Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 21:45   #101
HUh! Ne znam... svatko treba napraviti onako kako zna i umije - poznavajući prvenstveno SEBE. Mislim da zbog emotivnog segmenta koji očekujem od braka - ne bih mogla u tome funkcionirati. Iako imam zlatno pravilo "nikad ne reci nikad" - ali mislim da obzirom na to kakva jesam - ne bih se dobro osjećala udata za - cimera. Tj. da nam se odnos svede na - sustanarstvo. Ono - ili JESI ili NISI, ne životari tu kraj mene! Iako kažem - ako se osoba MOŽE opušteno i normalno u tome ponašati i funkcionirati... ok!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:18   #102
Možda je mnogamni brak i zamišljen i izabran evolucijski i kulturno zbog benefiija koje ima za potomstvo, ali meni se sviđa njegova ideja sama po sebi, neovisno o potomstvu.

Što se tiče pritiska društva, ono jdnim dijelom postoji, ali već je i meni mama govorila da je bolje sam nego u lošem društvu (što ne znači d anije odahnula s ollkšanjem kad sam se, s obzirom na dob, konačno udvojila ).
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 09:02   #103
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
HUh! Ne znam... svatko treba napraviti onako kako zna i umije - poznavajući prvenstveno SEBE. Mislim da zbog emotivnog segmenta koji očekujem od braka - ne bih mogla u tome funkcionirati. Iako imam zlatno pravilo "nikad ne reci nikad" - ali mislim da obzirom na to kakva jesam - ne bih se dobro osjećala udata za - cimera. Tj. da nam se odnos svede na - sustanarstvo. Ono - ili JESI ili NISI, ne životari tu kraj mene! Iako kažem - ako se osoba MOŽE opušteno i normalno u tome ponašati i funkcionirati... ok!
Da,ovaj slucaj nije bas uobicajen.
Oni su preko 20 godina zajedno,i meni to lici na tip otvorene veze,gdje svatko ima svoj sex-life,koji je odvojen od zajednickog obiteljskog zivota.
I meni je to u pocetku bilo cudno,no kad slusam nju,cini mi se da je uistinu napravila najbolje sto je mogla.
Nije to komocija u stilu...uf, kolko problema nosi rastava pa mi se to ne da,nego vise..onako...nama je dobro zajedno,on je otac moje djece i na kraju krajeva,veliki dio mog zivota koji nije bio los,oboje je imalo prilicnu slobodu druzenja sa razlicitim osobama (mada ona nije imala drugog do sada,on vjerojatno jest),ali i potporu jedno drugome u raznim prilikama.
I ona ne vidi nikakove prednosti odvojenog zivota.
Malo zdrma ego i tako to u pocetku,no ako covjek moze to prevazici(ona je rekla,ja znam kolko vrijedim,on je na gubitku,ne ja) mislim da moze klapati.

Ni ja ne znam sto bih na njenom mjestu napravila,(nadam se da ni necu biti u prilici )ali mi se njen postupak sada cini boljim nego sto je zvucalo na pocetku.
Osim toga,dao mi je jos jednu perspektivu na zivotna iznenadjenja
loboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 09:28   #104
Quote:
vesela sova kaže: Pogledaj post
Možda je mnogamni brak i zamišljen i izabran evolucijski i kulturno zbog benefiija koje ima za potomstvo, ali meni se sviđa njegova ideja sama po sebi, neovisno o potomstvu.

Što se tiče pritiska društva, ono jdnim dijelom postoji, ali već je i meni mama govorila da je bolje sam nego u lošem društvu (što ne znači d anije odahnula s ollkšanjem kad sam se, s obzirom na dob, konačno udvojila ).
Svakako da je bolje biti sam nego u losem drustvu(to se odnosi na loseg partnera).
Ali i ta samoca nije bas samoca.Imas rodbinu ,prijatelje ,mozda i djecu.
Tako da je emocionalna komponenta zelje za "pripadanjem"ipak zadovoljena.

Po meni,monogamni brak je tu zato jer su ljudi ionako skloni promiskuitetu,bar gledajuci koliko se saranja izvan "cvrstih" veza dogadja,pa je ipak trebalo to malo ograniciti,bilo bozjim zapovjedima ili zakonom.
Ne mislim da netko nece varat ako mu to religija kaze,ali u drustvu gdje je to ..ono..bas dozvoljeno i prihvaceno,lako se moze dogoditi da se izgubi osjecaj odgovornosti prema obavezama.
Osim toga,ljudi i jesu pomalo egoisticni,i ipak vise vode racuna o onome sto je bas tvoje,a ne zajednicko.
Tako je i sa djecom,brines i za tudju,ali osjecaj brige nije tako intezivan kao kod vlastitog.

Ljudi,kompleksni kakvi jesu,su u stalnom balansiranju izmedju egoizma i altruizma,pa se svatko mora u tome snalaziti na svoj nacin.
Nijedna krajnost nije dobra,samo mi se danas cini,da ponekad prevelika ocekivanja od zivota (i partnera) navedu ljude na put koji i nije najbolji.
No svatko je kovac svoje srece.
loboda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 13:28   #105
Ovu temu treba prebaciti na Filozofiju.

Ljude koje muci rastava zanimaju prakticne stvari, a ne "umovanja".
sabirnica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 13:51   #106
Quote:
sabirnica77 kaže: Pogledaj post
Ovu temu treba prebaciti na Filozofiju.

