Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2015., 13:14   #421
Ja bih rekao da je odgovor ne. Nema promjena. Situacija ostaje kakva jest. Postoji samo želja za promjenom.

U svakom slučaju javi kako je prošao natječaj. Baš me zanima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 17:32   #422
Budem. Nadam se da u krivu ialo i meni izgleda tako.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 00:08   #423
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
@soulmade

sorry, tek sad sam vidjela post...
Uglavnom, točno si protumačila hex 38, kad sam gledala jednom kolegi, njemu je prognozirao nezaustavljiv razvod braka, koji je po njegovim riječima, nastojao spasiti, a da ni sam nije znao zašto.

a ovi daljnji hex...
mhm, ni oni nisu previše obećavajući
hexagrami od 60 - 64 nisu baš nešto ni obećavajući ni konkretni, pa tako ni hex 62, a ovu kombinaciju bih ja protumačila da se tu ništa ozbiljno neće dogoditi, već možeš pronaći neku usputnu vezu tek tako da ne budeš sama i da se zabavljaš.

Nadam se da sam pomogla

zahvaljujem na odgovoru !

Sinoć sam postavila pitanje u vezi posla jer su se počeli pojavljivati problemi i na tom polju ...

prvo sam pitala kako mogu očekivati da će se razvijati situacija na sadašnjem radnom mjestu

57.3.4 u 6 ..

posto me 6 malo zbunila jer nisam sigurna da bi je shvatila na način sa će biti konflikti na radnom mjestu ili u meni u vezi radnog mjesta (nekako mi je vise vuklo na ovu drugu opciju) dopunila sam pitanje sa:
sto bih trebala znati u vezi svog posla ?
5.1.2.6 u 53
linija 6 mi je poprilično interesantna i zagonetna .. spominju se tri "stranca" koja se iznenadno pojavljuju ...
sto mislite da mi i ching poručuje ?
jer i 57. 4 također priča o tri "Igre".

tri prilike za drugi posao, 3 osobe u igri za moj posao, 3 promjene okolnosti ? o čemu mislite da je riječ ?

hvala na pomoći




btw venera veritas sjećam se da sam ja jednom na takvo pitanje dobila nepromjenjivi 35. 35 je lijep i pozitovan hexagram .. ali nažalost bilo je točno kako je baphomet napisao - nepromjenjivi = nepromjenjiva situacija ..
posao nisam dobila..

nadam se da će u tvom slučaju biti drugačije ! sretno !
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:17   #424
Kao i uvijek – zanimljivo. 
Heksagram 57 generalno upućuje na nezadovoljstvo koje osjećaš na poslu, a ne želiš si ga priznati, moguće da se odnosi i na radnu okolino, ali na sam posao kao takv. Da li je to nešto što doista želiš raditi ili radiš jer nemaš ništa bolje na vidiku? Da li ti je dosadio posao? Jesi li zasićena?
Pogotovo upozorava na provokacije iz okoline, provocira li te tko? Šefov miljenik koji misli da mu svojim radom kradeš šefovu ljubav? Ljubomorni / zavidni kolega od kojeg bolje obavljaš posao? Znaš da dobro radiš, a ne priznaju ti se zasluge? Kad je dobro, ne dobiješ ništa, a kad je loše ti si dežurni krivac? Dobro razmisli o problemima na radnom mjestu i kakvi su ljudi oko tebe i da li sama pred sobom zataškavaš i poboljšavaš situaciju koja je generalno loša, odnosno, vidiš da je loša, a ne želiš vidjeti.

No, kad se osvijestiš, kad u glavi posložiš situaciju što se događa – moraš šutiti. Izazvati ćeš sukob bilo čime, i tebe će optužiti za to. Kaže ji „Moraš prestai reagirati na šok, treba se poviti kao bambus umjesto opiranja situaciji“
Budi dobra glumica neko vrijeme.

To sve lijepo opisuje hex 5, koji isključivo znači čekanje, svijesno stajanje na mjestu, promatranje situacije. Svako djelovanje u smislu hexagrama 5 znači rasipanje energije, a još nije došlo vrijeme za to. Sukladno hex 5, nema ništa čime bi mogla utjecati na situaciju i svoj pložaj dok ne prođu loša vremena. Isto govori i hex 53, vrijeme i prostor moraju biti pokretači napretka. Drži se svoje etike i moralnog postupanja, koliko god vremena teška bila.

I paralelno traži drugi posao.

