Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 21:55   #881
Ne znam jel ovo spada pod ovu temu, al trebam pomoc oko ip obrasca..

Koristim synesis 3.0., i vratili su mi iz porezne uprave ip obrasce na mediju. Ne znam sto radim krivo. Otvorim ip obrazac na mediju i snimim to na disk. Nazvali su i rekli da nesto ne stima, bez ikakvog objasnjenja. Jel mi netko moze otkriti ako postoji nekakav trik u vezi tog jer vise ne znam sto i kako..
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:52   #882
Malo je teško reči šta da napraviš kad ti nisu rekli koja je greška. Inače je praksa da ti pošalju mail sa opisom grešaka.
Napravi ručno obrasce i riješena stvar
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 09:22   #883
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Vlado3: Kad kažeš "zanemari ono čega više nema na skladištu", tu si nešto krivo skonto! Ne mogu zanemariti nabavnu vrijednoste te robe, TO JE onaj problem koji Syn ne rješava, a ti MORAŠ imati i tu NV na 71!! Syn ne knjiži ama baš ništa na 71XX, (naravno skl. MP!!) dok sve iz VP uredno knjiži na 71YY, 71ZZ itd, koliko god imaš skladišta. Dakle, na kraju godine tebi treba iznos na 71XX, a to naravno uključuje SVU robu, pa i onu koje više nema, dakle inventura je NE spominje! Jasnije?
Vidim da ne vozimo istom prugom. Ja koristim program koji mi omogucava pregled NV prodane robe, RUC i sve ostalo sta ide uz to na nivou dana, mjeseca, godine, kako god, te jos extra na nivou svakog R-1 rna, ili za pojedinog kupca u periodu. Dakle, ja nemam taj problem Nekada dok to nisam imao radio sam pjeske po principu prosjecnog RUC-a (to je bio točan ispis netočnih podataka), a na kraju godine sam isto uskladio sa inventurnim stanjem i kumulativom robe koja je usla tokom godine. Danas se tim nacinom sluzim za kontrolu i funkcionira. Ne ulazim u nacin rada Syna, jer ga ne poznam, ali tvrdim da iz kumulativa stanja na 663/664,668 i vrijednosti inventurnih zaliha (kol*NC) mozes dobiti 710. Pretpostavke: robu vodis po MPC, radi se zapisnik o promjeni cjena pri svakom novom ulazu i prodaji po cijeni razlicitoj od vazece MPC (rabati, popusti), uredno proknjizeni manjkovi, kala i sl.
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 10:46   #884
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Malo je teško reči šta da napraviš kad ti nisu rekli koja je greška. Inače je praksa da ti pošalju mail sa opisom grešaka.
Napravi ručno obrasce i riješena stvar
Nisu nista poslali, a ovi sto su zvali iz podrucne porezne uprave nista ne znaju, sam su javili da nesto nije u redu.
Dobit ce kartice pa nek rade sto hoce s njima..

Hvala
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:58   #885
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Nekada dok to nisam imao radio sam pjeske po principu prosjecnog RUC-a (to je bio točan ispis netočnih podataka), a na kraju godine sam isto uskladio sa inventurnim stanjem i kumulativom robe koja je usla tokom godine. Danas se tim nacinom sluzim za kontrolu i funkcionira.
Još i danas većina knjigovođa to tako radi, pogotovo u maloprodaji. Ne vidim ni što tome fali. Naravno ako ne želimo precizniji i brži podatak o marži, ali to nije bitno knjigovođama (njima nije hitno), nego upravi.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 19:30   #886
Quote:
Plavabarbie kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ovo spada pod ovu temu, al trebam pomoc oko ip obrasca..

Koristim synesis 3.0., i vratili su mi iz porezne uprave ip obrasce na mediju. Ne znam sto radim krivo. Otvorim ip obrazac na mediju i snimim to na disk. Nazvali su i rekli da nesto ne stima, bez ikakvog objasnjenja. Jel mi netko moze otkriti ako postoji nekakav trik u vezi tog jer vise ne znam sto i kako..
Ma ništa novo za njih,ja sam prošle godine imala isto,pa pokušaj:
napravi najprije pojedinačno svaki IP i pogledaj da li ti je povukao siječanj,ako nije onda odi u 2008,uđi u rekapitulaciju plaće za 12 mj i ponovo se vrati.Isprintaj IP na papiru,zbroji ih i vidi da li ti odgovara zbroju kad povučeš IP na mediju.
A možda jednostavno disketa ne valja,pa zbriši,pa ponovo snimi.
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:02   #887
Quote:
Plavabarbie kaže: Pogledaj post
Jel mi netko moze otkriti ako postoji nekakav trik u vezi tog jer vise ne znam sto i kako..
Imas na stranicama porezne programcic, ip validator, za provjeru ispravnosti datoteke, pa provjeri s tim dal je datoteka ispravna, a imas i shemu kako bi trebala izgledati ta xml datoteka pa provjeri i to.

