Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 13:52   #3601
trenutna možda da sinu objasniš da to kaj on tebe naziva kitom tebe boli baš kao i kad njega otac naziva geyom.mislim da je dijete pokiupilo od svakog samo ono kaj mu odgovara, pa zna da tebe boli kad te zove kitom , ali isto tak zna da budeš pala na njegove spike kak ga tata naziva ovak i onak.ne znam ja bi zbog kompleksnosti situacije ipak pokušala porazgovarati sa bivšim, nekak ne vjerujem da mu ne bi došlo do mozga.ovak si na putu da dobiš malog šovinista koji jakooooo dobro pliva između vas dvoje
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:55   #3602
Ostavljaju li muževi/žene svoje partnere zbog ljubavnica/ljubavnika? Odgovori na temu

o jeeee kak da ne... ostavljaju ... uglavnom su sve to komotlini koji čekaju da ih žene iscipelare iz braka a u stvari velika većina njih u stanju je sjediti na dva stolca ako treba i desetljećima... u većini slučajeva su žene te koje pokreću stvari na bolje ili na gore... zato i jesmo jači spol pa makar nemamo kitu... ali velika većina nas ima itekako velika muda... otkantati, okrenuti novi list i krenuti dalje...
__________________
i want to break free
viki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 23:48   #3603
Ja sam jedno kratko vrijeme, doslovno četiri susreta, bila ljubavnica. Nakon toga sam osjetila veliku grižnju savjesti jer, iako mi je odnos i sex sa suprugom bio loš, smatrala sam da to nije u redu. Nakon sedam mjeseci sam ipak ostavila muža (bez utjecaja ljubavnika).
Čudno je to što se i on razveo, mjesec dana iza mene, nakon što je čuo da sam i ja ostavila muža.
Big Bang Theory is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 01:51   #3604
"Ostavit ću je, samo mi daj malo vremena..."
Floskula, ili?
Dodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 02:38   #3605
Moj tata je ostavio mamu i nas zbog ljubavnice i njihovog djeteta i to nakon dužeg vremena dvostrukog života koji je on vodio.Tako da bi moj odgovor bio da muškarci ostavljaju žene zbog ljubavnice.
Nailee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:27   #3606
Quote:
Dodona kaže: Pogledaj post
"Ostavit ću je, samo mi daj malo vremena..."
Floskula, ili?
Moj je to izjavio i dala sam mu vremena, nekoliko mjeseci.
Kad sam vidila da se stvari ne micu pretjerano s mjesta uslijedila je neka vrsta ultimatuma s moje strane. Tj. njemu je to zvucalo ko ultimatum, ja sam samo rekla da mi na taj nacin pada u ocima i da je to zadnja stvar na svijetu koju zelim - da ispadne beskicmenjak koji ide linijom manjeg otpora.
Strecnula sam mu valjda ego i skuzio je da sam se potrosila i da mi vise nije do nicega i uslijedila je rastava brzo nakon toga.

Ne znam, stvarno ne znam.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:37   #3607
Ja znam za slučaj kad je muž ljubavničinoj djeci kupovao odjeću pribor školski itd., a svojem djetetu nije ni se posvećivao. na kraju je otišao s ljubavnicom i živi s njezinom djecom, navodno sretno. i da, žena mu izgleda bar 5 put bolje od ljubavnice, i ne, žena mu ne ide okolo vani nego je brižna i brine se o djeci u kući, radi, ne pije itd..

čudni su putevi Gospodnji, što reć
__________________
8 years ... and I'm back!
exCrvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:44   #3608
Quote:
viki35 kaže: Pogledaj post
o jeeee kak da ne... ostavljaju ... uglavnom su sve to komotlini koji čekaju da ih žene iscipelare iz braka a u stvari velika većina njih u stanju je sjediti na dva stolca ako treba i desetljećima... u većini slučajeva su žene te koje pokreću stvari na bolje ili na gore... zato i jesmo jači spol pa makar nemamo kitu... ali velika većina nas ima itekako velika muda... otkantati, okrenuti novi list i krenuti dalje...
Ovo je 100 posto točno. Žene odlučuju, oni su i onako šupci koji mogu desetljećima furat paralelke, ak ga žena pusti.

A ove varijante "treba mi malo vremena da prekinem" su najveća uvreda za svaku ženu. Drugim riječima, pusti me da ganjam kurca još malo, ti i onako nisi bitna i nije bitno što ti osjećaš. Jer da je imalo bitno prekinuo bi odmah, a ne bi tražio "malo vremena" da prekine.

