Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2014., 02:14   #1
najače ustaško uporište u 2.svj ratu

šta mislite koje mjesto ( grad ) je bilo najače ustaško uporište u hrvatskoj ?
bez BiH jer znamo da su tamo samo ustaše bile kod hrvata
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:13   #2
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
šta mislite koje mjesto ( grad ) je bilo najače ustaško uporište u hrvatskoj ?
bez BiH jer znamo da su tamo samo ustaše bile kod hrvata
Koje jadno trolanje.
Od kojih si ti, muslimana koji se nazivaju bošnjaci ili muslkimana koiji se nazivaju bosanci.

Čuj, bez BiH jer su tamo ustaše bile samo kod Hrvata. -To je ono glavno šta si tio reći. A muslimane do kraja 1944-te među partizanim tribalo tražiti povećalom, a kako su ih četnici klali pogodi u čijoj vojsci ih je bilo najviše.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 16:09   #3
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Koje jadno trolanje.
Od kojih si ti, muslimana koji se nazivaju bošnjaci ili muslkimana koiji se nazivaju bosanci.

Čuj, bez BiH jer su tamo ustaše bile samo kod Hrvata. -To je ono glavno šta si tio reći. A muslimane do kraja 1944-te među partizanim tribalo tražiti povećalom, a kako su ih četnici klali pogodi u čijoj vojsci ih je bilo najviše.
aj ne jebi znam za muslimane u ustašama i da ih je pavelić zvao " hrvatsko cvijeće "
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 19:12   #4
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
aj ne jebi znam za muslimane u ustašama i da ih je pavelić zvao " hrvatsko cvijeće "
Pa što onda pišeš gluposti?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:42   #5
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Koje jadno trolanje.
Od kojih si ti, muslimana koji se nazivaju bošnjaci ili muslkimana koiji se nazivaju bosanci.

Čuj, bez BiH jer su tamo ustaše bile samo kod Hrvata. -To je ono glavno šta si tio reći. A muslimane do kraja 1944-te među partizanim tribalo tražiti povećalom, a kako su ih četnici klali pogodi u čijoj vojsci ih je bilo najviše.
U prvome razdoblju do odprilike 1942/1943 godine u Ustaškoj Vojnici, te nakon toga pod tjecajem novog političkoga opredjeljenja Bosanskih Muslimana - Autonomaštva, započinju prelaziti u 13. WSS Diviziju Handžar ili u tzv. Bosanske Brigade koje su često znale mjenjati strane tokom WW2. (Kao primjer možemo izdvojiti tzv. Huskinu Legiju.)
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:44   #6
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
šta mislite koje mjesto ( grad ) je bilo najače ustaško uporište u hrvatskoj ?
bez BiH jer znamo da su tamo samo ustaše bile kod hrvata
Ukoliko ste mislil na broj pripadnika Ustaške Vojnice u jednome naseljenome mjestu, mislim da je na prvo mjesto zauzima Zagreb
Iza Zagreba slijedi Gospić.
(Podaci za 1943. godinu.)
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:13   #7
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Pa što onda pišeš gluposti?

ne pišem gluposti,jesi ti pročitao pitanje ( temu ) ?
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:18   #8
Mislim da je odgovor Gospić jer ga partizani nisu uspjeli zauzeti ni na jedan dan sve do kraja rata. A pojedinačno mislim da je najveći broj ustaša bio iz Zagreba.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:23   #9
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Ukoliko ste mislil na broj pripadnika Ustaške Vojnice u jednome naseljenome mjestu, mislim da je na prvo mjesto zauzima Zagreb
Iza Zagreba slijedi Gospić.
(Podaci za 1943. godinu.)

čuo sam priče da je imotski bio grad sa najvećim postotkom ustaša
preko 90% ,isti slučaj je bio i sa ostalim mjestima u imotskoj krajini :
zmijavci,proložac,runovići...kao i sa drniškom krajinom, i nekim mjestima u zadarskom zaleđu ( ravni kotari ) .
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:25   #10
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Mislim da je odgovor Gospić jer ga partizani nisu uspjeli zauzeti ni na jedan dan sve do kraja rata. A pojedinačno mislim da je najveći broj ustaša bio iz Zagreba.
pa logično ako je zagreb najveći grad bio . ali ja sam mislio na postotke ustaša u gradovima i mjestima...
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:26   #11
Najviše pripadnika ustaškog pokreta prije 1941. vani u ustaškim logorima je bilo iz Imotskog. Oko 200-injak. Točan broj piše u knjizi od Jamesa Sadkovicha: Italija i ustaše. Ali Imotski je dao i nadprosječno velik broj komunista.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:28   #12
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Najviše pripadnika ustaškog pokreta prije 1941. vani u ustaškim logorima je bilo iz Imotskog. Oko 200-injak. Točan broj piše u knjizi od Jamesa Sadkovicha: Italija i ustaše. Ali Imotski je dao i nadprosječno velik broj komunista.
prilično sam siguran da imotski nije dao doslovno niti jednog komunista ( partizana ) u 2.svj ratu .
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 13:27   #13
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
prilično sam siguran da imotski nije dao doslovno niti jednog komunista ( partizana ) u 2.svj ratu .
Krivo. Ogroman broj pripadnika KPH prije rata je bio iz Imotskog.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:09   #14
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Krivo. Ogroman broj pripadnika KPH prije rata je bio iz Imotskog.
mislim da si se gadno zajebao...navedi mi neke, ili više njih kad već govoriš da
ih je bio ogroman broj u KPH ? nemožeš bubnut i očekivat da ti se viruje na riječ, moraš to dokazima potkrjepit .
čak i da je tako ( a nije ) ja sam mislio na 2.svj rat 1941-1945 i postotak ustaša u imotskm i okolnim mjestima .
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:43   #15
Spustila se gusta magla iznad Kupresa.
To se opjeva kao najjače ustaško uporište..
Nikša Damaška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 21:03   #16
Kako bilo da bilo, nema vece sramote nego da si bio pripadnik kukavicke ustaske vojske. Danas se dica busaju u prsa da im je did bija ustasa (zato sto je to IN), a sve redom clanovi KPa. A u stvari koga briga za selendre tipa Imotskog, Drnisa ili Gospica.
Plavi555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 09:13   #17
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
ne pišem gluposti,jesi ti pročitao pitanje ( temu ) ?
Jesam, zato sam te i ispraqvio.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:45   #18
Najviše ustaša prije rata je bilo iz dijelova južno od Save (Lika, Dalmacija, Hercegovina).
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:18   #19
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
prilično sam siguran da imotski nije dao doslovno niti jednog komunista ( partizana ) u 2.svj ratu .
a što je s Veljkom Kadijevićem i bratom mu Brankom, također
PeroOrlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:45   #20
Quote:
Plavi555 kaže: Pogledaj post
Kako bilo da bilo, nema vece sramote nego da si bio pripadnik kukavicke ustaske vojske. Danas se dica busaju u prsa da im je did bija ustasa (zato sto je to IN), a sve redom clanovi KPa. A u stvari koga briga za selendre tipa Imotskog, Drnisa ili Gospica.
koji je točno veći urbani centar Hrvatske uopće imao veći broj partizana, ako ne brojimo krajeve pripojene Italiji?

Varaždin, Bjelovar, Osijek, Koprivnica?

Koji je od tih gradova bio "partizansko uporište"?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.