Ljude koje muci rastava zanimaju prakticne stvari, a ne "umovanja".
Ma i umovanje je nekada potrebno, pogotovo kada ti sudac postavi ultra glupo pitanje!
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:26   #107
Ciao svima , javljam vam se ponovo ako ikome moze pomoci moja prica.Kazu iz tudje greske mozes nesto nauciti i toco je tako.Znate vec sta je bilo u mom zivotu , velika ljubav sa puno vjere i onda BUM spoznaja da ipak nije tako. Prvi sok otkricem svega rezultirao je mojim prijedlogom razvoda jer to je ono sto mi se cinilo jedino realnim...Onda danonocni razgovori, analiziranje njega, mene, naseg odnosa, njegove virtualne ljubavi , o djetinjstvu i buducnosti djeteta....Slijedeca faza je bila moj oprost nakon tih razgovora, oprost ali sa ogromnom sjenom svih desavanja. Poslije toga , kada je i to proslo ,kada su se stisale te emocije nastupila je moja nesigurnost koja je remetila svakodnevni zivot i sve nase planove danas za sutra. I onda novi BUM u samo 2 dana je prevazilazim kompletan problem. Pitas se kako ? Evo kako. Zove me rodjak za koga sam strasno vezana sa molbom za jednu kavicu. Odlazimo i on mi saopstava da se razvodi ?! Ostala sam bez teksta kada mi je to rekao. Razlog ? Jednostavno vise ne ide , u kuci je pakao vec 6 mjeseci ali nikome nisu nista govorili nadajuci se da ce to proci, djeca trpe, on je na apaurinima, ona takodje , vise ne razgovaraju(vec 2 mjeseca )...Pitam ga ZASTO ? Kaze ona je nasla neke njegove SMS poruke i emailove u kojima je otkrila njegovu vezu i to je problem. Pitam ga da li su pokusali to prevazici, razgovarati, spasiti? Kaze jesmo ali je ona prilikom svakog razgovora samo o tome pricala, nismo uspjeli analizirati zasto je do toga doslo , nije uspjela to potisnuti pa da krenemo dalje !? Pitam ga zasto ne probaju jos jednom obzirom da znam da je njihov zivot do tada bio dosta dobar . Kaze nema vise snage , sve mu se zgadilo !? Ustajem od stola , pozdravljamo se i odlazim s mislima kako se on ustvari meni gadi , kako je slabic , kako je kukavica .Dolazim kuci i nazovem njegovu suprugu,ona place , raspada joj se zivot.Ponavlja mi moju i tvoju pricu , slicnu sa malo razlike u nijansama jer on je svoju " djevojcicu " vidjao cesce , dopisivanje je trajalo dvije godine koliko i kasnije vidjanje. Ona je to otkrila ali je on negirao da bi prije 6 mjeseci nasla 100% dokaze i od tada sve pocinje. Pita me sta je ona mogla drugo nego poluditi. Kaze mislila sam da ce mi se izviniti , da ce dokazativati svoju ljubav, da ce tu vezu prekinuti zauvijek , kaye da mu ni djeca nisu dovoljan razlog da ostanu zajedno , da to predju. Kategorican je da nece. Pita me sta da radi ? Mogu li ja s njim razgovarati. Kazem mogu , javicu ti se. Nazovem ga i obavimo razgovor od par meinuta - nema teorije da nastave zajedno, djeci nece nista faliti ali njihov zajednicki zivot ne dolazi u obzir. Znam ga , on je u toj svojoj novoj vezi sretan i njemu se ne ide uopste kuci. Nazovem nju i kazem joj sta ce - nadji advokata i razvedi se !!!
To je bilo prekjucev. Poslije razgovora s njima posmatram mog muza. Upali podacnjaci, umor na licu , nema sjaj u ocima, osjetim strah u njegovom pogledu. Jednostavno izmucen kao i ja .Smrsali oboje. Ali to gledam danima. Danas vidim nesto novo sto dugo nisam vidila. Vidim ponovo svog muza , stabilnog i jakog , vidim covjeka koji me ponovo voli , vidim onog briznog oca mog sina , vidim moju ljubav ! Vidim nasu sretnu buducnost , vidim ostvarenje nasih svih zacrtanih planova. ZNAM DA ME VOLI !!!!!
KAKO ? Lijepo. Jednostavno. Tog dana sam vidila kako reaguje muskarac koji ne voli. Kada se nadje na raskrsnici zivota doveden slijepim putem ljubavne avanture, prevare muskarac koji ne voli bira put razvoda , on ne priznaje svoju gresku , ne ostaje cak ni radi djeteta u braku , nema snage za razgovor sa suprugom , nema zelje da rijesi taj problem. Moj muz je sve to ucinio za mene . Priznao , razgovarao, pokajao se , obrazlozio svoju glupost , pokazao zelju za zajednickim zivotom i izrazio svoje kajanje zbog ucinjenog , zahvalio se na mojoj snazi da mu oprostim , otvoreno pokazao da to cijeni , emailom djevojci sa kojom se dopisivao izrazio svoje zaljenje sto je povrijedio svoju obitelj i naglasio da svaka vrsta komunikacije vise ne dolazi.
Pa sta vise da uradi da bih ja bila sretna , da bi me uvjerio da me voli? Nista vise ne moze i da hoce. Ja sam oprostila , on se pokajao – idemo dalje. MI SE VOLIMO JER SMO OSTALI SKUPA !!!! SPOZNALA SAM USTVARI KOLIKO JE NASA LJUBAV STABILNA JER DRUGACIJA NE BI MOGLA OVU KRIZU PREZIVJETI !!!! OPET SAM SRETNA ZENA ! Sve sam mu ovo isto ispricala tu noc i primjetila srecu u njegovim ocima !
majaaa04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 00:13   #108
Volim sretne svršetke!!!
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.