Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2010., 12:57   #1
Može li duga veza završiti uspješnim brakom?

Prvo poći ću od sebe ( malo subjektivizma nije na odmet ) smatram da ne. Što iz vlastitog iskustva, što iz iskustva drugih ljudi.
Smatram da većina uspješnih brakova rezultira kratkom vezom. Vezom na početku koje se dogodi baš ono što svi priželjkuju, klikom, do tad ne doživljenom kemijom, sjajem u očima, pogledom koji kaže spreman sam na sve ( obostranim ).
Svaka duga veza kroz koju se provlače izgovori sa bilo koje strane odražava nekompaktibilnost i kad tad rezultira nezadovoljstvom.
Izgovori tipa; lijepo nam je sad i isto nam je kao i u braku, su samo izgovori. Prije da se radi o nemogućnosti prihvatanja obaveze i nespremnosti za istu, dakle želja da se proba još nešto, naiđe na nekoga....dok se ne bude potpuno siguran.
Mislim, mog'o bi ja ovako do ujutro, al' dajte malo vi.
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...

Zadnje uređivanje denisv : 10.10.2010. at 13:25.
denisv is offline  
Old 10.10.2010., 12:58   #2
Mislim da pravila ne postoje.
sanšajn is offline  
Old 10.10.2010., 12:58   #3
Ima nešto u tome što si napisao...niti ja ne vidim smisao predugih veza,ali opet to nije pravilo.
_Golubica_ is offline  
Old 10.10.2010., 12:58   #4
Može...

Pa nisu svi u situaciji odmah se vjenčavati isti tren.
Ja mislim da se ljudi moraju najprije dobro upoznati, ako kane provesti život jedno s drugim.
Koga možeš istinski upoznati nakon 5 mjeseci?
Mladi ljudi često ne poznaju ni same sebe u dovoljnoj mjeri, a kamo li da su sposobni procijeniti drugu osobu.
Mora postojati neki "staž" u vezi - inače je ulijetanje u brak čista avantura.

P.S.
(Da se danas upoznaš i želiš odmah vjenčati, a želiš tradicionalnu svadbu, morati ćeš čekati barem godinu dana termin za salu, glazbu isl. )
__________________
Sjedni, pet!

Zadnje uređivanje suicidal blonde : 10.10.2010. at 13:08.
suicidal blonde is offline  
Old 10.10.2010., 13:07   #5
Quote:
sanšajn kaže: Pogledaj post
Mislim da pravila ne postoje.
Jasno da pravila ne postoje. Zato postoji iskustvo.

Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Ima nešto u tome što si napisao...niti ja ne vidim smisao predugih veza,ali opet to nije pravilo.
Ne vidim ni ja. Za većinu znam da su se raspale.
Drugačije je u braku, recimo da čovjek postane ozbiljniji, dođu djeca, obaveze i onda se potisnu neke stvari koje bi u prijašnjoj fazi mogle uticati na istu.


Quote:
suicidal blonde kaže: Pogledaj post
Može...

Pa nisu svi u situaciji odmah se vjenčavati kada se upoznaju.
Nisam to ni rekao.

Zavisi šta smatramo dugom vezom, godinu, dvije, tri....

Za dvije godine, većina bi našla mogućnost da se vjenča. ako im je baš stalo
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 10.10.2010., 13:08   #6
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Izgovori tipa; lijepo nam je sad i isto nam je kao i u braku, su samo izgovori. Prije da se radi o nemogućnosti prihvatanja obaveze i nespremnosti za istu, dakle želja da se proba još nešto, naiđe na nekoga....dok se ne bude potpuno siguran
i ja isto tako mislim. većina dugih veza završi ako nema ničeg što bi vas vezalo. brak je isto svojevrsna veza, ali upravo ta spremnost da se preuzme odgovornost za drugog čovjeka i probije psihološka barijera koja donosi brak je ono što razgraničava vezu od vucaranja.
shakiri is offline  
Old 10.10.2010., 13:15   #7
Quote:
shakiri kaže: Pogledaj post
i ja isto tako mislim. većina dugih veza završi ako nema ničeg što bi vas vezalo. brak je isto svojevrsna veza, ali upravo ta spremnost da se preuzme odgovornost za drugog čovjeka i probije psihološka barijera koja donosi brak je ono što razgraničava vezu od vucaranja.
Ima toliko loših povoda da se uđe u brak da bi se iznenadila kako ovo jako romantično i idealizirano zvuči.

