Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2004., 21:17   #21
Ova baljezganja me podsjećaju na jednog srpskog akademika koji je izjavio da je našao komad kosti koja je dokaz da Srbi žive na području današnje Hrvatske od 4 stoljeća.
Prvo Srbi pa tek onda amebe.Glupo je uopće davat neke protuargumente na ovo.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 22:48   #22
Re: hrvati-turci

Quote:
Lesandro Srbljanin kaže:


A eto genetika kaze da su hrvate pravila tursko/mongolska muda


A sta na to kaze antropologija:

na tvom(srpskom) mjestu radije ne bih ulazio u te stvari
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 08:01   #23
"U Zagrebu su se gradile džamije..." veliš...

pa kako to da ni jedna nije ostala do danas, što potres ili nešto slično. Kad su se Turci povukli iz Srbije nakon što su vam s veseljem pet stoljeća darivali svoj genetski materijal nestale su sve džamije barutom a ostatak je pretvoren u građevinski materijal.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 06:02   #24
Hrvati i Srbi imaju različiti genski tip.

GENSKI TIP Hrvati i Srba

Eu19 (Balto- Slavenski ) HRVATI 29 % SRBI 16%

Eu7 (Dinarsko - Vedoarijski) HRVATI 45% SRBI 5 %

Eu18 (Zapadni - Prakeltski) HRVATI 10% SRBI 11%

HG16 (Finsko- Uralski ) HRVATI 0 % SRBI 0 %

HG2 (Altajsko -Anatolski ) HRVATI SRBI 9 % SRBI 49%

HG9 (Avarski-Mongoloidni) HRVATI 2 % SRBI 6 %

HG21 (Afro- Hamitski ) HRVATI 5 % SRBI 13%

Istočnoeuropski baltoslavenski tip EU-19 prevladava kod većine Slavena, izuzevši Hrvate i Srbe gdje je izrazito manjinski.

Indodinarski tip EU-7 dominira u Europi samo kod dinarskih Hrvata koje povezuje s Afganistanom, Pakistanom, Kašmirom i indskim Sikima, a potječe od ranih Vedoarijaca.

Altajsko-anatolski tip HG-2 u Europi najviše dominira kod Srba, Bugara i dalje se nastavlja u Tursku i Turkestan u centralnoj Aziji.

Afrohamitski tip HG-21 prevladava kod nearapskih bijelaca sjeverne Afrike (Berberi itd.), a u Europi je česći u Portugalu i Srbiji.

Zapadnoeuropski prakeltski tip EU-18 dominira u Irskoj, Britaniji, Francuskoj, Španjolskoj, Njemačkoj, Belgiji... a prema istoku ga ima sve manje.
______________________________

Citaj Lesandro-Altajsko-anatolski i ne lupetaj vise. Okreni se minaretu i ne uzimaj hranu iz lijeve ruke kao sto su ti i prijeci radili.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 10:34   #25
Ante moj mili
EU-7 ne povezuje hrvate sa Pakistanom,Indijom,Arijcima.....
To je autothoni genom dinare, star oko 27 000god.
Vedoarijci su puno mlađi od nastanka genoma EU-7 na prostorima Dinare.
Jesu li to podaci Marčinka ili Lovričevi, to i nije baš neka povijest.Oni su to povezali da se ni oni ne snalaze u tome.

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 11:32   #26
Quote:
houar kaže:
Ante moj mili
EU-7 ne povezuje hrvate sa Pakistanom,Indijom,Arijcima.....
To je autothoni genom dinare, star oko 27 000god.
Vedoarijci su puno mlađi od nastanka genoma EU-7 na prostorima Dinare.
Jesu li to podaci Marčinka ili Lovričevi, to i nije baš neka povijest.Oni su to povezali da se ni oni ne snalaze u tome.

