Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 18:14   #1
Kojih 5 ljudskih ostvarenja su vas najviše impresionirala?

Za mene to su sci-fi, derivacije, Teorija evolucije, moderna definicija znanstvenog pristupa i moderna fizika(Nekad se cudim da se mi smrtnici nazivamo istom vrstom kao veliki fizičari xD).
Atronach is offline  
Old 12.06.2013., 18:48   #2
Quote:
Atronach kaže: Pogledaj post
Za mene to su sci-fi, derivacije, Teorija evolucije, moderna definicija znanstvenog pristupa i moderna fizika(Nekad se cudim da se mi smrtnici nazivamo istom vrstom kao veliki fizičari xD).
modreni znastveni pristup(na to mislim trenutni) je jako loš.

Prvo se gleda oće li nešto nekog uvridit, ako da, onda se modificira rezultat.

Nedostaje intelektualaca iz istog razloga, ne dopušta se istina ispred senzibiliteta.

Isto tako, šta se tiče fizike, današnji fizičari se suviše fokusiraju na teoriju, malo na praksu, što po meni nije dobro jer se usporava razvoj trčanjem pred rudo
Divljak414 is offline  
Old 18.06.2013., 11:59   #3
U najnovije doba (21. stoljeće) definitivno Wikipedija (2001.). Slobodna, besplatna, svima dostupna, uvijek aktualna i uvijek rastuća riznica znanja na svim jezicima. Ostali važniji izumi ovog stoljeća zasad su Facebook (2004.) i YouTube (2005.).
Dubrovčanin is offline  
Old 25.06.2013., 15:57   #4
nosač aviona, Apollo 11, Google Earth, Barbarossa i sve starije od 1000 godina a da još stoji.
zmay is offline  
Old 25.06.2013., 16:55   #5
računala, kvantna mehanika, teorija evolucije, otkriće DNK, internet.
zuja1 is offline  
Old 25.06.2013., 17:53   #6
Quote:
zuja1 kaže: Pogledaj post
teorija evolucije
ali ovo ni po čemu nije ljudsko postignuće ljudi su samo zapazili postojanje takvog mehanizma u prirodi. i ni to čak ne svi
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Old 25.06.2013., 18:08   #7
Kako nije? Zasto bi postignuće bilo materijalno? Ja nemam nijednu materijalnu stvar na listi....
Atronach is offline  
Old 25.06.2013., 22:05   #8
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
ali ovo ni po čemu nije ljudsko postignuće ljudi su samo zapazili postojanje takvog mehanizma u prirodi. i ni to čak ne svi
po toj logici možeš reći i za DNK i kvantnu mehaniku da nisu ljudsko postignuće jer su to mehanizmi prirode... to je djelomično čak i istina, ali moraš gledati procese koji su doveli do tih otkrića: Darwinovo višegodišnje proučavanje vrsta i dedukcija evolucije, razvoj kvantne mehanike koja je bilo toliko neintuitivna i "čudna" da ni Einstein nije vjerovao u nju, ali teoretski je funkcionirala i na kraju krajeva je ipak bila ispravna, DNK kao način kôdiranja svakog čovjeka... čeljust ti se objesi.
zuja1 is offline  
Old 25.06.2013., 23:01   #9
evolucija nije, teorija evolucije jest.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 27.06.2013., 09:31   #10
Teorija evolucije-Ne toliko zbog svoje genijalnosti ili eventualne tačnosti,nego zbog toga što je materijalizovala konačno čovjekovo prosvjećenje
Teorija relativnosti-Zbog samog Ajnštajna i svih onih koji su ga proglsili luđakom
Kopernikov heliocentrični sustav-Početak izlaženja iz zabluda srednjeg vijeka
Dnk-a-Omogućuje razna istraživanja i preispitivanja
I na kraju no 1 je:
TOČAK
imanuel kant 1 is offline  
Old 27.06.2013., 12:21   #11
Pizza, Nutella, govor, pismo, kontracepcija
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 02.07.2013., 09:34   #12
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
nosač aviona, Apollo 11, Google Earth, Barbarossa i sve starije od 1000 godina a da još stoji.
Zanimljiv popis. Bi li ti bio problem opširnije opisati?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 05.07.2013., 15:59   #13
1. Agrikultura. Događaj koji je iz temelja promijenio ljudsku civilizaciju, prijelaz iz lovačko-sakupljačkog ka sjedilačkom načinu života, izum koji je pokazao čovjeku da može u ograničenom obujmu ipak gospodariti prirodom, pa time i svojim životom.

2. Pismo. Ideja da se jezik pretvori u znakove koji se mogu zapisivati. Iako danas to uzimamo zdravo za gotovo, radi se o vrlo složenom izumu koji je označio rascijep sa dotadašnjim vremenom.

3. Država. Ideja o organiziranju zajednice na nekim načelima kako bi se olakšalo upravljanje istom. Usko povezana uz izum pisma, jer se pismo pojavilo zbog potrebe državne administracije. Uz državu naravno ide i ideja prava koje država provodi.

4. Znanstvena revolucija. Rascijep sa autoritetima i početak proučavanja prirode izvan okvira bilo kakvih dotadašnjih ograničenja.

5. Internet. Internet će tek promijeniti svijet. Mislim da je današnja upotreba interneta vrlo ograničena, ali će jednom doći trenutak kada ćemo imati besplatan pristup istome na bilo kojem mjestu, a svi kućanski i izvankućanski uređaji će funkcije obavljati u svezi sa internetom. Internetska revolucija tek slijedi, ali kako je već začeta, može se već uvrstiti ovdje.
IuliusCaesar is online now  
Old 06.07.2013., 15:34   #14
Nije jedino, ali od materijalnih mi je na prvom mjestu- krevet! Po meni, onaj koji se tome domislio zaslužuje nobelovu nagradu za sva vremena!
Ostala dostignuća kojima me ljudi impresioniraju su uglavnom duhovne prirode, izviru iz čovjekove nutrine pa se pretaču u materijalni svijet čineći ga prihvatljivim i lijepim- poput glazbe i knjiga, a kao šlag na torti stoje mi ljudi koji se ostvaruju u življenju čineći drugima samo ono što bi htijeli da i drugi čine njima.

E da, i majoneza!
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 08.07.2013., 03:51   #15
ćevapi
Boki000 is online now  
Old 09.07.2013., 19:05   #16
Facebook, Twitter, Samsung Galaxy Tab2, Fahrenheit miris, i Ledo obiteljski sladoled banana split
Vigo is offline  
Old 09.07.2013., 19:37   #17
Ovako laički - zrakoplovstvo, vozila/plovila, internet, struja, obrada zemlje
TincH is offline  
Old 09.07.2013., 20:26   #18
Forum.hr me impresionira kao mjesto gdje se demokracija najviše približila deMaupassantovskom idealu.
Sova77 is offline  
Old 09.07.2013., 21:12   #19
Komunistički manifest, Oktobarska revolucija, SFRJ, kineska kulturna revolucija, kubanski zdravstveni sustav
Harry Haller is offline  
Old 15.07.2013., 03:40   #20
Sva četiri Ramba i kroksice.
Ono is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.