Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2014., 14:02   #2081
Quote:
cake1984 kaže: Pogledaj post
... narod bi bježao glavom bez obzira na zapad?!
Ma kakav zapad, u brdo. Treba se čuvat četnika koji bi uz ruske skute konačno dočekali priliku.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Old 06.09.2014., 21:46   #2082
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Antarktika bi bila najbolje riješenje. Pingvini su tamo sjajno društvo. Posebno kad zahladi.
Ne žive tamo samo pingvini, obrazuj se malo
Begemotica is offline  
Old 06.09.2014., 23:33   #2083
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ma kakav zapad, u brdo. Treba se čuvat četnika koji bi uz ruske skute konačno dočekali priliku.
Imamo i mi svoje ekstremiste, koji jedva čekaju da im se napiju krvi, pa samo nek dođu, nek prijeđu granicu. Ko da se naši ekstremisti boje Rusa. Klali su se s njima na istočnoj fronti za vrijeme Hitlera i to zvijerski. A Četnike su pojeli za doručak. Ovi bradati jadnici se neće stići okrenuti kad ih ovi dohvate s noževima i bombama.
klokanovac is offline  
Old 06.09.2014., 23:42   #2084
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne žive tamo samo pingvini, obrazuj se malo
Ali su zato simpatična stvorenja.
klokanovac is offline  
Old 07.09.2014., 03:25   #2085
To svakako stoji.

http://www.liveleak.com/view?i=63b_1363040839
Ono is offline  
Old 07.09.2014., 10:12   #2086
Pravoslavne Crkve se baš ne mogu oduprijeti nacionalizmu

Evo, ovako govori Filarije, patrijarh Ukrajinske Pravoslavne Crkve

Vladimir Putin, - vladar koji je pao pot utjecaj Sotone.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 07.09.2014., 13:34   #2087
Draga djeco, kada Ruje zavrnu ventile, ponovno će domobran Jambrek na Galiciju i Ruteniju u bitku kod Bistrice Lesne…

Hoće li biti rata? Hoće.
Zašto rat? Rat je u principu dobar za ekonomiju. Vrti se lova. Prvo se investira u proizvodnju oružja i opreme. Pa se krene rokat, što inicira investicije u prehranu vojske, pa nakon rokanja krenu investicije u obnovu razrušenog, pa se lova krene zamračivat, i sve to paše banksterima.
Hoće li političari spriječiti rat? Neće, jer su svi pokasirani od strane bankstera, ali doslovno svi: HDZ, SDP, HNS, OrAH, Ku*ac-palac stranka, whatever, nebitno.
Što Vi možete napraviti u slučaju rata? Morate se postarati da završite na pravoj strani u slučaju rata.
Koja je prava strana u slučaju rata? Ona koja vrti lovu. Međutim, strana koja služi kao topovsko meso, jamačno je pogrešna strana.

Sve vam se to gadi, Vi ste ipak emaptična osoba i željeli bi spriječiti rat.
Dali je moguće spriječiti rat? Moguće je.
Pa kako? Jednostavno, samo treba promijeniti društvenu paradigmu u kojoj je lova motor svijeta.
Pa kako, jel treba dignut revoluciju? Netreba dizat revoluciju, treba evaluirati.
Kako evaluirati? Kako ranije rekoh, valja promijeniti društvenu paradigmu, u smislu da se lijenost započne vrednovati kao vrlina, štoviše, lijenost bi se trebala cijeniti. Samo lijeno društvo ruši sustav, kao takav. Destruktivnost lijenosti je nevjerovatno učinkovita, društvenu zajednicu dovodi u stanje homeostaze i sklada.

Vodite računa da živite u svijetu i kojemu se vrijednost Vašeg rada mjeri novcem, problem je što novac ne stvara rad, nego novac stvara drugi novac mešetarskom aritmetičkom operacijom, a novi novac stvara i kamata. U takvom svijetu rad nije oportun, rat je nužnost, a lijenost je vrlina.

Moja ideja je sublimirana u liku šjor Galilea iz Malog mista http://youtu.be/VOXxR306gJU

A kaj se tiče proročanstva, Nostradamusu, Tarabići i tako to, nevalja se s tim zamarati, to je samo psyop koji vas kondicionira na rat. Uvjeren sam da čete u opusu E.M. Remarque ili Krleže ili Hemingwaya pronaći prilično zorni opis WW3.

