Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 21:49   #61
Quote:
Clea kaže:
pa i je tako...naporan posao...

ali zašto misliš da ga ti ne bila sposobna dobro obaviti?
Nije tolko do sposobnosti obavljanja tog posla (mislim, to mogu), nego o tome hoces li ti taj posao obavljati s dusom i ljubavlju, a ne zato jer moras. A nikad ne bi htjela dijete jer se "desilo" il tak neki stupidan razlog... a imam i jednu bolestinu u obitelji za koju se ne zna jel genetski prenosiva... tako daaa
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 21:53   #62
Quote:
T@nja kaže:
Ne bit zlocesta
ko zlocest?!?

zar Winona

neeeee
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 22:43   #63
Quote:
dora kaže:
Hm, evo ovo meni ljudi uvijek vele kad kazem da ne zelim djecu. Hm, a moje protupitanje: A kaj ak ne? Kaj vratis ga? Pravis se da ga nema? Sto?

Mislim, da idem kupit psa, dakle bice koje je definitvno manje zahtjevnije od djeteta u bilo kojem pogledu, trebla bi ga zeljeti, htjeti, racionalno razmisliti i kupiti ga, odvagnuti sve za i protiv prije neg ga idem kupit... jer sto, kupim ga vidim da to nejde i kaj? Bacim ga na cestu?

A pogotvo dijete...

Dosta ljudi kad slusam da pricaju o djeci to ispada ko neka segacina, kao sve mrak super, guci-guci, buci-buci... al ne znam, meni se to cini kao 24/7 posao 365 dana u godini... i to naporan posao.
Apsolutno se slazem!
__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 00:00   #64
Ja mislim da se svim zenama kad-tad javi zelja za djetetom
nekima ranije,nekim kasnije....a nekim prekasno

Osjecam se jos nezrelo za dijete,vremena imam dosta,ali znam da cu ga imati,a voljela bi jedno i usvojiti,jer se stvarno divim takvim ljudima koji to ucine.

Ne volim cuti i vidjeti sto cine ove moje vrsnjakinje koje imaju vec dijecu.Kao da su podivljale otkad su rodile.
Zalu za izlascima,a neke vise stalno po kaficima tako da jednostavno zalim njihovu dijecu.
Dakle,valja nesto i prozivit,izludirati se pa onda bebu.
Ako razumjete sta ocu reci.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 11:28   #65
Quote:
croft kaže:
Ja mislim da se svim zenama kad-tad javi zelja za djetetom
nekima ranije,nekim kasnije....a nekim prekasno

tak i ja mislim. mi fizicki (valjda) mozemo imati dijete ali velim, nema impulsa. inace djecu volim, sestrine beskonacno, ali...kaj ja znam. ja sam za sada sretna u zivotu pa kao da mi ne trebaju.
cinjenica je da sam kroz nasu bracnu krizu skuzila da bi mi mozda bilo lakse da je bilo dijete jer me ev pomisao da ostane sama nebi plasila, ali sad kad se sve smirili i "kad se opet jako volimo" vise tog osjecaja nema.
iili spadam u onih nekoliko % zena koje nisu za to ili nemam dobrog partnera, ili, ili...
mozda bi bilo drugacije da mi je ritam zivota drugaciji.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 11:32   #66
Najbolje vrijeme?

Nema najboljeg vremena, samo trenutna inspiracija.

P.S. Sretan rođendan!
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 11:42   #67
Isuse, koji kauzaliteti!
Zatrudniš 'slučajno' - znači trudnoća je neželjena. Vjerojatno će i dijete biti neželjeno.
Seksaš se brzo nakon poroda, abortusa - bezdušna si.
Ne sviđaju ti se sada djeca - nisi za majku uopće.
Sviđaju ti se sada djeca - biti ćeš savršen roditelj.
Pettisuća puta ponoviš margarinkinu mantru 'neću tući dijete nikada' - sigurna garancija da će tako biti?!
Neke se sablažnjavaju nad svim i svačim a negdje tamo u nekom prašinarskom postu još uvijek stoji da su u 24. godini, na zvuk svog biološkog sata, samo zgrabile spermonošu koji je bio iole pogodan u tom trenutku za oplođivanje.


A ja ovdje čitam samo očaj usamljenih ljudi koji se skrivaju iza tvrdih fraza. Još nisam pročitala iskreno mišljenje.

A možda samo dječurlija!