pozdrav
Dinara bi trebala biti jako ponosna ako ima svoj svjetski autohtoni genom, samo, nije baš tako.
Dinara postala starija i od Indije, dobar si.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 14:24   #27
Živio Ber
Nije bitno ko je stariji zemlja indija ili dinara, radi se o genomu EU-7 koji je autothoni i treba biti ponosna dinara.Malo uzmi pa preračunaj vrijeme, dok su ti vedoarijci i ostala naklapanja Lovrica i Marčinka o nekakvoj sarvasati rijeci i ostalim glupostima postojali prije 5000-7000 god. prije krista, EU-7 je star 24000-27000god. i razvio se na području dinare.
Homo sapiens je izašao iz afrike prije 200 000 god. i raširio se po zemlji.(tad je postojala i dinara i zemlja danas zvana Indija).
Genomi su se razdjelili i mutirali u ledenim i međuledenim dobima.
Pročitaj genetičko podrijetlo Hrvata od prof. Jurica i uzmi u obzir da je on znastvenik, a nekakav polupovjesničar.
Evo šta naprave loši povjesničari sa Hrvatskim pukom pričajuči o nekakvoj iransko-perziskoj tezi o porijeklu Hrvata.
I nije isto genetičko podrijetlo naroda i porijeklo imena naroda to povijest treba pratiti odvojeno.

I molim te razuvjeri me malo opširnije a ne sa dvije rečenice.

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 14:33   #28
Quote:
houar kaže:
Ante moj mili
EU-7 ne povezuje hrvate sa Pakistanom,Indijom,Arijcima.....
To je autothoni genom dinare, star oko 27 000god.
Vedoarijci su puno mlađi od nastanka genoma EU-7 na prostorima Dinare.
Jesu li to podaci Marčinka ili Lovričevi, to i nije baš neka povijest.Oni su to povezali da se ni oni ne snalaze u tome.

pozdrav
Ti si napisao da je genom iz Indije mlađi od Genoma sa "Dinare".
Od kuda ti uopće znaš koliko je star koji genom ?
Ti si pobrkao proizvoljno dano geografsko ime sa starosti genoma.
Možemo raritetan genom u BiH prozvati "Bošnjački" pa to ne znači da je star 10 godina. Gluposti.

Dinarski genom uopće ne postoji ili ako postoji molim da navedeš izvor.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 15:46   #29
Thumbs down

Kažeš ja tvrdim da je genom indoarijski ili vedoarijski mlađi od dinarskog?????Ja nisam tvrdio za vedoarijce da je to genom nego kada se spominju, a za EU-7 tvrdim da je dinarski i to znam jer čitam znanstvene radove o genetici čovječanstva i tamo postoje znanstveni podaci koliko je koji star.
Kažeš pobrkao geografsko ime sa starosti genoma???ha ha bošnjaci 10 god ha ha

Kaži ti meni gdje je nastao eu-7 i kako bi ga ti nazvao,stručnjak?????????????????????????????????? ?????????

Šta čitaš iz povijesti, Lovriča i Marčinka?objasni molim te
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 16:15   #30
Quote:
houar kaže:
Kažeš ja tvrdim da je genom indoarijski ili vedoarijski mlađi od dinarskog?????Ja nisam tvrdio za vedoarijce da je to genom nego kada se spominju, a za EU-7 tvrdim da je dinarski i to znam jer čitam znanstvene radove o genetici čovječanstva i tamo postoje znanstveni podaci koliko je koji star.
Kažeš pobrkao geografsko ime sa starosti genoma???ha ha bošnjaci 10 god ha ha

Kaži ti meni gdje je nastao eu-7 i kako bi ga ti nazvao,stručnjak?????????????????????????????????? ?????????

Šta čitaš iz povijesti, Lovriča i Marčinka?objasni molim te
Čitam Večernji, ponekad Globus.
Dogovori se koliko su stari genomi makar mislim da to ni nije presudno.
Dakle, od kuda ti "Dinarski" genom?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 13:01   #31
Quote:
Ber kaže:
Čitam Večernji, ponekad Globus.
Dogovori se koliko su stari genomi makar mislim da to ni nije presudno.
Dakle, od kuda ti "Dinarski" genom?
Možeš malo i gloriu pa i arenu.
Ne vidim razlog da se dogovorim koliko su stari genomi kad sam to vrlo jasno rekao ali nekomu tko ne poznaje problematiku ne može ni biti jasno.Puno toga tebi nije presudno.
Pročitaj par postova na ovom i drugim forumima posebice preporučam gospodu Zavelima i Hvara.

