Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2007., 22:26   #1
Question Ljetovanje 2009.

Dakle, pitanje je kamo na more s dragom ? Išli bi tjedan dana, srednja dalmacija. Nekako smo odbacili makarsku rivijeru. Znači, potez Zadar-Šibenik-Split(+otoci) dolaze u obzir. Jedini je bed kaj smo bez auta, pa je mobilnost ograničena.
Prijedlozi?
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 18:01   #2
Ljetovanje 2009.

Ova tema služi isključivo za razmjenu iskustava o ljetovalištima i za savjete o istima. za reklamiranje imate podforum Oglasi. također nemojmo ovdje stavljati linkove na mjesta bez dodatnog pojašnjenja. Dakle, bio sam tu i tu, svidjelo mi se to i to, nije mi se svidjelo to i to, vratio bih se zato, ne bih se vratio zato, evo vam link gdje možete vidjeti više o tom mjestu. nećemo pisati "mjesto xyz je predivno, posjetite ga, www.xzy.hr".
Ako vas je netko posebno dojmio smještajem, možete spomenuti, nećemo baš tako strogi biti, a kontakti onda neka idu na pm ako će tko biti zainteresiran. i nemojte slučajno da vas uhvatim u situaciji "hvalite me usta moja". Nećemo se tu reklamirati.

Ako niste sigurni da li spada pod reklamu, link posaljite moderatorima na PM.

Hvala


p.s. Vec dio ovog teksta je kopiran od prijasnjeg moderatora, x-type, sa teme o proslogodisnjem ljetovanju: Ljetovanje 2008., te ne bi bilo lose i nju malo pogledat, sigurno ce se naci nesto korisnog
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 01:30   #3
Najpovoljnije ljetovaliste

