Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 13:48   #1041
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Netko je ovdje rekao da porodiljni ide u staž,ali opet traže ti zadnih 6 mjeseci prosjeka plaće tako da mislim da ti se ne isplati zaposliti se jer nećeš dobivati više od 1660 kn ako sam dobro shvatila...
a ak bi radila 6 mjeseci? jer ja sam mislila da mm ode na porodiljni al u biti nastavi radit preko student servisa, a ja da se na papiru zaposlim. samo opće ne znam dal on to može s obzirom da smo studenti. jer velka mi je razlika 1660 i 2600kn.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 16:41   #1042
Da sad ne vrtim sve strane-.koliko mjeseci unazad uzimaju za racunanje prosjeka place?hvala
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:06   #1043
Lightbulb

Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
nažalost ali moraš imati 12 mj.neprekinutog staža da bi na porodiljnom prvih 6 mj. dobivala prosjek svoje plaće, a dr.6 mj.- 2660 kn.
ako nemaš dobivati ćeš cijelu godinu 2660 kn.
nisam sigurna da li se što promijenilo za komplikacije ali prije je bilo da moraš imati 12 mj.neprekidno ili 18 mj.s prekidima da bi na komplikacijama dobivala 4257 kn maximalno.
ako ikako možeš probaj raditi do 6 mj.da imaš 12 mj.u komadu. traži godišnji prije odlaska....
nije mi baš jasno što si napisala prijelaz u drugu firmu?
komplikacije ulaze u staž, kao i porodiljni.
a ovo s prekidima što to točno znači????

Znači li to da moram imati 18 mjeseci s prekidima kroz cijeli staž ili u nekom određenom vremenskom periodu?

a drugo pitanje, koje će i mene jednom zanimati nadam se :ako imam 18mjeseci staža s prekidima koliko mi mora mjeseci iznositi zadnji radni odos (tj.onaj posao s kojeg idem na porodiljni), kako bih nesmetano imala sva NORMALNA prava (na kompl., na porodilj.,....)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
floot.loot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:01   #1044
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
a ak bi radila 6 mjeseci? jer ja sam mislila da mm ode na porodiljni al u biti nastavi radit preko student servisa, a ja da se na papiru zaposlim. samo opće ne znam dal on to može s obzirom da smo studenti. jer velka mi je razlika 1660 i 2600kn.
Trebala bi raditi onda 7 mjeseci. Zadnji mjesec ti ne gledaju,nego prethodnoh 6. Raspitala sam se malo
A to za porodliljni tvog muža nemam pojma
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:02   #1045
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Da sad ne vrtim sve strane-.koliko mjeseci unazad uzimaju za racunanje prosjeka place?hvala
Uzimaju ti prosjek zadnjih 6 plaća.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:39   #1046
Evo ako će vam pomoći, opet nešto novo od ove godine
Meni je ugovor o radu istekao sa 31.12.2009. a ostalo mi je još cca 4 mj. porodiljnog pa sam išla na HZZo mijenjati zdravstvenu i pitati što je s porodiljnim tj. iznosom naknade.
Moram se prijaviti na Zavod za zapošljavanje i od njih donijeti potvrdu kad sam se prijavila i još hrpu papira (rodni list bebe, moju domovnicu, osobnu, zdravstvenu, radnu knjižicu, potvrdu o prebivalištu, kopija kartice tekućeg...) i onda će mi na HZZO-u promijeniti iznos naknade pa do kraja primam kao nezaposlena 1663 kn.
Do ove godine bi ostala na istoj naknadi do kraja porodiljnog bez obzira što mi je ugovor istekao, ali su od Nove godine ispravili tu nepravdu
Baš volim novosti iz HZZO....

Zadnje uređivanje the redCat : 17.01.2010. at 11:37.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 18:51   #1047
imam jedno pitanje....

18.12.2009 mi je isteklo prvih 6 mjeseci da sam na porodiljnom (tada je Luka navršio 6 mjeseci) i za to su mi uplatili novac, a šta sa ostatkom 12 mjeseca, kaj to neću dobit???? od onda sam kao na onom minimalcu od 2 i nešto tisuće ili koliko je već....plizzzz ako neko zna
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 11:35   #1048
a jesi bila na HZZO-u i produljila porodiljni, tj. presla na roditeljski dopust? Zapravo bi trebalo otici kad dijete navrsi pet mjeseci, ali vjerojatno se moze naknadno.

