mi se ne baca 1000 kn za okvir u nasim optikama. Hajde, kad narucis i kad ti stignu, podijeli iskustva s e-bayom.
uzela sam si isto dioptrijske okvire na e-bayu stigle mi prije nekih mjesec-dva,nisam jos stavila stakla,niti bila na pregledu! ali sto se tice okvira,bili su po nekih 50-ak kn,izbidala na aukciji,uzela si odmah 2 para,da vidim koje mi bolje stoje! nisu nista losije nego one kod nas po optikama 10x skuplje,plastika dobra,cvrsta! uglavnom,ja sam zadovoljna,isplati se svakako!
LUKSY77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:56   #56
Može neka preporuka selera s ebaya na PM?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:46   #57
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Može neka preporuka selera s ebaya na PM?
Da ponovim ovaj upit. Može na PM ili ovdje. Dakle, zanima me preporuka selera s ebaya.
321tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 20:46   #58
od moje frendice mama radi u ghetaldusu i ona će nam nabaviti stakla, s obzirom da imam skroz malu dioptriju, kolko bi me došla stakla cca??
Mimozica2308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:37   #59
eto da i ja napišem ono što znam... i ja krećem u nabavku naočala, pa sam se malo raspitala. mislim da većina optika ( ja bila u gethaldusu, samo u prolazu pa pitala, a frendica je nedavno uzela naočale u vlaškoj u nekoj optici) imaju foru da platiš pregled nekih cca 200 kn, i onda kad uzimaš naočale ti od ukupne cijene odbiju taj iznos pa je on na kraju besplatan. ja sam odlučila otići prvo doktoru, a kasnije u optici u kojoj nađem okvir pravit se blesava i napravit pregled, jer me živo zanima dal ću čut istu stvar. kad to KONAČNO završim, javim što i kako.
blackie92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 22:03   #60
dakle jel itko probao stavit dioptrijska stakla u okvire s e baya?
pika2711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.