Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2004., 10:50   #1
Reflux

Da li netko ima iskustva sa refluxom kod male djece?
Moj četverogodišnjak vrlo često povraća, noću ili za vrijeme jela. Uvijek se zakašlje u snu i nakon toga povrati. Rekli su nam da bi to mogao biti reflux, te da bi trebao imati 24 sata sondu postavljenu kroz nos u želudac kako bi se sa sigurnošću utvrdilo da li se radi o refluxu.
To me užasava i ne znam kako je to uopće izvedivo na tako malom djetetu. Zna li netko nešto o tom testu i tome kakva je pomoć ukoliko se dijagnoza potvrdi?
 
Old 10.12.2004., 15:26   #2
Ne mogu vjerovat! Stvarno nitko?
 
Old 10.12.2004., 15:40   #3
Hm...ne znam hoće li ti pomoći ali, i ja sam kad sam bila malo dijete uvijek povraćala na spavanju. Nije bilo nikakvih težih posljedica, i prestalo je. Jedino što mogu preporučiti je da dijete ne ide na spavanje nakon jela, da mu između zadnjeg obroka i spavanja bude dovoljno velik vremenski razmak.
Strpi se malo, vidjet će ovo i netko tko će znati više
 
Old 10.12.2004., 15:44   #4
Moj sin je imao takvu dijagnozu s 13 mjeseci. Posljedica refluksa je bila alergija na mljeko i jaja. Koristili smo sirup ne sjećam se više kako se zove. Terapija je trajala oko 6 mj. Alergije su se povukle, u 3. godini. Sondu je nosio u bolnici u Klaićevoj, mislim da gore izgleda nego što je.
Sretno!
d@d@ is offline  
Old 10.12.2004., 15:59   #5
J ai bas i ne mogu puno pomoci jer imam 28 godina i imam refluks,dok spavam zagrcnem se i tjera me na povračanje....ja koristim tablete protiv refluksa Lanzul ,,ali ne mislim da bi to moglo pomoći kod djeteta......
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Old 12.12.2004., 03:11   #6
odvedi klinca doktoru, po mogućnosti na gastroskopiju i eventualno kontrastno slikanje jednjaka

moguće je da ima hijatalnu herniju - prolaps gornjeg dijela želuca ( kardije ) kroz ošit, i da zbog toga ima GER
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.