Ja sam bila neki dan, samo sam popunila dva formulara, jedan od njih je morao i MM potpisat (ono da se odrice prava na svoj dio dopusta) - i to se morao osobno pred njima potpisati, nisu dali da ja nosim formular doma. Obzirom da smo nakon rodjenja djeteta (za onu jednokratnu pomoc) donijeli kopiju njenog rodnog lista, nasih zdravstvenih i osobnih iskaznica, onda nas to nisu ponovo trazili.

p.s. jel zna netko kolika je naknada ako tata bude doma drugih sest mjeseci? Jel isto 2660 ili tata moze dobit punu placu?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:48   #1049
imam jedno pitanje, frendica mi je trudna treći put i zanima je visina naknade. Situacija je slijedeća: s prvim djetetom je radila 4 mj i primala je minimalac od 1663 kn pa je ostala trudna kad je bebač imao 8 i pol mj pa je nastavila radni odnos nakon isteka porodiljnog s tim da joj je poslodavac povećao plaću i rodila je drugo dijete i primala je prvih 6 mj oko 3000 kn a drugih 6 mj oko 2300 kn i sad drugo dijete ima 11 mj a ona je opet trudna, planira otvorit komplikacije i zanima je koliku će naknadu imati?
anama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:58   #1050
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
a jesi bila na HZZO-u i produljila porodiljni, tj. presla na roditeljski dopust? Zapravo bi trebalo otici kad dijete navrsi pet mjeseci, ali vjerojatno se moze naknadno.

Ja sam bila neki dan, samo sam popunila dva formulara, jedan od njih je morao i MM potpisat (ono da se odrice prava na svoj dio dopusta) - i to se morao osobno pred njima potpisati, nisu dali da ja nosim formular doma. Obzirom da smo nakon rodjenja djeteta (za onu jednokratnu pomoc) donijeli kopiju njenog rodnog lista, nasih zdravstvenih i osobnih iskaznica, onda nas to nisu ponovo trazili.

p.s. jel zna netko kolika je naknada ako tata bude doma drugih sest mjeseci? Jel isto 2660 ili tata moze dobit punu placu?
ja sam 3 puta bila tamo nanašala papire i kad se mali rodio tražili smo onu pomoć i pitam da li trebam ja još šta nositi kaže ona ne, stvarno ništa više...ne...eto vidim kako ne.....hvala na odgovoru sad će me čut kravetine glupe.....ja sjedim domaq u neznanju...pa ko da sam u zemlji OZ...odgovaraju samo na pitanja koja su točno postavljena...


ne znam ti ovo za tatu...nazovi i pitaj mislim da je tak najbolje da ne šetaš okolo
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:27   #1051
meni je isto isteklo onih 6mj a.1. dobila sam naknadu 6. po redu 19.1. punu.

s obzirom da sam na onih 1660kn i blabla i da sam na onom prvom papiru koji sam predavala zaokružila i za prvih i za drugih 6 mj, jel i ja opet trebam ić?

zvala bih ih sad al kolko zam do 3 rade...jel..
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:27   #1052
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
a jesi bila na HZZO-u i produljila porodiljni, tj. presla na roditeljski dopust? Zapravo bi trebalo otici kad dijete navrsi pet mjeseci, ali vjerojatno se moze naknadno.

Ja sam bila neki dan, samo sam popunila dva formulara, jedan od njih je morao i MM potpisat (ono da se odrice prava na svoj dio dopusta) - i to se morao osobno pred njima potpisati, nisu dali da ja nosim formular doma. Obzirom da smo nakon rodjenja djeteta (za onu jednokratnu pomoc) donijeli kopiju njenog rodnog lista, nasih zdravstvenih i osobnih iskaznica, onda nas to nisu ponovo trazili.

p.s. jel zna netko kolika je naknada ako tata bude doma drugih sest mjeseci? Jel isto 2660 ili tata moze dobit punu placu?
mislim da to ideš kad je prošlo 6 mjeseci od dana kad je počeo porodiljni. ponavljam, tako mislim.

znači morate oboje ići? jel može mm sam (s mojim potpisima)?

ove ostale papire koje vas nisu tražili, imali su vas u kompu ili kako? mi smo isto davali te papire za tu jednokratnu pomoć, pa me zanima jel opet to moram nositi.

za tatu je isto 2660 kn drugih 6b mjeseci. njima je svejdno ko je na porodiljnom, bar što se novca tiče
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:41   #1053
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
mislim da to ideš kad je prošlo 6 mjeseci od dana kad je počeo porodiljni. ponavljam, tako mislim.

znači morate oboje ići? jel može mm sam (s mojim potpisima)?

ove ostale papire koje vas nisu tražili, imali su vas u kompu ili kako? mi smo isto davali te papire za tu jednokratnu pomoć, pa me zanima jel opet to moram nositi.
za tatu je isto 2660 kn drugih 6b mjeseci. njima je svejdno ko je na porodiljnom, bar što se novca tiče
da, rekli su da sve imaju, obzirom da smo predavali za pomoć pa nije trebalo ništa osim formulara. E sad, radi se o ispostavi V.Gorica, možda svaka ispostava ima svoja pravila, iako ne bi smjela.
Npr. oni naglašavaju da treba doći kad dijete navrši pet mjeseci, ali ja sam bila kad je malena imala 5mj. i 9 dana i nisu radili probleme

