Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 10:22   #1
Koje posuđe?

Pozdrav!
Draga i ja smo trenutno u akciji kupovanja posuđa. Našli smo dva vrlo slična kompleta od Berghoffa i Fisslera i sad ne znam koji kupiti. Koji je od ta dva proizvođača kvalitetniji? Oba kompleta sastoje se od 5 dijelova i koštaju oko 2500 kn. Berghoff je skuplji, (sad je na popustu 20%), ali znam da viša cijena ne mora značiti i bolju kvalitetu...
godzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 10:40   #2
Otkantaj tu skupinju1
Ako govorimo o inox posuđu - a vjerujem da je tako - onda ti je moja preporuka
Korkmaz posuđe. To ti je turski proizvođač - najveći u Europi.
posuđe je odlične kvalitete - evo u funkciji pune 4 godine.
To češ kupiti u Spartaku u Zagrebu ili u Splitu u njihovim bivšem dućanu u Lori.
Cijene su pristupačne: ja sam komplet posuđa od 9 kom platio cca 700 kn + još neke stvar u rinfuzi - cca 1400 kn. To ti je otprilike sve što ti treba u životu: od posuda za kuhanje kave i mlijeka do lonca od 25 litara......
Moj komplet posuđa je imao naziv Negris.
Stara mi ima Zepter od 1000 ojra - ista stvar ako mene pitaš - samo što ti u mom slučaju ostane 800 ojra.........
port locker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 15:38   #3
Ok ako želiš dati znatniju lovu za suđe.
Fisler je malo opao sa kvalitetom tako da se zna dogoditi da nakon što ga opereš u perilici suđe pohrđa. Bilo je nekoliko takvih slučajeva za koje znam pouzdano jer radim na takvom mjestu. Naravno da je odmah zamjenjeno za drugo ali....mene bi to uvijek kopalo.

Iako opet imaš različitih serija posuđa (skupljih i jeftinijih) sa vrlo različitim cijenama od istog proizvođača. Tako da izbor uvijek ostaje na investitoru.

Sa Berghoff posuđem do sada nisam imala doticaja tako da o njegovoj kvaliteti ne mogu govoriti ništa. Najbolje da se javi forumaši koji posjeduju isto.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 16:07   #4
od fisslera imam dva ekspres lonca (jedan veliki, duboki za juhu i plici za umake i przenje). odlicni su mi

nedavno sam od njih kupila i malu lazanjeru (nisam sigurna od cega je tocno, al isto je super).

nas je odusevio staub (druga po redu francuska marka posudja od lijevanog zeljeza; prva je le creusette, ali nje nema u hr). prvo smo kupili rostilj tavu koja je fantasticna. przili smo meso, povrce i kruh i ispadne stvarno ko na rostilju. mali je minus sto ne mogu stavljati ulje na nju (ni marinadu) jer onda jako dimi, ali dobro je marinadu obrisati papirom i tako staviti hranu na tavu - za nju ionako ne treba zamascivanje. pere se odlicno (mislim da se ne preporuca sudjerica, ili cak ne bi smjela, ali sve ide prilicno jednostavno i na ruke).

onda smo kupili "pekac" - ovalna jako duboka posuda, u njoj sad spremamo pecenke a la peka. dolazi s poklopcem na kojem se prilikom pecenja kondenzira tekucina iz hrane i nije potrebno okretanje ni podlijevanje. probali smo pec teletinu i janjetinu s krumpirima i povrcem i oba puta je ispalo . isto sam poslije samo malo namocila s vodom prije pranja i oprala bez problema.

posude su teske ko cudo, ali ako ih ja slabasna i seprtljava kakva vec jesam mogu stavit u pecnicu, izvadit, i prat, valjda su dobre . i fakat su skupe al nekak to smatram investicijom for life.

