Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 08:32   #81
Quote:
lucco85 kaže: Pogledaj post
Pa da, već sam napisao; mogao je davor napraviti istraživanje "tko pegla u kućanstvu" pa prema njemu izvesti zaključak "žene su žrtve muškarci ništa ne rade".
Za tebe i slične tebi su takva istraživanja kvalitetna i mjerodavna.
Za mene su ograničena, dali s namjerom da se manipulira tim informacijama ili iz ograničenog poznavanja tematike, nebih ulazio.
Ponavljaš se.

Quote:
Poljoprivreda nije nešto što rade tamo neke firme. Poljoprivredom se bave i obitelji, ona je za neke dio svakodnevnog posla. Posla kojeg netko mora obaviti. Ne razumijem se toliko u poljoprivredu pa nebih dalje ulazio, ali vjerujem da muškarci imaju bolje predispozicije za prekopavanje njive.
Ja ću za primjer dati nešto meni bliže.
Imam kuću iz 1846g u kojoj prije mene nitko nije živio preko 20g.
Nažalost nisam imao mogućnosti otići na ljetovanje par mjeseci dok neka firma rekonstruira kuću. Kao što ni nemam mogućnosti plaćati čistačicu i kuharicu.
Dakle sve smo radili sami uz nekoliko "akcija" društva.
Dali smo trebali podijeliti obaveze?
Naravno, mi smo obaveze podijelili, ja sam betonirao, zidao, teglio, žena je kuhala, prala peglala.
Ako sada pročitamo hvale vrijedno istraživanje i izvedemo zaključke kakve ti i davor izvodite, tada je nisam ništa radio jer je žena kuhala, prala i peglala. Ona je prema mjerilima davora radila baš sve.
Ali to nije bila tema Topolčićevog istraživanja. Ne mogu svi sadržaji stati u jedno istraživanje. Nitko ti ne brani da napraviš svoje koje će to obraditi. Inače, kad već govoriš rodnoj segregaciji rada na selu, istraživanje o tome je također napravljeno i to je objavilo Ministarstvo poljoprivrede. Rezultati su još više poražavajući za žene od Topolčićevih. Pročitaj si, ako te zanima.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 08:36   #82
Quote:
sedam7x kaže: Pogledaj post
moderne, nema sto...
Kome ne odgovaraju moderne, nek si biraju staromodne, ako će tu više imati što izabrati. Oni, pak koji misle da od modernih mogu nekako istesati staromodne, jako su se zaribali, ali to je njihov problem.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 08:50   #83
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kome ne odgovaraju moderne, nek si biraju staromodne, ako će tu više imati što izabrati. Oni, pak koji misle da od modernih mogu nekako istesati staromodne, jako su se zaribali, ali to je njihov problem.

moderna zena sta je to? modeeerna? ona koja se kuci kasno vraca. i kuka kako joj je tezak prije zivot, kad je 24h bila u kuci, a i sada joj je tezak zivot jer je jedna prezauzeta i nema vremena za sebe. opet krivi muskarci.

nisu ni muski nista bolji, da ne mislis da sam sovinista. ode svijet k vragu.
sedam7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 09:56   #84
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ponavljaš se.