Pa se javi i dobro mi stoj uz sve najbolje u 2005.

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 14:37   #32
Quote:
houar kaže:
Ante moj mili
EU-7 ne povezuje hrvate sa Pakistanom,Indijom,Arijcima.....
To je autothoni genom dinare, star oko 27 000god.
Vedoarijci su puno mlađi od nastanka genoma EU-7 na prostorima Dinare.
Jesu li to podaci Marčinka ili Lovričevi, to i nije baš neka povijest.Oni su to povezali da se ni oni ne snalaze u tome.

pozdrav
Uopce ne ulazim u to. Naslov posta je "Hrvatski narod stvorili su Turci" a genetika dokazuje da to nije tocno i da su nosioci tih gena malo juznije. Upravo oni koji su pokrenuli post a sad sute jer znaju da su u krivu. Bas me briga da li smo povezani sa Arijcima ali zasigurno nismo sa Turcima. Cilj ovog posta je bio da nas se uvrijedi (na vrlo glup nacin). Sad kad vidimo da "srpski narod je Turski" jer im je anadolski gen u istom postotku morace traziti nesto drugo.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 15:15   #33
Quote:
Ante kaže:
Uopce ne ulazim u to. Naslov posta je "Hrvatski narod stvorili su Turci" a genetika dokazuje da to nije tocno i da su nosioci tih gena malo juznije. Upravo oni koji su pokrenuli post a sad sute jer znaju da su u krivu. Bas me briga da li smo povezani sa Arijcima ali zasigurno nismo sa Turcima. Cilj ovog posta je bio da nas se uvrijedi (na vrlo glup nacin). Sad kad vidimo da "srpski narod je Turski" jer im je anadolski gen u istom postotku morace traziti nesto drugo.
Istina Ante , ja sam htio ispraviti krive navode i podatke o porijeklu koje su plasirali polupovjesničari(arijci perzija i sl.).
No nema veze ako ne želiš dublje ulaziti u problematiku.
A i u Srbiji nije napravljeno neko kvalitetnije genetsko istraživanje i postoji podatak s druge strane da srbi nose EU-7 čak do 40%.
Što je i moguče s obzirom na zemljopisnu povezanost s dinarom.
Svakako treba pričekati novi podatak iz ozbiljnijeg istraživanja Srbije i onda donijeti sud o tome.
A u povijesti našeg imena mogli bi smo se povezati i sa Turcima preko Bugara(Lujo Margetic, dolazak hrvata) vrlo zanimljivo i vrlo moguče.I ja bih volio da nemamo nikakvu vezu s Turcima.

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 15:25   #34
Quote:
houar kaže:
Možeš malo i gloriu pa i arenu.
Ne vidim razlog da se dogovorim koliko su stari genomi kad sam to vrlo jasno rekao ali nekomu tko ne poznaje problematiku ne može ni biti jasno.Puno toga tebi nije presudno.
Pročitaj par postova na ovom i drugim forumima posebice preporučam gospodu Zavelima i Hvara.

Pa se javi i dobro mi stoj uz sve najbolje u 2005.

pozdrav
Ti nisi ništa naveo već pozivaš da se čitaju knjige.
Postavio sam vrlo jasna pitanja na koje od tebe ne mogu dobiti odgovor. Dakle, ponavljam,

Koliko je star koji gen ?
Od kuda si iskopao "Dinarski" gen?
Daj ponešto o Arijcima?

