Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 08:51   #1
Mesoreznica

imali tko iskustva sa mesoreznicama.trebam savjet da li da kupim ili ne.......
antonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 09:18   #2
me, pick me
uglavnom imam nekakvu doma kaj smo nedavno dobili od njegovih staraca jer je bila na akciji, i cist je ok. stoji mi nafrizideru u svojoj kuhinji jer mi je radna povrsina malena.

a inace kod svojih staraca rezem redovito(mislim redovito) od kad sam pocela guliti krumpire ko klinka. mislim kod nas se najvise reze za bozic, uskrs, firme , rodendane i tako to. pa kad mi se ne da cekat u konzumu i vec sam u biti ispaljena kad zena u konzumu ne zna sto znaci tanko narezati.

trenutno doma rezemo sir(i za pohanje na deblje da se ne jebem nozem), uvijek ga uzmem u komadu, njega i prsut i ondak doma narezem na zeljenu debljinu i meni super. ali da ju koristim nesto ekstra, u principu dva puta mjesecno. dok se za ove blagdane ta masinica stvarno naradi od kruha, preko suhljih rolada, mesa, cajnih, i svih tih delikatesa

eh da,najbolja ti je u potpunosti metalna, (meni je zelja jedna boschova od dva soma kuna jedina crvena a u isto vrijeme i metalna,ona ce uskoro doc).
jer ove plasticne se pod tvojim pritiskom izvitopere pa to na kraju nije bas jako tanko(starci imaju plasticnu staru 15godina), a mi imamo metalnu.
nadam se da sam bar mrvu pomogla
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 11:05   #3
uf, baš si me pogodioja sam fan, veliki fan, na rezalicu režem sve, i krih, i kupus, i salame i sir i pršut i sve kaj se rezati može...dakle, to je jedna super investicija za koju nisam ni znala kako je super dok je nisam kupila..da mora biti metalna cijela jer je stabilnija, ne miče se, možeš rezati i teške tj. tvrde komade poput pršuta npr. i kaj ej najbitnije lako se održava pa se zbilja možeš nakon rezanja kupusa ili mrkve na kolutiće, prebaciti na krih i sir...

dakle, od kada ju imam preporučam toplo svima!!!!!


imam Krups rezalicu inače...
tini-nini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:40   #4
Koliko inače košta prava mašina, ona kao u trgovinama prehrane????
Ja bi takve, ali malo manje i u boji po mogućnosti?
Gdje to ima kupiti?
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:43   #5
Koliko inače košta prava mašina, ona kao u trgovinama prehrane????
Ja bi takve, ali malo manje i u boji po mogućnosti?
Gdje to ima kupiti?
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 16:08   #6
čuj kvalitetniji su od 100 eura na gore, moj je bio Krups 1000 kn, kao onaj u dućanu kako bi ti rekla ali malo manje, super je, kupljen je u konikomu, ali imaš toga u Merkuru, Robotu...
tini-nini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:06   #7
Ma i ja sve režem na mesoraznicu.
Kruh,salame,pršut,patliđane,krumpir i sve što ostalo što se može našnitati.
Jedini problem je što je stalno na radnoj plohi(dobro, kod mene ima dovoljno prostora)i što i moja djeca režu kruh na nju,pa je stalno sve puno mrvica.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 17:13   #8
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Ma i ja sve režem na mesoraznicu.
Kruh,salame,pršut,patliđane,krumpir i sve što ostalo što se može našnitati.
Jedini problem je što je stalno na radnoj plohi(dobro, kod mene ima dovoljno prostora)i što i moja djeca režu kruh na nju,pa je stalno sve puno mrvica.
Ma imamo plastičnu mašinu, ali prava metalna je zakon. Ubijem se sa njom dok nešto izrežem.
ivana23du is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:40   #9
hvala svima na savjetima.odlučila sam se za nju i zato što mi klinci obožavaju jesti čipi ćips a čula sam da je na mesoreznicu puno lakše nego na irenđaču.
samo me još zanima da li se nož zatupi?
antonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:42   #10
Quote:
antonija kaže: Pogledaj post
hvala svima na savjetima.odlučila sam se za nju i zato što mi klinci obožavaju jesti čipi ćips a čula sam da je na mesoreznicu puno lakše nego na irenđaču.
samo me još zanima da li se nož zatupi?
Za nož ne znam,ali jedno upozorenje nakon rezanja krumpira.
Mesoreznicu trebe dobro obrisati.
Naime moja djeca su jednom prilikom nagovorila svog taticu da im napravi čips dok mene nije bilo doma i sve je bilo dobro osim što on nije temeljito obrisao sve dijelove mesoreznice.Kod sljedećeg uključivanja nakon toga,motor se samo zdimio,škrob se naime zapekoa s donje strane noža i pretvorio u ljepilo,što je bilo previše za našu mesoreznicu(a preživjela je rezanje pršuta za dvije svadbe,da ne vjeruješ)
Dotična je završila na popravku.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:19   #11
Snaga motora mesoreznice

Kupila bi neku kvalitetniju mesoreznicu sa metalnim kučištem pa me zanima, iz vašeg iskustva, kolika snaga bi bila dovoljna? Vidjela sam ih raznih: Boschove od 140W i 150W, pa do Gorenja od 180W. Da li možda netko ima savjet za kojeg bi se proizvođača trebala odlučiti?
Unaprijed hvala na svim komentarima!
bambu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:26   #12
ja imam neku divlju marku CENTRA , cijela je metalna i crvene boje , a jačina joj je 200 W.
koštala je oko 400 kn.
ja sam prezadovoljna, reže odlično još i dolje ima gumene ''nogice'' koje se tako lijepo zalijepe za moju rostfrajnu radnu površinu u kuhinji da je milina rezat s njom, nikuda ne klizi.

stvarno ne znam koju marku bih ti preporučila ali ti svakako preporučujem da bude metalna i što jače snage.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:28   #13
Razmišljam da roditeljima kupim mesoreznicu. Zadnji put se tata mučio s pršutom (bez kosti). Jel ima koja dobra duša da malo pogleda specifikacije ove koju imam na umu. Radi se o metalnoj mesoreznici (kažu da je bolje od plastične). A ako netko ima i praktično iskustvo, bilo bi super. Hvala!

ZNam da je tema stara, al ovo ju baca malo prema vrhu. Također, ne znma jel bi imalo više smisla pitati o tome na interijerima, meni je to bila logika, ali tamo nemaju mesoreznicu u popisu tema.

Clatronic model MA 2964

http://www.conrad.hr/Clatronic-MA296...&otp1=tablink2
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 22:43   #14
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Razmišljam da roditeljima kupim mesoreznicu. Zadnji put se tata mučio s pršutom (bez kosti). ......
Ne znam gdje si ali ako si u zg odnesi drugi puta pršut u rezaonicu pršuta umjesto da se maltretiraš. Još ti lijepo sve izvakumiraju....
http://www.matas.hr/prsut.htm
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 11:04   #15
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si ali ako si u zg odnesi drugi puta pršut u rezaonicu pršuta umjesto da se maltretiraš. Još ti lijepo sve izvakumiraju....
http://www.matas.hr/prsut.htm
točno to.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 17:30   #16
Ne pomažete...
nije samo pršut u pitanju. I nisam u Zg. I ovi u većim centrima ne režu ako nije kupljeno u njih...

Trebam samo sugestije vezane uz mesoreznicu.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:40   #17
sa dobru mesoreznicu trebaš odvojiti barem 1000 kn. ovo tvoje ne služi svrsi i muka je na njoj rezati pršut.
imam malo bolju od te tvoje, pa pršut nosim kod matasa. koristim je za kulen i ostale gluposti koje se lakše režu .
pršut je moguće rezati, ali narezati ga tanko i kako spada je posao za puno bolju mesoreznicu.

ukratko, može rezati svašta, ali za pršut će se i dalje mučiti!

Zadnje uređivanje vladjan1901 : 17.11.2013. at 19:46.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:48   #18
Ja doma imam ovakvu dobila od mame kad je kupila novu. Ova je radila u restoranu jedno 10g. Nezgrapna je, velika i nije za po doma
Jedino je super što je zaista jaka i mogu rezati što god želim na nju. Al to je uglavnom za fešte, rođendane, božić isl.

Čak imamo naviku narezati suhomesnato, vakumirati i onda samo otvaramo paketiće
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 20:22   #19
Sve to kaj se prodaje na odjelima kućanskih aparata po običnim dućanima je niškoristi - možeš narezati parizer.
Mi imamo profi rezalicu kao što je ova koju linka roga. Kupili je u Metrou prije par godina, bila je preko 2000 kn.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 13:57   #20
I moja Gorenje je dala svoje. 15 godina je radila ko singerica i onda u dva mjeseca popucalo pola plastičnih djelova oko mehanizma (ne postoje više zamjesnki dijelovi). Također sam u potrazi za kvalitetnom mesoreznicom (rabljenom profi/poluprofi) jer ovo što se nudi po dućanima bijele tehnike/centrima... je dobro za parizer ili kruh.
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.