Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2014., 15:04   #101
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Ovdje je dobro opisan mehanizam ovakvih odnosa, a inače preporučujem cijelu stranicu, jako dobro obrađuje tu temu: Out of the fog: The abusive cycle
Hvala ti za link. Odličan tekst
pikaboola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 15:08   #102
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A svega mi, da mi se još samo jednom unio u lice s onim divljačkim pogledom, uzela bih prvo što bi mi palo pod ruku i zviznula ga po tikvi, a tek nakon toga molila boga da ga nisam ubila.
Točno taj osjećaj...ja sam se više bojala sebe i svoje reakcije nego njega (tj nisam se njega ni bojala nego ga se grozila u tim situacijama, da me lupio mislim da bi mu zube razbila ..a mislim da i on to zna)
pikaboola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:03   #103
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Puno previse rici da bi se objasnila jednostavna stvar: taj tip je nasilan.
I ti si donekle, ali te on posteno sisa posto je on taj koji vam vezu svojim pljuvanjem pomice u sferu fizickog obracuna.
Pljucanje je nasilje, fizički obračun?
Ma, hajte, ovaj tip uopće nije nasilnik. Pa i puši travu.
Zajedničko s nasilnicima mu je nemogućnost iznalaženja drugog rješenja, pa se služi istin gazilačkin metodama. Al ove su metode različite koliko i Kolindine i one od Živog zida, dok se tobože bore za istu stvar, po njoj.

On je pljucanjen svoje cure pokaza koliko je konačno (ne)cijeni, to je bija negativan refleks jer mu se ruši posljednji bastion njegovog lagodnog života, a i obećana družica, kronično nezadovoljna, mu kida nalivo.

On je njoj bija pojam i zato se i dovodila u situaciju da bude opetovano popljucana, al da je krenija ikako nasilno, ova bi za zadavila, ka šta san i pretpostavija, jer joj tip ama baš nikako ne imponira:

Quote:
ja sam se više bojala sebe i svoje reakcije nego njega (tj nisam se njega ni bojala nego ga se grozila u tim situacijama, da me lupio mislim da bi mu zube razbila ..a mislim da i on to zna)
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:24   #104
Nalazim se u dosta sličnom odnosu. Naime, mislim da problem seže malo dublje od pljuvanja. Vas dvoje ste dva svijeta, tako ste i odrastali, koliko sam razumio ti si dijete rastavljenih roditelja i imala si nešto teže djetinjstvo, dok su njegovi sa doktoratima i on je imao "lagano" djetinjstvo.
Puno si prije odrasla od njega jer si znala da ako neces ti da nece ni nitko umjesto tebe, naucila si se nositi sa zivotom i problemima, boriti se za sebe i stvoriti si bolje sutra. On nije. Pretpostavljam da je imao sve na pladnju, pa tako i taj stan, nije se naucio za nista izboriti. Emotivna je osoba jer se nije susreo sa pravim problemima u zivotu pa bar da taj dio emocija zamijeni sa realnošću.
Posve je legitimno to sto trazis od njega i to sto ti biras je ispravni put, no mislim da problem vise lezi u tome na koji nacin prezentiras odredeni problem.
Kažeš, bili ste prijatelji prije veze..Šta misliš zašto? i dalje ste iste osobe koje ste bile i prije niz godina..možda si ga ti upravo i privukla zbog svoje pozadine, teškog odrastanja, snalaženja u životu, možda mu je to nešto što on nema pa je tu vidio prijatelja i mogućnost da nauči nešto.

Moja žena je slična tebi, ja sam sličniji tvom dečku. I mi smo također imali i rasprava i rasprava oko ambicija,trave,ozbiljnosti i sličnih stvari. Kod nas je bi oproblem upravo pritisak koji je radila, pokušaj kontrole kako svog tako i mog života... no ubiti sve to je bila samo maska njene nesigurnosti jer se ne zna opustiti i živjeti život laganim tempom. Naravno da ga trebaš pogurati, no ne na način na koji to ti možda radiš..on to mora učiniti jer je on tak oodlučio a ne jer si mu ti tako rekla. U mom slučaju... ja sam se ostavio trave jer mi je ubijala motivaciju i činila me još ležernijim.. iako zapalim i dan danas, no svega 2-3 puta godišnje, kroz svađe sam i sam naučio što ona želi od života, ona je naučila na koji način ja to želim... i nekako smo sa vremenom došli na zelenu granu, iako smo daleko od idealnog braka.

