Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Pogledaj rezultate ankete: Da li je Neil Armstrong stvarno bio na Mjesecu 1969.g.?
DA 29 47.54%
NE 32 52.46%
Glasovatelji: 61. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2004., 02:06   #61
Re: Seljačina detected

Quote:
madjoe kaže:
Hm... Glištun, da bi razumio one moje riječi, trebalo je ići u školicu, a ne igrati biljar u vrijeme nastave. To su ti inače razumljive, opće uvriježene, normalne riječi kod ljudi koji žele popričati o sličnim temama, ali ako si ti više za birtijsku sprdnju na mentalnoj razini degeneriranog muzgavaca uz elemente čohanja po određenim dijelovima gaća, ima i za to mjesta... ali mislim da ovo baš i nije jedno od njih. Možemo i moderatora pitati, ako misliš da nisi siguran... [/B]
Dobroje stari..vidim da si sve shvatio. Sjedni
__________________
čovjek s dvije jetre
Glištun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 14:13   #62
Quote:
madjoe kaže:
Vidim da si ovu svoju izjavu prethodno pomno i studiozno proučio, dobro je provjerio i na kraju analizirao sve mogućnosti na što bi spomenute ankete mogle pokazivati, pa zatim izdvojio 3 ključna primjerka!
Pa nisu bas 3 kljucna primjerka, ali nije mi se dalo sad pisat romane. Krivo si me shvatio (ne znam kako, ali uspjelo ti je): ljudi sa _viskom_ maste (koji mogu biti i jako interesantni likovi) ce cesce povjerovati u SF pricu o masovnoj zavjeri nego netko _bez_ maste. Eto, drugi put procitaj dva puta i razmisli, pa onda odgovori.

Quote:
madjoe kaže:
To se uostalom i vidi u trenutnom ishodu te ankete, gore - pri vrhu ekrana! Zašto bi neki dosadni lik bez mašte, koji nije uspio u životu uopće odgovarao na takvu ili neku sličnu anketu, kad je rezultat tako predvidljiv i nebitan!
Glupost, vecina ljudi ce odgovoriti na anketu kad ih se pita, pogotovo ako su vec prije formirali misljenje o temi.

Cuj, covjek mozda zaista nije bio na Mjesecu, sve je moguce. Ako se jednom dokaze da je sve zaista bila prevara, to sigurno nece biti pomocu imbecilnih dokaza kakvi se danas vrte po internetu.
__________________
Albireo
Albireo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 19:06   #63
Talking Funny

Quote:
Albireo kaže:
Eto, drugi put procitaj dva puta i razmisli, pa onda odgovori. Glupost, vecina ljudi ce odgovoriti na anketu kad ih se pita, pogotovo ako su vec prije formirali misljenje o temi.
Albireo, čuj... ehm... ne znam kako da ti to velim, a da se ne uvrijediš... Hm. A da pogledaš u nekom rječniku pod "sarkazam"? Možda ti to pomogne da bolje shvatiš moj prethodni tekst, jer si očito zabrijao u krivom smjeru...
madjoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 22:33   #64
Re: Funny

Quote:
madjoe kaže:
Albireo, čuj... ehm... ne znam kako da ti to velim, a da se ne uvrijediš... Hm. A da pogledaš u nekom rječniku pod "sarkazam"? Možda ti to pomogne da bolje shvatiš moj prethodni tekst, jer si očito zabrijao u krivom smjeru...
Samo se ti izvlaci iz teme pricom o sarkazmu i vrijedjanjem izmedju redaka, ali ostaje cinjenica da ankete nisu bas neka znanstvena metoda istrazivanja je li se nesto dogodilo ili ne.
__________________
Albireo
Albireo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 22:42   #65
Ne mogu vjerovat da svakih mjesec dana - i tako godinama - netko otvori ovu sumanutu temu. Za popizdit. Odlazim u nevjerici i puštam vas da se slijepo valjate u vlastitoj ignoranciji.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 23:05   #66
Quote:
madjoe kaže:
To kamenje nije nikakav pouzdani dokaz, kao što to obojica možemo samo pretpostavljati, zbog:
  • mogućnosti umjetne (industrijske) proizvodnje kamena
  • sama činjenica da to kamenje zaista JEST s Mjeseca, ne dokazuje i to da ih je sakupio čovjek!
Pristaše teorije zavjere često pitaju "Ako je čovjek 1969. bio na Mjesecu, zašto do sada nismo već na Marsu?"

