Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 14:09   #161
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tea baš mi Je žao,a koliko ti je mala stara? Moj je noć dobar,a dan užas. Jučer se probudio u 6,cijeli dan sam ga uspavljivala,probala sve i svašta,zaspao tek u 9 navečer! Nije ni danas puno bolji,ne znam jel to od promjene vremena, jel to utječe na bebe
Ne znam ni ja utječe li vrijeme na bebe, ali moj 4-mjesečni sinek isto jučer nije spavao od 6,30 do 21h, jedino par puta na ciki po 10-ak min.
I nije izgledao umoran, ja sam bila turbo pospana.
Danas je bolje, čak je 1,5 h odspavao u komadu do maloprije. A jučer su mi ruke dosta ojačale od nošenja.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:40   #162
evo i kod nas situacija takva da je jučer i prekjučer bio katastrofa dan. nikako nije htjeo spavati a ima 4 mjeseca. danas smo puno spavali. jupi!!!
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:10   #163
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
evo i kod nas situacija takva da je jučer i prekjučer bio katastrofa dan. nikako nije htjeo spavati a ima 4 mjeseca. danas smo puno spavali. jupi!!!

Ma i meni je to za prekjučer palo na pamet. Tj. da budem iskrena mužu je to palo na pamet - to je onaj dan kad je u ZG bila stvarno velika temperaturna promjena i kod mene se puno ljudi na poslu žalilo da nisu mogli spavati.

Jer ona se tu noć baš ful probudila. Inače se samo javi, želi mllijeko, čaj, dudu (i tako 5-6 puta ) pa nastavi spavat. A tad se ful probudila i htjela se žena malo razgovarati.

A jučer su definitivno bili vražji kutnjaci. Čim sam joj stavila lupocet čepić jadnica je zaspala nakon deset minuta. I ćorila nakon toga više od 4 sata u komadu.

E, da - moja je malo više od 13 mjeseci.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:12   #164
Da, inače s njom stvarno nemam nekih problema, super je dijete.
I po danu redovito odćori sat i pol do dva negdje između 1 i 3 popodne.
Inače je vesela, druželjubiva, zaigrana...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:19   #165
Znači,očito je jučer bio dan D za sve,u k.... i ovo vrijeme,jadni naši bebači. Zato je noćas odspavao 7 sati bez papanja,a kad je popapio opet zaspao. Sunce moje malo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:00   #166
Ljudi sad sam polako već očajna. Uz svu noćnu halabuku sad se počeo i ustajat u 6 ujutro. Ničim ga nemogu zadržat u krevetu. Pa kaj bu bilo kad pređemo na ljetno računjanje vremena??? Kaj bu se dizal u 5!??

Moji starci ne mogu vjerovat kak on neće spavat. čitav smo prošli tjedan (kak je bilo toplo) imali jutarnje skakanje po parku od 10-12h, a popodnevno od 15 do 19.30.
On još uvijek nije bio umoran!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 19:44   #167
te@ moja je ista takva
malo više od 13 mjeseci,dan dobra kuc,kuc;odspava 1,5 - 2 sata od 11,30 ili 12
ali noći su ponekad horor često buđenje uz dudu,čaj,siku ako je baš
stani pani onda idemo do dboravka to je umiri i to bude negdi oko 5 -6 ujutro

ja joj mažem calgelom jer sam od ped čula da joj nesmjem često davat lupocet
(ja sam davala sirup)
ali nama se zareda dosta dana muka pa onda malena pauza
tako da kad cura spava ja se probudim nakon 2,5 sati sna odmorna (od 10 -12,30) i onda gledam tv,
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 21:08   #168
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
te@ moja je ista takva
malo više od 13 mjeseci,dan dobra kuc,kuc;odspava 1,5 - 2 sata od 11,30 ili 12
ali noći su ponekad horor često buđenje uz dudu,čaj,siku ako je baš
stani pani onda idemo do dboravka to je umiri i to bude negdi oko 5 -6 ujutro

ja joj mažem calgelom jer sam od ped čula da joj nesmjem često davat lupocet
(ja sam davala sirup)
ali nama se zareda dosta dana muka pa onda malena pauza
tako da kad cura spava ja se probudim nakon 2,5 sati sna odmorna (od 10 -12,30) i onda gledam tv,
Znam da je tema za noćno buđenje,ali moj mališa ima mjesec dana i zadnja tri dana spava u prosjeku 10 sati dnevno,to je malo za tako malo bebu. Noć je ok,ali zato dan,oči ne sklapa,a znam da je umoran,samo ga nosam cili dan,inače se dreči. Ludim već,jel to od vremena ili što
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:23   #169
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Ljudi sad sam polako već očajna. Uz svu noćnu halabuku sad se počeo i ustajat u 6 ujutro. Ničim ga nemogu zadržat u krevetu. Pa kaj bu bilo kad pređemo na ljetno računjanje vremena??? Kaj bu se dizal u 5!??