Imaš ljude koji uđu brak tek da nisu sami - žene da promijene prezime i riješe se stigme stare cure, a muški da bi imali besplatnu spremačicu i kuharicu.

Neki ulaze u brak da se materijalno obezbjede, a znam i nekoliko slučajeva (i muških i ženskih) kojima je brak bio potreban samo dok nisu ostvarili cilj dobivanja djeteta...

Tako da...

Brak nije uvijek potvrda ljubavi
__________________
Sjedni, pet!
suicidal blonde is offline  
Old 10.10.2010., 13:15   #8
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Prvo poći ću od sebe ( malo subjektivizma nije na odmet ) smatram da ne. Što iz vlastitog iskustva, što iz iskustva drugih ljudi.
Smatram da većina uspješnih brakova rezultira kratkom vezom. Vezom na početku koje se dogodi baš ono što svi priželjkuju, klikom, do tad ne doživljenom kemijom, sjajem u očima, pogledom koji kaže spreman sam na sve ( obostranim ).
Svaka duga veza kroz koju se provlače izgovori sa bilo koje strane odražava nekompaktibilnost i kad tad rezultira nezadovoljstvom.
Izgovori tipa; lijepo nam je sad i isto nam je kao i u braku, su samo izgovori. Prije da se radi o nemogućnosti prihvatanja obaveze i nespremnosti za istu, dakle želja da se proba još nešto, naiđe na nekoga....dok se ne bude potpuno siguran.
Mislim, mog'o bi ja ovako do ujutro, al' dajte malo vi.
Hm ne slažem se ..mogu nabrojati bar 10tak parova ako ne i više čija je dugogodišnja veza rezultirala brakom i to uspješnim a nekima od njih idem sljedeće godine u svatove
Obožavam svog dečka praktički smo se i zaručili ali kako da se vjenčamo kad ja nisam još završila faks?? Kad on već skoro 2 godine nema posla i primanja?? Sve je to individualno
Moj dečko i ja bi se odma sad vjenčali ali jednostavno još nismo u mogućnosti..
__________________
Ako želiš dugu pomiri se s kišom.
iwana_88 is offline  
Old 10.10.2010., 13:17   #9
Može,ali ne mora odnosno nije pravilo.
Myrac is offline  
Old 10.10.2010., 13:18   #10
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Smatram da većina uspješnih brakova rezultira kratkom vezom.
htio si reci da vecina kratkih veza rezultira uspjesnim brakovima. jelda?
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Old 10.10.2010., 13:21   #11
Quote:
iwana_88 kaže: Pogledaj post
Hm ne slažem se ..mogu nabrojati bar 10tak parova ako ne i više čija je dugogodišnja veza rezultirala brakom i to uspješnim a nekima od njih idem sljedeće godine u svatove
(

Kako možeš reći da su uspješni kad tek sledeće godine ideš u svatove
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
htio si reci da vecina kratkih veza rezultira uspjesnim brakovima. jelda?
Da
__________________
... ne vjeruj ženi koja laže ...
denisv is offline  
Old 10.10.2010., 13:41   #12
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
htio si reci da vecina kratkih veza rezultira uspjesnim brakovima. jelda?
Ima i toga.Evo ti npr Anja Šovagović.A i jedna moja poznanica se udala nakon dva tjedna.
Myrac is offline  
Old 10.10.2010., 13:45   #13
Quote:
denisv kaže: Pogledaj post
Kako možeš reći da su uspješni kad tek sledeće godine ideš u svatove
To je samo jedan par oni su također čekali da ona završi medicinu i dobije staž.. pozivnice su poslane sve se već zna
__________________
Ako želiš dugu pomiri se s kišom.
iwana_88 is offline  
Old 10.10.2010., 13:49   #14
Isto mislim da preduge veze znače da nešto ne štima. Obično bar jedno nije sigurno da je s pravom osobom Znam ljude koji su se ženili dok nisu imali baš idealne uvjete, pa ne vidim razlog zašto se onda ovi situirani ne bi ženili ako je sve u redu.