Jel me kužite?
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Old 07.09.2014., 20:57   #2088
.. ovdje nema baš mnogo novog .. .. jebiga ..
.. a u svijetu .. mnogo .. .. novog .. .. zapamtio sam 3. 9. po nečemu .. .. možda je rat već tu ..

.. u ukrajini .. ameri toliko hoće rat .. da je malo vjerojatno da ga i ne .. uguraju ..
.. tamo je neko srušio avion i 300 ljudi ubio .. ono .. ko is pičke .. .. i niko ne zna ko ..
.. mislim da ameri imaju .. previše mogućnosti .. da potaknu .. jednu ili drugu stranu .. .. kakve poluluđake .. individualce .. da počnu .. i da nastave rat ..
.. ameri .. luđački .. hoće taj rat .. .. sve su pokrenuli u tom smjeru .. .. čini mi se .. samo sebe ne naročito ..
.. jeba me bog .. ako mi ovih dana ne počinju izgledati pametni ..

.. nisam siguran .. ali mislim da su na bliskom istoku izveli .. genijalnost ..
.. uspjeli su tako nametnuti isil .. da je to čudo .. .. postaviti ga kao snagu protiv svih ..
.. upravo ono što je bila .. prirodna i logična pozicija židova ..
.. i sad skupljaju koaliciju protiv isila .. ne zato da bi ga tukli .. nego zato da bi ga održali i ojačali ..
.. mislim da čak i egipćani i saudijci .. dolaze u pitanje ..
.. tamo gdje demokracija nije mogla .. protrest .. države i režime .. .. tamo ovi ekstremisti mogu ..
.. i vjerujem da time .. upravljaju ameri .. .. veoma pametno .. na način da se protiv njih bore .. ali im ostavljaju slobodu baš tamo gdje im je najkorisnija ..
.. tako taj isil postaje amerski .. i židovski .. oni su to kod sirijaca i rekli .. prirodni saveznik ..

.. i ima još nešto .. što jeste možda nemoguće .. ali možda i nije ..
.. možda je moguće da se ameri boje rusa ..
.. doslovno .. .. da ih od njih panika trese ..
alim is offline  
Old 07.09.2014., 21:06   #2089
.. njemci pomažu kurde .. .. ali to nije država .. .. pokazuju kao .. gotovo humanitarnu situaciju .. .. ali za to će dobiti jeftinu naftu ..
.. ako isil protjera kurde .. ta će nafta ići nekim drugim kanalima .. ali biti će isto jeftina ..
.. ako irak uspostavi državu .. i njemu će trebati pare odmah .. i davati će naftu jefino ..
.. ali .. ako nema isila .. između iraka i kurda se treba odlučiti .. .. ili između kurda i turaka ..
.. tek u gužvi .. kada svi postoje .. i niko nije siguran .. .. možeš jebati svih ..
.. to pokušavaju švapci .. .. a to rade ameri .. .. odavno i glatko ..
alim is offline  
Old 07.09.2014., 21:13   #2090
Svi se boje rusa. Jer onda kad svi ogladne, rusi će biti siti. A sit gladnome ne vjeruje. Previše je rusija neovisna o svijetu. Nije, ali u slučaju potrebe može postati. Samodostatna u velikoj mjeri, bar većoj nego bilo koja svjetska država.
A mi, ja mislim da se mi ne moramo bojati nikoga osim srba. Tj ako se rat rasplamsa i rusi (očekivano) pregaze europu u par tjedana, mi ćemo im biti usputna stanica, ako i to, jer ako budemo pametni samo ćemo položiti oružje i neće nikome pasti vlas s glave. No, braća srbići će doći po svoj dio kolača, gladni nakon poraza prije 20 godina. Neće biti europe da nas brani niti amerike da nas natrpava logistikom, imat će svoje ratište u svom dvorištu. Biti će sami naši protiv srbića. Koje rusi poprilično naoružavaju. Nije ovo ni blizu isto ko 91, kada nam se slalo oružje iz libije njemačke ukrajine amerike na tone. Bojim se da bi tu moglo biti gadnog krvoprolića, da ne velim nekaj gore. Jednostavno vojno, tehnološki, brojčano su jači od nas u ovom času, a naoružavanje i dalje traje. Toga se ja jedino bojim.
ubojica mekog tuljca is offline  
Old 07.09.2014., 21:30   #2091
.. ameri se rusa boje odavno ..

