Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2010., 22:47   #2081
Apsolutno sam se urekla s prijašnjim postom. Probudila se već 2 puta u zadnja 2 i pol sata.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:04   #2082
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
moj se jako fino najede,pa se opet budi.kod njega glad sigurno nije u pitanju.većinom ni ne vuče nego duda cicu
tak i moja radi.. ima li lijeka???

silva moguće da ima skok sa 6 mjeseci, nama su do sada svi skokovi uranili, jedino ovaj sa šest još nije došao..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:12   #2083
ja ga ne vidim očajna sam.a u ponedjeljak raditi.a zadnje tjedne živim od drijemanja.ne stignem zaspat,jer taman kad počnem toniti u san,on se budi.i tako cijele noći
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:17   #2084
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
ja ga ne vidim očajna sam.a u ponedjeljak raditi.a zadnje tjedne živim od drijemanja.ne stignem zaspat,jer taman kad počnem toniti u san,on se budi.i tako cijele noći
A jooojj.. draga baš mi je žao
A jel se i preko dana nacicava (jel uopće dojiš preko dana s obzirom da se vraćaš na posao, pa ga nećeš moći dojiti?)? Moja samo po noći, po danu pojede, i ide dalje, pa se pitam, jednog dana kada krenem raditi, ako se do tada ne riješimo te navike, hoće li se ova dnevna dojenja nadoknađivati povećanim noćnim nacicavanjem.. nekako sam si ja u glavi složila teoriju da ona do tada po danu više neće puno cicati, ali moje sve teorije su se do sada pokazale krive..¸
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:21   #2085
i preko dana isto.danas je valjda 20 puta bio na cici.malo pojede i onda duda,mazi ju,mrmlja nešto i tak.... ma nije mi dan problem,neka ciki kad sam kod kuće,ali noć će me ubiti. uf..
i ja mislim da bi se noćni podoji mogli povećati,tak je on znao kad preko dana ne cica.ali ne znam šta se od nas ima povećati,jedino da cijelu noć budemo budni.javim situaciju idući tjedan ak ne krepam od umora
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:30   #2086
Ajde držim fige da ipak ne bude tak strašno.. ja imam još pola godine do tog dana, a ipak me jeza hvata kad se sjetim..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 08:50   #2087
F. se opet noćas previše puta probudio OK, prehlađen je, pa ga i to budi, a onda jedino cica pali za uspavljivanje. Ali, sad ima neku fazu kad cica, pa SAM pusti cicu, okrene se na drugu stranu i ako u roku od pola minute ne zaspe, počne plakati. I onda mu opet moram uvaliti cicu da bi se umirio. I tako bezbroj puta. Noćas smo bili budni od 3 do 4 zbog toga. Na kraju više nisam mogla (bolesna sam, grlo i nos su mi u komi, jedva sam se držala budnom i prisebnom tih sat vremena) i stavila sam ga u krevetić. Malo se bunio, upalila sam mu mobil, poigrao se i zaspao. Spavao je 3 sata u komadu, probudio se dobre volje, bez plača i lijepo se sam igrao 10-ak minuta dok ga nisam digla. Mislim, tko je tu lud? Možda njemu ne paše spavanje sa mnom u krevetu? (mm je u drugoj sobi, da F. ima mjesta) Stvarno više pojma nemam. Ponekad ne da da ga vratim u krevetić ni pod razno, a ponekad, kad mi je puna kapa i kad ne mogu više, to skroz normalno prihvati. Ne mogu ga skužiti nikako
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 10:06   #2088
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Možda njemu ne paše spavanje sa mnom u krevetu? (mm je u drugoj sobi, da F. ima mjesta) Stvarno više pojma nemam. Ponekad ne da da ga vratim u krevetić ni pod razno, a ponekad, kad mi je puna kapa i kad ne mogu više, to skroz normalno prihvati. Ne mogu ga skužiti nikako
ajme, ovako je i kod nas i to mi već ide na živce, jer se gospođica izvali ko da je krevet samo njen
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:27   #2089
Smile

Bok drage mame!

Da odgovorim micamaci, mi imamo 5 mj i od njegovog 2. mj smo na adaptiranom pa opet spavamo jaako loše. Bilo je jedno divno razdoblje (kako ga se rado i s nostalgijom sjetim) kad je bio 3 mj onda se budio jednom tamo oko 3, pol 4 popapao i odmah zaspao, a sada koma... Neznam, možda mu je postalo preslabo pa bi trebali prijeći na dvojku. Uglavnom situacija je ista kao i kod svih vas
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:44   #2090
Vidim da nas ima više koje smo nenaspavane od početka...

