Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2009., 18:28   #281
Baphomet jesil ti djevica ili neka vaga u podznaku???
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 18:30   #282
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
duhovna
energetska
astralna
materijalna
ja vidim 7 tu...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 18:30   #283
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
"bog" - je apsolutno stanje, netitrajuće, inertno, fizikalno i matematičko čak više nego religijsko i vjersko, bolje ga je zvati "božansko" divine essence, kao pridjev, primma esencija, ne neka puka seoska ideologija i izgovor za mnoge "dobre" i "loše" stvari odnosno "bogo moj". jezgra svugdje, periferija nigdje.
za vas, u najboljem pogledu, bog je omega fokus svijesti i ništa više.
Gurdijeff, preduboko si mi zgazio. Ali mislim da zelis reci da je bog sveprisutan i bez spola. A reci nam nesto vise o svim tim duhovima, jer je to i tema! A ti imas znanja o tome. Samo, molim te, jednostavnim rijecnikom. I jos o egiptu i o bogu kakvom ga vidi rille...
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:08   #284
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
"bog" - je apsolutno stanje, netitrajuće, inertno, fizikalno i matematičko čak više nego religijsko i vjersko, bolje ga je zvati "božansko" divine essence, kao pridjev, primma esencija, ne neka puka seoska ideologija i izgovor za mnoge "dobre" i "loše" stvari odnosno "bogo moj". jezgra svugdje, periferija nigdje.
za vas, u najboljem pogledu, bog je omega fokus svijesti i ništa više.
ti si lud
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:11   #285
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
ti si lud
i nije previše, samo se tako čini
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:33   #286
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
ti si lud
ona...je luda a ne lud! samo da te ispravim.

Tko kaže da je luda, ajd obrazloži? jel zato što je ne razumiješ?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:44   #287
e ja se uvijek kršim jel muško il žensko . najprije sam znao da je cura, a onda više nisam bio siguran Demon bezbožni
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:57   #288
Quote:
dark_lord kaže: Pogledaj post
Bapho je znatizeljan kao ja! Slicni smo...a tebe i mene svugdje ima... Strah od nepoznatog je "projekcija" u psihologiji?
Ne, ukratko, to je kad svoje mane i strahove projiciraš vidiš u drugima.

Quote:
Ti se bavis psihologijom, btw?
Procitao sam puno knjiga u vezi toga, to bih preporučio svakome tko se počinje baviti magijskim i mističnim stvarima. Na taj način ne moraš otkrivati toplu vodu. A pogotovo bih to preporučio onima koji traže pomoć od raznih vidovnjaka i baba vračara.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:58   #289
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Baphomet jesil ti djevica ili neka vaga u podznaku???
https://www.forum.hr/showthread.php?t=347032
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:58   #290
Opcenito sve sto je nepoznato i nerazumljivo se smatra ludoscu...Ali to ne smije bit tako.

@Bapho: Projekcija tebe, ili rilleta?
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:41   #291
joj...di je delija,da napiše par kilometra tekst u kojem niko nikog nemože pobiti,a ne ovak...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:42   #292
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
nešto si spominjao,nekakav zakon šutnje,dal to znači da tu meditativnu tehniku koju koristiš nesmiješ tu na forumu reći?...objasni nam malo taj zakon iluzije,znači ovaj svijet je zapravo iluzija?...već sam ti postavio pitanje...pričao si da te to netko naučio,dal se smije znat tko i kako?

ovako na 6 denzitetu postoje hrpa zakona i kad bi ih išo sve nabrajat nebi do sutra napiso.
nači jedan od tih zakona je zakon šutnje ili tajnosti.Šutnja je uvijek prvi i najviši zakon okultnih nauka!Duh Atziluth je nekada proganjao sve šamane ili magove koji su prekršili taj sveti zakon.nači taj zakon obuhvaća rađenje u tajnovitosti,rituali trebaju biti tajni,recimo kad bjeli mag ide pomoći žrtvi crne magije ona nesmije reći neke detalje oko cijelog tog procesa nazovimo ga čiščenja,ili pravi mag neće nekom prijetiti urokom ili sličnim kada mu netko učini nešto nažao nego će ga jednostavno baciti na žrtvu i tako,uglavnom bolje šutiti.
tehnika kojom se ja bavim se zove thetahealing,imaš topic na alternativi pa ako ti se da čitat....
što se tiče onih denziteta ima svakakvih teorija neki kažu da ih iam 9 neki 12 ali to su samo podstupnjevi pravih 7 nivoa postojanja.
ako malo bolje primjetiš sve religije spominju broj 7 i on je prisutan od kada postoji čovjek.