Još uvijek se trudimo prihvatiti jedan drugog a to nije lako jer smo jako jako različiti... bilo je prekida i mirenja. No može se.

Ovaj dio sa pljuvanjem definitivno osuđujem jer postoji granica do koje se ide, pogotovo kada si muškarac. Možeš izgubiti živce i možete se sterat u pm ali kao muškarac si ne smije dopustiti da se tako ponaša prema jednoj ženi, kakva god ona bila.
Handphones is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:37   #105
Nebi mu nikad oprostila,tj. nikome tko bi me pljunuo bilo gdje,a pogotovo u lice.
statham is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 16:37   #106
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Pljucanje je nasilje, fizički obračun? Ma, hajte, ovaj tip uopće nije nasilnik. Pa i puši travu.
Ma i meni samoj je smiješno njega deklarirati kao nasilnika, jer valjda se nasilje podrazumijeva kao dozivljaj od osoba od kojih se ne mozemo ili nismo u stanju obraniti, a zaista iskreno kazem da ne mogu zamisliti da bi ruku digao na mene, nit je taj tip - nikad nisam cula da se ikad s ikim potukao niti bi ga mogla zamisliti da se tuce uopce, uopće nema tu neku tipičnu "testosteronsku" crtu u sebi (ne gleda nogomet, ne zanima ga sport ni u kojem obliku, voli design, svemir, avione, travicu... jako je osjecajan..)

Quote:
On je pljucanjen svoje cure pokaza koliko je konačno (ne)cijeni, to je bija negativan refleks jer mu se ruši posljednji bastion njegovog lagodnog života, a i obećana družica, kronično nezadovoljna, mu kida nalivo.
Ne znam pod kakvo nasilje se trpa ili ne trpa pljuvanje, i ja prva kazem i ne tetosim se, i ja sam nasilje provodila onda kada sam se nekontrolirano deračila i ponižavala ga riječima, ali čin pljuvanja je oduran bas toliko nisko i ponizavajuce da to ne znam opisati. Ja kad sam njega taj treci put pljunula samo da mu vratim i da osjeti kako je to (i spustila se na taj nivo nazalost) sam se odurno osjećala. Odurno. Prljavo, zmazano, ma fuj. Ne znam na koga bi pljunula sama od sebe, stvarno ne znam....

I da povučem jasnu razliku izmedju "pljucanja" i pljuvanja tj hračkanja. Primjer: svađaš se s curom, verbalno se nad*ebavate i dođe ti do lica tj unese ti se u facu s luđačkim pogledom punim mržnje i gnjeva i s još takvim i gorim pljune na tebe s izrazom najveceg gađenja. Kakav god to bio negativan refleks i ima u tome što kažeš istine, zabrinjavajuće je da si pljunes na curu, a da ti nije napravila nešto fundamentalno (spavala ti s najboljim prijateljem jbt, bratom, izdala te do kraja i sl). Zabrinjavajuca sam i ja koja sam ostala u tom odnosu nakon prva dva puta, ali mene to brine, briga me tjera da analaziram, analiziranje da shvatim, shvacanje da prihvatim sto ne mogu i promjenim sto mogu - ovaj put na sebi, a ne na njemu.

Quote:
On je njoj bija pojam i zato se i dovodila u situaciju da bude opetovano popljucana, al da je krenija ikako nasilno, ova bi za zadavila, ka šta san i pretpostavija, jer joj tip ama baš nikako ne imponira:
Ima istine u ovome...
pikaboola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:09   #107
Handphones ja mislim da si ti najbolje objasnio iz svojega zivotnoga iskustva i braka

"njihovu zonu sumraka"!