Ali to nije bila tema Topolčićevog istraživanja. Ne mogu svi sadržaji stati u jedno istraživanje. Nitko ti ne brani da napraviš svoje koje će to obraditi. Inače, kad već govoriš rodnoj segregaciji rada na selu, istraživanje o tome je također napravljeno i to je objavilo Ministarstvo poljoprivrede. Rezultati su još više poražavajući za žene od Topolčićevih. Pročitaj si, ako te zanima.
E super, tu se slažemo.
Dakle prema davorovom istraživanju žena više kuha, pegla, pere.
Sve dalje od toga nije bila tema davorovg istraživanja.
Izvlačiti zaključke koliko tko radi je također neutemeljeno prema istom istraživanju, dakle pogrešno.(osim kuha,pegla,pere i još par sitnih poslića)
Sad, to što je za tebe poražavajuće što žena na selu kuha,pegla,pere je očito tvoj problem. Mnoge će rađe to odabrati jer im je jednostavno lakše, jer su učinkovitije u tom dijelu.
Muškarac će preuzeti fizičke poslove ne zato što mu je lakšem, nego što je učinkovitiji radi svojih rodnih predispozicija. Uglavnom dogovore se.
Za tebe i davora je to neprihvatljivo očito, svašta od tebe curo
lucco85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 10:26   #85
Quote:
lucco85 kaže: Pogledaj post
Sad, to što je za tebe poražavajuće što žena na selu kuha,pegla,pere je očito tvoj problem. Mnoge će rađe to odabrati jer im je jednostavno lakše, jer su učinkovitije u tom dijelu.
Muškarac će preuzeti fizičke poslove ne zato što mu je lakšem, nego što je učinkovitiji radi svojih rodnih predispozicija. Uglavnom dogovore se.
pa da. meni je lakše cijepati ili nositi drva dva sata nego prati prozore ili peglati jedan sat i obratno: nikad nisam upoznao ženu koja će prije cijepati drva nego peglati. vjerojatno i postoje, tko zna. učinkovitost je najbolji kriterij. a jbga, ako nema drva i sličnih poslova onda bi stvarno bilo ok od muškog da i on pegla ili radi ekvivalentan posao po stanu.

boldano je ustvari ključ svega.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 10:35   #86
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
nikad nisam upoznao ženu koja će prije cijepati drva nego peglati. vjerojatno i postoje, tko zna.


Ja bih radije cijepala drva nego peglala. Problem je u tome što sam toliko smotana da sam si prilikom pokušaja cijepanja drva zamalo nanijela teže tjelesne povrede.

A peglanje mrzim iz dna duše, nema mi goreg i dosadnijeg posla.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 11:24   #87
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post


Ja bih radije cijepala drva nego peglala. Problem je u tome što sam toliko smotana da sam si prilikom pokušaja cijepanja drva zamalo nanijela teže tjelesne povrede.

A peglanje mrzim iz dna duše, nema mi goreg i dosadnijeg posla.
ja sam nanio ozbiljne ozljede stolu za peglanje, a skoro sam i zapalio kuću. pogađaš: ostavio sam uključenu peglu na stolu...

cijepanje doista volim. smiruje me, a i dođe mi kao trening. kad imam vremena rado pomognem i roditeljima i susjedima s cijepanjem. kao i s pranjem suđa. par puta sam bivšoj krišom vadio suđe iz perilice i prao ga na ruke kad nije gledala XD ne bi vjerovala, ali ja sam uglavnom taj koji pere suđe nakon zajedničkog ručka.

peglanje i ja mrzim, ali sam si peglam hlače i košulju kad god stignem. pitanje ponosa. to jest, ako me bolja polovica ne gleda. jer se iživcira "kako ja to dozlaboga sporo radim" oboje smo od onih ljudi koji mrze stajati i gledati druge kako rade.

aha, treba nešto i on topic reći a gle, racionalno je prihvatiti se onoga što ti ide bolje, ma koliko to ne voljeli :ne_zna: ostaje više vremena za ono što oboje volite
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 12:47   #88
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
ja sam nanio ozbiljne ozljede stolu za peglanje, a skoro sam i zapalio kuću. pogađaš: ostavio sam uključenu peglu na stolu...


Ali, to nije zato što si muškarac, poznajem i neke žene kojima se to dešava.
Quote:
par puta sam bivšoj krišom vadio suđe iz perilice i prao ga na ruke
Ovo radi i moja kći.
Quote:
oboje smo od onih ljudi koji mrze stajati i gledati druge kako rade.
Ni ja ne volim stajati i gledati druge kako rade. S tim što imam iskustva s tim da ljudi ponekad namjerno foliraju da su "nesposobni" kako bi neko drugi uradio posao za njih. Inače, kada je riječ o djeci, ja ponekad pustim kćer i da se "napati" s nekim poslom kako bi naučila kako se to radi.

