Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 17:50   #21
bio u apetitu

hrskavi ravioli - jako fino
coq au vanille - kuhana piletina u saftu s truncicom vanilije , vrlo bezveze
cokoladni san - jako fino
vino - c/b kvalitetno

osoblje - vrlo ljubazno
kolicina - zenama vjerojatno dovoljna porcija , ako se prisile dovrsit glavno jelo
platy254 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 19:51   #22
Thumbs down tjedan restorana-atlant bocca marai

Neznam od kuda da počnem jer nadala sam se suprotnom od onog što sam dobila?!

Razočarana sam totalno hranom u "Atlanta Bocca Marai"-u i mogu reći da potpisujem recenziju sa portala http://gastroblog.bloger.hr/post/atl...i/4187742.aspx

Da počnem redom:

Predjelo :
goveđi carpaccio (Jedino ukusno jelo koje sam jela, s time da je stvarno bilo previse rikole,al ok, bolje da ima neg da nema-rekli bi stari)

Glavno jelo:
biftek - identicno servirano kao i predjelo(znaci puno rikole sa sirom),s time da je bilo "well done" pripremljeno, što mi se nimalo ne sviđa ,čak su neki dijelovi bili pregoreni- užassss!!!

kruh je čak bio crn na nekim mjestima kako su ga prepekli!!!

Desert:
torta od borovnice
- ok za pojest,ali samo ok,s time da je krema bila topla
a prijateljica imala za desert :
čokoladnu tortu- koja je toliko loše bila napravljena da je to bilo za plakat jer obozavamo čokoladne torte... okus kakao praha,toliko gorko da nam se faca zgrčilaaa....

sve u svemu, taj restoran me više nikad neće vidjet,
Umjesto da im to bude dobra reklama oni upropaste do zadnjeg...
šajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:39   #23
Pa za 100 kn mogu ionako pojesti tri slijeda u večini od navedenih restorana pa neznam koji je smisao akcije
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:47   #24
Inače istu temu sam davno otvorila, gdje su moderatori sada... https://www.forum.hr/showthread.php?t=576407
a da se nadovežem na zadnje, ja do sada u tim restoranima sa čašom vina nikad nisam prošla ispod 150kn+ za 3 slijeda jela
Nažalost, nisam u Zagrebu da sve isprobam
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:07   #25
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
Inače istu temu sam davno otvorila, gdje su moderatori sada... https://www.forum.hr/showthread.php?t=576407
a da se nadovežem na zadnje, ja do sada u tim restoranima sa čašom vina nikad nisam prošla ispod 150kn+ za 3 slijeda jela
Nažalost, nisam u Zagrebu da sve isprobam
Pa evo npr
Hellas;
TZAZIKI 25,00+GYROS 50,00+ DESERT25,00 kn=100,00 kn
Fellini;
Bruschetta Melanzane 16,00+pureći odrezak s maslinama i bosiljkom 62,00+Panna cotta=98,00 kn
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:55   #26
Quote:
šajn kaže: Pogledaj post
Glavno jelo:
biftek - identicno servirano kao i predjelo(znaci puno rikole sa sirom),s time da je bilo "well done" pripremljeno, što mi se nimalo ne sviđa ,čak su neki dijelovi bili pregoreni- užassss!!!

...

Ovo mi fakat nije jasno, pa u svakoj te prcvarnici kad narucis biftek pitaju kako zelis da bude pecen! Cak i kad te ne pitaju (recimo u nekom objektu masovne prehrane tipa menza ili sl.) u principu ne bude pre - "well done", ima li kuhar imalo pojma o icemu. Mislim, pa to je abeceda svake biftekdzinice!
Apsolutno nedozvoljivo u restoranu takvog kalibra, bas su se zasrali. Nikad tamo!