.. a nije mi jasno ovo što kažeš .. da ameri sklapaju koaliciju protiv isila da bi ga održali ..
.. pojasni malo ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.09.2014., 21:37   #2092
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
...
koji procenat degenerika u srbiji misliš da bi bio dovoljan da se pokrene tako nešto?
Pošto bi samo degenericima moglo pasti na pamet da ratuju s nekim od komšija (eventualno kosovski boj once again, al čisto sumnjam, masu ljudi živo zabole za kosovo).

Znam pouzdano da ovde ima makar 3% degenerika, toliko su nacisti dobili na prošlim izborima.
Misliš da je 3-4% dovoljno, ili bi toga trebalo biti više?
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.09.2014., 22:37   #2093
Ljudi se boje da će im Rusi zabraniti uvoz plina. Pa što? Kao da mi je toliko neophodan. Moja obitelj se recimo grije na drva i struju već godinama i ne fali nam apsolutno ništa. Bojler za vodu nam je isto na struju. Barem se 10 osoba može okupati u kadi punoj tople vode u jednom danu.

I da Putin stvarno zavrne pipu, cijela EU bi se grijala na struju i drva. To što Putin nama prijeti obustavom plina nije nikakva mat pozicija. Više će Rusija izgubiti time nego EU, jer neće imati zaradu na tome, izgubit će tržište. A plin je ionako opasan po život. Nek su ti neispravne instalacije u stanu, mrtav si dok si reko keks kad ti ispuni prostoriju, tako da, ako Putin to stvarno napravi, počinit će samoubojstvo. Nije ovisna Europa o njemu, već on o njoj. Sam si je kriv jer je Rusiju doveo u tu poziciju i izgubit će bitku. EU i SAD imaju brojne alternative, koje Rusija nema.

Ja osobno mogu reći već sada Rusima nek mi ga popljugaju i nek si svoj plin gurnu u neku stvar, a isto im može reći i zapad. Meni njihov plin uopće ne treba.
klokanovac is offline  
Old 07.09.2014., 23:10   #2094
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Svi se boje rusa. Jer onda kad svi ogladne, rusi će biti siti. A sit gladnome ne vjeruje. Previše je rusija neovisna o svijetu. Nije, ali u slučaju potrebe može postati. Samodostatna u velikoj mjeri, bar većoj nego bilo koja svjetska država.
A mi, ja mislim da se mi ne moramo bojati nikoga osim srba. Tj ako se rat rasplamsa i rusi (očekivano) pregaze europu u par tjedana, mi ćemo im biti usputna stanica, ako i to, jer ako budemo pametni samo ćemo položiti oružje i neće nikome pasti vlas s glave. No, braća srbići će doći po svoj dio kolača, gladni nakon poraza prije 20 godina. Neće biti europe da nas brani niti amerike da nas natrpava logistikom, imat će svoje ratište u svom dvorištu. Biti će sami naši protiv srbića. Koje rusi poprilično naoružavaju. Nije ovo ni blizu isto ko 91, kada nam se slalo oružje iz libije njemačke ukrajine amerike na tone. Bojim se da bi tu moglo biti gadnog krvoprolića, da ne velim nekaj gore. Jednostavno vojno, tehnološki, brojčano su jači od nas u ovom času, a naoružavanje i dalje traje. Toga se ja jedino bojim.
Mislim da će razbiti zube već na Poljskoj i Ukrajini. Ne vjerujem da će se ovi dati gaziti samo tako. Ipak su svi u NATO savezu, osim Ukrajine, ali i ona surađuje na strani zapada. Nije ti to 2. svjetski rat gdje je Europa bila praktički već pregažena kad su Rusi dolazili. Situacija se drastično promijenila, pogotovo od kada je pao istočni blok. To više nisu iste države poslušne Rusiji, a kamo li razoružane. Svi imaju izgrađenu vojsku i ako ih netko napadne zapucat će na njega bez pardona. Ako ih napadnu iz zraka, srušit će ih protuzračnom obranom. I što je najbolje, nitko nije prepušten samome sebi. Svatko ima saveznika, a to je prednost.
klokanovac is offline  
Old 08.09.2014., 10:01   #2095
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ljudi se boje da će im Rusi zabraniti uvoz plina. Pa što? Kao da mi je toliko neophodan. Moja obitelj se recimo grije na drva i struju već godinama i ne fali nam apsolutno ništa. Bojler za vodu nam je isto na struju. Barem se 10 osoba može okupati u kadi punoj tople vode u jednom danu.