Preklinjem da se više ne pozivaš na knjige i autore već napokon se izjasni precizno što želiš reći.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 10:08   #35
Quote:
Ber kaže:
Ti nisi ništa naveo već pozivaš da se čitaju knjige.
Postavio sam vrlo jasna pitanja na koje od tebe ne mogu dobiti odgovor. Dakle, ponavljam,

Koliko je star koji gen ?
Od kuda si iskopao "Dinarski" gen?
Daj ponešto o Arijcima?

Preklinjem da se više ne pozivaš na knjige i autore već napokon se izjasni precizno što želiš reći.
Šta je tebi?

EU-7 je star 24000-27000 god.EU-18 45000 god. itd(imaš na netu pa traži)
Nastao je na području dinare(kako bi ga ti nazvao?to sam i ja tebe pitao).
Arijci ili Arijevci, šta želiš da ti budem mentor?
Nemoj me krivo shvatiti ali mislim da ne znaš puno o povijesti a još manje o genetici.I sve što me pitaš več sam ti odgovorio.
Imaš par postova od Hvara i Zavelima pa ih pročitaj(znaju više detalja od mene i puno više pišu).
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 13:51   #36
Quote:
houar kaže:
Ante moj mili
EU-7 ne povezuje hrvate sa Pakistanom,Indijom,Arijcima.....
To je autothoni genom dinare, star oko 27 000god.
Vedoarijci su puno mlađi od nastanka genoma EU-7 na prostorima Dinare.
Jesu li to podaci Marčinka ili Lovričevi, to i nije baš neka povijest.Oni su to povezali da se ni oni ne snalaze u tome.

pozdrav
Čuj stari, ti tu prozboriš dvije tri riječi bez smisla i ja pokušavam pronaći ikakvu logiku. S tim ciljem pokušavam od tebe dobiti još bar dvije tri logične riječi ali ne uspijevam.
Samo navođenje autora postova na forumu ili knjiga.
Ajde, daj napiši dvije rečenice svog mišljenja.
Ko papan se skrivaš iza drugih, tamo nekih.
"Dinarski" genom ne postoji.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 17:00   #37
ova turska bljezgarija je u najmanju ruku urnebesno smijesna kad se pogleda da je upravo srbi pokusavaju dokazati
Sniper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 09:34   #38
Quote:
Ber kaže:
Čuj stari, ti tu prozboriš dvije tri riječi bez smisla i ja pokušavam pronaći ikakvu logiku. S tim ciljem pokušavam od tebe dobiti još bar dvije tri logične riječi ali ne uspijevam.
Samo navođenje autora postova na forumu ili knjiga.
Ajde, daj napiši dvije rečenice svog mišljenja.
Ko papan se skrivaš iza drugih, tamo nekih.
"Dinarski" genom ne postoji.
Logiku ja i kod tebe pokušavam pronaci,i ja od tebe pokušavam izvuči kako se zove EU-7 i gdje je nastao.Odgovori pa da nastavimo, tu smo stali.Neskrivam se iza drugih več mi se čini da ne znaš dosta toga pa te navodim da pročitaš one koji znaju i više od mene ili potvrđuju ono što ja znam.
Dinarski opet dinarski pa odgovori mi šta ti znaš o EU-7?

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:02   #39
Eu7, odnosno I haplogrupa nije dinarska nego europska jer je nastala negdje u Europi prije maksimuma ledenog doba i usljed kasnijeg povlačenja stanovništva na jug te jakog drifta ne znamo gdje je točno nastala. Pojava te grupe vezana je uz paleolitsku gravetijensku kulturu. No njena podgrupa odnosno I1b* po svim dosadašnjim naznakama bi se mogla nazvati dinarskom (ili dinarsko-jadranskom) jer je brojnost te grupe daleko najveći na našim srednjodalmatinskim otocima, te hrvatskom i BiH dijelu dinarida, a to obično znači i da je nastala na tom području (prije kojih petnaestak tisuća godina). Ta grupa nema ama baš nikakve veze sa Iranom i Indijom.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 17:26   #40
Ljepo rečeno Zavelim.
Zamoliti ću da pojasniš, koji genotip/ovi prevladavaju kod Hrvata.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.