P.S.
Walter 'rulz' - sve samo želite što prije utopiti svoj besmisao u djeci, mužu i kuhači.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 12:11   #68
--------------------------------------------------------------------------------
dora kaže:

Dosta ljudi kad slusam da pricaju o djeci to ispada ko neka segacina, kao sve mrak super, guci-guci, buci-buci... al ne znam, meni se to cini kao 24/7 posao 365 dana u godini... i to naporan posao.
--------------------------------------------------------------------------------

Dora , u pravu si. ali niti jedna zrtva nije teska ako imas smisao u njoj!!!
i prolazak kroz zivot je ispunjavanje smisla, bez obzira koji on bio. meni je moj najveci, nekome je njegov isto.i ne znaci da je moj manje vrijedan jer mene cini najsretnijom na svijetu, a kad izgubim ovaj, naci cu drugi, mozda to bude i dijete.

a htjela bi konstatirati da ima jako puno parova koji su tek naknadno skuzili smisao u djetetu, koji se ili "dogodilo", ili je rezultat usamljenosti, prkosa, onoga sto nije zajednicka zelja.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 12:42   #69
Quote:
nataniel kaže:


Ne jebem racionalne prosudbe tipa tada i tada se treba to i to.
.

otprilike tako nekako.
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 13:51   #70
Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Anastasia kaže:
Mislim da je život bez djece bezvrijedan i izgubljen. Posao, uspjeh, ljepota, novac... ništa se ne može usporediti sa srećom koju nam može podariti dijete.
Kako ovo mozes reci? Jednom recenicom obezvrijednjujes zivote puno ljudi. Sto je sa ostvarivanjem nasih mogucnosti? To je moj najvisi cilj u zivotu. A sto sa stvaralastvom umjetnika, velikim politickim podvizima, letom na mjesecu, otkricima? To sve ne broji ako nemas djecu?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 13:53   #71
Secundo, prochitaj josh jednom pochetak njenog posta

Quote:
Mislim da je....
To 'Mislim da je...' napisano je ispravno, jer u takvoj rechenici ne treba pisati 'JA mislim', jer se podrazumijeva.

Dakle ~ to je njen stav i na njega ima pravo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 13:58   #72
Quote:
magic kaže:
Dakle ~ to je njen stav i na njega ima pravo.
Ja joj to pravo ne osporavam, ali me je njezin stav ostavio bez teksta. Dijete kao najvisi cilj u zivotu Jeli to nekakav poseban zenski pogled na zivot?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:01   #73
Moj nije.

Obozhavam svoje dijete, ali da ga kojim sluchajem nisam mogla imati, svejedno bih ispunila svoj zhivot.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:04   #74
Ma kuzimo se mi
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:07   #75
Quote:
dora kaže:
Dosta ljudi kad slusam da pricaju o djeci to ispada ko neka segacina, kao sve mrak super, guci-guci, buci-buci... al ne znam, meni se to cini kao 24/7 posao 365 dana u godini... i to naporan posao.
To i je obaveza 24/7 365 dana u godini. Ali valjda je u tome poanta, jer kada si spreman i kada to želiš stvarno ti nije ništa teško napraviti za to dijete, dapače UŽIVAŠ
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:09   #76
Quote:
Secundo kaže:
Ma kuzimo se mi
Zapravo sam bash ja jednom prigodom pisala kako zapravo ne razumijem ljude koji troshe gomile i gomile vremena, truda i novaca pokushavajuci imati dijete i cijeli svoj zhivot podrede samo tomu.

Zakljuchak ostalih bio je taj da ne razumijem jer sam mogla imati svoje dijete.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:14   #77
Quote:
Brunda kaže:
To i je obaveza 24/7 365 dana u godini. Ali valjda je u tome poanta, jer kada si spreman i kada to želiš stvarno ti nije ništa teško napraviti za to dijete, dapače UŽIVAŠ
Oke ak ti uzivas, uzivaj, ja presumiram da ne bi uzivala i to je to.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:14   #78
Quote:
magic kaže:
Zapravo sam bash ja jednom prigodom pisala kako zapravo ne razumijem ljude koji troshe gomile i gomile vremena, truda i novaca pokushavajuci imati dijete i cijeli svoj zhivot podrede samo tomu.

Zakljuchak ostalih bio je taj da ne razumijem jer sam mogla imati svoje dijete.
Khm, ovo ide mene? Mislim, ti poznas moju pricu?

Iskreno receno, ne razumjem ni ja. Ali gledajuci patnje moje drage mi je bilo svejedno razumjem li ja to ili ne. I tako smo utroslili puuuno truda, vremena i love pokusavajuci imati djete.

Radi zakljucka nisam siguran. Neke zene su skroz OK bez djece, poznam jednu (nije moja zena) koja voli djecu, radi kao nastavnica. Nekidan postala kuma, i pricajuci o tome krenule joj suze od radosti. Ipak ne zeli vlastitu djecu, zanimalo bi me koliki je udio takvih.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:18   #79
Quote:
Brunda kaže:
To i je obaveza 24/7 365 dana u godini. Ali valjda je u tome poanta, jer kada si spreman i kada to želiš stvarno ti nije ništa teško napraviti za to dijete, dapače UŽIVAŠ
nemojmo se zavaravati, djeca su i obaveza i napor. i uzivaju ali ne sa velikim slovima. ili ja opet ima krive frendice oko sebe
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:23   #80
Quote:
Secundo kaže:
Khm, ovo ide mene? Mislim, ti poznas moju pricu?

Oprosti...stvarno nisam mislila na tebe...chak mislim da se tamo nisi ni javio, na tom topiku.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.