I da Putin stvarno zavrne pipu, cijela EU bi se grijala na struju i drva. To što Putin nama prijeti obustavom plina nije nikakva mat pozicija. Više će Rusija izgubiti time nego EU, jer neće imati zaradu na tome, izgubit će tržište. A plin je ionako opasan po život. Nek su ti neispravne instalacije u stanu, mrtav si dok si reko keks kad ti ispuni prostoriju, tako da, ako Putin to stvarno napravi, počinit će samoubojstvo. Nije ovisna Europa o njemu, već on o njoj. Sam si je kriv jer je Rusiju doveo u tu poziciju i izgubit će bitku. EU i SAD imaju brojne alternative, koje Rusija nema.

Ja osobno mogu reći već sada Rusima nek mi ga popljugaju i nek si svoj plin gurnu u neku stvar, a isto im može reći i zapad. Meni njihov plin uopće ne treba.
slazem se ovo u vezi plina sa tebom.....ako zatvore gadno ce bit.....ali

ali nije plin sve.........pocmi samo od hrvatske....u rusiju izvozimo nekih 30-40 milijuna dolara neceg(negdi san procita ovaj podatak neznan jeli tocan)....sitnica........evo jedan nas primjer...mandarinke iz imotske krajine su odlazile prema rusiji....di ce ljudi sa obicnim mandarinkama......problem mali ali za ljude veiliki........a sad zamisli koliko toga se izvozi prema rusiji iz cijele europe i amerike!!alooo...neko novo trziste preko noci?mars?........samo ako zabrane prelaz aviona preko rusije,pa ces vidit cirkus!
trogir31 is offline  
Old 08.09.2014., 12:14   #2096
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ja osobno mogu reći već sada Rusima nek mi ga popljugaju i nek si svoj plin gurnu u neku stvar, a isto im može reći i zapad. Meni njihov plin uopće ne treba.
Plin ne služi samo za grijanje, nego i za hlađenje. Također se upotrebljava i u proizvodni amonijaka koji je baza za proizvodnju umjetnih gnojiva. Dakle, nema plina - ode i poljoprivreda u MP3.

Čak se od prije pet-deset godina dosta struje proizvodi iz plinskih elektrana. Pa se ti bez plina probaj grijat na struju i drva. Ja imam peč na drva i ma kolikogod ona lijepo kurila... kolikogod vatrica u njoj lijepo izgledala... koikogod je meni veliki gušt napraviti si bambus, ili popiti čašu čisto vina gledajući u vatru i pogasivši svjetla i pustivši mozak na pašu, veruj mi da bih, da imam iole neku mogućnost promjene uveo si grijanje u sobi na majčij isprdak ako treba, samo da ne moram kurit drva. Jer sam hendikepirana osoba, i drugi se moraju brinut i upadat mi u sobu zbog loženja vatre.

Kad će više čoin stić u svako malo već mjesto kao što već imamo vodovod, kanalizaciju, struju i telefon, pa da život bude bar malo lakši. Ne moraš ni imat plinsku peč u stanu. Može na bit u nekoj gospodarskoj zgradi, pa grijat vodenu paru, pa vodena para ići u svaku kuću bilo drito u radijatore bilo preko izmujenjivača topline, pa grijat vodi na manjoj temperaturi od pare, a onda da se ta voda pumpa u radijatore.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.09.2014., 13:54   #2097
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. ameri se rusa boje odavno ..