U principu, kad je riječ o temi, nisam debil da ne znam kako se mijenja sijalica, kako se šarafa i sl. Naravno da neću ići popravljati plinski bojler , ali ionako mislim za takve stvari treba zvati stručnu osobu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:07   #89
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post


Ali, to nije zato što si muškarac, poznajem i neke žene kojima se to dešava.
meni se dogodilo samo jednom, onda sam naučio lekciju. doduše i ne peglam toliko često, samo u nuždi. osim stvari za posao volim imati stvari koje se ne peglaju, a iznimno i hodati izgužvan

Quote:
Ovo radi i moja kći.
dakle ima nas još

Quote:
Ni ja ne volim stajati i gledati druge kako rade. S tim što imam iskustva s tim da ljudi ponekad namjerno foliraju da su "nesposobni" kako bi neko drugi uradio posao za njih. Inače, kada je riječ o djeci, ja ponekad pustim kćer i da se "napati" s nekim poslom kako bi naučila kako se to radi.
ovo prvo: a gle, ima ljudi koji će tlačiti sa svim i svačim kad skuže da "ti znaš". to je zato što oni primjenjuju opisanu tehniku "pravljenja nesposobnih". e kad skužim takve ljude onda i ja igram njihovu igru. "znaš li, ja ne znam..." "ne znam ni ja."

ono drugo: jedini način da nešto doista naučiš je da vidiš što se događa kad radiš stvari krivo, odnosno - da pogriješiš. svako znanje "iz druge ruke" je manje čvrsto od znanja stečenog na vlastitom radu (i greškama, ponekad), tako da podržavam tvoj način odgoja, i to zdušno. a i kad se čovjek nauči da može ako se potrudi to bilda samopouzdanje i vjeru u vlastite sposobnosti.

Quote:
U principu, kad je riječ o temi, nisam debil da ne znam kako se mijenja sijalica, kako se šarafa i sl. Naravno da neću ići popravljati plinski bojler , ali ionako mislim za takve stvari treba zvati stručnu osobu.
ja sam pobornik svestranosti, ali ako sat vremena mog rada dođe 100 kn, a sat vremena čistačice 25, onda bih bio glup da se ne bavim onime što volim raditi i još k tome strpam u džep 75 kn. prvo lice je stilistička figura ovdje, da ne ispalo da se kurčim (ili lažem)
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:20   #90
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
meni se dogodilo samo jednom, onda sam naučio lekciju. doduše i ne peglam toliko često, samo u nuždi. osim stvari za posao volim imati stvari koje se ne peglaju, a iznimno i hodati izgužvan
Meni je skoro odlučujući faktor za kupovinu odjevnog predmeta pegla li se ili ne.
Quote:
ovo prvo: a gle, ima ljudi koji će tlačiti sa svim i svačim kad skuže da "ti znaš". to je zato što oni primjenjuju opisanu tehniku "pravljenja nesposobnih". e kad skužim takve ljude onda i ja igram njihovu igru. "znaš li, ja ne znam..." "ne znam ni ja."
A vidiš, ja dok dođem do faze da kažem da neću, naradim se. U tom segmentu vrlo često ispadam "idiot" jer ne mogu da ne pomognem nekome čak i kad sam svjesna da me osoba iskorištava.
Quote:
ono drugo: jedini način da nešto doista naučiš je da vidiš što se događa kad radiš stvari krivo, odnosno - da pogriješiš. svako znanje "iz druge ruke" je manje čvrsto od znanja stečenog na vlastitom radu (i greškama, ponekad), tako da podržavam tvoj način odgoja, i to zdušno. a i kad se čovjek nauči da može ako se potrudi to bilda samopouzdanje i vjeru u vlastite sposobnosti.
Sve stoji, a posebno ovo boldano, jer mi to i jeste cilj. Pomognem joj, naravno, ali ništa mi draže nema nego kada joj vidim blistav izraz lica zbog toga što je sama uspjela u nečemu.
Quote:
ja sam pobornik svestranosti, ali ako sat vremena mog rada dođe 100 kn, a sat vremena čistačice 25, onda bih bio glup da se ne bavim onime što volim raditi i još k tome strpam u džep 75 kn. prvo lice je stilistička figura ovdje, da ne ispalo da se kurčim (ili lažem)
Slažem se.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:34   #91
Quote:
lucco85 kaže: Pogledaj post
E super, tu se slažemo.
Dakle prema davorovom istraživanju žena više kuha, pegla, pere.
Sve dalje od toga nije bila tema davorovg istraživanja.
Izvlačiti zaključke koliko tko radi je također neutemeljeno prema istom istraživanju, dakle pogrešno.(osim kuha,pegla,pere i još par sitnih poslića)
Sad, to što je za tebe poražavajuće što žena na selu kuha,pegla,pere je očito tvoj problem. Mnoge će rađe to odabrati jer im je jednostavno lakše, jer su učinkovitije u tom dijelu.
Nije to "moj" problem uopće, jer ja tako ne živim, nego je baš problem tih dotičnih žena koje su i bile predmet istraživanja na selu i koje su same izjavile da im takva podjela posla i količina vremena koje na to troše ne odgovara... Pričaš napamet i očito nisi ni pogledao rezultate tog istraživanja.

