Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 12:06   #121
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
oni koji često kupuju preko interneta su prisiljeni koristiti pbz
jer jedino njihova kartica normalno radi preko paypala i sl...
pa uz to moram i imati internet bankarstvo...
jedino ne razumijem zašto druge banke ne srede pitanje oko
kartica za paypal....
Nije istina. Što je s Erste bankom?
Boa Vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:23   #122
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
mislim da si ti presao na osobno ne ja, ako netko moze iznijeti toliko NEOPRAVDANIH negativnih stavova, zasto ja ne mogu svoj pozitivan i to s argumentima?

tko plaća sms i pozive iz banke? ekonomski sam obrazovan dovoljno da se usudjujem reci da ih plaća banka. pomješao si PRIVATNU banku sa državnim institucijama gdje troškove plaćaju porezni obveznici. banka sve troškove plaća iz svojih prihoda i ne vidim nikakvih problema. to ti je kao da se tuzis na cocacolu koliko troši na reklamu i promociju! smiješno, zar ne?
što je tu neopravdano? da me neka službenica zove jer me smatra nepismenom budalo? smatraš da je kompliment da te netko tko nema što raditi zove i razgovara s tobom? ukoliko to smatraš onda možeš svaki dan zvati besplatni telefon i do mile volje razgovarati...
I znam da je očigledno bolje imati višak zaposlenika jer što su veći troškovi to je i dobit manja ili sam nešto pobrkao?
ekonomski ne plaća ih banka već ih plaćaju krajnji korisnici...ali to se uči u srednjoj ekonomskoj...
ne vidim daljnji smisao razgovora s bankarom kojem su klijenti nebitni i kojeg plaća banka..ionako je to ostala tvoja banka, meni ona ne treba..
pozz
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:43   #123
Ne želim koristiti internet bankarstvo ali žeim imati online uvid u stanje računa.

Ako želim ovo drugo moram platiti i prvo (koje ne želim).

Di je tu logika?
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:46   #124
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
meni se kao starom korisniku skida vec od 3 mjeseca samo 4 kn za net banking, pa sam zakljucio da je nova cjena u promotivnom razdoblju i za stare korisnike....
aj stavi slikicu

evo ja ljepo stavljam da ne bi bilo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 06.07.2009. at 12:52.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 13:07   #125
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Zašto bi to bilo fer? Nije bilo zloupotreba na optimi do sada pa ne vidim razloga da vraćaju novac ljudima koji su to koristili.
Zato jer su naplaćivali uslugu koja je očito bila nedovoljno sigurna. Nisu za nju dobili ni potrebna odobrenja sigurnosnih stručnjaka ni HNB-a. To je (bio) poluproizvod.

A je li bilo zloupotreba nikada nećemo saznati jer banka takve informacije čuva kao zmija noge.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:48   #126
Jedna mala digresija:
ako me moje slabasno pamcenje ne vara, tamo negdje krajem devedesetih banke nisu naplacivale niti naknadu za vodjenje tekucih racuna. Molim potvrdu od vas koji ste tad imali tekuce racune, konkretno je o Zabi rijec... dakle, vrijeme kad su se tek pojavile Maestro plasticne kartice.

Sjecam se da sam bio zacudjen gledajuci reklame na satelitu njemacke Postbank gdje je nepostojanje takve naknade u nekom njihovom modelu bila udarna poruka u reklami i skoro sam siguran da niti ostale nase banke nisu naplacivale istu...

Zadnje uređivanje fullmetaljacket : 06.07.2009. at 17:04.
fullmetaljacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 16:50   #127
za studente se nije naplaćivala,to sam siguran,o zabi je riječ
bilo je to 2002
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:30   #128
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
što je tu neopravdano? da me neka službenica zove jer me smatra nepismenom budalo? smatraš da je kompliment da te netko tko nema što raditi zove i razgovara s tobom? ukoliko to smatraš onda možeš svaki dan zvati besplatni telefon i do mile volje razgovarati...
I znam da je očigledno bolje imati višak zaposlenika jer što su veći troškovi to je i dobit manja ili sam nešto pobrkao?
ekonomski ne plaća ih banka već ih plaćaju krajnji korisnici...ali to se uči u srednjoj ekonomskoj...
ne vidim daljnji smisao razgovora s bankarom kojem su klijenti nebitni i kojeg plaća banka..ionako je to ostala tvoja banka, meni ona ne treba..
pozz
preskočio si onaj dio ''osobno'' i opet ideš na to iako ne vidim zasto mislis da radim u pbz. btw srednju ekonomsku nisam išao, a u gimnaziji se to ne uči tako, niti na faxu. izgleda mi da si učio po polukapitaliziranim knjigama iz socijalizma gdje se pričalo o nekim drugim krajnjim korisnicima. ponovno te pitam, kad kupuješ kolu jel im h....š mater jer previš troše na reklamu pa pola litre umjesto 2 košta 7kn?

moja bankarka je super. dogovorili smo s da će me obajvještavati mailom, mislim da se nikad nismo čuli telefonom. promjeni svoju, to bar nije problem.
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:38   #129
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
aj stavi slikicu

evo ja ljepo stavljam da ne bi bilo

sorry previd...
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:40   #130
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Zato jer su naplaćivali uslugu koja je očito bila nedovoljno sigurna. Nisu za nju dobili ni potrebna odobrenja sigurnosnih stručnjaka ni HNB-a. To je (bio) poluproizvod.