.. a nije mi jasno ovo što kažeš .. da ameri sklapaju koaliciju protiv isila da bi ga održali ..
.. pojasni malo ..
.. ameri su sila .. njihov je proračun za vojsku onoliki koliki je sljedećih deset zemalja zajedno .. .. svaka bi priča tu trebala prestati ..
.. ali ..
.. izgleda kao da bi moglo biti problema .. .. moglo .. kažem ..
.. bliski istok je amersko .. najprirodnije moguće ratište .. sa svom tom vodom okolo .. sa izraelom u sredini .. sa samim tim korumpiranim arapima .. sa arapima iz srednjeg vjeka i 21vog stoljeća .. .. za amere bi to trebao biti .. poligon .. .. igralište ..
.. i kod sirije su odustali ..
.. kako to .. ?
.. atomska se ne smije baciti .. još .. to je jasno .. .. znači prednost treba stvoriti drugačije ..
.. mnogo vojnika ne dolazi u obzir .. to je zakon ..
.. prednost treba stvoriti tehnikom ..
.. pitanje nije jednostavno .. ali .. .. moguće je da u tehnici ameri više nisu dovoljno dobri ..
.. već sam pričao .. radi se o zraku .. .. u brodovima i nosačima .. ameri neprikosnoveni .. .. na zemlji rusi neće daleko od kuće .. a onaj ko će im doći proći će kao hićo i napoleon .. .. ostaje zrak ..
.. i moguće je da tu .. avioni i rakete ruja .. polako .. sjebavaju amere ..

.. čak i te snage natoa za brzo djelovanje .. izgledaju .. ne umne .. slabo umne ..
.. 5 000 vojnika za sjevernu koreju .. .. isto tako za poslati u litvu .. ili ukrjinu ..
.. ko u tome .. ? .. .. 1000 amera .. 1000 plaćenika .. 1000 ukrajinskih nacista .. 1000 poljačića hrvata i rumunja .. gladnih .. koji idu da se nahrane .. 1000 evropejaca .. ?
.. ali šta im dati .. kalašnjikove .. ? .. pa da se jebu po šumama .. ? .. tenkove .. pa da naganjaju ruske tenkove .. ?
.. poslati ih pa nek .. ratuju .. 5 ili 10 godina .. ?
.. a zašto .. zašto tako .. ?
.. zato jer znaju da će ruje poslati .. sličnu snagu .. i prihvatiti rat od 5 ili deset godina ..
.. jer .. ako ameri pošalju nešto ozbiljno .. ostati će bez toga .. i vidjeti će se da su goli .. ?

.. pitanje je .. u ništa nisam siguran ..
.. a ta je situacija i ne baš sasvim bezopasna .. jer ako je tako .. ruje će to znati .. ili već znaju ..

.. ono što je tu pitanje je ..
.. može li takav proračun za vojsku sebe dovesti u takav položaj .. ?
.. izgleda nemoguće .. .. ali ja se u to ipak nebi kladio ..
.. kapitalizam je zvijer .. mislim .. zvijer koja gubi razum .. .. ili ga je već izgubila ..
alim is offline  
Old 08.09.2014., 14:05   #2098
.. koalicija protiv isila .. .. koju predvode ameri .. i koja uključuje .. .. najveće sile svijeta ..

.. šta je ovdje .. .. čudo .. ?
.. mislim da se .. kod isila .. barata sa .. .. desetak hiljada boraca ..
.. možda je sada nešto drugačije .. .. ali možda dva ili tri puta toliko ..

.. znaš koliko je ljudi digao franjo za oluju .. ? .. 200 000 ..
.. koliko te države dole imaju ljudi .. ? .. turska valjda 80tak milijona ..
.. milioni ljudi oko tog isila .. i ne mogu ništa .. .. milijonske države .. najveće vojne sile svijeta .. stvaraju koaliciju .. da bi pobjedile 10 000 ljudi .. .. ovo nema ni u filmovima iz los anđelosa ..
.. pustiti malo sirijce irance i hejzbolah .. uz pomoć ruja i kemije .. .. isil se može istrijebiti za jednu noć ..

.. ali .. to nije potrebno ..
.. naprotiv .. treba ga sačuvati ..
.. a kako ..
.. tako što ameri kažu .. ostavite ih .. oni su naša briga .. .. niko da im se nije približio ..
alim is offline  
Old 08.09.2014., 15:33   #2099
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
. Tj ako se rat rasplamsa i rusi (očekivano) pregaze europu u par tjedana,
Tesko da ce Rusi pregazit Europu u par tjedana, a i da je pregaze, za sto ce im porusena Europa?? Koja je svrha toga? Nema logike.
RayBan is offline  
Old 08.09.2014., 19:53   #2100
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Tesko da ce Rusi pregazit Europu u par tjedana, a i da je pregaze, za sto ce im porusena Europa?? Koja je svrha toga? Nema logike.
Naravno da ima logike, jer Rusiji neće cilj biti Europa, već V. Britanija, ali da bi do nje stigli, EU moraju pregaziti.
satir_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.