Quote:
Muškarac će preuzeti fizičke poslove ne zato što mu je lakšem, nego što je učinkovitiji radi svojih rodnih predispozicija. Uglavnom dogovore se.
Za tebe i davora je to neprihvatljivo očito, svašta od tebe curo
Nemoj ti mene trpati u svoje zaključke. Ja to nisam nigdje rekla, niti mislim, momak. Što se, pak, "dogovaranja" tiče, to jako ovisi s kime i o čemu.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:40   #92
Mda, staromodan sam.

Šteta što nam prilike to ne dopuštaj. Ali idealno stanje je po meni da muškarac zarađuje i prima dvostruku, ako ne i trostruku plaću, žena je kod kuće i odgaja djecu i radi kućanske poslove

Žena bi ipak bila financijski samostalna, jer bi ja napravio da joj pripada 50 % muževe plaće prema ugovoru. Zapravo firma bi isplačivala muškarcu 50 % kao i ženi drugo polovicu, sve preko firme u kojoj radi muškarac.

Naravno i muškarac bi čuvao djecu, meo kuću, mijenjao pelene, ali to ne bi mu bilo osnovno zanimanje.

No sve je to protuotrov za depopulaciju stanovišta u mnogim slučajevima nemoguće
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:49   #93
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Mda, staromodan sam.

Šteta što nam prilike to ne dopuštaj. Ali idealno stanje je po meni da muškarac zarađuje i prima dvostruku, ako ne i trostruku plaću, žena je kod kuće i odgaja djecu i radi kućanske poslove
Ok, nitko ti ne brani da budeš staromodan. Ali, to žene ne žele više, niti staromodne muškarce, niti posao kućanice, barem ne većina. One koje žele, njihova stvar, ali takvih je sve manje. Žene hoće obrazovanje, posao izvan kuće i svoju vlastitu ekonomsku samostalnost. Ne žele biti ovisne o muževima.

Quote:
Žena bi ipak bila financijski samostalna, jer bi ja napravio da joj pripada 50 % muževe plaće prema ugovoru. Zapravo firma bi isplačivala muškarcu 50 % kao i ženi drugo polovicu, sve preko firme u kojoj radi muškarac.
Najprije moraš naći takvog poslodavca i takvu ženu koji na to pristaju..

Quote:
Naravno i muškarac bi čuvao djecu, meo kuću, mijenjao pelene, ali to ne bi mu bilo osnovno zanimanje.
Nadam se da će mlađe generacije sve više uviđati da druge nema.

