Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 14:38   #1
Kemoterapija i menstruacija

Da li netko zna (nadam se ne iz iskustva) koliko vremena treba nakon kemoterapije da se ciklus vrati u normalu?
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 14:54   #2
Smile

Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
Da li netko zna (nadam se ne iz iskustva) koliko vremena treba nakon kemoterapije da se ciklus vrati u normalu?
bok!!!!
ja sam prošla kemo(rak dojke).reci mi šta si sve prošla i da li piješ nešto pa ti možda i odgovorim ako zman i koliko ti je godina??
ajitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 16:34   #3
33g, završila kemo prije 2 tjedna, Hodgkin, zadnji ct pokazao da se povukao, ne pijem ništa osim Controloca za želudac
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 20:58   #4
Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
33g, završila kemo prije 2 tjedna, Hodgkin, zadnji ct pokazao da se povukao, ne pijem ništa osim Controloca za želudac
uff!!!ok ako ne piješ niša onda bi ti se vrlo brzo trebao normalizirati ciklus jedino ako možda nisi imla prije problema.ipak treba par mjeseci 2-3 da se sve vrati na svoje.tako su meni rekli.meni je menzis blokiran i zbod hormonske ovisnosti moram u utorak na operaciju da uklonim jajnike.dosta o meni nego sam ti htjela reći da se ne živciraš jer će sve doći na svoje samo polako.čuvaj se!!!!!
ajitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:53   #5
thanx!zivciraju me simptomi menopauze koje imam-valunzi najviše. nisam prije imala problema, pila sam yasmin i sve je bilo redovito do polovice kemoterapije. dr mi je rekla da bi mi nekakve hormone dala da mi požuri sve skupa jer kao možda se i ne vrati uopće, a ja bi pričekala malo pa se možda samo posloži
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:59   #6
Thumbs up

Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
thanx!zivciraju me simptomi menopauze koje imam-valunzi najviše. nisam prije imala problema, pila sam yasmin i sve je bilo redovito do polovice kemoterapije. dr mi je rekla da bi mi nekakve hormone dala da mi požuri sve skupa jer kao možda se i ne vrati uopće, a ja bi pričekala malo pa se možda samo posloži
e pa sad ja ti nisam baš pametna šta se tiče davanja hormona jer sam osobno obolila od raka dojke koji je hormonski ovisan, nikad nisam pila hormonske tablete kad ono bum ,brzorastući ,zločudni i pobjegu u limfu.ja baš u ponedjeljak idem u bolnicu jer me u utorak čeka odstranjivanje jajnika.sda sam s 30 godina već s tabletama koje koće estrogen i recidiv uvedena u menopauzu i piti ću ih 5 godina ali su počele neke ciste na jajnicima , pa doktori predlažu da se maknu jajnici kako nebi došlo do povratka karc. na dojku ili pak na jajnik jer su dojka i jajnik povezani.ufff više mi je puna kapa svega.ali idemo dalje.ne znam treba biti oprezan s hormonima ali valjda doktori znaju najbolje iako ja mislim da će ti se vrlo brzo povratiti menzis.a mene ćekaju valunzi i ostala sra... jer ulazi od utorka u menopauzu.ovako mlada, a stara.joj.sreća da imam 2 djece.eto napunila sam ti glavu.držim ti fige i zanm da će sve biti uredu i eto ti menge uskoro
ajitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:52   #7
Quote:
ajitam kaže: Pogledaj post
e pa sad ja ti nisam baš pametna šta se tiče davanja hormona jer sam osobno obolila od raka dojke koji je hormonski ovisan, nikad nisam pila hormonske tablete kad ono bum ,brzorastući ,zločudni i pobjegu u limfu.ja baš u ponedjeljak idem u bolnicu jer me u utorak čeka odstranjivanje jajnika.sda sam s 30 godina već s tabletama koje koće estrogen i recidiv uvedena u menopauzu i piti ću ih 5 godina ali su počele neke ciste na jajnicima , pa doktori predlažu da se maknu jajnici kako nebi došlo do povratka karc. na dojku ili pak na jajnik jer su dojka i jajnik povezani.ufff više mi je puna kapa svega.ali idemo dalje.ne znam treba biti oprezan s hormonima ali valjda doktori znaju najbolje iako ja mislim da će ti se vrlo brzo povratiti menzis.a mene ćekaju valunzi i ostala sra... jer ulazi od utorka u menopauzu.ovako mlada, a stara.joj.sreća da imam 2 djece.eto napunila sam ti glavu.držim ti fige i zanm da će sve biti uredu i eto ti menge uskoro
zao mi je da sve to prolaziš.
ja za sad nisam počela ništa uzimati, još čekam da se samo posloži ali nekako mi se odužilo, a da ne spominjem da se bojim što će biti u buduće jer želimo bebu
majalun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 17:35   #8
Smile

Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
zao mi je da sve to prolaziš.
ja za sad nisam počela ništa uzimati, još čekam da se samo posloži ali nekako mi se odužilo, a da ne spominjem da se bojim što će biti u buduće jer želimo bebu
Sve će se posložiti, ne daj se!!!!misli pozitivno i eto bebača prije nego se i okreneš!!!!
ajitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 01:14   #9
Quote:
majalun kaže: Pogledaj post
Da li netko zna (nadam se ne iz iskustva) koliko vremena treba nakon kemoterapije da se ciklus vrati u normalu?
nadam se da ti se dosad sve vratilo u neku normalu, bar je trebalo al poruka za sve druge cure, zene... ne treba vas bit strah tog kod kemo, et ja sam tu valjda bila nekak cudna, isla na kemo pa stalno redovno dobivala... ipak mislin da bi mi bilo lakse kad bi izostalo nekad, neg onaj neki gadan osjecaj kad dobijes pa isti dan dodes na kemo, nije bas toliko jednostavno.....
huurling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.