Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 20:18   #41
Kategorije cijena umjereno, jeftino, skupo bi trebalo biti puno niže nego sad, jer je kvaliteta hrane uglavnom prilično loša.

Recimo jeftino je pojesti ručak za 50-70 kn, kompletan sa juhom i salatom i jednom cugom.

Umjereno je 100-120 kn.

Skupo je 120 kn naviše.

Govorim o restoranima u koje ideš svaki dan jesti, npr. za gablec, večeru i to ako ti se neda doma kuhat.

Ako ideš rijetko u restoran, dakle želiš jednom tjedno pojesti nešto fino, onda sigurno te cijene treba podići više. npr. jeftino je 100 kn po osobi, umjereno 150 kn, skupo sve preko 200 kn po osobi.

Problem je što u Zagrebu ne postoji restoran u kojem hrana vrijedi više od 200 kn po osobi. Sve ostalo je precijenjeno debelo.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:29   #42
Ragusa u Dubravi
fantasticna klopa sa rostilja... teleca snicla u umaku sa gljivama i peka krumpir Imaju odlican rostilj Uvijek je sve frisko i fino
ja nikad nisam pozalila kad sma kod njih jela Ali nije centar nego dubrava A klopa je fakat jeftina npr gorenavedeno jelo je oko35kn
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:46   #43
Quote:
apple_lover kaže: Pogledaj post
kaj nitko nema nekaj za preporucit?
Otkad su zatvorili Stari Zagreb u Vlaškoj, nema blizu Martićeve ništa prije Kvaternikovog trga. Tamo su pristojna Dva goluba i kraj njih dosta skuplji Kvatrić.

Inače, vrlo pristojan i vrlo jeftin ručak servira se na vrhu Doma zdravlja u Runjaninovoj (do Ministarstva kulture, uz Botanički vrt).

Za one koji podnose Purgerove cijene, moja su preporuke Fellini u Savskoj (tamo jedem jednom mjesečno već sto godina i uvijek sam zadovoljan) i Pauza u Preradovićevoj. U Pauzi imaju odlične stvari iz woka!

Za one kojima se dopadne u Mercatoru, neće im biti loš ni restoran u Kiki.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 01:06   #44
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
u Zagrebu ne postoji restoran u kojem hrana vrijedi više od 200 kn po osobi. Sve ostalo je precijenjeno debelo.
Meni više od 200 po glavi vrijedi u nekoliko restorana. Recimo, bez nekog smislenog redoslijeda, Bistro u Esplanadi, Zinfandel u Esplanadi, Appetit na Jurjevskoj, Bon appetit u Heinzelovoj, Marcellino u Jurjevskoj (premda sam kod njih bio još davno, dok su bili u Frankopanskoj; valjda ih preseljenje nije promijenilo), pa bogami i Okrugljak na Mlinovima.

U još nekoliko njih te cjenovne klase nisam bio, ali sam čuo preporuke -- Mano, ovi novi Stefano i Jill's , Takenoko...

Između tog 'gornjeg sloja' i jeftinih restorana ima par ne baš jeftinih ali opet ne za popizdit, a s dobrom klopom. Čiho u Hatzovoj, Didov san na Gornjem gradu, Jadera na Vrbiku, Korkyra na Trnju... našlo bi ih se još tri-četiri.

Osobno, jako volim Kod Zvonca na Vrbiku, ali ne znam kamo bih ga smjestio. Cjenovno još niže, ali ipak još uvijek ne jeftino. Jeftinih ima jako malo, a još da su dobri...

Ono što Zagrebu panično fali je Nordsee.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 01:08   #45
Nego, gdje je onaj indijski restoran koji je nekad bio u Gračanskoj? Preselio se nekamo u centar ali nikako da otkrijem kamo.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 02:27   #46
Pivnica Mlinarica na Ksaveru, prekoputa Vatikanske ambasade. Cijene uobičajene za pivnicu, dakle vrlo pristupačne, jela na menijima oko 30ak kn, riba petkom do 50. Kvaliteta jako dobra, zapravo ne znam nijednu pivnicu s boljom klopom, atmosfera ugodna. Jedini minus su im (meni) dosta loša domaća vina.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 11:39   #47
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nego, gdje je onaj indijski restoran koji je nekad bio u Gračanskoj? Preselio se nekamo u centar ali nikako da otkrijem kamo.
Jedini indijski za kojeg znam je na Opatovini, od placa gore, s lijeve strane, na početku; pa ako je taj kojeg tražiš...
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 11:53   #48
Valjda je to taj. Hvala! Imaš nekog iskustva s njime?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 12:00   #49
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Valjda je to taj. Hvala! Imaš nekog iskustva s njime?
Ne, samo znam da je tamo
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 12:05   #50
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Valjda je to taj. Hvala! Imaš nekog iskustva s njime?
bila tamo pred dosta godina, jako se pokvarili, a u gračane sam s društvom išla bar 1 tjedno