Ja njih shodno tome pitam:
Ako su robotske letjelice (a ne posade Apolla) donijele sa Mjeseca čak 380 kg kamenja, zašto do danas nemamo robotima donesene tone kamenja sa Marsa?

Ameri su sa Mjeseca donijeli 380kg kamenja! Misliš da je tada postojao robot koji može ukrcati 380kg kamenja? Pogledaj Spirita 35 godina kasnije, trebalo mu je 10 dana samo da siđe s onog jadnog landera.
__________________
Albireo
Albireo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 04:21   #67
Quote:
Black Hawk kaže:
Ne mogu vjerovat da svakih mjesec dana - i tako godinama - netko otvori ovu sumanutu temu. Za popizdit. Odlazim u nevjerici i puštam vas da se slijepo valjate u vlastitoj ignoranciji.
No, palo mi je nešto na pamet. Oće to. Padaju razne stvari. Radi američke zavjere, naravno. Gravitacija je engleska izmišljotina.

Naime, lako mi je povjerovat da ima teško izbrojivi broj budala na ovom svijetu, ali mi je čudno da potežu uvijek ovu istu trivijalnu temu: Jesu li ljudi bili na Mjesecu?. Sklon sam, daklem, zaključiti da se uvijek radi o istoj budali - ovaj put se nazvao "madjo".

Evo ga izazivam da navede barem neku (znanstveno/fizikalnu)indiciju iz koje bi se moglo posumnjati u veličanstveni pothvat posade Apola 11 koja se 1969. AD spustila na zemljin satelit.

Tvoj je red, budalašu.

Čekam.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 08:50   #68
Quote:
Black Hawk kaže:


Tvoj je red, budalašu.

Čekam.
Pazi se, sad će ti uletit sa spikom o Ajnštajnu
__________________
čovjek s dvije jetre
Glištun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:10   #69
Quote:
Black Hawk kaže:
Tvoj je red, budalašu.
Čekam.
Naprosto zanimljivo koliko na ovome svijetu ima retardiranih imbecila čohojajaša, s načinom ophodnje na mentalnoj razini nižih primata i uspijevaju uopće ukucati par rečenica na nekoj web stranici, s obzirom da spadaju u skupinu četveronožnih papkara. Većinom su to pokusni primjerci iz NASE, koji uspiju igrom slučaja pobjeći iz laboratorija, pa ih onda ovi traže, dok već učinjena šteta na njihovom fekaliziranom mozgu i dalje zagovara ono što im je NASA propovijedala. NEVJEROJATNO, ali jedan se takav primjerak nazvao Black Hawk i evo ga, TU JE i pokušava jadnik ostvariti kontakt sa mnom!!!
madjoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 13:23   #70
Upozoravam samo jednom!

Dečki, molio bih vas da se hitno upristojite, ili će biti brisanja. Bude li tko vrijeđao brisat ću mu cijeli upis jer se ne želim zamarati razdvajanjem kukolja.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 15:35   #71
Quote:
madjoe kaže:
Naprosto zanimljivo koliko na ovome svijetu ima retardiranih imbecila čohojajaša, s načinom ophodnje na mentalnoj razini nižih primata i uspijevaju uopće ukucati par rečenica na nekoj web stranici, s obzirom da spadaju u skupinu četveronožnih papkara. Većinom su to pokusni primjerci iz NASE, koji uspiju igrom slučaja pobjeći iz laboratorija, pa ih onda ovi traže, dok već učinjena šteta na njihovom fekaliziranom mozgu i dalje zagovara ono što im je NASA propovijedala. NEVJEROJATNO, ali jedan se takav primjerak nazvao Black Hawk i evo ga, TU JE i pokušava jadnik ostvariti kontakt sa mnom!!!
Quote:
adriatic kaže:
Dečki, molio bih vas da se hitno upristojite, ili će biti brisanja. Bude li tko vrijeđao brisat ću mu cijeli upis jer se ne želim zamarati razdvajanjem kukolja.
Evo ja šutim.
adriatic se ne mora zamarat.
U svezi molim madjoe-a da mi se javi na PM.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 17:14   #72
Evo jedan članak za tebe ludijoe. Link je dobar, možda im s vremena na vrijeme šteka server:

