Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2004., 07:29   #21
Koliko se sjecam, da. U pocetku sam dojila, pa onda sam se izdajala, i na kraju je pila zamjensko mlijeko. I uvijek bi povratila barem dvije trecine obroka.
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 10:57   #22
SJ, imas za kupiti one anti-suffocation jastucice za bebe tako da ti malena spava na povisenom a nema opasnosti od gusenja od povracanja jer je jastuk rupicast pa sve iscuri. probaj na www.kamaris.hr, mislim da oni imaju. znam gdje se mogu kupiti u zg.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 12:14   #23
Quote:
Samantha Jones kaže:
FFE...sadrzaj povracenog je cisto mlijeko....nema tragova zuci (zar to nije samo za atreziju) i krvi.

A danas sam zvala sve poznanice cija su djeca imala stenozu...i prvi simptomi i vrijeme javljanja su individualni,nekima se javljalo s navrsenih 2 mjeseca.Rengenski snimci su ipak potvrdili to.

a kad se probudi ispipat cu joj stomacic.
Pa da, nakon 2 mjeseca, sve je moguce, ali jako rijetko. Ovak', tragova zuci ima tada kada je stenoza nize od ulaska zucnoga mjehura (znaci donji dio dvanaesnika ili nize, ne znam kak' da se izrazim, a da skuizs, mozda najbolje da pogledas sliku na netu ili atlasu ako ga imas). Tragovi krvi se mogu javiti kod ove stenoze jer zeludac nastoji grcevito istisnuti taj sadrzaj korz suzen otvor. No, uvijek ima iznimaka, naravno, ti ces se javiti pedijatrici, ona ced dalje poduzeti mjere. Inace, ovo se uspjesno lijeci operacijom, tak' nemoj se jako zabrinjavati, mada znam da to nije utjeha. I ajvi nam kako je bilo, bas me zanima.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:59   #24
Quote:
plavva kaže:
SJ, imas za kupiti one anti-suffocation jastucice za bebe tako da ti malena spava na povisenom a nema opasnosti od gusenja od povracanja jer je jastuk rupicast pa sve iscuri. probaj na www.kamaris.hr, mislim da oni imaju. znam gdje se mogu kupiti u zg.
dobila sam te jastucice u kompletu s jogijem i opremom za kolica.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:02   #25
Korina nije povracala vec 24 sata

Danas smo bili kod doktora,al smo se mimoisli....u srijedu idemo na zakazani pregled.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 20:03   #26
Quote:
Samantha Jones kaže:
Korina nije povracala vec 24 sata
:klap:
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:39   #27
Hej, ajde javi sto je dr rekao?!
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 20:46   #28
Bili smo doktoru,rekla sam mu za povracanje,al vidjevsi njen napredak(3500g)odagnao je svaku sumnju da se radi o stenozi....a i ona vise nije povracala.

Valjda se prejela i to hlapljivo...dovoljno da me izbaci iz takta.
Sad se mnogo bolje osjecam.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:00   #29
Re: Povracanje djeteta u mlazu

Quote:
Samantha Jones kaže:
....pocelo je prije par dana,jednom dnevno...povrati obrok u mlazu.Specificno za stenozu....tako me strah da nije to.Sutra idemo doktoru.
Jeli ko imao slicna iskustva?
u da sam bar ja znala za forum kad se Frani rodio....prvi dan kad smo doshli kuchi..ja ga fino nahranila..i legla..kad ono..
u mlazu..ma koji mlaz...vodoskok...ja naravno prepadnuta do kraja....tako svaki dan po 4-5 puta i ja isto mislila da je stenoza medjutim ...doc rekao da nije i da je sa djetetom sve u redu...dobro je napredovao i nije bilo vecih problema ..osim naravno stalnog presvlacenja i ponovnog hranjenja...
iskreno..povracanje nije stalo sve do negdje 6 mjeseca...samo se prorijedilo..a i sad mu se nekad dogodi...
samo shto to sada prihvacam kao normalnu stvar
e da i kazu da bebe sa stenozom izgledaju kao starci..izmuceno i tako
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:03   #30
Quote:
Samantha Jones kaže:
Bili smo doktoru,rekla sam mu za povracanje,al vidjevsi njen napredak(3500g)odagnao je svaku sumnju da se radi o stenozi....a i ona vise nije povracala.

Valjda se prejela i to hlapljivo...dovoljno da me izbaci iz takta.
Sad se mnogo bolje osjecam.
...vjerojatno ce toga biti josh....samo cim ona tako fino napreduje nema brige..
uuuh...meni je to sve zivce popilo..oduzelo mi par godina zivota
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 00:17   #31
Quote:
Samantha Jones kaže:
Bili smo doktoru,rekla sam mu za povracanje,al vidjevsi njen napredak(3500g)odagnao je svaku sumnju da se radi o stenozi....a i ona vise nije povracala.

Baš mi je drago
Pusa Korini
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 20:58   #32
Aj, masala!
Tja, ljudi bi valjda zivjeli dvjesto godina da nemju djecu.
Lavanda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.