Ne znam kako ijedna normalna može to trpit i gutat. Jedino što bi od mene dobio bi bio kratka putanja kroz staklena balkonska vrata, preko balkona drito u kontejner u prizemlju. DOSLOVNO. Pa bi mu to dalo dosta vremena da smisli u kojem kontejneru će nastaviti boraviti.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:45   #3609
Quote:
exCrvena kaže: Pogledaj post
Ja znam za slučaj kad je muž ljubavničinoj djeci kupovao odjeću pribor školski itd., a svojem djetetu nije ni se posvećivao. na kraju je otišao s ljubavnicom i živi s njezinom djecom, navodno sretno. i da, žena mu izgleda bar 5 put bolje od ljubavnice, i ne, žena mu ne ide okolo vani nego je brižna i brine se o djeci u kući, radi, ne pije itd..

čudni su putevi Gospodnji, što reć
Ima nas svakakvih, istina.

Ali ovo sa izgledom je po meni valjda zadnja stvar na svijetu koja je bitna u tome svemu. Tesko da ce koga lijepa vanjstina zadrzat uz bracnog partnera i mislim da je zadnji razlog odlaska/ostanka u braku.

EDIT: I da, zakonita/i ni ne treba izgledat neugledno, pit, lijencarit, izlazit, lumpovat i bit seljacka prostakusa da bi se ljubav u braku potrosila i da bi se ljudi razisli...
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 14:51   #3610
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ima nas svakakvih, istina.

Ali ovo sa izgledom je po meni valjda zadnja stvar na svijetu koja je bitna u tome svemu. Tesko da ce koga lijepa vanjstina zadrzat uz bracnog partnera i mislim da je zadnji razlog odlaska/ostanka u braku.
Ma znam ja da nije, samo sam htjela napomenut da nije bila zapuštenica pa ono kao, zapustila se itd... što mnogi vole koristiti kao izgovor kad im brak propada, nažalost


uostalom ja nemam ni jedan brak za sobom, ja samo mogu govoriti ono što se odvija u mojoj nekoj okolini, ono što sam opazila ili ono kako su se opravdavali
__________________
8 years ... and I'm back!
exCrvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 15:13   #3611
naj bolju frendicu je muz varao 12 godina sa istom zenom,i ni u kojem trenutku nije htio prekinuti s njom(sa zenom)(isto tako,niti u jednom trenutku mu nije bilo zao sto ju je varao),frendica je bila ta koja je pokrenila rastavu kada je saznala..
ta ista frendica je nakon toga bila 2 godine u vezi sa ozenjenim tipom,kojem je bila kao melem na ranu,jer je tipa zena prevrila x puta i gratis tome ostala trudna sa drugim,a ovaj to dijete prihvatio kao svoje.

ista frendica ima frendicu koja ima savrsenog muza,u punom znacenju te rijeci,ali je svejedno imala ljubavnika punih 5 godina.

na kraju price,tip s kojim je bila frendica prekinio je s njom jer on ne moze bez svoje obitelji( a obitelj mu cine: supruga doktorica olja,tudje dijete i sin jedinac),a njezina frendica je takodjer ostavila ljubavnika jer ...ona ima obitelj...sto ce ljudi pricati.

na kraju,moja frendica koja je ostavila supruga jer ju je varao,je ispala luda.ili "luda",,...ocito je trebala pregristi,sutiti i trpiti.

