Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2013., 15:16   #141
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post


Razumijemo se u potpunosti.
Astra je, isto kao i Tvoja nova prijateljica, bila samo mala izgubljena i tužna kujica koju sam udomio.
Nepravedno prema njoj, jer je stvarno dobra, pametna i poslušna.

No, i dalje mi fali moj Tito...
kuzimo se skroz...

Hvala na ovim riječima! Barem znam nekako da (ipak) nisam sama u ovome i da nas ima još ...
Što ćeš, valjda su ipak oni prvi najbolji...
Tapete koje mi je poderao u sobi.. Još uvijek stoje tako poderane. Kao uspomena. Ono što nikome ne bi bila uspomena, meni jest.

Teško je... I svaki dan je neka nova borba.
Svaki dan iznova moram si ponavljati jedno te isto i samoj sebi utuviti u glavu da doista nije bilo spasa i da je doista moralo tako biti.

A sve bih dala da nije moralo.

I ne, nije druga pesica ništa kriva.
Ona se nekim slučajnim odabirom našla ovdje, i nije ni svjesna sirota da je netko bio prije nje ovdje. Ili možda jest?

Ono što je bitno, jest da oni kojih više nema, žive u našim srcima i sjećanjima. Koliko god to teško bilo i možda nevjerojatno.
Srest ćemo se s njima opet, vjeruj mi.

(i opet ne vidim ekran od suza... )

dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:50   #142
Hvala na temi, da vidim da nisam sama. I da nisam luda. Jer sam plakala za svojom macom danima. Muž me proglasio neuračunljivom, kaže da ljudi ne plaču za roditeljima toliko. Ali, eto... Nisam si mogla pomoći.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:14   #143
moja kate

10.05.2013 u devet sati ujutro moja Kate ,ljubav moja ,zlato moje ,moja najbolja prijateljica i ja dosle smo do kraja naseg zajednickog puta.Zaspalo je zlato moje.Bila je bijela mini pudlica stara 14 godina 10 mjesec i petnaest dana . zaspala je u mom narucju. Dio mene zauvijek je otisao s njom i neznam kako cu dalje bez nje moje male ljubiteljice parizera.Nedostaje tako mi nedostaje ,boli me ,sve me boli bez nje.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:38   #144
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
10.05.2013 u devet sati ujutro moja Kate ,ljubav moja ,zlato moje ,moja najbolja prijateljica i ja dosle smo do kraja naseg zajednickog puta.Zaspalo je zlato moje.Bila je bijela mini pudlica stara 14 godina 10 mjesec i petnaest dana . zaspala je u mom narucju. Dio mene zauvijek je otisao s njom i neznam kako cu dalje bez nje moje male ljubiteljice parizera.Nedostaje tako mi nedostaje ,boli me ,sve me boli bez nje.
Ajoj, baš mi je žao. Stara Kate, doživjela je pozne godine nadam se da su joj objema -bile i lijepe
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:40   #145
Osjecaj kad ti zaspu u rukama je nesto sto mi ostaje jednakog inteziteta unatoc vremenu koje prolazi... Zao mi je Kate...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:07   #146
kate ,ljepa moja ,ljubav moja, kako cu bez nje.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 00:49   #147
Vrijeme je ono sto cini svoje... ona je sad uspomena i donijela ti je svojim dolaskom u tvoj zivot puno lijepih trenutaka, spoznaja i ucenja, koji su te oblikovali kao osobu koja jesi i koje ti i dalje nosis sa sobom u zivotu.. ona je utjecala na tebe, promijenila te i dala ti nesto da budes to sto jesi sada... i tako nastavljas dalje...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:51   #148
Prosli petak zauvijek je zaspala moja Kata.Nisam nista bolje i neznam dali cu ikad vise biti,nema utjehe.Placno i tuzno u Zadru pada kisa.Placem i tugujem.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:57   #149
Istina obogatila je i uljepsala moj zivot,bila je moja slamka spasa,kako dalje sa ovom ogromnom prtljagom ljubavi i tuge.Jako se trudim vjerovati da je njen duh samnom, jako se trudim. cekam neki znak da me ceka i zelim da zna da cu joj rado doci
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:08   #150
Quote:
kate25 kaže:
...
Vidiš, meni su savjetovali da nabavim drugog ljubimca nakon što mi je uginuo pas. A ja to i dan danas nisam u stanju.
Sve je to OK, bića dolaze i odlaze, ali onaj neugodan osjećaj kad se od nekoga emotivno rastaješ ili odvajaš nije jednostavno ugušiti.
Kod mene je napraviti ili doživjeti bilo kakvu promjenu vrlo teško.
Žao mi je što ti se to dogodilo, ali eto, ostavljam ti bar ove riječi utjehe i suosjećanja, makar te ne poznajem.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 00:03   #151
hvala ti svaka rijec utjehe mi puno znaci ovo je najveci gubitak u mom zivotu trazim je po kuci jos je u zdjelici voda koju je pila,sve je kao onog dana kad je otisla,nemam snage nista promijeniti,valjda je smocila sapicu i na parketu je ostao otisak ,cuvam ga pazim da se ne obrise i da ja ne ugazim, to je njen trag ne zelim ga obrisati ,katastrofa kako sam lose jako lose
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 00:06   #152
koliko vremena treba da naucim disati bez nje
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 00:48   #153
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
hvala ti svaka rijec utjehe mi puno znaci ovo je najveci gubitak u mom zivotu trazim je po kuci jos je u zdjelici voda koju je pila,sve je kao onog dana kad je otisla,nemam snage nista promijeniti,valjda je smocila sapicu i na parketu je ostao otisak ,cuvam ga pazim da se ne obrise i da ja ne ugazim, to je njen trag ne zelim ga obrisati ,katastrofa kako sam lose jako lose
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
koliko vremena treba da naucim disati bez nje
Točno kužim osjećaj..