MM može umjesto tebe, ali ti ne možeš umjesto njega.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:29   #1054
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
da, rekli su da sve imaju, obzirom da smo predavali za pomoć pa nije trebalo ništa osim formulara. E sad, radi se o ispostavi V.Gorica, možda svaka ispostava ima svoja pravila, iako ne bi smjela.
Npr. oni naglašavaju da treba doći kad dijete navrši pet mjeseci, ali ja sam bila kad je malena imala 5mj. i 9 dana i nisu radili probleme

MM može umjesto tebe, ali ti ne možeš umjesto njega.
e da vidiš meni niko to nije naglasio jer bi se sjećala takve stvari ipak se to radi o mojoj ''plaći'' i statusu u HZZO pod kojim se vodim...a i da nisam pitala jel to sve svaki put kad sam bila tamo...
ajmo sad hipotetski: da ja nisam htjela onu pomoć od države ili da mi se dijete rodilo bolesno pa da nisam ni razmišljala trenutno o tome...kako bi onda reglulirali tih prvih 6 mjeseci...sigurno me ne bi zvali doma...i to sam pitala kaj je s tim jer mi je pisalo na papirima od porodiljnog da traje do 1.11 a ne 18.12....pa su rekli da to reguliraju kad dođemo po tu pomoć...ok....kako sam ja to trebala znati...i onda sam pitala da li još šta treba nositi...odgovor NE...što njima znači ne treba za ovaj dio...a za idućih 6mj ti baš sad nećemo reći ili šta???..ne znam gdje mi ja guzica a gdje glava...muž radi cijele dane, mama i svekrva svaka u drugom gradu....ja i mali smo sami ...i još da razmišljam o njihovom poslu...pa da kad nemam pametnijeg... i još kad me pitaju pa šta ste doveli dijete ne treba te ga voditi...NEMAM KUD S NJIM...to niko ne pomisli
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:18   #1055
@mala vjeverica - da ne pratim ovaj forum ne bi ni ja znala da treba na hzzo kad beba navrši 5mj.
Srećom, tu sam pročitala i informirala se kod forumašica i otišla to obavit. Inače, ne bi znala. Nitko mi to nije rekao.
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:28   #1056
Quote:
pugollina kaže: Pogledaj post
@mala vjeverica - da ne pratim ovaj forum ne bi ni ja znala da treba na hzzo kad beba navrši 5mj.
Srećom, tu sam pročitala i informirala se kod forumašica i otišla to obavit. Inače, ne bi znala. Nitko mi to nije rekao.
sad mi je jasno...samo ja nemam vremena provjeravat svaku sitnicu...sama sam...nama mi ko čuvat bebu...muž stalno radi...pripremam malenog za dve operacije stalno trčim oko doktora i sad se još osjećam krivom jer nisam znala za tu glupost....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:19   #1057
Question

Zna li možda netko mogu li pomorci uzeti onih drugih 6 mjeseci porodiljnog? Kao, da ih tata iskoristi umjesto mame. Uplacuju zdravstveno itd, samo ne znam kakva je praksa HZZO s njima??! I maximum je 2600kn, zar ne?
Lutka29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:41   #1058
Tražim pomoć, pa tko mi može pomoć neka mi pomogne... Moja situacija je ta da mi se dijete rodilo 28.06.2009 i isteklo je onih prvi 6 mjeseci dopusta. Neki dan sam dobila pismo od HZZO-a da mi je pravo na roditeljski dopust priznaje do 25.06.2010. znači ne do prve godine navršenja djeteta, nego 3 dana prije... Pa tko je upoznat s time ili mi može pomoći, dali je to zakonski moguće, jer ja bih pisala žalbu u vezi toga da mi produže do 28.06.2010 jer mislim da bih trebala imati pravo do tada...(ako postoji zakon o tome neka mi netko citira jer ću staviti u žalbu)... Unaprijed se zahvaljujem svima koji će mi pomoći ili me uputiti. Pozdrav
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:46   #1059
to je normalno da su ti skratili jer se sad drugih 6 mjeseci drugačije računa...
180 dana...pa sad kako ti pada...ovisi o mjesecima...meni je skraćen za 5 dana...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:34   #1060
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Tražim pomoć, pa tko mi može pomoć neka mi pomogne... Moja situacija je ta da mi se dijete rodilo 28.06.2009 i isteklo je onih prvi 6 mjeseci dopusta. Neki dan sam dobila pismo od HZZO-a da mi je pravo na roditeljski dopust priznaje do 25.06.2010. znači ne do prve godine navršenja djeteta, nego 3 dana prije... Pa tko je upoznat s time ili mi može pomoći, dali je to zakonski moguće, jer ja bih pisala žalbu u vezi toga da mi produže do 28.06.2010 jer mislim da bih trebala imati pravo do tada...(ako postoji zakon o tome neka mi netko citira jer ću staviti u žalbu)... Unaprijed se zahvaljujem svima koji će mi pomoći ili me uputiti. Pozdrav
evo još jednog dokaza kako su poduzetni kad nam treba nešto oduzeti...a ne daj bože da bi ti poslali pismo i rekli da moraš produljit porodiljni, ali će ti poslat da ti kažu da su ti uzeli 3 dana....
mala vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.