Zadnje uređivanje mortifera : 25.08.2012. at 16:04.
mortifera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 21:58   #3612
Pa neki ostavljaju. Neki žive dvostruko, neki i višestruko od dvostrukog. Ima nas svakakvih. I nema pravila.
Pitanje je samo tko je tu lud...ljubavnica koja čeka ljubavnika da ostavi svoju zakonitu, on koji sjedi na dva stolca i vjerojatno ne zna što bi sam sa sobom ili žena koja možda nešto sluti pa se pravi blesava čekajući da njegov "pubertet" prođe. Sve je to jedna igra u kojoj netko dobije zadnji set...a netko popuši.
Nema niti pravila...i da ostavljaju se i ljepše žene za možda ružnije ljubavnice, danas više ništa nije uokvireno i fakat se možeš nadati svačem.
Moja najbolja prijateljica je bila u braku, on također, obadvoje su se rastali, sada živi već deset godina sa njime i još uvijek je u njega zaljubljena kao prvog dana. On je izgubio svoju djecu, jer ih je majka naravno nahuškala protiv njega, ali ima nju...samo što ponekad moja prijateljica ne zna što mu se vrzma u glavi kada upadne u neka razdoblja tišine, jer mu fale njegova djeca.
I isto tako stalno sumnja da će je ostaviti...jer ostavio je i svoju prvu ženu, dakle ima hrabrosti za promijeniti neke stvari...tako da je, sretna je sa jedne strane jer je još uvijek zaljubljena u njega, govorim namjerno zaljubljena, jer se ponaša kao luđakinja stalno sumnjajući da će je ostaviti, stalno pazi da ne pokaže previše emocija da je on zbog toga ne uzme zdravo za gotovo...tako da ne bih htjela biti u njezinoj koži. LIjepo je nekog voljeti, ali živjeti u takvom stahu, a ne, hvala.
Znači jednostavno ima svega. Ljudi godinama imaju stalne ljubavnice ili žene stalne ljubavnike...i žive uredno sa svojim bračnim partnerima, ali valjda je svima jasno koliko je to na kraju sve skupa jadno. Ako se u braku ili vezi zaljubiš u drugoga, znači da ovaj prvi definitivno nije dovoljno dobar i bilo bi najbolje kada bi ljudi mogli biti toliko pošteni i nekoga ostaviti, jer ga više ne vole. No, to tako u stvarnom životu baš i nije jednostavno...jer....postoji tisuću stvari koje ljude veže, a ponekad loša veza ili loš brak može biti žešća spona nego dobar.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 00:43   #3613
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
I isto tako stalno sumnja da će je ostaviti...jer ostavio je i svoju prvu ženu, dakle ima hrabrosti za promijeniti neke stvari
Dakle, svatko tko je nekad nekog ostavio nije najpoželjniji partner - ostavio je njega, ostavit će i nas? Mislim, kakve veze ima je li netko ostavio zakonitu ili višegodišnju curu - ima hrabrosti za promijeniti neke stvari, znači najebasmo.

Kako si ljudi prave pakao od života zbog gluposti, čudo jedno...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 18:20   #3614
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dakle, svatko tko je nekad nekog ostavio nije najpoželjniji partner - ostavio je njega, ostavit će i nas? Mislim, kakve veze ima je li netko ostavio zakonitu ili višegodišnju curu - ima hrabrosti za promijeniti neke stvari, znači najebasmo.

Kako si ljudi prave pakao od života zbog gluposti, čudo jedno...
Ne radi se o poželjnosti, nego o sumnji, ako je jedanput imao hrabrosti da nakon lošeg braka učini prekid istog, znači postoji mogućnost da to opet učini u svakom slučaju veća nego kod nekog tko će godinama preživljavati u nekom lošem braku. Da, ima hrabrosti, većina ljudi to nema, jer se boje promjena, kazna, nemam pojma, ljudski strahovi mogu biti nekom blesavi, ali nekom tko ih proživljava prilično stvarni i teški. I koliko god nekom logikom njoj pokušaš objasniti besmisao njezina straha, ja znam da će on i dalje egzistirati u njoj, jer ga ne mogu ja eliminirati, jedino ga ona može...a to joj baš i ne ide od ruke
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 08:50   #3615
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o poželjnosti, nego o sumnji, ako je jedanput imao hrabrosti da nakon lošeg braka učini prekid istog, znači postoji mogućnost da to opet učini u svakom slučaju veća nego kod nekog tko će godinama preživljavati u nekom lošem braku.
Napisala si "ne bih htjela biti u njezinoj koži" - dakle, ne bi htjela biti s nekim tko će prekinuti loš brak. Radije bi bila s nekim tko će, iz ovog ili onog razloga, mrcvariti i sebe i tebe u braku kojeg zapravo više i nema?

Strahovati da će nas netko ostaviti zato što je prekinbuo loš brak, znači strahovati ponajprije da će nam brak postati loš. Je li moguće da se to dogodi? Naravno da jest - ali, onda je problem u lošem braku, a ne u tome što će ljudi u tom braku napraviti. Naravno, osim ako vjerujemo da se svaki loš brak može odnijeti u brakopopravljaonicu na generalku - mo'š si mislit'...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 23:44   #3616
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Napisala si "ne bih htjela biti u njezinoj koži" - dakle, ne bi htjela biti s nekim tko će prekinuti loš brak. Radije bi bila s nekim tko će, iz ovog ili onog razloga, mrcvariti i sebe i tebe u braku kojeg zapravo više i nema?