Pozdrav..
Ovako imam jedno pitanje, posto nisam iz Hrvatske i neznam bas puno o ovome..
Interesuje me gdje mogu naci najjeftinije apartmane/sobe na hrvatskom primorju?? Nije strogo odredjeno koje mjesto, volio bih da bude istra ili kvarner, ali i ostale dolaze u obzir.. znaci najpovoljniji apartmani.. oni koji zive na primorju ako znaju koga da povoljno izdaje apartmane (lipanj 4 osobe) neka me kontaktira: [email protected]
Ovo nije oglas, nego cisto trazim savjete o putovanju pa sam to zato stavio ovde.. toliko
Sinix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 12:07   #4
Pozdrav društvo,
evo ne znam gdje bih ovo postala pa probam ovdje . Naravno muči me di ovo ljeto. S obzirom da sam Mostarka možete pretpostaviti gdje svake godine ljetujem. Stvarno nakon 20 i kusur godina cijelu makarsku rivijeru znam uzduž i poprijeko. Još kad se doda da sam svaki lijepi vikend na kupanju u Baškoj onda morate se tek vidi koliko mi je pun kufer hehe.
E sad mislila sam negdje sjevernije šibenska ili zadarska obala. Najviše jer bi voljela malo i obići neka znamenita mjesta. Problem su mi plaže. Mi smo navikli na borovu šumu pravu šljunčanu plažu lijep pristup moru. Znači betonare i stjene ne dolaze u obzir,a ne volim ni one plaže što imaju onaj tucani kamen i jedno polusuho drvo .
Bila sam u Vodicama i mjesto mi je super al plaže koma, iz Pirovca sam pobjegla glavom bez obzira,a ni Tribunj mi se nije svidio.
Znači odmor za dvoje , da su plaže super noćni život ne treba biti ništa posebno al da ga bar nešto ima hehe. Za sada mi nude Biograd negdje u centru. On se ne slaže sa mojom željom pa ako zeznem neću živa izaći
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:10   #5
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo,
evo ne znam gdje bih ovo postala pa probam ovdje . Naravno muči me di ovo ljeto. S obzirom da sam Mostarka možete pretpostaviti gdje svake godine ljetujem. Stvarno nakon 20 i kusur godina cijelu makarsku rivijeru znam uzduž i poprijeko. Još kad se doda da sam svaki lijepi vikend na kupanju u Baškoj onda morate se tek vidi koliko mi je pun kufer hehe.
E sad mislila sam negdje sjevernije šibenska ili zadarska obala. Najviše jer bi voljela malo i obići neka znamenita mjesta. Problem su mi plaže. Mi smo navikli na borovu šumu pravu šljunčanu plažu lijep pristup moru. Znači betonare i stjene ne dolaze u obzir,a ne volim ni one plaže što imaju onaj tucani kamen i jedno polusuho drvo .
Bila sam u Vodicama i mjesto mi je super al plaže koma, iz Pirovca sam pobjegla glavom bez obzira,a ni Tribunj mi se nije svidio.
Znači odmor za dvoje , da su plaže super noćni život ne treba biti ništa posebno al da ga bar nešto ima hehe. Za sada mi nude Biograd negdje u centru. On se ne slaže sa mojom željom pa ako zeznem neću živa izaći
Pakoštane!
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:44   #6
uh, tko se navikao na makarsku rivijeru tesko ce biti zadovoljan s plazama drugdje, tj. ima krasnih plaza po cijelom jadranu od umaga do cavtata ali ne sa takvom gustom koncentracijom plaza kao na makarskoj rivijeri.
Peljesac ti ima takve plaze kao makarska rivijera, ali nocnog zivota nema.Na sibenskom i zadarskom podrucju nemas bas plaza ala makarska rivijera.Je l mora bas biti ZD i šibenska rivijera? Zasad Biograd ima "takvu" plazu, sljuncana sa borovom sumom a imate di otici na razgledavanje-Zadar je blizu, Sibenik blizu, slapovi Krke, Kornati, pa mozete skoknuti i 1 dan do Paga, tj. Zrća da isprobate nocni zivot tamo. Zadar nije los za nocni zivot.Ili :na Pagu imate predivnu plazu u Šimunima (borova suma sa finim sljunkom i predivnim morem, ekvivalent makarskoj rivijeri) ali je to stvarno malo selo di nema sadrzaja osim kuca i nesto apartmana i predivnog velikog uređenog kampa al je zato Zrće blizu(ako ste s autom)-nekih 10 km dalje (sto se tice night life) i Novalja (ako ste s autom).
Ako te zanima koja druga regija, uputim te jer znam cijeli Jadran osim manjih otoka.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:06   #7
Ajde pomoć/savjet

Sestrična iz Francuske dolazi u Hrvatsku nakon 20ak godina...i pita šta da joj predložim za more.a da nije previše južno..Ja sam se sjetila prvo Krka...pa sad ne znam da li ima još nešto zanimljivo...za 2 ljudi od 32 godine..željnih i nekakvog noćnog života i normalnih ne predivljih ali ne i napućenih plaža ...Neće imati auto,eventualno na dan dva rent a car.
Ja ljetujem uglavnom puno južnije i zaita ne znam što im predložiti.

thanks

Zadnje uređivanje cipelić : 19.05.2009. at 22:16.
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 22:53   #8
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
Ajde pomoć/savjet

Sestrična iz Francuske dolazi u Hrvatsku nakon 20ak godina...i pita šta da joj predložim za more.a da nije previše južno..Ja sam se sjetila prvo Krka...pa sad ne znam da li ima još nešto zanimljivo...za 2 ljudi od 32 godine..željnih i nekakvog noćnog života i normalnih ne predivljih ali ne i napućenih plaža ...Neće imati auto,eventualno na dan dva rent a car.
Ja ljetujem uglavnom puno južnije i zaita ne znam što im predložiti.