Moji starci ne mogu vjerovat kak on neće spavat. čitav smo prošli tjedan (kak je bilo toplo) imali jutarnje skakanje po parku od 10-12h, a popodnevno od 15 do 19.30.
On još uvijek nije bio umoran!
ko da sam ja pisala...godinama sam bila ko "drek na cesti", non-stop po parkovima ne bi li se umorile...i obavezno čim je ljepše vrijeme od 5 nadalje možeš računat na ustajanje...ni meni ljudi još ne vjeruju...samoj sebi sam blesava
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:58   #170
Nisam ni znala da postoji ovaj topic

I ne mogu vjerovati da su u utorak i druge bebe bile mrzovoljne. Moj je bio za popizdit, nešto nevjerojatno.
A u srijedu potpuno druga osoba.
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 23:14   #171
Bok cure! Evo i ja tek sada vidim ovu temu a bome sam prava za to isto kao i vi! Moja draga i ja imamo cijele noći TULUM U PIĐAMAMA! Pa to je katastrofa ja više nemogu normalno funkcionirati, mi se noću budimo kad je sve ok pa oko 3-4 puta i to je SUPER i tada oko krevetića tražim varalicu jer je redovito baci ili joj padne na pod, pa malo piti a ako nikako neide onda dam mlijeko! A ovih dana odspava sat vremena pa sljedeća 3 se budi svakih 10 minuta, i tako cijelu noć! Ja više neznam što da radim?
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:02   #172
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
A ovih dana odspava sat vremena pa sljedeća 3 se budi svakih 10 minuta, i tako cijelu noć! Ja više neznam što da radim?

Koliko je stara? Da nisu zubi?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:35   #173
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
ko da sam ja pisala...godinama sam bila ko "drek na cesti", non-stop po parkovima ne bi li se umorile...i obavezno čim je ljepše vrijeme od 5 nadalje možeš računat na ustajanje...ni meni ljudi još ne vjeruju...samoj sebi sam blesava

Jaooj! Sad je još kolko-tolko dobro , al kaj bu na jesen kad krenem radit??!!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:09   #174
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post

Jaooj! Sad je još kolko-tolko dobro , al kaj bu na jesen kad krenem radit??!!

A niš, onda ćeš se pridružit našem Klubu očajnih nenaspavanih majki koje rade
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:42   #175
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
A niš, onda ćeš se pridružit našem Klubu očajnih nenaspavanih majki koje rade
Naravno i tateka
Perja južina pa djeca ne mogu spavati. Moj mlađi se roštilja već par noći. Spava, ali toliko nemirno. No sve u svemu spavamo puuuuno bolje nego prije i to unazad neki mjesec dana.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 09:31   #176
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Koliko je stara? Da nisu zubi?
ima 15 mjeseci, možda jesu i zubici, vrlo vjerovatno, ali to je neizdrživo! Ma budi se mrvica s bolnim plačem! To nju drži uglavnom nekoliko dana i onda po starom buđenje 3-4 puta tokom noći i to je ok! Tek sad vidim koliko je to dobro u usporedbi s ovim!!!
Ja nemogu vjerovati kad neko kaže da mu beba s 3 mjeseca počne spavati cijelu noć u komadu i to je to od 8 navečer do 9 ujutro!!!! Blago im se!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:24   #177
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
ima 15 mjeseci, možda jesu i zubici, vrlo vjerovatno, ali to je neizdrživo! Ma budi se mrvica s bolnim plačem! To nju drži uglavnom nekoliko dana i onda po starom buđenje 3-4 puta tokom noći i to je ok! Tek sad vidim koliko je to dobro u usporedbi s ovim!!!
Ja nemogu vjerovati kad neko kaže da mu beba s 3 mjeseca počne spavati cijelu noć u komadu i to je to od 8 navečer do 9 ujutro!!!! Blago im se!!!
zubi,zubi,eh što me strah pri pomisli da će doći i to vrijeme
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:56   #178
Eh te@ i kocul onda cete me stvarno morat tjesit!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:17   #179
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
ima 15 mjeseci, možda jesu i zubici, vrlo vjerovatno, ali to je neizdrživo! Ma budi se mrvica s bolnim plačem! To nju drži uglavnom nekoliko dana i onda po starom buđenje 3-4 puta tokom noći i to je ok! Tek sad vidim koliko je to dobro u usporedbi s ovim!!!!!!

To su tu sigurno zubi i to kutnjaci, njihov je izlazak jako bolan. Moja ima malo više od 13 mjeseci i nama je trebalo jedno 4 takve noći pa da shvatimo da je nešto boli, kad ono zubi. Možeš joj komotno čepić lupoceta staviti (ili joj daj istu dozu u sirupu ako joj tako više paše, ali čepić brže djeluje) to djetetu puno olakša, a nije štetno ukoliko se ne zloupotrebljava.

Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
Ja nemogu vjerovati kad neko kaže da mu beba s 3 mjeseca počne spavati cijelu noć u komadu i to je to od 8 navečer do 9 ujutro!!!! Blago im se!!!
Ima takvih slučajeva, ali to je rijetkost i takvi su ljudi stvarno sretnici. Češće bude da roditelji malo idealiziraju pa vele "spava cijelu noć - ne računam ona 2 ili 3 puta što sisa"

Uglavnom, s našom djecom je sve OK, samo je riječ o takvom tipu djece i to treba izdržati. Eto, to ti velim ja nakon još jedne "bajkovite" noći.

Đizs, još ću postat ko one Rodine savjetnice, ono - Savjetnica za nespavanje:
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:34   #180
Ajde,doći će i taj dan kad će vaša dječica početi spavati i kad ćete se vi napokon naspavati. Moja sestra je od rođenja urlala dan i noć,ta mala nikad nije bila umorna,mama je šizila,probala sve živo,ma kakvi,jednostavno je bilo takvo dite. Eno je sad pametnice,štreberica,slikarica ispala najiteligentnija od nas 5
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.