Strahovati da će nas netko ostaviti zato što je prekinbuo loš brak, znači strahovati ponajprije da će nam brak postati loš. Je li moguće da se to dogodi? Naravno da jest - ali, onda je problem u lošem braku, a ne u tome što će ljudi u tom braku napraviti. Naravno, osim ako vjerujemo da se svaki loš brak može odnijeti u brakopopravljaonicu na generalku - mo'š si mislit'...
Da...naime i ja sam u lošem braku, tj. i njezin prvi brak je prilično sličan mom i sadašnjem braku. Dakle, ona se rastala, ja nisam.
I da...ja nisam zadovoljna, dapače u jednom trenutku sam bila i pomalo ljubomorna na njezinu sreću u smislu "eto vidiš kako se njoj posrećilo", a meni nije. No, mislila sam da je ona jako sretna i zadovljna, a nedavno mi je rekla za te svoje strahove. U tom trenutku sam pomislila, kako ne bih htjela živjeti sa nekim koga jako volim i stalno strahovati u smislu kako bi me on mogao ostaviti...u tom dijelu sam mislila da ne bih htjela biti u njezinoj koži, jer mi se čini da sa svojim strahovima uništava zapravo jednu jako dobru priliku koja joj je dana u životu i to sam joj i rekla...no, eto...mislim da ona taj dio mora odraditi u glavi, tj. shvatiti da joj je dobro i da za ništa nema garanciju, a da sa konstantnom sumnjom kako će je on ostaviti zapravo njemu i sebi čini loše...umjesto da uživa u onome što ima.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 00:13   #3617
Ako se u braku ili vezi zaljubiš u drugoga, znači da ovaj prvi definitivno nije dovoljno dobar i bilo bi najbolje kada bi ljudi mogli biti toliko pošteni i nekoga ostaviti, jer ga više ne vole. No, to tako u stvarnom životu baš i nije jednostavno...jer....postoji tisuću stvari koje ljude veže, a ponekad loša veza ili loš brak može biti žešća spona nego dobar.

jelena ovo si jako dobro napisala--mnogo mnogo je primjera losih brakova prečvrste spone..u kojima čak partneri bez obzira na odaljenost i gubitak ljubavi ostanu vjerni
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 08:09   #3618
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
No, mislila sam da je ona jako sretna i zadovljna, a nedavno mi je rekla za te svoje strahove. U tom trenutku sam pomislila, kako ne bih htjela živjeti sa nekim koga jako volim i stalno strahovati u smislu kako bi me on mogao ostaviti...
Iz tvog posta vrišti samozavaravanje, toliko snažno da ga se čuje u susjednoj županiji.

OK, ljudi ostaju u lošim brakovima iz ovih ili onih razloga, ljudi nikad ne mogu znati je li bolja odluka odlazak iz lošeg braka ili vegetiranje u lošem braku (u tim stvarima nema teoretiziranja, a ne može se odživjeti obje varijante pa procijeniti koja je bilja)... - pustimo sad taj dio priče jer je offtopic. Dakle, ne pišem da bih komentirao tvoju odluku.

Ali, ako već ostaješ u lošem braku, nemoj si dopustiti ovakve rečenice. Daj pročitaj i sâma: "ne bih htjela živjeti sa nekim koga jako volim i stalno strahovati u smislu kako bi me on mogao ostaviti...".

Naime, zašto bi čovjek - osim zbog svoje ogroooooomne nesigurnosti i ogrooooomnog nevoljenja sebe - s nekim koga jako voli živio u stalnom strahu od odbacivanja? Zar ne vidiš koliko je groteskna rečenica iz koje slijedi, uz tek malo pretjerivanja, "ah, sretne li mene, živim s čovjekom kojeg uopće ne volim pa bi mi njegov odlazak bio državni blagdan a ne tragedija!"? Zašto je nemoguće živjeti s nekim koga jako voliš i stalno - biti sretan što (napokon) živiš s nekim koga jako voliš?

Neki ljudi okončavaju loše veze, bile one ubračene ili ne. Neki ljudi mrcvare i sebe i druge u lošim vezama, bile one ubračene ili ne. Tvrdnja koju dvaput ponavljaš - "bolje je biti u vezi s ovima drugima, makar u toj vezi ne bilo ni ljubavi ni ičeg" je meni grozna. Ponavljam, problem je u onom dijelu "strah me da me ne ostavi ako nam brak postane loš", dakle, u strahu da netko ne okonča loš brak.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:45   #3619
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Iz tvog posta vrišti samozavaravanje, toliko snažno da ga se čuje u susjednoj županiji.