-7 je broj savršenstva,najsvetiji od svih brojeva.čovjek je oduvjek bio svjestan broja 7 i koristio je simbolizam i numerologiju kako bi taj broj izjednačio sa stvaranjem.
-egipćani su ga smatrali simbolom vječnog života.7 se sastoji od trijade(3)i tetrade(4),ili Boga i prirode kombinirane u čovjeku.U igri s kockom potječe od Kaldejaca,nasuprotne strane kocke uvjek kad se zbroje daju sedam.
-babilonci imaju pričo o Inani koja se spustila u podzemni svijet kroz 7 ulaza kako bi došla u samo srce života i smrti...
-u drevnoj alkemiji broj 7 je predstavljao 7 svetih metala.svaki od njih povezan s bogovima planetarnog logosa.U alkemiji-hermetizmu,unutar drevih učenja knjige Ostana spominju se 7 ulaza musteriaj Mitre.
-postoji 7 inicijacija,koje se jasno vide u simbolima sedam stuba u Stubištu Mudrih u ilustraciji Khunrathovog ''Amphitheatrum sapientiae''...
-u sirijskom tekstu nalazimo napomenu o Ogledalu koje počiva u središtu hrama sa 7 vratiju.jednom kad pogleda u ogledalo,čovjek dolazi do samospoznaje o mikrokozmičkom,o Bogu koji je unutar
-postoje 7 dana u tjednu a Sunday je psovećen bogu sunca.SUNce je bilo i još je uvjek najvažniji simbol stvaranja
-termin sedmo nebo dolazi iz svetih židovski učenja,talmudu i Pseudefigrafi....
-srednjovjekovni kabalisti vjerovali su da Tora u sebi sadrži tajne mistične informacije.Metafizički aspekti kabale stoga potječu iz ovog toma.
-za muslimane postoji 7 nebesa sa 7 anđela koji obitavaju u svakom nebu.interesantno je kako svako od tih nebesa u potpunosti podudaraju sa 7 nivoa postojanja.
-u grčkoj mitologiji postoji Orfejeva lira sa 7 struna,zatim 7 Hesperida,7sinova,7 kčerki Niobe i 7 kraljeva koji su napali Tebu
-japanci imaju 7 bogova sreće a kinezi pridaju sedmolatičnom lotusu isti značaj kao zapadnjaci djetelini sa 4 lista.
i tako da ne dužim želim reć da postoji samo 7 nivoa i točka.
a što se tiče zakona iluzije,on postoji kako bi nas uvjerio da je sve ovo stvarno ali nije,svijet se sastoji od energije i svjesti,bog je najviša svijest i energija,i ono što si pričo prije da je njegova energija preopasna za čovjeka.to nije točno jer bog je čista energija ljubavi,jako nježna al istovremeno toliko moćna da može promjeniti bilo šta.ona ne stvara(iako je sve stvorila) i ne uništava ona samo mjenja,dok su recimo neki zakoni na 6 toliko jaki da treba držat odmak kada ih se zove jer mogu naudit pa čak i ubit čovjeka.usporedi njihovu snagu sa snagom tebe i biljke.thetahealeri komuniciraju i sa biljkama,a da bi to radili moraju uč u biljku,tj. svoju svijest prenjesti u biljka,a prije toga trebaju pitat za dopuštenje biljkino više sebstvo,nije bitno poanta je da kad uđeš u biljku smiješ ostati 5-10 sekundi jer je tvoaj energiaj prejaka.toliko o tome i sad mi nemojte reć da dokažem ok
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:47   #293
Al si se raspisao...

Hvala Bogu da smo se vratili on-topic
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 21:18   #294
moj broj u numerologiji je 7...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 22:28   #295
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
moj broj u numerologiji je 7...
i moj
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 01:58   #296
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
ovako na 6 denzitetu postoje hrpa zakona i kad bi ih išo sve nabrajat nebi do sutra napiso.
nači jedan od tih zakona je zakon šutnje ili tajnosti.Šutnja je uvijek prvi i najviši zakon okultnih nauka!Duh Atziluth je nekada proganjao sve šamane ili magove koji su prekršili taj sveti zakon.nači taj zakon obuhvaća rađenje u tajnovitosti,rituali trebaju biti tajni,recimo kad bjeli mag ide pomoći žrtvi crne magije ona nesmije reći neke detalje oko cijelog tog procesa nazovimo ga čiščenja,ili pravi mag neće nekom prijetiti urokom ili sličnim kada mu netko učini nešto nažao nego će ga jednostavno baciti na žrtvu i tako,uglavnom bolje šutiti.
tehnika kojom se ja bavim se zove thetahealing,imaš topic na alternativi pa ako ti se da čitat....