netko od mojih je bio relativno nedavno i nije imao riječi hvale, tak da ne znam. Mislim se zove Maharadža sad
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 17:14   #51
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Otkad su zatvorili Stari Zagreb u Vlaškoj, nema blizu Martićeve ništa prije Kvaternikovog trga. Tamo su pristojna Dva goluba i kraj njih dosta skuplji Kvatrić.
Kvatrić od pon-pet ima dnevni meni od nekoliko jela uz koja ide i juha po cijen30kn. To ne da nije dosta skupo nego je najjeftinije u kvartu, a po interijeru i razini posluge su koplje ispred ostalih.
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 20:22   #52
Zlatna skoljka u marticevoj se zatvorila...i sad se preuredjuje u nesto novo...jel netko zna u sto?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:29   #53
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Kvatrić od pon-pet ima dnevni meni od nekoliko jela uz koja ide i juha po cijen30kn. To ne da nije dosta skupo nego je najjeftinije u kvartu, a po interijeru i razini posluge su koplje ispred ostalih.
To je fakat jako dobro! Nisam znao za to. (Nije me bilo tamo kojih godinu dana ili vise.) Restoran je, inace, jako OK. Guscja jetra prave za poludjeti. Jedino je posluga bila jako spora.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:24   #54
ja kad s poslom dođem u Zg onda idemo jedino u Nocturna u Skalinskoj. hrana jeftina i solidna. lasanje za 30 kn porcija ogromna.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 19:35   #55
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
To je fakat jako dobro! Nisam znao za to. (Nije me bilo tamo kojih godinu dana ili vise.) Restoran je, inace, jako OK. Guscja jetra prave za poludjeti. Jedino je posluga bila jako spora.
Nas desetak iz firme jede tamo svaki dan s tim da prije telefonom naručimo klopu, pa čim sjednemo stiže klopa. Koliko su brzi ili spori inače, ne znam. Uz to imamo i 10% popusta na svu klopu (i izvan dnevnog menija), tak da te ručak zapravo košta 27kn. Dobra stvar je i što se dnevni meni konstantno mijenja tako da u zadnja 2 mjeseca svaki dan naručim nešto novo. Da ne bi bilo da ih samo hvalim ta gratis juha je često vodenasta, ali definitavno su best buy u kvartu.
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 02:13   #56
Meni je Sofra najdraža, porcija bosanskog lonca i pripadajuće lepinje izađu oko 50-60kuna? Tu negdje.. A fakat se najedeš da nemreš disat.
Još mineralna i super
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 09:30   #57
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni više od 200 po glavi vrijedi u nekoliko restorana. Recimo, bez nekog smislenog redoslijeda, Bistro u Esplanadi, Zinfandel u Esplanadi, Appetit na Jurjevskoj, Bon appetit u Heinzelovoj, Marcellino u Jurjevskoj (premda sam kod njih bio još davno, dok su bili u Frankopanskoj; valjda ih preseljenje nije promijenilo), pa bogami i Okrugljak na Mlinovima.

U još nekoliko njih te cjenovne klase nisam bio, ali sam čuo preporuke -- Mano, ovi novi Stefano i Jill's , Takenoko...

Između tog 'gornjeg sloja' i jeftinih restorana ima par ne baš jeftinih ali opet ne za popizdit, a s dobrom klopom. Čiho u Hatzovoj, Didov san na Gornjem gradu, Jadera na Vrbiku, Korkyra na Trnju... našlo bi ih se još tri-četiri.

Osobno, jako volim Kod Zvonca na Vrbiku, ali ne znam kamo bih ga smjestio. Cjenovno još niže, ali ipak još uvijek ne jeftino. Jeftinih ima jako malo, a još da su dobri...

Ono što Zagrebu panično fali je Nordsee.
Korkyra je na Trešnjevki.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:15   #58
Jeftin restoran = mjesto gdje mogu svaki dan jesti rucak u podne, a da je kuhano normalno jelo. A ne da se hranim sendvicima, pizzom i burekom ili sto vec ima u pekarni. Dakle, 25-35 kuna maximum + cuga (ili voda besplatno).
Takvih ima gro gdje ja radim ali rubni dijelovi grada i jako puno dnevnih menu-a (tkvz. gableca). Tak da doma samo veceru jedem oko 5-6 neka salata ili sto vec.

I slazem se - ako ides 1x tjedno u restoran - 100kn je OK cijena. Ali svaki dan rucak jesti za 100 kuna je previse.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 12:39   #59
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Korkyra je na Trešnjevki.
Ma naravno...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:41   #60
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Korkyra je na Trešnjevki.
Ni u ludilu. Zaista nije jeftin i ne spada u ovu temu, a bome ima barem 5 boljih ribljih restorana u ZG. Zapravo, po odnosu cijene i kvalitete ne znam nijedan gori od Korkyre (što se tiče ribljih).
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.