Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 17:33   #61
Uh dobra i kompleksna tema..hm otkud početi? dobro je neko gore napisal da u Hrvatskoj nema solidarnosti za one druge,svako se brine za svoju rit...Mi smo solidarni kad treba skupiti pomoć za bolesnu djecu ili neke druge humanitarne svrhe i tu smo stvarno svi složni, ali kad se dođe do borbe za radnička prava, e tu se već razilazimo u svim smjerovima...

Dalje, često razmišljam kaj je to kaj neke države čini bogatijim i uspješnijim od drugih? je li tu riječ samo o prirodnim resursima, izostanku ratova ili puno toga ovisi i o mentalitetu? mislim da je mentalitet ipak tu presudan faktor. Nedavno sam imal priliku popričati s nekim Šveđanima i Norvežanima i mene fascinira njihov način razmišljanja i djelovanja, tj. koliko su oni spremni činiti za neko javno dobro, što je kod nas nezamislivo. Naravno imaju oni svojih problema (primjer nedavni izgredi imigranata i njihovo integriranje u lokalnu zajednicu).

Vidim da se puno očekuje od ulaska Hrvatske u EU, vuku se paralele s Poljskom kao svijetlim primjerom profitiranja od Unije, no mislim da je naš "slučaj" sličniji Estoniji, Litvi i Latviji, zemljama koje su ulaskom u EU izgubile dobar dio stanovništva, al opet su tu negdje ko i mi po standardu...

Malo sam skrenul s teme al se nadam da shvaćate kaj sam htel reći
Breg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 00:28   #62
Pa ako je istina da se vecina vrijednosti dolara bazira na tome da se sve naftne transakcije obavljaju u njemu zamisli kolika je to pljačka svih ostalih drzava. Kad bi se druge drzave pobunile dolar bi postao bezvrijedan, a SAD ima najvecu vojsku na svijetu . Znaci dvije opcije - Nastaviti laž i masno precijenjivati rad 300 milijuna ljudi ili probati to popravit - nisam ekspert al cini mi se nemoguce.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 10:43   #63
Quote:
Atronach kaže: Pogledaj post
Pa ako je istina da se vecina vrijednosti dolara bazira na tome da se sve naftne transakcije obavljaju u njemu zamisli kolika je to pljačka svih ostalih drzava. Kad bi se druge drzave pobunile .....
lol @ ako


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 14:28   #64
Svi znaju da je ovo slobodan pad, samo se ne zna baš točno kada i gdje ćemo polomiti vrat.
Kada krene urušavanje dolara pad moderne civilizacije će biti bučan i prilično sveobuhvatan.
Oni koji prežive graditi će civilizaciju ispočetka.
Nadam se na boljim temeljima.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:43   #65
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Sto vi mislite, zasto se ljudi ne bune protiv vlasti?
Zašto bi se bunili, pa sami je biraju.

Nezaposleni vjerojatno uglavnom znaju da ih sama promjena vlasti ne bi učinila preko noći zaposlenima. Zaposleni nemaju vremena za pobune. Ni sama ne vidim što bi pobuna riješila. Cijela je Europa u govnima - zamisli da ljudi misle da će pobunama riješiti stvari - tek se tad ništa ne bi radilo i ništa ne bi išlo na bolje.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.