A je li bilo zloupotreba nikada nećemo saznati jer banka takve informacije čuva kao zmija noge.
je da, kao d anebi ovi ''novinari'' iz 24sata nanjušili takvo nešto, a korisnici valjda vode računa o svojim računima i novcima na njima
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 19:57   #131
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
preskočio si onaj dio ''osobno'' i opet ideš na to iako ne vidim zasto mislis da radim u pbz.moja bankarka je super. dogovorili smo s da će me obajvještavati mailom, mislim da se nikad nismo čuli telefonom. promjeni svoju, to bar nije problem.
ako je tebi normalno da te netko pravi nepismenim onda ok...
smatram da je obaviještavanje putem web stranice, pa onda kod logiranja sasvim dovoljna da, ako si pismen, shvatiš da se usluga ukida...
Telefoniranje i ponavljanje istog je trošenje telefona, plaćanje nepotrebnog radnika i nije REKLAMA.. ovo što ti pričaš je reklama...a ovo što radi pbz je podcjenjivanje malo pismenijih kupaca.

neću mijenjati bankarku, promjenit ću banku.. baš me zanima iz kojih prihoda će onda plaćati dosadne službenice koje smatraju klijente nepismenima..
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 01:56   #132
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
je da, kao da nebi ovi ''novinari'' iz 24sata nanjušili takvo nešto, a korisnici valjda vode računa o svojim računima i novcima na njima
Ako se i dogodilo nešto, sve je lijepo zataškano, klijentu je sve nadoknađeno, možda je dobio neki darak pod uvjetom da drži jezik za zubima. Svi sretni i ovce na broju. Klijent obeštećen, banka nije dobila negativnu reklamu. O tome ja pričam. Pa neće neki oštećeni klijent prvo trčati novinarima, nego u banku.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 19:00   #133
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
koliko često taj izvadak možemo dobiti ?

....neišta od toga, ja sam jučer bio u PBZ-u i pitao koja je alternativa a odgovor je bio : "odeš na bankomat i provjeriš stanje računa"
onda gospođa teta u banci nema pojma šta joj je posao ...ja sam svoj prvi izvadak mailom dobila početkom ovog mjeseca, a opciju prestanka slanja papirnatog izvatka i primanje online verzije istog samo obavila jednim klikom u internet bankingu ...
__________________
E bas se necu potpisat!
Kaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 00:20   #134
od večeras više ne radi Lite(barem meni)
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 08:37   #135
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
od večeras više ne radi Lite(barem meni)
Meni još uvijek radi

Iako mi uopće više i ne treba
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 16:00   #136
Meni je gospođa za šalterom PBZ-a ponudila prije 20 dana prilikom otvaranja Visa Electron deviznog računa,želim li besplatno kontrolirati stanje putem mobitela
Onda je još samo pitala imam li Simpa ili pretplatu ,i to je to !

Istina,nisam još isprobao jer sam tu pozdravnu SMS poruku za kontrolu računa izbrisao,pa ću morati zvati PBZ informacije na 0800 365 365 ili ići ponovo u poslovnicu,pošto na netu ne primjećujem taj besplatni broj za kontrolu računa

Zadnje uređivanje Znatiželjko : 14.07.2009. at 16:05.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 00:39   #137
Otvorio si Mpay uslugu..
Pin za plaćanja i upute za korištenje te čekaju u poslovnici gdje si uslugu ugovorio.

Usluzi pristupaš preko *101#

Podrobnije upute možeš nači i ovdje: http://www.mpay.com.hr/flash/mpay.html
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 06:30   #138
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Otvorio si Mpay uslugu..
Pin za plaćanja i upute za korištenje te čekaju u poslovnici gdje si uslugu ugovorio.

Usluzi pristupaš preko *101#

Podrobnije upute možeš nači i ovdje: http://www.mpay.com.hr/flash/mpay.html
Točno tako.Hvala.Inače zvao sam jučer njihove informacije i poslije isprobao.Usluga je besplatna i odlična.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:35   #139
Thumbs down PBZ povećanje kamata stambenih kredita

Bok.
Da li itko zna podrobniju informaciju da PBZ od kolovoza 2009. podiže kamate na stambene kredite za 0,7%.
ativa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 03:41   #140
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Točno tako.Hvala.Inače zvao sam jučer njihove informacije i poslije isprobao.Usluga je besplatna i odlična.
Sigurno? Na mPay webu pise da je naknada 75 kuna godisnje.

Godišnja naknada za korištenje mPay usluge: ukoliko korisnik aktivira mPay uslugu do 31. ožujka 2006. biti će oslobođen plaćanja naknade za prvu godinu korištenja usluge. Po isteku prve godine korištenja naknada iznosi 75 kn godišnje i naplaćuje se s osnovnog računa prijavljenog za korištenje mPay usluge.

Doduse, ja sam aktivirao mPay uslugu davno prije tog datuma i nikad mi nisu naplatili nijednu naknadu. Nikakvih 75 kuna. Dandanas je aktivna za ziro na kojem vec 2 godine stoji 0,00 kn.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.