S vremenom će se ta tuga smanjiti. Jer isto kako si naučila živjeti s njom, tako ćeš bar donekle naučiti živjeti bez nje.
Igrom slučaja sam nakon tog događaja krenuo kod psihijatra, pa sam i tamo dobio takvu vrstu savjeta.
Meni izrazito fali to druženje sa svojim psom jer s njim nikako nisam mogao pogriješiti u bilo kakvom odnosu za razliku od ljudi.

Koliko puta me nije htio slušati, koliko puta je u meni rasla neka vrsta bijesa i ljutnje, ali kasnije skužiš da u toj umiljatoj životinji nema zlobe, već i oni žele biti malo svojeglavi.

Teško je, ali nikako ne beznandno.
Mislim da će biti lakše kad se emocionalno malo isprazniš i očistiš, te kad ne budeš previše mislila o tome. Jer što su misli jače, to je i bol veća.
Poz..
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 12:03   #154
Misli će se i dalje vraćati, ali ćeš primijetiti kako je s vremenom val tuge koji s njima dolazi sve mani i manji... Sada je sve još svježe, i nemoguće je očekivati da će ti preko noći biti bolje, ali daj si vremena, budi strpljiva sa sobom, i polako ćeš vidjeti kako tuga i bol više nisu onako preplavljujući. Vjerujem da neki koji su došli na ovu temu shrvani od boli danas o svojim ljubimcima razmišljaju sa sjetom i tugom, ali da se probijaju i neke lijepe emocije. Samo nemoj forsirati, doći će
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:56   #155
nadam se nadam se,sada imam osjecaj da ce mi se pluca rasprsnuti,imam zelju da je naglas zovem da se vrati,da necu moci bez nje,samo jednom da je zagrlim,boze moj
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 14:02   #156
svi kazu da je imala puno godina ,znam ,znam i da je imala lijep zivot sve je bilo kako je ona htjela sve je bilo podredjeno njoj, maloj mojoj bebici,deset minuta prije odlaska pojela je svoj parizer, dala sam joj svu ljubav i paznju ali vjerujte mi da mi to sad nije utjeha ja bih samo jos jednom da je zagrlim i poljubim samo da je vidim na trenutak.Molim vas recite mi dali vjerujete da je njen duh njena energija kako god da se to zove zauvijek pored mene
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 14:09   #157
A joj, žao mi je...drži se, moraš biti jaka i zbog nje...

Ona na onome svijetu želi da budeš i dalje sretna, kao što si bila s njom.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 14:34   #158
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
svi kazu da je imala puno godina ,znam ,znam i da je imala lijep zivot sve je bilo kako je ona htjela sve je bilo podredjeno njoj, maloj mojoj bebici,deset minuta prije odlaska pojela je svoj parizer, dala sam joj svu ljubav i paznju ali vjerujte mi da mi to sad nije utjeha ja bih samo jos jednom da je zagrlim i poljubim samo da je vidim na trenutak.Molim vas recite mi dali vjerujete da je njen duh njena energija kako god da se to zove zauvijek pored mene

Netko je rekao da je jedina mana pasa što žive kraće od ljudi. Osobno meni se više čini logična (zapravo ne znam koji izraz da upotrebim) teorija reinkarnacije, tak da mislim da će se Kate reinkarnirati pa ćete se vjerojatno sresti opet u nekom drugom obliku.

Osobno sam izgubila 100-tinjak mačaka. Morala sam oguglati, ali trajna tuga se naselila u meni.

Pokupila sam opet s ceste prije 5 dana bolesnog mačića, sad je puno bolje i stvarno je specijalan mačić. Ali znam da će i on biti otrovan.

Imam malog peseka od 13 godina, nekako si brijem da će doživjeti barem 20, ali ponekad razmišljam, koja će to rupa u mom srcu biti ako eto slučajno ja ne riknem prije nje.

Zapravo, radije bih da ja riknem prije, jer ne mogu zamisliti vođenje ljubimca na eutanaziju.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 17:10   #159
Unhappy

ne brini i nemoj se bojati rupe u srcu je iza toga srca nema ,raspadas se i umires s njom,sve poslije njenog odlaska je besmisleno i tuzno,ja sam jako emotivna i svakim trenom sve vise i jace me boli,nemogu bez nje tako dugo je vec nema
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 11:39   #160
Joj znaš - sinkronicitet - jučer u sitne sate bio neki dokumentarac o psima, pa je bila tam jedna cura koja je izgubila pesa nakon 17 godina, a sama je imala 17 - dakle cijeli život su živjeli zajedno. Sjetila sam se tebe i ove teme općenito. Ostala joj je trajna trauma, tako da si mislim, možda bi u svezi ovoga trebalo pozražiti kakvu psihoterapiju? Uistinu, ovo nije šala, koliko i da to neki ne mogu skontati.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.