namjeravamo uskoro kupit jos jednu manju okruglu za slozence - we are in love
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:11   #5
Hvala na odgovorima! Išli smo na net vidjeti STAUB posuđe i stvarno je dizajn dobar i izgleda kvalitetno. Da li postoji neka trgovina u Zg gdje ga se može vidjeti uživo?
__________________
Is simplicity best or simply the easiest?
godzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:13   #6
Quote:
godzilla kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima! Išli smo na net vidjeti STAUB posuđe i stvarno je dizajn dobar i izgleda kvalitetno. Da li postoji neka trgovina u Zg gdje ga se može vidjeti uživo?
ima ih u kiki, zatim leonardo u centru kaptol i na trgu zrtava fasizma (kod dzamije). ne znam za druge.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 22:36   #7
da ne otvaram novu temu...
trebale bi mi čaše za martini. da li netko zna gdje ih mogu kupiti po komadu, za jeftinije novce? interspar? metro? znam da sam ih vidjela u nekom katalogu prije jedno mjesec dana, al sam ga naravno bacila. vidjela sam u konzumu, ali tamo paket od 2 komada dode 35kn.
reggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:52   #8
u metrou mora bit. ja sam kupio prije, khm, više od godinu dana, al ima stvarno svakakvih čaša! al ti neće bit baš značajno jeftinije od ovih konzumskih. meni se nekak čini da sam 6 komada platio oko 80 kn. al ne moš očekivat da ti čaša za martini košta ko ona za mirogojček.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:02   #9
moram priznati da me fisslerovo sudje relativno razocaralo...nakon nekoliko mjeseci koristenja...
dobila sam na poklon komplet fissler posudja sa staklenim poklopcima...i na prvi pogled sam bila odusevljena...cak i vise kad mi je stakleni poklopac pao na pod, a nije se razbio...
no, nakon mjeseci koristenja, osim sto je posudje, a pogotovo vece posude, jako tesko, u poklopce se pri pranju (nemam perilicu, jos) nakuplja detergent izmedju stakla i inox nosaca, odnosno drzaca poklopca, sto mene zna jako zivcirati, jer onda za ispiranje jednog poklopca trebam potrositi litre vode da ga isperem kako treba (molim bez komentara, kupi si perilicu i slicno, dolazi i to na red)...
i jos k tome, tu gdje zivim je voda uzasno tvrda...kamenac se nakupi samo tak, pa svako malo moram cistiti flekice s onim sredstvom za inox, da se posudje sjaji, a ne daj boze da posudu ne obrises odmah nakon pranja - tocka, tocka, tockica....
dakle, nakon pocetnog odusevljenja, sve skupa dajem ocjenu... 2.5/5.0
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 14:49   #10
ja tek od neki dan imam veći fisslerov lonac od 5 litara za kuhanje..tak da nemrem reći da nisam zadovoljna, još me služi
a prije par dana sam kupila mepra posudu za kuhanje tipa duboke tave sa dvije male ručkice. prvi put sam čula za tu marku, teška je posuda i meni se čini super, ne zaostaje za fisslerom. došla me 308 kuna. kupila sam ju u merkuru, bez poklopca, jer imam fisslerov poklopac koji paše savršeno. meni je gušt spremati umake u toj mepri, to je ono što sam tražila..a estetika je prva liga, barem meni..

više nikad ne kupujem niš sa teflonom, jer se uništi jako brzo
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 14:51   #11
http://www.mepra.it/sito/dettaglio.a...=3_41&art=1431

evo, ovakva je moja meprica
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 14:59   #12
najbolje je posudje koje je puno a ne koje stoji u ormaru radi prijetelja ili zavidnika nekoristeno
ako uz to jos dobar kuhar ili kuharica....koja giba kukovima dok sa ljubavlju i slascu priprema sa zeljom nahraniti svoju obitelj....


AMC
__________________
covjek je samo radio i nije postao nista a majmun se samo penjao po drvecu i postao covjek
pediculis pubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:40   #13
a najbolji kuhar je goli kuhar
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 20:49   #14
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
a najbolji kuhar je goli kuhar
papuce bi morao vec imati...
__________________
covjek je samo radio i nije postao nista a majmun se samo penjao po drvecu i postao covjek
pediculis pubis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:24   #15
Ajmo još malo o posuđu

Zanimljivo kako se ova tema nije baš puno razvila. Evo, ja sam pred kupovinom posuđa (počinjem od apsolutne nule, tj. nemam ništa) i nekako mi se ne da kupit baš onu neku laganu, tanku konfekciju. Oblizujem se, jasno, kad vidim fissler ili silit. U Lesnini (u Splitu sam) ima Silita, razne linije. E, sad, koja je razlika između pojedinih linija Silit posuđa? Jasno da ima razlike, jasno da je skuplje bolje, ali koliko su dobre one njihove jeftinije linije. I postoji li neka razlika u kuhanju u tom posuđu od onog u "običnom". Mislim, puno je dvojbi oko Zeptera u kojem je kuhanje poprilično različito od klasičnog.
Ima li još neka linija koja se može kod nas (mislim baš tu u splitskom području) nabavit, a da je dobra a ne tako razvikana i skupa kao gore navedene. Neko je preporučio ranije neko tursko posuđe u Spartaku u Lori, ali, avaj, nema više Spartaka tamo!
Ajde, ljudi, raspišite se, zanimljiva je ovo tema.
Unaprijed hvala na svim iskustvima, sugestijama, mišljenjima itd.
I samo bez politike, molim!!!
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:43   #16
Vidi ovdje http://www.spartak.hr/ , set posuđa Astra, 600,00 kn, prva liga.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:07   #17
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Vidi ovdje http://www.spartak.hr/ , set posuđa Astra, 600,00 kn, prva liga.
Taj site ne radi. Koliki je taj Astra set, koliko komada? Je li to ovaj set od 9 komada? Osim u Spartaku (kojeg izgleda u Splitu više nema) gdje se može vidit i nabavit?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 12:55   #18
Je, to je taj set, no prodaja online očito ne radi. probaj naći nekoga iz ZG da ti to kupi i pošalje poštom.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:20   #19
SILIT set od 7 dijelova, mislim da se zove Primo - u Lesnini ga prodaju, akcija 1599 kuna. Ne izgleda tako teško i moćno ko ovi skuplji setovi. Inox, oznaka 18/10 (šta to znači?). Koliko je to dobro, ima li neko iskustva?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 17:13   #20
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Taj site ne radi. Koliki je taj Astra set, koliko komada? Je li to ovaj set od 9 komada? Osim u Spartaku (kojeg izgleda u Splitu više nema) gdje se može vidit i nabavit?

je, i ja imam to suđe... i vrlo sam zadovoljna... kupila sam ga u Roto marketu u Zagrebu
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.