Samo što kod nas nespavanje traje već 15 mj...Da, da, cijelih 15 mj, od samog početka..
I kad je bio samo dojena beba i sad kad su mu svi obroci kruta hranu.
Ako treba, budi se i po 10 puta noću...

I buđenje nema veze s glađu, pogotovo ako ih nahranite prije spavanja..
Nakon 4 mj počinju izbijati zubići, poslije 6 mj se javlja kod beba strah od odvajanja, u prosjeku sa 10 mj uče stajati na svojim nogama, pa su aktivni i noću...

Ima toliko razloga...
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:40   #2091
Quote:
Damolina kaže: Pogledaj post
Vidim da nas ima više koje smo nenaspavane od početka...

Samo što kod nas nespavanje traje već 15 mj...Da, da, cijelih 15 mj, od samog početka..
I kad je bio samo dojena beba i sad kad su mu svi obroci kruta hranu.
Ako treba, budi se i po 10 puta noću...

I buđenje nema veze s glađu, pogotovo ako ih nahranite prije spavanja..
Nakon 4 mj počinju izbijati zubići, poslije 6 mj se javlja kod beba strah od odvajanja, u prosjeku sa 10 mj uče stajati na svojim nogama, pa su aktivni i noću...

Ima toliko razloga...


Divim ti se! Kako uspijevaš funkcionirati normalno? Ja sam nakon 5 mj gotova i vičem da ne mogu više.
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:07   #2092
uhhh...evo i mome deset i po mjeseci a spavanje je i dalje grozno..čak se u poslijednje vrijeme probudi kao veseo spreman za igru,onda ga ja ignoriran a mm se nasmije pa ga ja ispalim jer onda ovaj dobije povod da galami uru vrimena u tri ure ujutro..a prije bi se budio zatvorenih očiju,samo nasisa i nastavio spavat i tako često..a sad se više ne da uspavat,zaspe mi tek oko 11 i u 7.30,8.00 je budan,a u međuvrmenu se budi barem 4 puta i teško se uspavljiva,probala sam onu metodu da ga ostavim u krevetiću 2 minute prvu večer blabla,ali nije išlo osim što je ujutro izgubio glas..jer se dera u 2 min ajmeeee..
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:56   #2093
nekako sam izdržala ovih 20 mjeseci (toliko ima moja curica) i nisam se tužila, ali moji podočnjaci su me počeli podsjećati da ne mogu više tim ritmom. više uopće ne znam reći probudila me 3-5-10 puta, jer taman kad padnem u prvi čvrsti san ona se budi, onda se u sebi molim da je to samo taj put ne još xy puta. toliko sam koma da sam baš krenula po internetu tražiti mjesto gdje će me netko utješiti da nisam jedina, i stvarno nisam. pa ovdje ima toliko različitih primjera i neki gorih a nekih puno boljih-takve znam iz svakodnevnog života većina dobro spava, a moja djevojčica je jedna od življih i obožavam je takvu, ali noći su me slomile. ružno vrijeme ne pomaže-prekinula me već 3 puta dok pišem jer hoće da se igramo s loptom, pa sam sada mela s poda razbivenu šalicu jer je mala košarkašica bacila balun direkt u sreća praznu šalicu kave. eto nemam vremena ni požalit se.

inače kao beba je neloše spavala dojila sam je do 4. mj poslije dohrana, ali valjda otkada zubići rastu ima te epizode noćnog plača, pa mama dić mama dić usred noći, mama ljulja pa zaspe pa opet, ali nikad nije isto. najbolje je kada izađemo vani i dobro se istrči (sad je već uspoređujem s psima ) ali tako najdulje ostane u svom krevetiću i probudi me 1-2 puta što je ništa, tako je bilo prije neki dan-onda sam se ja počela buditi jer nakon 7-8 mjeseci-(mislim da toliko to traje) organizam je naviknut na to skakanje iz kreveta kao feder. evo sad dok sam ovo ispisala čini mi se da to nije ništa tako strašno i zaista nije, ali ima dana kada bi iznajmila negdje sobu i spavala kao top cijelu noć.