thanks
Rovinj
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 09:58   #9
da, puno bolje rovinj nego krk..
ima lijepih plaza u rovinju i oko rovinja (pogotovo juzno od grada), sam grad je prekrasan, navecer je jako zivo i ima puno sadrzaja, usluga vrhunska, a ima toliko toga za obici u okolici rovinja i na domet 1-dnevnih izleta što brodom (organizirani su izleti) a što autom (brodom-limski kanal, brijuni, crveni otok itd itd pa autom do poreca, pule, motovuna, bale itd itd.. i ostalih gradica unutrasnje istre, pa dinosaourovi ostaci na skrivenim plazama juznije od rovinja itd itd itd..ne bih stala kad bih pocela nabrajati..
iako znam da francuzi najvise luduju za juznom dalmacijom, tocnije najvise za peljescem -predivna priroda, hrana uzivancija i vina, plaže da ti pamet stane ali nema nocnog zivota..
i za korculom luduju jer je grad predivan, priroda isto, more i plaze isto, vina isto (ipak su francuzi), a za razliku od peljesca ima i movinga navecer i sadrzaja
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 11:42   #10
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
uh, tko se navikao na makarsku rivijeru tesko ce biti zadovoljan s plazama drugdje, tj. ima krasnih plaza po cijelom jadranu od umaga do cavtata ali ne sa takvom gustom koncentracijom plaza kao na makarskoj rivijeri.
Peljesac ti ima takve plaze kao makarska rivijera, ali nocnog zivota nema.Na sibenskom i zadarskom podrucju nemas bas plaza ala makarska rivijera.Je l mora bas biti ZD i šibenska rivijera? Zasad Biograd ima "takvu" plazu, sljuncana sa borovom sumom a imate di otici na razgledavanje-Zadar je blizu, Sibenik blizu, slapovi Krke, Kornati, pa mozete skoknuti i 1 dan do Paga, tj. Zrća da isprobate nocni zivot tamo. Zadar nije los za nocni zivot.Ili :na Pagu imate predivnu plazu u Šimunima (borova suma sa finim sljunkom i predivnim morem, ekvivalent makarskoj rivijeri) ali je to stvarno malo selo di nema sadrzaja osim kuca i nesto apartmana i predivnog velikog uređenog kampa al je zato Zrće blizu(ako ste s autom)-nekih 10 km dalje (sto se tice night life) i Novalja (ako ste s autom).
Ako te zanima koja druga regija, uputim te jer znam cijeli Jadran osim manjih otoka.
Hvala na ovolikom odgovoru. Ubiti uopće mi nije bitno da bude zadarska ili šibenska rivijera al mi se sjevernije ne ide zbog kratkoće godišnjeg kojeg imam. Mogla bih i južnije Cavtat obožavam ljetovala sam tamo već dva puta. Jednostavno mi se sviđa blizina ovih NP i gradova. Ako bude i koji loš dan (ja sam popriličan baksuz) da imam gdje otići i uživati. Meni je jedna od najbitnijih stvari da gradić ima prošlost da imam gdje otići i uživati u kulturnim ljepotama. Ipak sam ja prof. povijesti. radi njega bih voljela lijepu plažu i dobar birc na njoj . Zbog toga su mi preporučili Biograd al pošto nisam nikad tamo bila ne znam šta da očekujem.
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 13:29   #11
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
Rovinj
I još jedna preporuka za Rovinj.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
da, puno bolje rovinj nego krk..
ima lijepih plaza u rovinju i oko rovinja (pogotovo juzno od grada), sam grad je prekrasan, navecer je jako zivo i ima puno sadrzaja, usluga vrhunska, a ima toliko toga za obici u okolici rovinja i na domet 1-dnevnih izleta što brodom (organizirani su izleti) a što autom (brodom-limski kanal, brijuni, crveni otok itd itd pa autom do poreca, pule, motovuna, bale itd itd.. i ostalih gradica unutrasnje istre, pa dinosaourovi ostaci na skrivenim plazama juznije od rovinja itd itd itd..ne bih stala kad bih pocela nabrajati..