Puno sreće ti želim 
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 19:49   #425
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Kao i uvijek – zanimljivo. 
Heksagram 57 generalno upućuje na nezadovoljstvo koje osjećaš na poslu, a ne želiš si ga priznati, moguće da se odnosi i na radnu okolino, ali na sam posao kao takv. Da li je to nešto što doista želiš raditi ili radiš jer nemaš ništa bolje na vidiku? Da li ti je dosadio posao? Jesi li zasićena?
Pogotovo upozorava na provokacije iz okoline, provocira li te tko? Šefov miljenik koji misli da mu svojim radom kradeš šefovu ljubav? Ljubomorni / zavidni kolega od kojeg bolje obavljaš posao? Znaš da dobro radiš, a ne priznaju ti se zasluge? Kad je dobro, ne dobiješ ništa, a kad je loše ti si dežurni krivac? Dobro razmisli o problemima na radnom mjestu i kakvi su ljudi oko tebe i da li sama pred sobom zataškavaš i poboljšavaš situaciju koja je generalno loša, odnosno, vidiš da je loša, a ne želiš vidjeti.

No, kad se osvijestiš, kad u glavi posložiš situaciju što se događa – moraš šutiti. Izazvati ćeš sukob bilo čime, i tebe će optužiti za to. Kaže ji „Moraš prestai reagirati na šok, treba se poviti kao bambus umjesto opiranja situaciji“
Budi dobra glumica neko vrijeme.

To sve lijepo opisuje hex 5, koji isključivo znači čekanje, svijesno stajanje na mjestu, promatranje situacije. Svako djelovanje u smislu hexagrama 5 znači rasipanje energije, a još nije došlo vrijeme za to. Sukladno hex 5, nema ništa čime bi mogla utjecati na situaciju i svoj pložaj dok ne prođu loša vremena. Isto govori i hex 53, vrijeme i prostor moraju biti pokretači napretka. Drži se svoje etike i moralnog postupanja, koliko god vremena teška bila.

I paralelno traži drugi posao.

Puno sreće ti želim 

situacija na poslu je točno kakvom si je opisala. doslovce. i savjet i chinga je naravno uvijek najbolji i u mojoj situaciji gledajući i iz moje perspektive - jedini ispravan ! svaka reakcija na stresove na poslu izaziva samo jos vece sukobe, samo sto je to uhhh tesko, ne reagirati na nepravdu :/

morat cu poceti jos aktivnije traziti drugi posao...nema mi druge

hvala ti na tumačenju
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:56   #426
Imam pitanje u vezi promjenjivih crta. U kojem heksagramu čitam tekst promjenjivih crta. Da li u onom prvom čitam tekst tih crta koje će se promijeniti ili kada konstruiram drugi heksagram, te promjenjene crte ?
Nnklaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:28   #427
u prvom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 21:34   #428
Hvala ti
Nnklaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:29   #429
na pitanje što mogu očekivati od ovog odnosa ako se nastavim viđati s njim dobih odgovor :

36.1.4.5. u 31

malo sam ostala zbunjena i nisam ga bas dobro shvatila..
36 govori o zatamljenju svijetla, ignoranciji, skrivanju, uglavnom ništa dobroga, a onda nasuprot toga 31 je jedan jako lijep hex koji govori o nečem skroz drugacijem ...

ako ima tko da bi mi malo pojasnio, ili iznio svoje viđenje ovog odgovora bila bih mu jako zahvalna jer ja zaista ne znam kako bih ga protumačila ( subjektivna sam )

hvalaaa
shatzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:49   #430
Imam jednu dilemu. Pitala sam sto mogu ocekivati od jednog odnosa. Decko mi se prilicno svida, ali smo poznanici koji ve se okolnosti radi puno vise sretati.
Kako sam euforicna ispao mi je heksagram 46 u 61, prijelazna 1,3,5,6.

Zamolila sam frendicu da mi pogleda za isto pitanje i njoj je ispalo 9 u 41, prijelazna 3,5.

Kako bi vi to sve tumacili?
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:30   #431
Kao začetnik ove teme koju sam započeo još davne 2004 godine ,
želio bih obavijestiti one koji je čitaju da sam temi tada dao
poetski i zanimljiv I JEDINSTVEN I KREATIVAN I PODSTICAJAN naslov

''I CHING -savršeni binarni hijeroglif ili kada Tao šapuće.

(a što će biti naslov knjige koju ću tiskati o I chingu ,Inshallah.)

5 godina nitko nije dirao taj naslov ali došla je nakon 5 godina mira tada neka ženska šuša i zbog djelovanja crva u svojoj guzici promijenila u banalni i njenom duhu odgovarajući priprosti naslov- I ching.
Molio sam je da mom djetetu vrati ime koje sam mu ja dao, ali je ta vještica počela mudrovati i nije htjela uslišati moju molbu,a sve to koristeći vlast koju je nezasluženo dobila.

Onda je ona otišla kao što svi moji neprijatelji odlaze(neka je munja pogodi ! ), a ja samo sjedim i gledam rijeku kako teče i ostajem evidentni nevidljivi .
Pomogli su mi neki forumaši, bacali smo neke čini i uroke na nju i otišla je kako je i zaslužila ,a to sve je evidentirano ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=455635

Molio bih nove moderatore da temi vrate prvobitni i kreativni naslov

''I CHING -savršeni binarni hijeroglif ili kada Tao šapuće.