svima ovdje želim ugodan i neisprekidan san
mamimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:15   #2094
Quote:
mamimi kaže: Pogledaj post

svima ovdje želim ugodan i neisprekidan san
ovo mi izgleda kao da si zelim dobitii na lotu

nas ima vec mjesec dana zaje... zub tako da opet lose spavamo...
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:41   #2095
Quote:
Nespavalica kaže: Pogledaj post
Divim ti se! Kako uspijevaš funkcionirati normalno? Ja sam nakon 5 mj gotova i vičem da ne mogu više.
Eh, kako, vjerojatno kao i sve vi...
Ovako...
Na početku sam mislila da ću izludit, jer je uz to što se budio po 100 puta noću, cijele noći je morao biti prištekan na cicu...Čim bi ju makla, budio se...
Tako da je bilo noći kad sam spavala svega 2 h...
A i dodatno mi otežava to što sam sama s njim tako dugo dok muž ne dođe s posla, a dosta je živahan, čak i naporan, pa nekad osjećam da bi mogla stati pred zid i nabijati glavom u njega...

A sad, mislim sad kad ima 15 mj mi je to postalo normalno.
Ne mogu zaspati prije pola noći iako znam šta me čeka, pogotovo kad se do jutra budi po 10 puta, a ujutro, još nema niti 6.30, on već skače i puže po meni kao da je prespavao cijelu noć, a meni duša spava...
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:01   #2096
uffffffff......još smo tu...još smo članovi ove teme....

još se budimo par puta svake noći a 1,5 nam je godina, ok sad bar ne sisamo više po noći....ukinuli smo i večernje sisanje - ostali samo na jutarnjem
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:52   #2097
Quote:
Damolina kaže: Pogledaj post
Eh, kako, vjerojatno kao i sve vi...
Ovako...
Na početku sam mislila da ću izludit, jer je uz to što se budio po 100 puta noću, cijele noći je morao biti prištekan na cicu...Čim bi ju makla, budio se...
Tako da je bilo noći kad sam spavala svega 2 h...
A i dodatno mi otežava to što sam sama s njim tako dugo dok muž ne dođe s posla, a dosta je živahan, čak i naporan, pa nekad osjećam da bi mogla stati pred zid i nabijati glavom u njega...

A sad, mislim sad kad ima 15 mj mi je to postalo normalno.
Ne mogu zaspati prije pola noći iako znam šta me čeka, pogotovo kad se do jutra budi po 10 puta, a ujutro, još nema niti 6.30, on već skače i puže po meni kao da je prespavao cijelu noć, a meni duša spava...
uhhh..tako je i moj akcija,još sa devet i po prošeta sad,mjesec dana nakon leta po stanu moram ga lovit strah da ne zaspe negdi,i izmori se i sve a sna nigdi,evo zaspa u 11 a ja ću bit budna do 1 kad se probudi pa onda tek spavat uhhh
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 06:32   #2098
dakle,vratila se na posao,ništa se nije promijenilo s noćnim podojima s tim da me sad kad dođem kući ignorira,ljut je na mene,ali zato po noći nadoknađuje nježnost s mamom dobra stvar je ta,iako sam umirala kako ću raditi s tolikim nedostatkom odmora i sna,funkcioniram odlično.naviknut je organizam,čak se lakše sad ustajem jer znam da moram
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 20:53   #2099
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
dakle,vratila se na posao,ništa se nije promijenilo s noćnim podojima s tim da me sad kad dođem kući ignorira,ljut je na mene,ali zato po noći nadoknađuje nježnost s mamom dobra stvar je ta,iako sam umirala kako ću raditi s tolikim nedostatkom odmora i sna,funkcioniram odlično.naviknut je organizam,čak se lakše sad ustajem jer znam da moram

potpisujem
upravo sam to napisala na temi "kako se nosimo....", al očito da nisam jedina koja nakon povratka na posao, nakon što se i dalje budimo noću, funkcioniram, i imam osjećaj da mogu izdržati više nego prije kad sam bila doma
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 20:56   #2100
Mi smo jučer od 21 pa do 23 h imali "samo" 3 buđenja...
Nakon 5. sam prestala brojati...

Očito imam sreće što ne idem na posao, ali i da idem, ne vjerujem da bi mi bio problem, s obzirom da i doma imam obaveze, ali iskreno, ovo me već ubija...

15 mj, a niti jedna noć prospavana u komadu...
Damolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.