Quote:
No sve je to protuotrov za depopulaciju stanovišta u mnogim slučajevima nemoguće
A to je već puno kompleksnija tema.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:52   #94
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Mda, staromodan sam.

Šteta što nam prilike to ne dopuštaj. Ali idealno stanje je po meni da muškarac zarađuje i prima dvostruku, ako ne i trostruku plaću, žena je kod kuće i odgaja djecu i radi kućanske poslove

Žena bi ipak bila financijski samostalna, jer bi ja napravio da joj pripada 50 % muževe plaće prema ugovoru. Zapravo firma bi isplačivala muškarcu 50 % kao i ženi drugo polovicu, sve preko firme u kojoj radi muškarac.

Naravno i muškarac bi čuvao djecu, meo kuću, mijenjao pelene, ali to ne bi mu bilo osnovno zanimanje.

No sve je to protuotrov za depopulaciju stanovišta u mnogim slučajevima nemoguće
da, vidiš, zanimljivo je da mnogi ljudi na bračnu stečevinu gdje je samo jedan partner radio gledaju na "ja sam radio, ja sam zaradio, dakle sve je to ustvari moje" i zaboravljaju da, dok su oni zarađivali pare, da se netko brinuo da ih dočeka skuhano, počišćeno, speglano i oprano. odnosno, da je netko itekako doprinio da se nešto steče, sagradi i uštedi (a valjda i potroši).

dogovor kuću gradi. čak i doslovno, u slučaju bračnog/partnerskog suživota. dogovor i zdrava podjela rada.

ali zašto misliš da žena ne bi mogla, a nekad i trebala biti ta koja će raditi i zarađivati? ima žena koje su sposobnije u svom poslu nego što su njihovi partneri u svom. i, shodno tome, zarađuju više od partnera. bilo bi jako pametno oboma partnerima da u tom slučaju žena postane "bread winner", a muškarac "man-maid". ako je uopće nužno da netko bude full-time housemaid, za što ne vidim potrebe.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:55   #95
Quote:
Kome ne odgovaraju moderne, nek si biraju staromodne, ako će tu više imati što izabrati. Oni, pak koji misle da od modernih mogu nekako istesati staromodne, jako su se zaribali,
Budu si uvezli Indijku ili Filipinku.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:01   #96
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post

Najprije moraš naći takvog poslodavca i takvu ženu koji na to pristaju..
Najprije mora naći muškarca koji će na to pristati. Sve ih je manje koji pristaju na brak. Opametili se ljudi.
A feministice u problemima. Kako to objasniti ? Brak je za žene 'robija' , poniženje , 'da ju muž posjeduje' - tako trkeljaju. na kraju se i muškarci ne žele ženiti?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:17   #97
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Najprije mora naći muškarca koji će na to pristati. Sve ih je manje koji pristaju na brak. Opametili se ljudi.
A feministice u problemima. Kako to objasniti ? Brak je za žene 'robija' , poniženje , 'da ju muž posjeduje' - tako trkeljaju. na kraju se i muškarci ne žele ženiti?
pa zašto ne bi pristali i muškarci i žene (da ne radim multiquote @north wind)? ako postoji muškarac koji želi raditi i ne brinuti o kući i uspije naći ženu koja želi brinuti o kući, a ne raditi na poslu - jedino je pošteno da dijele dohodak. dakako, i ovo moram napomenuti, da se onda žena mora doista i brinuti o kući (jer za pretpostaviti je da će muškarac kvalitetno odraditi posao - ako nije tako neće ni imati plaću koju bi dijelili, osim ako on ne radi u državnoj službi).