http://www.porezna-uprava.hr/e-porezna/e-ip.asp?id=i
Deame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:35   #888
Microsft Dynamics NAV

ili bivši Navision...

Ako imate nekih pitanja, mogu pitati supruga koji je tehnički konzultant i programer za NAV.

Meni se taj sotver, kao korisniku, izuzetno dopada....
Svea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:49   #889
Quote:
Svea kaže: Pogledaj post
ili bivši Navision...

Ako imate nekih pitanja, mogu pitati supruga koji je tehnički konzultant i programer za NAV.

Meni se taj sotver, kao korisniku, izuzetno dopada....
Totalno nepraktičan software za 95% poduzeća u RH. Puno para, malo muzike, puno posla s njim, skupi konzultanti, produkt za sisanje love...
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 03:42   #890
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Lako ti je zafrkavat nas koji nismo te sreće da imamo pravi program... OK, nastavak na PP, pa ćemo onda napisati ovdje AKO ima načina. Malo ću se gristi što ga nisam našao tolike godine, a ako postoji ne gine ti nagrada foruma... Znaš li koliko ih ovo čita i čekaju ko zapete puške?

A naravno, sve pješačke metode su ok, (pa i to je cca 80 - 90% točno) a može to i skoro pa točno - ako sam dovoljno lud da krenem raditi tako da prepišem sve kalkulacije, pa promjene cijena, pa artikle kojih više nema ( baš gledam, samo njih imam 740, pa promjena cijena preko 1.000, (uvijek neke više cijene...) a kalkulacija "samo" stotinjak. Da, veliki brojevi, puno artikala male vrijednosti - ali kasno sam shvatio kakvu sam glupost napravio, a netko mora i takvu robu prodavati. (da preživi) Razmišljam da prijeđem na automobile, štoviše na jahte, ma vidi vraga, baš sada neka kriza...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 03:49   #891
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Totalno nepraktičan software ... Puno para, malo muzike, puno posla s njim, skupi konzultanti, produkt za sisanje love...
Svaki Cigo svoga konja hvali! Ali ovaj nije iz te "grupacije", jer je skroz netipičan, samo druge konje kudi - a nikako da imenuje svoga konja?!? Ma koji li je to tvoj favorit i tako dobar, jeftin i nadasve koristan program?? Kad su svi drugi prema njemu tako loši. Daj oglasi ga napokon, pa ne grizu moderatori... Neka onda i tome konju netko zube prebroji! Ilije već prebrojio, pa nam nešto kaže o tome?

A možda je at, mada ne vjerujem, zbilja tako dobar, onda ćemo se valjda dogovoriti?? Ja bih rado da se za dobrim atom prašina diže. Za sada se ama baš nikakva prašina ne vidi na obzoru...)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 10:14   #892
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Lako ti je zafrkavat nas koji nismo te sreće da imamo pravi program...
Oooopsa, uopće mi nije bila namjera zafrkavati, samo pomoći ako mogu. Znam kako mi je bilo dok sam morao čekati 12 mjeseci da bih znao rezultat, a tada još uvijek nisam znao koliko je tome doprinjeo Marko ili Pero kao VP kupci, a koliko maloprodaja. Sada to znam, a znam i koliko je svaki od decki u MP napravio prometa, pa mogu nekoga dodatno nagraditi.
Ja ne kažem da imam dobar program (ti bi sigurno našao puno zamjerki ), ali sam zadovoljan onim podacima koje iz njega mogu dobiti. A kako se radi o dugogodišnjoj suradnji (od 1994.), mogu slobodno kazati da smo ga u nekim segmentima zajedno dorađivali (u stilu čini mi se da bi ovo bilo dobro nadodati, pa ovdje ti puca program i ...)
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 14:42   #893
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
Oooopsa, uopće mi nije bila namjera zafrkavati,
Ma šalim se naravno, ti si uvijek tu za pomoći! Puno hvala na svim dobrim odgovorima koje si napisao!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:07   #894
Dečki dragi vi ste zaboravili da se sve radilo"pješke" i sve je štimalo vjerujte bolje nego u današnje vrijeme.
A što ćeš svi smo se pogospodili
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:08   #895
tema: Syn
savjet nevroznima: preskočiti
savjet korisnicima: pročitati