Inace najvise me iz cijele ponude intrigiraju Gastronomadi i bas mi je zao sto nisam u Zg pa da skoknem. Kad sam zadnji put bila u mogucnosti otici bili su na ljetnim ferjima.
Bio netko?
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:09   #27
Kod nas nikad ništa ne može biti normalno, pa tako i ova izvrsna akcija se provodi totalno nakaradno i degutantno.
Evo ispričat ću svoj primjer.
1. morate znati da za cijeli tjedan svi restorani (bar njih desetak što sam kontaktirao) imaju za svaki dan isti meni. Znači radi se o smrznutoj hrani.
2.u 3 sljeda: predjelo, glavno jelo, desert dobivate oko 1/3 normalne porcije
3. u većini restorana ako hoćete rezervirati stol možete bez brige, ali kad spomenete da bi jeli u sklopu ove akcije, odjednom se sjete da nema mjesta

Čim sam čuo za akciju (danas) odlučio sam s prijateljima otići probati u neki restoran, gdje još nismo bili i odlučili se za Gastronomade u Jurišićevoj, koje hvali (valjda i vodi) Bakalović. Jedva smo dobili stol za rani ručak, jer sve drugo je bilo popunjeno i naručili smo juhu od luka, oradu iz škrovade i voćni carpacio. Juha je bila dobra, ali je bilo za 4 pune žlice...taman da pokrije dno. Orada je bila uzgojena veličine 15 dkg (nikad u životu nisam vidio tako male orade) sa par kockica sirovog, nekuhanog krumpira. Carpacio je bio komad leda u raznim bojama-potpuno nejestivo.
Još je konobar na izlasku pitao jel nam se to isplatilo????
Imao sam dojam kao da smo došli u pučku kuhinju, pa nas s prezirom gledaju. Toliko o Gastronomadima i akciji Tjedan restorana.
Inače vrijednost svega posluženog nebi smjelo koštati više od 100 kn, tako da nema govora o nekakvoj akciji.
Ako je ovo trebala biti neka reklama za Gastronomade, onda bi trebali hitno promjeniti svog PRa .

Ipak nisam izgubio nadu i sutra idem u Balon, pa da vidim hoće li se i oni osramotiti....mislio sam ići u Apetit, ali me odbio samo jedan meni i to naročito zbog glavnog jela.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:37   #28
Vjeruj mi. isto ti je tako i u New Yorku za vrijeme trajanja tjedna restorana.
U restoranu u kojem inače genijalno jedemo , dobili smo neke jadne ostatke namirnica ali barem prilično dobro pripremljene. I također su pokušali uvjeriti nas da nemaju mjesta u restoranu ali ajde nekako smo to riješili.
Nakon svega bilo nam je žao što smo uspjeli. Jer i to košta.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:17   #29
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post

Čim sam čuo za akciju (danas) odlučio sam s prijateljima otići probati u neki restoran, gdje još nismo bili i odlučili se za Gastronomade u Jurišićevoj, koje hvali (valjda i vodi) Bakalović. Jedva smo dobili stol za rani ručak, jer sve drugo je bilo popunjeno i naručili smo juhu od luka, oradu iz škrovade i voćni carpacio. Juha je bila dobra, ali je bilo za 4 pune žlice...taman da pokrije dno. Orada je bila uzgojena veličine 15 dkg (nikad u životu nisam vidio tako male orade) sa par kockica sirovog, nekuhanog krumpira. Carpacio je bio komad leda u raznim bojama-potpuno nejestivo.
Još je konobar na izlasku pitao jel nam se to isplatilo????
Imao sam dojam kao da smo došli u pučku kuhinju, pa nas s prezirom gledaju. Toliko o Gastronomadima i akciji Tjedan restorana.

Ajme meni kojeg li balkanskog primitivizma! I lose prikrivene gramzljivosti - jadno i nadasve neukusno!