Dobro opisano, a zaista bi se još dalo nabrajati. Zaista se isplati otići tamo, neće požaliti. Rovinj mi je prvi izbor za ljetovanje ove godine, baš zbog svega navedenog.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:12   #12
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Hvala na ovolikom odgovoru. Ubiti uopće mi nije bitno da bude zadarska ili šibenska rivijera al mi se sjevernije ne ide zbog kratkoće godišnjeg kojeg imam. Mogla bih i južnije Cavtat obožavam ljetovala sam tamo već dva puta. Jednostavno mi se sviđa blizina ovih NP i gradova. Ako bude i koji loš dan (ja sam popriličan baksuz) da imam gdje otići i uživati. Meni je jedna od najbitnijih stvari da gradić ima prošlost da imam gdje otići i uživati u kulturnim ljepotama. Ipak sam ja prof. povijesti. radi njega bih voljela lijepu plažu i dobar birc na njoj . Zbog toga su mi preporučili Biograd al pošto nisam nikad tamo bila ne znam šta da očekujem.
Kuzim te, jer i meni je bitno da gradic ima proslost (i ja sam diplomirala povijest, uz jos jedan studij), da ima lijepu plazu, da ima dobar nocni zivot, ma volim svaki segment pokriti (od kulture, znamenitosti, prirode, pa do partijanja)..
biograd je stari grad ali nije sacuvao tako puno povijesnih znamenitosti, na zalost, bio je dosta ostecen u povijesti iako ima vazno mjesto u hrv. povijesti (doba hrv.kraljeva).Ali je grad stvarno jako dobro uređen i puno cvijeca ima.
Ali kao sto rekoh, Zadar je stvarno jako blizu a i Sibenik, a oba su krasni gradovi i stvarno imas sto obici. Blizu ti je onda i Nin sto svakako moras obici, plus ovi NP Krka i Kornati. Sve je blizu autom a ima lijepih plaza na tim rivijerama. Evo link na fotku glavne biogradske plaze- http://www.totalportal.hr/firedesk/L...grad-plaza.jpg
i
http://www.turismo-croazia.com/biograd-n.m1.jpg..ova glavna gradska plaza ti je na desnom donjem uglu (tj. pocetak te plaze, a ono je bazen s morskom vodom i ima isto kafica tamo)
velika je, sljuncana, ima hlada-borova suma a i kafica, bez brige!..samo bude guzva al ak si navikla na makarsku plazu, nece ti ni ovo smetati
stose tice nocnog zivota, ima birceva, rivu s bircevima i sl. i sve bude puno jer biograd je uvijek pun turista..al se ide partijati u Zadar i u Vodice (Hacienda)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:33   #13
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
da, puno bolje rovinj nego krk..
ima lijepih plaza u rovinju i oko rovinja (pogotovo juzno od grada), sam grad je prekrasan, navecer je jako zivo i ima puno sadrzaja, usluga vrhunska, a ima toliko toga za obici u okolici rovinja i na domet 1-dnevnih izleta što brodom (organizirani su izleti) a što autom (brodom-limski kanal, brijuni, crveni otok itd itd pa autom do poreca, pule, motovuna, bale itd itd.. i ostalih gradica unutrasnje istre, pa dinosaourovi ostaci na skrivenim plazama juznije od rovinja itd itd itd..ne bih stala kad bih pocela nabrajati..
iako znam da francuzi najvise luduju za juznom dalmacijom, tocnije najvise za peljescem -predivna priroda, hrana uzivancija i vina, plaže da ti pamet stane ali nema nocnog zivota..
i za korculom luduju jer je grad predivan, priroda isto, more i plaze isto, vina isto (ipak su francuzi), a za razliku od peljesca ima i movinga navecer i sadrzaja
Rovinj nema lijepih plaža.. ono što sam ja od istre vidjela mi se ne sviđa...
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:41   #14
Jel meni promaklo ili sta, ali zasto ne razmisljas o otocima? Imas dobru povezanost sa Sumartinom (o. Brac) iz Makarske, te imas za Sućuraj (o. Hvar) iz Drvenika. Mislim da su ti to super destinacije (otoci).