što se tiče onih denziteta ima svakakvih teorija neki kažu da ih iam 9 neki 12 ali to su samo podstupnjevi pravih 7 nivoa postojanja.
ako malo bolje primjetiš sve religije spominju broj 7 i on je prisutan od kada postoji čovjek.
-7 je broj savršenstva,najsvetiji od svih brojeva.čovjek je oduvjek bio svjestan broja 7 i koristio je simbolizam i numerologiju kako bi taj broj izjednačio sa stvaranjem.
-egipćani su ga smatrali simbolom vječnog života.7 se sastoji od trijade(3)i tetrade(4),ili Boga i prirode kombinirane u čovjeku.U igri s kockom potječe od Kaldejaca,nasuprotne strane kocke uvjek kad se zbroje daju sedam.
-babilonci imaju pričo o Inani koja se spustila u podzemni svijet kroz 7 ulaza kako bi došla u samo srce života i smrti...
-u drevnoj alkemiji broj 7 je predstavljao 7 svetih metala.svaki od njih povezan s bogovima planetarnog logosa.U alkemiji-hermetizmu,unutar drevih učenja knjige Ostana spominju se 7 ulaza musteriaj Mitre.
-postoji 7 inicijacija,koje se jasno vide u simbolima sedam stuba u Stubištu Mudrih u ilustraciji Khunrathovog ''Amphitheatrum sapientiae''...
-u sirijskom tekstu nalazimo napomenu o Ogledalu koje počiva u središtu hrama sa 7 vratiju.jednom kad pogleda u ogledalo,čovjek dolazi do samospoznaje o mikrokozmičkom,o Bogu koji je unutar
-postoje 7 dana u tjednu a Sunday je psovećen bogu sunca.SUNce je bilo i još je uvjek najvažniji simbol stvaranja
-termin sedmo nebo dolazi iz svetih židovski učenja,talmudu i Pseudefigrafi....
-srednjovjekovni kabalisti vjerovali su da Tora u sebi sadrži tajne mistične informacije.Metafizički aspekti kabale stoga potječu iz ovog toma.
-za muslimane postoji 7 nebesa sa 7 anđela koji obitavaju u svakom nebu.interesantno je kako svako od tih nebesa u potpunosti podudaraju sa 7 nivoa postojanja.
-u grčkoj mitologiji postoji Orfejeva lira sa 7 struna,zatim 7 Hesperida,7sinova,7 kčerki Niobe i 7 kraljeva koji su napali Tebu
-japanci imaju 7 bogova sreće a kinezi pridaju sedmolatičnom lotusu isti značaj kao zapadnjaci djetelini sa 4 lista.
i tako da ne dužim želim reć da postoji samo 7 nivoa i točka.
a što se tiče zakona iluzije,on postoji kako bi nas uvjerio da je sve ovo stvarno ali nije,svijet se sastoji od energije i svjesti,bog je najviša svijest i energija,i ono što si pričo prije da je njegova energija preopasna za čovjeka.to nije točno jer bog je čista energija ljubavi,jako nježna al istovremeno toliko moćna da može promjeniti bilo šta.ona ne stvara(iako je sve stvorila) i ne uništava ona samo mjenja,dok su recimo neki zakoni na 6 toliko jaki da treba držat odmak kada ih se zove jer mogu naudit pa čak i ubit čovjeka.usporedi njihovu snagu sa snagom tebe i biljke.thetahealeri komuniciraju i sa biljkama,a da bi to radili moraju uč u biljku,tj. svoju svijest prenjesti u biljka,a prije toga trebaju pitat za dopuštenje biljkino više sebstvo,nije bitno poanta je da kad uđeš u biljku smiješ ostati 5-10 sekundi jer je tvoaj energiaj prejaka.toliko o tome i sad mi nemojte reć da dokažem ok
Ljepo što pišeš toliko, ali greška!, Svaki broj je savršen (brojevi po sebi su nestvoreno dijelo koji su ako ćemo to reć tako- magija, brojevi su Sfiroti koji su ta tvoja vrata...)...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:52   #297
Quote:
RILLE kaže: Pogledaj post
ovako na 6 denzitetu postoje hrpa zakona i kad bi ih išo sve nabrajat nebi do sutra napiso.
nači jedan od tih zakona je zakon šutnje ili tajnosti.Šutnja je uvijek prvi i najviši zakon okultnih nauka!Duh Atziluth je nekada proganjao sve šamane ili magove koji su prekršili taj sveti zakon.nači taj zakon obuhvaća rađenje u tajnovitosti,rituali trebaju biti tajni,recimo kad bjeli mag ide pomoći žrtvi crne magije ona nesmije reći neke detalje oko cijelog tog procesa nazovimo ga čiščenja,ili pravi mag neće nekom prijetiti urokom ili sličnim kada mu netko učini nešto nažao nego će ga jednostavno baciti na žrtvu i tako,uglavnom bolje šutiti.
tehnika kojom se ja bavim se zove thetahealing,imaš topic na alternativi pa ako ti se da čitat....