jedini problem je što je ovdje nekoliko nemjerljivih, pa prema tome i pravno nedokazivih stvari. ali da bi to u ovom specifičnom slučaju po meni bio pošten dogovor - bio bi.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:26   #98
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Uništavate si brakove sami svojim vlastitim patrijarhalnim trkeljanjima i rigidnim pogledima na svijet. Ali, nitko vam nije kriv što vam se žene daleko brže moderniziraju od vas, pa se više niste u stanju uskladiti. Prema tome, to je vaš problem.
znači muškarci osim što su krivi što su živi uništavaju i brakove? žene ih ne uništavaju?
dakle ovo je istraživanje pokazalo da žene rade većinu poslova po kući. kako se to uklapa u ovo tvoje o moderniziranju žena? izgleda da se ne moderniziraju dovoljno brzo. tko je kriv ako žena radi sve kućanske poslove? isključivo muškarac? jel žena pod prijetnjom obavlja kućanske poslove? tko joj je naredio da ona radi sve a muškarac ništa? što to ne štima sa modernom ženom?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:47   #99
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kome ne odgovaraju moderne, nek si biraju staromodne, ako će tu više imati što izabrati. Oni, pak koji misle da od modernih mogu nekako istesati staromodne, jako su se zaribali, ali to je njihov problem.
oh kako nisi u pravu, u ovom boldanom

no o tome je već sve napisala forumašica lyla na sličnoj temi
malo mjesto je opatija, a isto je i u malim mjestima iznad rijeke, a i u opatiji i rijeci uglavnom
istina je sve je što napisala, naravno radi se o uopćavanju, uvijek ima iznimaka, no zanimljivo je što su žene u ovoj priči gotovo uvijek obrazovanije od svojih polovica

c/p...
Ja živim u malom mjestu iznad kojeg je brdo. E to je brdo specifično po muško-ženskim odnosima do te mjere da je to baš onak, fenomen jel..
Načelno govoreć, uvažavajući iznimke, na brdu je situacija ovakva:
Muškarci su džabalebaroši i probisvjeti. Većma alkoholičari. Al ne ono alkoholičari koji obnevide od cuge i teturaju, već ono dečki koji si par piva mrknu na dnevnoj bazi počevši ujutro. Uglavnom nisu nešto posebno obrazovani i talentirani, ulete u neki svoj obrt i rade za nekoga već od kraja srednje škole i tak, životare. ne treba njima ništa bolje.
Ženke s brda su znatno obrazovanije. obično su odgajateljice, učiteljice ili su završile turistički menadžment. Al nisu sad to neke extra uspješne koke. Onak, obiteljske ženice kmetskog mentaliteta.
I sad odnos je takav da on cugne od jutra s kompićima i totalni mu je drajv i životno opredjeljene imat ženu koja doma kvoca jer svaki mora imat ženu koja doma kvoca, o tome se zale na klupici s pivom jedan drugom (A ona kvoca jer ona sve radi, domaćinstvo i djeca su na njoj, njen je posao na njoj, a on je uistinu razmaženi mlatimudan).
S druge strane te kvockalice su iz nekog razloga totalno zaljubljene u te svoje niškoristi i neb se ona ni udala za njega, ma ga ni pogledala ne bi, da je on pokazao naznake da bi mogao usisat kuću ili pričuvat djecu dok nje nema dok su hodali.
Hoću reći, nađe krpa zakrpu i dvije se krive uprave i u beskonačnom prostoru.

Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
z. tko je kriv ako žena radi sve kućanske poslove? isključivo muškarac? jel žena pod prijetnjom obavlja kućanske poslove? tko joj je naredio da ona radi sve a muškarac ništa? što to ne štima sa modernom ženom?
pogledaj tekst gore i da još jednom naglasim
Hoću reći, nađe krpa zakrpu i dvije se krive uprave i u beskonačnom prostoru.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 14:54   #100
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Hoću reći, nađe krpa zakrpu i dvije se krive uprave i u beskonačnom prostoru.
baš to. ako netko trajno nije zadovoljan sa ženom/mužem - zašto je/ga za ime Iruda ne mijenja? nisu mi jasni ti mazohistički porivi i ti kompleksi manje vrijednosti.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.