Hvala
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:43   #432
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Kao začetnik ove teme koju sam započeo još davne 2004 godine ,
želio bih obavijestiti one koji je čitaju da sam temi tada dao
poetski i zanimljiv I JEDINSTVEN I KREATIVAN I PODSTICAJAN naslov

''I CHING -savršeni binarni hijeroglif ili kada Tao šapuće.

([*]a što će biti naslov knjige koju ću tiskati o I chingu ,Inshallah.
)

5 godina nitko nije dirao taj naslov ali došla je nakon 5 godina mira tada neka ženska šuša i zbog djelovanja crva u svojoj guzici promijenila u banalni i njenom duhu odgovarajući priprosti naslov- I ching.
Molio sam je da mom djetetu vrati ime koje sam mu ja dao, ali je ta vještica počela mudrovati i nije htjela uslišati moju molbu,a sve to koristeći vlast koju je nezasluženo dobila.

Onda je ona otišla kao što svi moji neprijatelji odlaze(neka je munja pogodi ! ), a ja samo sjedim i gledam rijeku kako teče i ostajem evidentni nevidljivi .
Pomogli su mi neki forumaši, bacali smo neke čini i uroke na nju i otišla je kako je i zaslužila ,a to sve je evidentirano ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=455635

Molio bih nove moderatore da temi vrate prvobitni i kreativni naslov

''I CHING -savršeni binarni hijeroglif ili kada Tao šapuće.

Hvala

Biti će da su moderatori skužili da pišeš knjigu. Pa su odlučili skratiti naslov da te malo zajebu.
Ali moraš znati da su na forumu zabranjene reklame
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:07   #433
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Biti će da su moderatori skužili da pišeš knjigu. Pa su odlučili skratiti naslov da te malo zajebu.
Ali moraš znati da su na forumu zabranjene reklame
ali ja pišem anonimno i nisam dao nikakove linkove .

osim toga toliko toga sam napisao i dao ovom forumu da imam
metafizičko i prirodno pravo na neke intelektualne dionice i slobode ovog foruma.

(iako više preferiram ono što su izumili feničani )

ps.
a kako tebi dopuštaju reklamirati tvoj čuveni blog
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 00:21   #434
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
ali ja pišem anonimno i nisam dao nikakove linkove .

osim toga toliko toga sam napisao i dao ovom forumu da imam
metafizičko i prirodno pravo na neke intelektualne dionice i slobode ovog foruma.

(iako više preferiram ono što su izumili feničani )

ps.
a kako tebi dopuštaju reklamirati tvoj čuveni blog
Nije ipak ovaj forum tako strog. Evo, i Nemurticidagi daju pravo na link u potpisu koji vodi prema njezinim knjigama koje je objavila ili su na netu - za kupiti ih.

A moj blog. A on je mukte. Jer se ja strogo držim svoga gurua Krishnamurtija U.G.a koji je na početku svoje knjige "Zavodljivost prosvjetljenja" naglasio da dozvoljava svako kopiranje svoje knjige, ta da ona nije ni u čemu zaštićena.


p.s.

Inače su mi moderatori promijenili potpis i link koji sam imao na početku:
"Previše filozofiranja nije dobro. Puno je bolja trostruka sakramentalna kopulacija".
Navodno da se netko bunio iz Komaja da ja nisam njihov član nego da ih samo zajebavam !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 09:12   #435
Moderatori neće vratiti prvotni naslov pošto je tema evoluirala u praktični savjetnik o I Chingu.

Rasprave o filozofskoj strani I Chinga mogu se nastaviti na novoj temi ili na novom djelu podforuma.

Hvala na razumjevanju
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 23:36   #436
I ching otisao putem magije, tarota i astrologije, mozda bi trebalo to sve preseliti na US.

Nego, vezano uz pitanje sa 4 promjenje linije, gleda li netko progresiju linija preko hexagrama (1. promjenjiva u pocetnom hexagramu daje 2. hexagram, u njemu se gleda sljedeca etc) umjesto sve linije u pocetnom hexagramu?
Kakva su vam iskustva?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 23:56   #437
Kako bi protumačili hex 61 nepromjenjivi kao savjet, kako da postupim?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 00:11   #438
iskreno, u skladu sa (vlastitim) moralnim načelima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:00   #439
Po meni nepromjenjivi heksagram govori da se trenutno ništa ne može promjeniti vezano za postavljeno pitanje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:15   #440
ali ona nije pitala hoće li joj se nešto ostvariti, promijeniti i sl., barem ne ovdje. ne znamo koje je točno pitanje sebi postavila. nju zanima kako postupiti, pa bez obzira na ishod ja bih rekla neka ostane vjerna sebi i osloni se na svoju unutarnju snagu i vrijednosti. nemam baš neka iskustva u ovome, pa možda i griješim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.