Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 19:29   #6021
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
pelle, da budem iskrena ...
Fala xavi, zvuči izvrsno. Također mislim da bi bilo bolje prvo dodati orahovac pa onda smokve.
Ideja će brzo biti isprobana.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:17   #6022
Ove keksice http://www.ohladycakes.com/chocolate...-cookie-dough/

__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:19   #6023
Mene samo zanima kako se tebi baš uvijek slike okrenu naopako

Ali inače, keksi izgledaju odlično
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:31   #6024
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima kako se tebi baš uvijek slike okrenu naopako

Ali inače, keksi izgledaju odlično
Jer sam lijenčina koja slika ajfonom i lijepi slike preko Tapatalka bez da ih ikako obradi, okrene ili bilo što s njima učini. Vidiš da su slikani direktno iz pećnice, na papiru na kojem su se pekli.

Hvala ti, stvarno su jako ukusni i lagani za napraviti. Idući put radim peterostruku dozu i ostavljam ih u frizeru pa vadim prema potrebi. Samo da se zna, ovo na slici je dvostruka doza. Ispalo mi ih je 26. Ne'š ti doze.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:04   #6025
pospremila sam si recept. super je kaj se mogu zamrznuti i vaditi po potrebi, pa mi dobro dođe za pripremu užine za klinca.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:32   #6026
Kad u kuci zamirisu medenjaci, zivot je odmah lijepsi...

aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:34   #6027
jao coffee
već danima sanjam one tahini chocolate chip cookies, a sad kad gledam ovu sliku, još i više!
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:11   #6028
ufff, i cookiesi i medenjaciii!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:51   #6029
coffee, kakve teksture su ti bili keksi nakon pečenja? ja sam sinoć spekla klincu za užinu i to je katastrofa. ne da su mekani nego su gnjecavi i masni, poput sirovog tijesta na sobnoj temperaturi. doslovno ih možeš oblikovati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:12   #6030
I mene zanimaju ti keksici, bas mi treba nesto sto se moze zalediti pa naknadno ispeci a da je fino. Moze i neka preporuka ako netko ima nesto bas dobro i slicno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:52   #6031
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
coffee, kakve teksture su ti bili keksi nakon pečenja? ja sam sinoć spekla klincu za užinu i to je katastrofa. ne da su mekani nego su gnjecavi i masni, poput sirovog tijesta na sobnoj temperaturi. doslovno ih možeš oblikovati.


Kad su se tek spekli bili su mekani ali su se hladjenjem stvrdnuli i postali normalne tvrdoce. Po tvom opisu rekla bih da su ti ostali sirovi. A bas mi je zao.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:31   #6032
pekla sam puno duže nego što piše u receptu. stvarno mi nije jasno. isto su bili mekani nakon pečenja, no nisu se stvrdnuli hlađenjem, pa sam ih prek noći smjestila u frižider. ono kaj je klinac vratio doma je stvarno katastrofalno izgledalo.
budem sad jednog ispekla za probu, pa bum vidjela kakav bude bio nakon par sati stajanja na sobnoj temp.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:49   #6033
coffee, koliko si ih pekla i na koliko stupnjeva? ovi jučer su išli na 180°/15min. danas sam prvo pekla 20 min i rubovi su bili ok, ali sredina i dalje mekana, ali ipak donekle pečena. sada sam isprobala na 170°/25min. vidim da je sredina mekana, ali moram čekati da se skroz ohlade. i koliko mlijeka si stavila? tamo piše 2 žlice iliti 28g što nije točno. ja sam se držala 28g, pa mi je ispalo 4 ili 5 žlica i moguće da je u tome problem.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:38   #6034
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
coffee, koliko si ih pekla i na koliko stupnjeva? ovi jučer su išli na 180°/15min. danas sam prvo pekla 20 min i rubovi su bili ok, ali sredina i dalje mekana, ali ipak donekle pečena. sada sam isprobala na 170°/25min. vidim da je sredina mekana, ali moram čekati da se skroz ohlade. i koliko mlijeka si stavila? tamo piše 2 žlice iliti 28g što nije točno. ja sam se držala 28g, pa mi je ispalo 4 ili 5 žlica i moguće da je u tome problem.
Pekla sam ih 15 min na 180C. Moguće stvarno da je u mlijeku problem. Ja sam mjerila na žlicu. Nisam uopće vagala. Sad sam baš pojela jednog od prekjučer i skroz je tvrd.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:49   #6035
da, očito je u tekućinama problem. ovi zadnji su mi ok, mekani i rahli. rubovi su jače pečeni, mjestimice lagano hrskavi. mislila sam odmrznuti tijesto i dodati još brašna, ali neću kad je i ovak dobro.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:54   #6036
Radila sam ovaj kolač: https://www.google.hr/amp/recipeci.c...ina/20551/amp/

Ajme stvarno je fin ako voliš mandarine. Iako je samo biskvit ispadne jako sočan. Slijedila sam recept jedino sam stavila 100 g kokosa i 200 g brasna. Nisam cula alarm pa se pekao 10 minuta duže i nije mu nastetilo, slijedeci put cu ga ostavit jos 5 minuta duže.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:14   #6037
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
da, očito je u tekućinama problem. ovi zadnji su mi ok, mekani i rahli. rubovi su jače pečeni, mjestimice lagano hrskavi. mislila sam odmrznuti tijesto i dodati još brašna, ali neću kad je i ovak dobro.

Super. Bas mi je drago da je ipak dobro ispalo. Ja za vikend ponavljam. Muz i dijete su vec sve pojeli.

Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Radila sam ovaj kolač: https://www.google.hr/amp/recipeci.c...ina/20551/amp/



Ajme stvarno je fin ako voliš mandarine. Iako je samo biskvit ispadne jako sočan. Slijedila sam recept jedino sam stavila 100 g kokosa i 200 g brasna. Nisam cula alarm pa se pekao 10 minuta duže i nije mu nastetilo, slijedeci put cu ga ostavit jos 5 minuta duže.


Uuuuu, sto ovo dobro zvuci. Sad samo treba nabaviti domace mandarine...
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:30   #6038
Caramel pumpkin pie


Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:30   #6039
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
odmaaaah recept molim!
__________________
nema više labavo!

Zadnje uređivanje Pringles : 01.11.2017. at 00:56. Reason: img
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:47   #6040
I meeeniii! izgleda savršeno! 2 najdraže mi stvari u kombinaciji, karamela i bundeva
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.