Hvala na osvrtu kyosaki, sad su mi rasplinute sve iluzije o Gastronomadima.
Nema mi niceg goreg od restorana koji bi se trebali ponositi -osim gastro ponudom - takodjer i stilom , uljudnoscu i nacinom ophodnje, a nisu u stanju prikriti gramzljivost te tretirati svakog gosta sa jednakim respektom. Fuj!

U svakom boljem restoranu u Londonu postoji i tzv. set menu najcesce za rucak, ponekad i za veceru, koji se ni kolicinski, ni kvalitetom ne razlikuje od a-la-carte menija. A o tome da ni stol ni usluga nisu ni ne bi smjeli biti ni na koji nacin inferiorniji da ni ne govorimo.

Mislim, koji je uopce smisao ovoga ako ne prikazati se u najboljem svjetlu onima koji jos nisu upuceni u slasti doticnog restorana, ne bi li isti, odusevljeni kvalitetom ica pica i usluge, ponovo dosli - i nakon tjedna restorana - te cak mozda i preporucili restoran pjevajuci mu hvalospjeve!?
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:44   #30
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
1. morate znati da za cijeli tjedan svi restorani (bar njih desetak što sam kontaktirao) imaju za svaki dan isti meni. Znači radi se o smrznutoj hrani.
2.u 3 sljeda: predjelo, glavno jelo, desert dobivate oko 1/3 normalne porcije
3. u većini restorana ako hoćete rezervirati stol možete bez brige, ali kad spomenete da bi jeli u sklopu ove akcije, odjednom se sjete da nema mjesta
ne vidim smisla organizirati Tjedan restorana ako to ovako izgleda u praksi
kao da je Zagreb pun ljudi koji nemaju novaca a htjeli bi jesti u dobrom restoranu, e pa evo vam sad prilika da jednog dana možete pričati unucima da ste bili kod nas
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:49   #31
Hr scenarij, ja sam mislia da su tako neka mjesta u ZG iznad toga....dobro da ste mi još jednom objasnili.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:46   #32
Evo poslje Gastronomada u kojima nikad nisam prije bio...i naravno da poslje jučerašnjeg iskustva ni nebudem, danas sam bio u Balonu, gdje sam do sada 2 puta jeo i moram reći da nema nikakve razlike od onih posjeta i ovog.
Posluga odlična, ambijent na nivou, a hrana prvoklasna.
Bilo nas je 8 i jeli smo 6xMeni 2 i 2xmeni 3 (menije pogledajte ovdje: http://www.tjedanrestorana.com/Jelovnici.html)
Isključivo se nudi po menijima i ne može se kombinirati, ali smo žena i ja naručili različite i isprobavali sve.
Mogu reći da sam dobio točno što sam htio, tj. vrlo dobru, ljepo dekoriranu, na vrijeme i luxsuzno posluženu hranu.
Prošao sam dosta vrhunskih restorana i za mene takvi restorani moraju imati skladno i ugodno uređenje prostora, ljepo posuđe, kvalitetnu poslugu, jela, bez obzira koje se naruči, kvalitetno pripremljena sa dozom osobnosti kuhara i dobru vinsku kartu. naravno da ima još puno detalja, ali ovih par zadovoljavaju moje osnovne kriterije da se osjećam ugodno i da mi nije žao potrošenog novca.
Tek kad zadovoljava sve te uvjete možemo tražiti sitne razlike koje prave razliku među njima.
Dakle Balon definitivno spada u vrhunske restorane, a Gastronomadi u običnu prosječnu gostionu...i to ne samo po kvaliteti jela (izbor vina je bio ponižavajući, a posuđe gore nego moje doma).
Još samo da nadodam da su porcije bile vrlo pristojne (rekao bih 1/2-3/4 normalnih), a izbor vina vrlo dobar. I na kraju cijena...nas 8 je uzelo 8 menija, 8 aperitiva, 2 butelje vrlo kvalitetnog vina, 5 boca voda, 5 kava...možda sam nešto i zaboravio...1400 kn. I više nego fer.