edit: Imas iz ploca preko peljesca (jedan brod), pa iz Orebića za o. Korculu.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:42   #15
Quote:
`bubica` kaže: Pogledaj post
Rovinj nema lijepih plaža.. ono što sam ja od istre vidjela mi se ne sviđa...
Rovinj ima lijepih plaža, samo treba znati doći do njih
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 14:50   #16
da, tako je..istra ima krasnih plaza i te kako, samo sto ljudi dodju samo a te glavne plaze vecih obalnih mjesta i misle da je to to i po tome sude cijelu istru (sic!), a u biti toliko plaza krasnih da mislis da si negdje daleko od civilizacije u netaknutoj prirodi
..kao sto sve te bezbrojne plaze makarske rivijere izjednacuju sa glavnom gradskom plazom u makarskoj (pogotovo onaj dio plaze kod "zute kuce" i onda misle da je cijela rivijera tako krcata blablabla..
sto se tice peljesca i korcule, jako je dobro povezano..mogu oni iz francuske do rijeke ili splita avionom (ak idu avionom (?)pa na brod iz rijeke do korcule (ide par puta tjedno veliki brod) ili iz splita na brzi katamaran do korcule i hvara.
najbolje da ti velis kak misle doci u hrvatsku (bus, avion ili?)onda je lako sve ostalo preporuciti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:15   #17
Ah popustio je mojim molbama da promjenimo lokaciju al uz jedan uvjet a to je da ga ne tjeram na otoke. Jedino može Korčula jer se može lako iz Orebića. Za sad u igri mi je Korčula Cavtat Biograd ili neko manje mjesto blizu Biograda, al u Pirovac ni za živu glavu haha
danci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:41   #18
Quote:
danci kaže: Pogledaj post
Ah popustio je mojim molbama da promjenimo lokaciju al uz jedan uvjet a to je da ga ne tjeram na otoke. Jedino može Korčula jer se može lako iz Orebića. Za sad u igri mi je Korčula Cavtat Biograd ili neko manje mjesto blizu Biograda, al u Pirovac ni za živu glavu haha
A na koji otok nije "lako"?
Do Raba par minuta,do Cresa pol sata,do Ugljana desetak minuta,do Dugog sat i pol vremena prekrasne plovidbe...
Rab i Cres i Pag imaju trajekte koji plove sim i tam svako malo...
O otocima s mostom da i ne govorimo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:57   #19
od otoka onda korcula-najbolje povezana s kopnom (ne racunam pag i krk koji su povezani mostom do kopna) a odusevit ce te kao povjesnicara plus mrak priroda itd..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:05   #20
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
da, tako je..istra ima krasnih plaza i te kako, samo sto ljudi dodju samo a te glavne plaze vecih obalnih mjesta i misle da je to to i po tome sude cijelu istru (sic!), a u biti toliko plaza krasnih da mislis da si negdje daleko od civilizacije u netaknutoj prirodi
..kao sto sve te bezbrojne plaze makarske rivijere izjednacuju sa glavnom gradskom plazom u makarskoj (pogotovo onaj dio plaze kod "zute kuce" i onda misle da je cijela rivijera tako krcata blablabla..
sto se tice peljesca i korcule, jako je dobro povezano..mogu oni iz francuske do rijeke ili splita avionom (ak idu avionom (?)pa na brod iz rijeke do korcule (ide par puta tjedno veliki brod) ili iz splita na brzi katamaran do korcule i hvara.
najbolje da ti velis kak misle doci u hrvatsku (bus, avion ili?)onda je lako sve ostalo preporuciti
Dapače prošla sam dosta toga.. dragi mi ima brod tako da smo obišli dosta toga.. meni se svidjela samo plaža na nekom mini otočiću.. onak ima šumice sitan je šljunak a u vodi pjesak.. to mi je onak nice.. sve ovo ostalo.. hrpa brodova koja se usidri toliko blizu obale..plaže nisu lijepe pješčane već je sve crno od trave.. uglavnom dugoko.. nema za nabacit picigin.. to mi nije po guštu..
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.