Dakle, one fajle za download proizvode se na tekućoj vrpci, pa vam nema druge nego stalno skakat na njihov web pokupiti zadnju verziju. Već smo na 4048, dakle ožujak je donio 4043 - 4048. Mashallah!!

Ali, kada to skinete, ne nadajte se da sve opet dobro radi, naime to je jednostavno nemoguće. Na primjer, vidite li u tablici roba svih 13 cifara bar koda?? Ne? Samo 11?? E pa i ja isto. Ali, čuo sam da se neki žale, pa će možda u verziji 4058 to popraviti.

Vlado, tebi info: U početnom stanju se mora ručno upisati prosječna marža. (Nemam pojma odakle bih je znao?!?) Kada se upiše, onda program sam kreira NC i RC koristeći VPC. Recimo za VPC (MPC-PDV) 100,00 i upisanu srednju maržu recimo opet 100%, program zbilja uredno izbaci: NC 50,00 i RC 50,00. Dali je itko odgonetnuo kako će dobiti tu prosječnu maržu koju treba upisati - neznam i upućujem javni apel ako netko zna da mi napiše!! (i molim bez zlih komentara!)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:49   #896
Faros

Čitam sve ove postove u vezi synesisa i stvarno mi nije jasno zašto toliko ljudi samo zbog ''niske'' cijene izabire upravo taj program, koji bi trebao, sa svim nedostacima i gotovo nedopustivim odnosom prema svojim korisnicima, biti zadnji na listi. Na tržištu ima puno boljih rješenja i možda nisu najjeftinija ali su dugoročno gledajući isplativija 100%. Ja sam već ranije spominjao program koji koristim - FAROSi u čijem funkcioniranju do sada nisam pronašao ama baš nijednu veću grešku ili anomaliju.To mi je prvi software koji radi preko interneta i prednosti koje takvi programi a koje ja polako otkrivam su velike. Možda jedna od najvećih je upravo ta da se sve zakonske i programske izmjene dešavaju automatski i ja o tome uopće ne razmišljam.Druga velika prednost je što moj računovodstveni servis koristi isti program i oni su prezadovoljni činjenicom da ne moraju unositi hrpu podataka jer sam te podatke, npr. račune, unio ja!Uz te i dosta drugih prednosti farosa a i drugih programa takvog tipa, ponavljam da ne razumijem zašto synesis?!!
MrBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:58   #897
Quote:
MrBB kaže: Pogledaj post
već ranije spominjao program koji koristim.. ...ne razumijem zašto synesis?!!
Upravo si nabrojio važne razloge ZAŠTO Syn! Cijena, na prvome mjestu. I sam sam jednom počinjao i u besparici ti je cijena najvažnija, pa makar se kasnije kajao. Ali kad nema-nema. Drugo, ima Syn svojih svijetlih trenutaka, nije sve za pokopat! Ima dobru automatiku, izvješća, export itd, ali u materijalnom dijelu je loš! Dalje, Syn ima vrlo jaku promidžbu, pa i uz zakonske propuste (pogrešna obrada R1 kao maloprodaje!!) on ostaje na 2 stranice RRIF-a i slično, jer sebi mogu dopustiti trošenje dosta love na to.
I ono što si napomenuo: upravo jako veliki broj servisa ga koristi!!! Oko mene 5-6 kojih znam, a svi će ga pohvaliti jer i ja mislim da je u financijskome dijelu dobar. Njima ne treba otvarati inventuru i čekati NEKOLIKO minuta (!!!!) dok se otvori... ili dok se snimi.
I to je to... tko umije - prodaje, a možda je taj koji si spomenuo 5 puta bolji, ali... slaba promidžba, o njemu se ne priča itd. Isto je i za Tecno i slične.