Planiramo i sutra i u petak nešto isprobati, pa primam sve sugestije.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 23:49   #33
znači, uz neke izuzetke (čast njima) koji potvrđuju pravilo, klasična HR-balkanska, "naša posla" priča... hm.
čudno mi inače odmah bilo kak se malotko od starih, purgerskih i onih drugih restača iz podsljemenske zone uključio u "akciju" (di su Stari Puntijar, Puntijarka, Pavel, Debeli, Gušti, Šestinski lagvić itd. ili recimo Leut s Jaruna), uglavnom su to mlađi, (pre)razvikani restorani (ajde, imamo bar Okrugljak, Jadran i Gračanku od starijih) koji, evo vidimo, ne opravdavaju nimalo kakav-takav ugled ovakvim svinjarijama i podvaljotkama... mislim, tokom akcije smanjivat normativ-pa jebote jel normativ uvijek normativ il se on mijenja u ovisnosti o (akcijskoj) cijeni?!?! svašta, toga samo kod nas ima.. pa zato akcija i je akcija, da ti da jednako vrhunski kvalitetno i redovno obilno po nižoj cijeni. osim ak nije špreha da ustvari tek sad za tih 100 kn po meniju daju ekipici klope kolko bi i inače stvarno po normativu trebalo posluživat, a uobičajeno za više cijene daju i znatno više... nekak mi se čini da to nije slučaj, jer je vrijeme van akcije ono na koje otpada 99% godišnjeg posla pa je malo vjerojatno da tad ne poštuju normative, neg daju više, moš mislit.

tužno, nadasve tužno i potpuno razočaravajuće...mislio sam negdje sa ženom, nije opće stvar love, al ogadilo mi se brate, neću... a i mislio sam si da mora bit neka caka čim butković o tome u jutarnjem naveliko piše, taj je tek premazan svim ugostieljskim mastima.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 07:58   #34
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
...Još samo da nadodam da su porcije bile vrlo pristojne (rekao bih 1/2-3/4 normalnih)...
Ček ček malo. I to je tebi ok? Meni je to pretrašno i prejadno... I onda za pola porcije platiš više od 50% redovne cijene i kao dobro si prošao.
Nick Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:36   #35
Quote:
kyosaki kaže: Pogledaj post
1. morate znati da za cijeli tjedan svi restorani (bar njih desetak što sam kontaktirao) imaju za svaki dan isti meni.
Meni je to sasvim normalno i ok. Pa nisi valjda namjeravao ici svaki dan u isti restoran Zamisljeno je tako da ljudi u tjedan dana isporbaju sto vise restorana.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:29   #36
Gastronomadi su imali od početka super ideju i sve bi bilo dobro da nisu postali prokleto pohlepni. Umjesto da se tamo može jesti dobra hrana po normalnim cijenama, oni ili prodaju hm upitno vrhnusku hranu po pretjeranim cijenama ili smeće po umjerenim cjenama kad je neka akcija.
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:33   #37
pročitala sam malo ove zadnje komentare i sada ste me prepali

jel se ispalti ili ne?

može rezencija za Mu?
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:51   #38
Quote:
EllaVanSaar kaže: Pogledaj post
jel se ispalti ili ne?
Naravno da se isplati. Za relativno malu lovu možeš ukibiti jel restoran pošten ili ne.
Samo mi nije jasno tko ih tjera na sudjelovanje u ovakvim akcijama ako to ne nemjeravaju odraditi pošteno?
Quote:
može rezencija za Mu?
Ajde, slobodno napiši.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:39   #39
bili mi u balonu i potpisujem ono što kyosaki piše. jeli meni 1 i 3 i bilo sve super. činjenica, količine nisu za nakrkati se ali zato nismo ni bili došli
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:16   #40
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Ajde, slobodno napiši.
čekam da netko dr.napiše jer moj red na Mu još nije
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.