što se tiče onih denziteta ima svakakvih teorija neki kažu da ih iam 9 neki 12 ali to su samo podstupnjevi pravih 7 nivoa postojanja.
ako malo bolje primjetiš sve religije spominju broj 7 i on je prisutan od kada postoji čovjek.
-7 je broj savršenstva,najsvetiji od svih brojeva.čovjek je oduvjek bio svjestan broja 7 i koristio je simbolizam i numerologiju kako bi taj broj izjednačio sa stvaranjem.
-egipćani su ga smatrali simbolom vječnog života.7 se sastoji od trijade(3)i tetrade(4),ili Boga i prirode kombinirane u čovjeku.U igri s kockom potječe od Kaldejaca,nasuprotne strane kocke uvjek kad se zbroje daju sedam.
-babilonci imaju pričo o Inani koja se spustila u podzemni svijet kroz 7 ulaza kako bi došla u samo srce života i smrti...
-u drevnoj alkemiji broj 7 je predstavljao 7 svetih metala.svaki od njih povezan s bogovima planetarnog logosa.U alkemiji-hermetizmu,unutar drevih učenja knjige Ostana spominju se 7 ulaza musteriaj Mitre.
-postoji 7 inicijacija,koje se jasno vide u simbolima sedam stuba u Stubištu Mudrih u ilustraciji Khunrathovog ''Amphitheatrum sapientiae''...
-u sirijskom tekstu nalazimo napomenu o Ogledalu koje počiva u središtu hrama sa 7 vratiju.jednom kad pogleda u ogledalo,čovjek dolazi do samospoznaje o mikrokozmičkom,o Bogu koji je unutar
-postoje 7 dana u tjednu a Sunday je psovećen bogu sunca.SUNce je bilo i još je uvjek najvažniji simbol stvaranja
-termin sedmo nebo dolazi iz svetih židovski učenja,talmudu i Pseudefigrafi....
-srednjovjekovni kabalisti vjerovali su da Tora u sebi sadrži tajne mistične informacije.Metafizički aspekti kabale stoga potječu iz ovog toma.
-za muslimane postoji 7 nebesa sa 7 anđela koji obitavaju u svakom nebu.interesantno je kako svako od tih nebesa u potpunosti podudaraju sa 7 nivoa postojanja.
-u grčkoj mitologiji postoji Orfejeva lira sa 7 struna,zatim 7 Hesperida,7sinova,7 kčerki Niobe i 7 kraljeva koji su napali Tebu
-japanci imaju 7 bogova sreće a kinezi pridaju sedmolatičnom lotusu isti značaj kao zapadnjaci djetelini sa 4 lista.
i tako da ne dužim želim reć da postoji samo 7 nivoa i točka.
a što se tiče zakona iluzije,on postoji kako bi nas uvjerio da je sve ovo stvarno ali nije,svijet se sastoji od energije i svjesti,bog je najviša svijest i energija,i ono što si pričo prije da je njegova energija preopasna za čovjeka.to nije točno jer bog je čista energija ljubavi,jako nježna al istovremeno toliko moćna da može promjeniti bilo šta.ona ne stvara(iako je sve stvorila) i ne uništava ona samo mjenja,dok su recimo neki zakoni na 6 toliko jaki da treba držat odmak kada ih se zove jer mogu naudit pa čak i ubit čovjeka.usporedi njihovu snagu sa snagom tebe i biljke.thetahealeri komuniciraju i sa biljkama,a da bi to radili moraju uč u biljku,tj. svoju svijest prenjesti u biljka,a prije toga trebaju pitat za dopuštenje biljkino više sebstvo,nije bitno poanta je da kad uđeš u biljku smiješ ostati 5-10 sekundi jer je tvoaj energiaj prejaka.toliko o tome i sad mi nemojte reć da dokažem ok
zakona što si više - ima manje!
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:53   #298
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
moj broj u numerologiji je 7...

mr9 is mr septimus prime
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:57   #299
Quote:
adarelh kaže: Pogledaj post
e ja se uvijek kršim jel muško il žensko . najprije sam znao da je cura, a onda više nisam bio siguran Demon bezbožni
jep. when you enter the pleroma you see that nothingness is all and you must destroy the world to be born.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 04:01   #300
Srce nije kamen!
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.