Sad, netko bi rekao a čemu se ženiti ako su ionako skupa i sve, a ja bih na to rekla a zašto se onda ne ženiti.
Gošća is offline  
Old 10.10.2010., 13:53   #15
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Isto mislim da preduge veze znače da nešto ne štima. Obično bar jedno nije sigurno da je s pravom osobom Znam ljude koji su se ženili dok nisu imali baš idealne uvjete, pa ne vidim razlog zašto se onda ovi situirani ne bi ženili ako je sve u redu.
Sad, netko bi rekao a čemu se ženiti ako su ionako skupa i sve, a ja bih na to rekla a zašto se onda ne ženiti.
Sažem se i ja da preduge veze nemaju smisla ako oboje imaju uvjete ili bar jedno ali ako nemaju uvjete ne vidim čemu forsirat onda
Ja stvarno i iskreno želim se udat za svog sadašnjeg ali jednostavno nismo ni on ni ja u mogućnosti nikakvoj
jest da sam si ja već izabrala vjenčanicu i tak ali eto realnost je sasvim drugačija
__________________
Ako želiš dugu pomiri se s kišom.
iwana_88 is offline  
Old 10.10.2010., 13:56   #16
Može li duga veza završiti uspješnim brakom?
Može....i ne mora...
A i stvarno bi prvo trebalo definirati što znači duga veza.
Ja osobno vezu od 2 god. ne smatram dugom i "lišene budućnosti" samo zato što se osobe nisu vjenčale...zapravo mislim da se danas većina ljudi ženi nakon 2,3,4 god. veze
Elsinore is offline  
Old 10.10.2010., 13:57   #17
Quote:
iwana_88 kaže: Pogledaj post
Sažem se i ja da preduge veze nemaju smisla ako oboje imaju uvjete ili bar jedno ali ako nemaju uvjete ne vidim čemu forsirat onda
Ja stvarno i iskreno želim se udat za svog sadašnjeg ali jednostavno nismo ni on ni ja u mogućnosti nikakvoj
jest da sam si ja već izabrala vjenčanicu i tak ali eto realnost je sasvim drugačija
To je druga stvar ako bi vi htjeli, ali ne možete, a drugo je ovi koji mogu, pa kako postavljač teme kaže imaju brdo isprika. Prvenstveno sam postom i mislila na takve, a ove koji su ušli u brak bez idealnih uvjeta sam spomenula samo kao primjer naspram ovih. Bolje je svakako imati uvjete i zbog sebe i djece.

Ja znam nekoliko veza koje traju 5+ godina i budući da znam dobro sudionike, znam da su te veze obično sranje
Npr, u ovoj jednoj vezi smo mislili da će se cura udati kad joj je dečko dobio posao. I tako on radio neko vrijeme i u međuvremenu i izgubio posao, a od braka i dalje ništa. A čak ni ne žive još skupa.
Gošća is offline  
Old 10.10.2010., 14:06   #18
....kada ce brak bolje funkcionirati ili duze.....nakon krace ili duze veze.....cini mi se da brakovi jako lose funkcioniraju kako god okrenes....zalili se ili ne....rastajali se ili ne....u svim brakovima je uzasno puno problema....
zasto?
zato sto je on institucija koja je od samog pocetka zajednica ne ravnopravnih clanova...
...kada se od samog pocetka od jedne strane ocekuje da bude sluga drugooj, da se odrekne svojih prirodnih prava, dijela svog identiteta....kada se gleda se iskoristi onu drugu stranu......onda to ne moze biti stretna zajednica....