http://www.misterije.org/tekst.asp?id=31
 
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 20:49   #73
Lightbulb

Po meni, na http://www.lunaranomalies.com/fake-moon.htm stranici su dovoljno dobro znanstveno pobijeni svi najglavniji argumenti onih koji misle da je slijetanje 1969 bilo lažno.

Zvijezde se ne vide jer je vrijeme ekspozicije filma bilo prekratko da bi se registrirale.

Astronauti nisu potpuno crni iako njihova sjena jest jer se u njih reflektira svjetlost sa mjesečeve površine.

i oni malo gluplji argumenti tipa "otvor nije dovoljno velik da astronaut s opremom izađe iz landera", itd itd.

A mislim i da jedno 50% ljudi ovdje na forumu misli da Ameri nisu bili na mjesecu baš zato jer su oni... Ameri!
Da su recimo Francuzi ili Nijemci bili na mjesecu, sigurno bi bilo duplo manje "nevjernika" jer njih ne mrze toliko kao Amere, posebno sad zbog Busha, Iraka itd.

Onda, zašto bi išli gore 7 puta? Svaki drugi put donosi nove izglede da naprave grešku u snimanju i da se vidi neki novi dokaz podvale. Zašto bi izgradili tako j... ogromnu raketu koja bi gore poletila sasvim prazna samo zbog showa? Nadalje, zašto bi inscenirali skoru katastrofu Apolla 13? Zašto bi namjerno izazvali smrt Whitea, Grissoma i Chaffeya u Apollu 7 (ili kojem ono)? Oni su poginuli jer se tamo testirala stvarna oprema za stvarni let do mjeseca i kao takva je sa sobom nosila i stvarne opasnosti. Da je cijeli Apollo bio lažan, sigurno unutar kapsule ne bi bilo stvarnih uređaja i tehnike koja stvarno funkcionira i koja je mogla stvarno izazvati požar.

Inače, kad gledam neke panoramske slike s mjeseca ili Space Night na satelitskoj, gdje se tako jasno i detaljno vide sve sjene, svi detalji površine i površina mjeseca kilometre daleko, jednostavno mi izgleda predobro da bi bilo lažno... posebno jer onda nije bilo ni kompjuterske obrade slike ni ničega, a studio od 10 km sive pustinje ipak nisu imali (naravno, osim ak nemaju grad pod zemljom u Arei 51 na području Atlantide gdje drže i Elvisa ). Niti kad astronauti skaču po površini jedan oko drugog (i kad se jedan i popikne i padne na ruke i koljena) a jasno se vidi da tu nema kablova ni dizalica nigdje jer bi jedna dizaica sigurno udarila u kablove s koje visi astronaut s druge dizalice, da je ima, ako idu jedan oko drugog. I kad se voze u lunar roveru, vidi se da je gravitacija manja i da takvo vozilo ne bi tako lako prelazilo takav teren u studijskim uvjetima pod g=9,81m/s^2.

Ukratko: da je sve to bila varka snimljena u studiju, već bi se u sve ove godine našao neki ozbiljni stručnjak koji bi otkrio nepobitne dokaze o lažnosti materijala. A zasad se javljaju samo mrzitelji Amera kojima smeta što su baš oni bili na mjesecu, i preudostručnjaci željni publiciteta čiji su dokazi uspješno pobijeni kao što se i vidi na onom linku od gore a siguran sam i mnogim drugima. JOŠ NEMA NIJEDNOG UVJERLJIVOG DOKAZA DA JE TO BILA VARKA. Da se nađe i prikaže prvi pravi, uvjerio bi me i priznao bih da sam bio u krivu. Ali, neće se naći.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.