E, ali ZATO je ovaj forum! Ne za "svakiCigosvogakonjahvali", nego za USPOREDBE što jedan ima, drugi nema itd. Ali, tu je problem, tko to radi sa nekoliko programa, pa da nabroji razlike, prednosti i nedostatke? A da pri tome jasno kaže: taj o kojemu govorim košta koliko 2 Synesisa? Ili možda jednako?? Ili 5 puta više? Znam ih nekoliko koji koštaju 5-6 puta više, ali o njima nebih, to NIJE za malog poduzetnika, jer on nema toliko para da se razbacuje s programom koji će mu dati 20% svojih mogućnosti, jer mu više ne treba..
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:54   #898
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
. Ali, tu je problem, tko to radi sa nekoliko programa, pa da nabroji razlike, prednosti i nedostatke? A da pri tome jasno kaže: taj o kojemu govorim košta koliko 2 Synesisa? Ili možda jednako?? Ili 5 puta više? ..
Zar ima netko tko radi sa dva ili više programa istovremeno? Pretpostavljam da ima onih koji su sa jednog prešli na drugi, ali istovremeno na dva različita, hmmmm
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 16:12   #899
knjig servisi

Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
I ono što si napomenuo: upravo jako veliki broj servisa ga koristi!!!
Ovdje si apsolutno u pravu. Pupilla se usmjerio na servise, davao im odlične pogodnosti, prihvaćao sve njihove sugestije i jednostavno su ga zavoljeli (tj. naviknuli se na sve njegove mane). Onda su ti knjigovođe reklamirale okolo (jer korisnik većinom pita svog knjigovođu za preporuku programa) i tako se proširio do neslućenih razmjera. Uz izuzetno nisku cijenu za ona vremena. Danas svi koji izlaze na tržište moraju biti i bolji i jeftiniji od Pupille, jer kako inače srušiti svojevrsni standard (što god mi mislili o tome)? Svako ko razmišlja poput našeg Ivana (dajem samo kome ja oću) će brzo lupiti glavom o zid. Otet kolač nekom koje je debelo zasjeo na tržište i tu vlada već više od 10 godina nije nimalo jednostavno.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:58   #900
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Ovdje si apsolutno u pravu. Pupilla se usmjerio na servise, davao im odlične pogodnosti, prihvaćao sve njihove sugestije i jednostavno su ga zavoljeli (tj. naviknuli se na sve njegove mane). Onda su ti knjigovođe reklamirale okolo (jer korisnik većinom pita svog knjigovođu za preporuku programa) i tako se proširio do neslućenih razmjera. Uz izuzetno nisku cijenu za ona vremena. Danas svi koji izlaze na tržište moraju biti i bolji i jeftiniji od Pupille, jer kako inače srušiti svojevrsni standard (što god mi mislili o tome)? Svako ko razmišlja poput našeg Ivana (dajem samo kome ja oću) će brzo lupiti glavom o zid. Otet kolač nekom koje je debelo zasjeo na tržište i tu vlada već više od 10 godina nije nimalo jednostavno.
Opet se mene spominje, a sad da ja tebe pitam jednu stvar. Zašto bi ja jednom Dubi prodao program za cijenu za koju ga prodaje Pupilla , ne želi čuti za neku vrstu dugoročne suradnje, maltretirao bi me do krajnjih granica (jer njih ne može), ja mislim da bi nakon 2 mjeseca suradnje s njim komotno mogao otići u Jankomir na dugotrajan oporavak.

Jednostavno sa takvima ne želim raditi, on bu mi uzeo vrijeme za ništa para, a ja sam to vrijeme mogao iskoristiti za kavicu sa nekim od postojećih korisnika koje držim kao kap vode na dlanu. Krećem LAGANO u širenje, ali samo prema izuzetno kvalitetnim strankama, ne želim da se o mojoj firmi ili programu jednog dana na nekom forumu piše da me se nemre dobit 3 mjeseca na telefon. Moji korisnici moraju dobiti povratnu informaciju ODMAH ili najkasnije 15 minuta nakon poziva. A i moraju me moći dobiti u svako dobanoći ili dana, a sad zamisli da imam 100 korisnika ko Dubo, pa normalno da se nikome 3 mjeseca nebi javio na telefon.

Ajmo sad o programu, pucajte, kaj vas interesira? Hoćete screen-ove? Kaj hoćete? Čisto da riješimo misteriju postojanja programa... Dubo pucaj
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.