......dakle same osnove te zajednice su zlo....zlo koje je drustveno prihvatljivo, pozeljno, normalno....



....u drustvu u kojem ljudi (zene i muskarci) mogu zaraditi dovoljno za samostalan zivot ne samo sebe nego i djece....brak je institucija koju treba jedino muskarac....
...ne vidim niti jedan razlog da se zena veze bilo kakvim ugovorom koji od nje zahtjeva:
- da se odrekne svog dotadasnjeg prezimena (odricanje od dijela identiteta), uzme muzevo prezime,
- radja djecu na koju ce on imati jednako pravo kao i ona koja je bila trudna 9 mjeseci, rodila ih, dojila, o njima brinula 24 sata na dan....itd....a pri rastavi braka ona ce ostati i dalje ona koja o njima brine ali ce i dalje biti i njegova djeca i noosit ce njegovo prezime kao da je on bio trudan, rodio, dojio, podizao ih...
- brine o njemu kao da je i on dijete, kuha mu, pere, pegla, cisti,.....

jednostavno to sve skupa nema nikakvog smisla osim podjarmljivanja....jer u slucaju da se ne uda:
- moze imati sve sto se tice ljubavi i sexa....
- ne mora mijenjati prezime kao dio sbvog identiteta...
- moze imati dijete/djecu koja ce biti njena.....uvijek njena....iskljucivo njena
- nema trauma rastave....ni po nju ni po djecu....
Maria Callas is offline  
Old 10.10.2010., 14:38   #19
O tome koliko je neki brak uspješan možeš donijeti realan sud samo ako je taj brak tvoj lično, a i tada ne baš u svakom slučaju

Inače, šta se između dvoje ljudi dešava kad zatvore vrata iza sebe NEMAŠ BLAGOG POJMA, ma koliko da si im blizak.

Svaka teorija o tome kakvi su brakovi "uspješni" koja je zasnovana na "ljudima koje poznaješ" svodi se na jedno - izjednačavaš brakove koji traju sa uspješnim brakovima. A to je totalno pogrešno.

Neki se lijepo zareknu da će izdržati u tome u šta su se naprečac uvalili, za inat svima koji su im govorili da je glupost vjenčavati se sa nekim koga ne poznaju.

Inat je super stvar, sjajna motivacija, jedna od najboljih. Ipak, bolje radi na stvarima koje imaju svoj prirodan kraj (recimo, zainatiš se da ćeš završiti fakultet, super), nego na stvarima koje bi trebalo da traju u nedogled (zainatiš se da ćeš biti sretan u braku kad si se već oženio... ok, može da fercera, pitanje autosugestije i koliko si joj podložan).
Incongruity is offline  
Old 10.10.2010., 14:54   #20
Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
O tome koliko je neki brak uspješan možeš donijeti realan sud samo ako je taj brak tvoj lično, a i tada ne baš u svakom slučaju

Inače, šta se između dvoje ljudi dešava kad zatvore vrata iza sebe NEMAŠ BLAGOG POJMA, ma koliko da si im blizak.

Svaka teorija o tome kakvi su brakovi "uspješni" koja je zasnovana na "ljudima koje poznaješ" svodi se na jedno - izjednačavaš brakove koji traju sa uspješnim brakovima. A to je totalno pogrešno.
Vidiš, ja sam s tim ljudima boravila danima po 24 sata (ona mi je rod, a njen dečko je non stop kod nje i onda ode svojoj mamici doma ) i jednostavno vidiš kad u nekoj vezi nema žara. Ja osobno uspješnim brakom smatram ne duge brakove, njego one gdje postoji zaljubljenost i nježnost, a to kod ovih primjera koje sam navela ne vidim.

Ali sam zato primijetila jednu zajedničku osobinu kod njihovih dečkiju: do besvijesti su razmaženi. Ne podnose obaveze. Mislim da je u tome ključ. Te cure bi se htjele udati, oni su problem.
Gošća is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger