Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 16:10   #61
Jeste li proučili razliku deklaracije uzmeđu obične Vegete i ove nove natural?
Ja sam čitala i ispada da je ova nova bez ikakvih štetnih sastojaka, ali , ko bi ga znao.
Ako je neko ( patientia to se odnosi posebno na tebe) to proučio, zahvalna sam unaprijed za komentar.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 18:06   #62
Nisam vidjela sastav, ali nova je navodno bez pojacivaca okusa, pa ako si preosjetljiva na njih, mogla bi ti biti bolja.

EDIT: Sto znaci da je samo sol + povrce, a to se vec moglo kupiti u DM-u: Alnatura Kräutersalz. I jos je Alnatura iz biouzgoja.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 00:24   #63
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Skart vec zavrsava u nas. U EU nikad nisam vidjela takve sitne i bezukusne kivije, sparuseno zeleno lisnato povrce, natrulo voce...
Ja sam skoro pala na tur kad sam prvi put u austriji vidjela prodavačicu kako optrgava povele listove zelene salate A kod nas su jabuke pored kojih na deklaraciji stoji da su 1. klase, natučene, svakakve. (Nekidan sam se baš tomu čudila u konzumu )

Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Jeste li proučili razliku deklaracije uzmeđu obične Vegete i ove nove natural?
Kolko sam vidla, vegeta natur osim pojačivača okusa ne sadrži umjetne arome i bojila (kaj onda ima u ovoj staroj ), a na njemačkoj stranici od podravke je uskličnikom naglašeno da vegeta natural sadrži 30 % povrća (ostalo je začinsko bilje...i sol... valjda...) Naši vele da je napravljena od 9 vrsta povrća, potpuno prirodna i bez aditiva.

Umjesto vegete već duže vrijeme koristim Alnatura Klare Gemüsebrühe (ovakva je etiketa, sam je pakirano u staklenku: http://www.weinunion.de/shop/media/8600151966_.jpg). I meni se sviđa kaj je eko uzgoj i gmo free. Doduše, razmišljala sam da probam ovu novu vegetu... Da čekam novu supernatur verziju, bez pojačivača okusa, umjetnih aroma, bojila, nečeg što do sad nismo ni znali da ima unutra i još da je iz biouzgoja
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 00:31   #64
Cek, sto Vegeta Natur ipak sadrzi pojacivace okusa? Bilje je vjerojatno uracunato u povrce. Mislim da je u obicnoj vegeti bojilo vitamin B2. Taj Alnatura Gemüsebrühe mi je imao previse miris po djumbiru, pa sam ga proslijedila.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 00:41   #65
vegetu natur sam kupila jednom. koliko se sjecam, pojacivaca okusa nema. ima dodan secer i ekstrakt kvasca.

od alnature koristim i krojterzalc i kocke za juhu i mjesavinu za bistru juhu. mi lajk. ovo zadnje najmanje koristim. inace, ne znam je usporediti sa starom vegetom jer sam mrzitelj iste, ali vegeta natur ima fini slatkasti junk okus, bilo mi je fino kad sam stavila u rizu. iako ne znam bas kada cu je opet kupiti, ja bih vise onih krupnih komadica unutra. odnosno vise povrca, ne moraju bit' komadici.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 00:44   #66
Ekstrakt kvasca isto sadrzi pojacivac okusa. Prirodno. Kao sto ga i rajcice sadrze prirodno.

Alnatura kocke za juhu su mi premaaaaaaaaaaaaasne. Ne znam sto bih s njima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 01:06   #67
Je, zabrijala sam, začinsko bilje (=peršin. A onaj ljupčac? Jel to javna tajna da je on glavni sastojak vegete ili je to urbano-ruralna legenda?) je ubrojeno u povrće, ostalo su sol, začini, šećer...

Sastojci: kuhinjska sol, sušeno povrće 30% (mrkva, pastrnjak, luk, krumpir, celer, poriluk, paprika, peršin list, češnjak), šećer, kvaščev ekstrakt, začini (crni papar, kurkuma, kopar).
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 07:28   #68
Kak, nisu napisali ljupcac? Ljupcac je biljka koju neki kod nas zovu - vegeta. Bilo bi zapravo zanimljivo da ga nema u Vegeti
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:07   #69
Poštovani, da li je itko živ, osim moje malenkosti, primjetio da hrvatski trgovački lanci (plodine) stavljaju na police neispravnu robu.

Od kada je dozvoljeno da se mlijeko na našim policama prodaje samo sa: U promet stavile Plodine, sa nekom adresom, bez OIB-a?

Nema zemlje porijekla, nema naziva i adrese proizvođača, niti OIB proizvođača i da je to proizvedeno za Plodine, sa adresom i Oibom.

Naime, poduzeće u kojem ja radim je kažnjeno,zbog neke gluposti tipa kućni broj je 3, a ne 2 kako je otisnuto na deklaraciji, a uopće ne proizvodimo prehrambene proizvode ili proizvode koji bi mogli izazvati alergije.

Ima li itko pojma o tim stvarima, radi se o mlijeku, dakle i djeca ga koriste.
Sjajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:26   #70
ima takvih proizvoda i u LIDL-u
piše samo ovo: proizvedeno u Hrvatskoj za LIDL
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:30   #71
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ima takvih proizvoda i u LIDL-u
piše samo ovo: proizvedeno u Hrvatskoj za LIDL
Ooooo, da.
Sjajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 19:15   #72
dozvoljeno je odnedavno (od prošle ili pretprošle godine). mislim da je s HACCP-om to stiglo.
kod mlijeka nemaš frke jer ga za Plodine proizvodi i puni Bosanska Dubica. ja sam bio jako skeptičan prema tom mlijeku, ali su mi upućeni rekli da ne moram biti. uostalom, većinski vlasnik mljekare u Dubici su Ljubljanske mlekarne, a to već bolje zvuči
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:45   #73
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
dozvoljeno je odnedavno (od prošle ili pretprošle godine). mislim da je s HACCP-om to stiglo.
kod mlijeka nemaš frke jer ga za Plodine proizvodi i puni Bosanska Dubica. ja sam bio jako skeptičan prema tom mlijeku, ali su mi upućeni rekli da ne moram biti. uostalom, većinski vlasnik mljekare u Dubici su Ljubljanske mlekarne, a to već bolje zvuči
Ja sam također bio skeptičan, ali ovo mi je promijenilo mišljenje. Bosanac koji muze kravu dok ga Slovenac nadzire je slika koja ulijeva povjerenje.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 22:16   #74
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja sam također bio skeptičan, ali ovo mi je promijenilo mišljenje. Bosanac koji muze kravu dok ga Slovenac nadzire je slika koja ulijeva povjerenje.
a ak nemaš ništa protiv, ja bih si ovo sad stavila u potpis
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 22:46   #75
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a ak nemaš ništa protiv, ja bih si ovo sad stavila u potpis
Nemam ništa protiv, ali ako Ljubljanske mlekarne odluče napraviti reklamu s takvom radnjom, morat će platiti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:19   #76
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ima takvih proizvoda i u LIDL-u
piše samo ovo: proizvedeno u Hrvatskoj za LIDL
kao i u konzumu - na tržište stavlja konzum
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:20   #77
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja sam također bio skeptičan, ali ovo mi je promijenilo mišljenje. Bosanac koji muze kravu dok ga Slovenac nadzire je slika koja ulijeva povjerenje.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:21   #78
ne znam što je smiješno toliko. ionako se cijeli forum nevjerojatno pali na Mercator (da ne spominjem one koji su zabrinuti za ispravnost proizvoda na policama) ne vidim zašto onda ne bi i na Mlekarne (kad već Dukatovo mlijeko urnebesno smrdi)
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:33   #79
Postuju li EU firme EU standarde izvan EU?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:43   #80
triba mi ura ipo samo dok nadjen sve sa popisa. krenen li citat mogu komotno nocit u ducanu.
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.