OK, ljudi ostaju u lošim brakovima iz ovih ili onih razloga, ljudi nikad ne mogu znati je li bolja odluka odlazak iz lošeg braka ili vegetiranje u lošem braku (u tim stvarima nema teoretiziranja, a ne može se odživjeti obje varijante pa procijeniti koja je bilja)... - pustimo sad taj dio priče jer je offtopic. Dakle, ne pišem da bih komentirao tvoju odluku.

Ali, ako već ostaješ u lošem braku, nemoj si dopustiti ovakve rečenice. Daj pročitaj i sâma: "ne bih htjela živjeti sa nekim koga jako volim i stalno strahovati u smislu kako bi me on mogao ostaviti...".

Naime, zašto bi čovjek - osim zbog svoje ogroooooomne nesigurnosti i ogrooooomnog nevoljenja sebe - s nekim koga jako voli živio u stalnom strahu od odbacivanja? Zar ne vidiš koliko je groteskna rečenica iz koje slijedi, uz tek malo pretjerivanja, "ah, sretne li mene, živim s čovjekom kojeg uopće ne volim pa bi mi njegov odlazak bio državni blagdan a ne tragedija!"? Zašto je nemoguće živjeti s nekim koga jako voliš i stalno - biti sretan što (napokon) živiš s nekim koga jako voliš?

Neki ljudi okončavaju loše veze, bile one ubračene ili ne. Neki ljudi mrcvare i sebe i druge u lošim vezama, bile one ubračene ili ne. Tvrdnja koju dvaput ponavljaš - "bolje je biti u vezi s ovima drugima, makar u toj vezi ne bilo ni ljubavi ni ičeg" je meni grozna. Ponavljam, problem je u onom dijelu "strah me da me ne ostavi ako nam brak postane loš", dakle, u strahu da netko ne okonča loš brak.
Pa da, ja spadam u nesigurne ljude. To znam, nisi mi ništa novoga otkrio. Temeljem svojeg lošeg samopouzdanja živim onako kako živim. Svjesna da to nije dobro, ali...bez dovoljno snage da učinim nešto drugo.
U jednom trenutku se čovjek pomiri sa nekim svojim temeljnim karakteristikama...pokušavaš to promijeniti, ali ne ide...ili ide jako sporo.
Imam pravo izreći da bi mi život uz muškarca kojeg jako volim bio pretežak uz stalnu sumnju da će me ostaviti. Jer da kažem nešto drugo, to ne bi bila ja...ovaka nesigurna i slaba.
Imam dovoljno godina da shvatim svoje mane. Da li ih mogu promijeniti...naravno da mogu, ali da li imam hrabrosti...ne, nemam, za sada.
Nikad se ne zna da li će se neke stvari kod mene možda popraviti ili pogoršati.
Znam da smo mi odgovorni za sve što nam se događa, ali nije neka utjeha.
Malo je off topic...ali kad već pitaš...ja nikada ne napadam ljude zbog toga što su manje hrabri, manje sposobni....jer su naprosto takvi. Samo konstatiram da mnogi ne čine promjene i ne izlaze iz loših brakova makar sve VRIŠTI OKO NJIH kako ništa ne štima. Pa to barem ovdje na ovim temama čitamo svaki dan. On ima ljubavnicu, ona ima ljubavnika, svi se bacakaju, traže nešto, sumnjaju, ali vrlo je jednostavno....ljubavnik ili ljubavnica su u većini slučajeva samo posljedica loših brakova iz kojih ljudi ne izlaze....zbog tisuće glupih ili manje glupih razloga.
Zaljubiti se uz drugoga, dok dijeliš život sa prvim...znači samo to da onaj prvi nije dovoljan. Ali ljudima je lakše zavaravanje u smislu kako mi je nedavno jedna osoba rekla "sve to nakraju dođe na isto"...a ja sam rekla da to uopće nije istina. I unatoč tomu ostajem na starom...hebiga, to ti je tako...ni psihijatar tu ne može pomoći
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:21   #3620
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Ovo je 100 posto točno. Žene odlučuju,
Koje žene majke ti? MM i ja smo imali ljubavnike sa strane, kad me ostavio muž ostavio me i ljubavnik.
tajci-sok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.