Ja ne vidim zaista bolje objasnjenje za njih dvoje.Vjerujem i tebi da tvoj brak "pliva po nekom ustalasanim valovima" ali pliva,

vjerovatno


se tu radi o uzajamnoj uskladjenosti i nekoj vrsti simbioze tebe ili nje gdje vjerovatno u vecoj ili manjoj mjeri

sigurno ima i "popustanja s smirivanjem obostranih tenzija"!


pikaboola JE VJERUJEM sada kroz sva iskustva i misljenja forumasa nasla i skoro sve odgovore na svoje teme i dileme,

svako daljnje objasnjavanje detalja ustvari ne vodi nicemu.Veza je prekinuta,svaki osijecaj moralne ili koje kakove druge krivnje


mislim da je za pikaboola gubitak i vremena i "nerava" dok vjerovatno druga strana mozda samo

"kuje planove " kako bi


ponovo usao u vezu na velika ili mala vrata!

Sumljam da bi se na to ipak pikaboola trebala odluciti,sjaj u travi kakav god bio

nikada se vise ne moze vratiti,moze samo donesti nove i nove probleme....ovo je moj neki rezime i misljenje....
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:54   #108
Quote:
pikaboola kaže: Pogledaj post
Ima istine u ovome...
Normalno da ima.
Jer da bi netko probudio najgore u nama to najgore mora i postojati.
Tako da ono, nit' si ti cvjecka, a niti sam ja bila u toj svojoj prijasnjoj vezi.
Mislim da sam cak bila jednako luda kao on. I moguce bih s nekim slicnim njemu to bila ponovno.
Zato treba upoznati sebe i da bi izbjegli daljnje destruktivne, rusilacke odnose prvo prestati biti autodestruktivan.
Kad nestane autodestrukcij jednostavno te prestanu i privlaciti ti i takvi, za koje u startu osjecas da su su stanju izvuci iz tebe crnilo.
Uglavnom su to oni slicni nama.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 21:52   #109
Quote:
Handphones kaže: Pogledaj post
Puno si prije odrasla od njega jer si znala da ako neces ti da nece ni nitko umjesto tebe, naucila si se nositi sa zivotom i problemima, boriti se za sebe i stvoriti si bolje sutra. On nije. Pretpostavljam da je imao sve na pladnju, pa tako i taj stan, nije se naucio za nista izboriti. Emotivna je osoba jer se nije susreo sa pravim problemima u zivotu pa bar da taj dio emocija zamijeni sa realnošću.
Samo da se na ovo osvrnem, potpuno nevezano za temu, jer me muce ovakvi upisi
Osoba koja je odrasla u normalnom i stabilnom okruzenju ima puno vece sanse odrasti u normalnu i stabilnu osobu, ljudi koji nisu bili te srece trebaju imati jebenu razinu samokriticnosti da prepoznaju gdje su sjebani i sto moraju napraviti da to pokrpaju, a kad, recimo, krenu pljuvati po ljudima sa stabilnom obiteljskom situacijom postaje ocito da nisu prepoznali kurca
Jos jedna karakteristika odrasle osobe je da uspjeva ostvariti suzivot sa osobom koja ima razlicite afinitete od nje jer ima sposobnost prihvatiti nekoga onakvim kakav jest, bez sukoba, sto je samo pokazatelj necega na cemu se mora poraditi
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 08:38   #110
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Samo da se na ovo osvrnem, potpuno nevezano za temu, jer me muce ovakvi upisi
Osoba koja je odrasla u normalnom i stabilnom okruzenju ima puno vece sanse odrasti u normalnu i stabilnu osobu, ljudi koji nisu bili te srece trebaju imati jebenu razinu samokriticnosti da prepoznaju gdje su sjebani i sto moraju napraviti da to pokrpaju, a kad, recimo, krenu pljuvati po ljudima sa stabilnom obiteljskom situacijom postaje ocito da nisu prepoznali kurca
Jos jedna karakteristika odrasle osobe je da uspjeva ostvariti suzivot sa osobom koja ima razlicite afinitete od nje jer ima sposobnost prihvatiti nekoga onakvim kakav jest, bez sukoba, sto je samo pokazatelj necega na cemu se mora poraditi
Ima vece sanse izrasti u stabilnu osobu.. al cu ti reci da su me u zivotu puno vise zajebale upravo te normalne i stabilne osobe nego one druge. Stvara se paradoks, ljudi koji su odrastali u sretnim okruzenjima, imali su sretna djetinjstva, sve sto su pozeljeli, ne rijetko su kao odrasli razmazeni, trutovi. Ne globaliziram vec ima ih. No oni koji su prolazili kroz teze uvjete, danas su pun oodgovorniji i znaju kako se postaviti u odredenim situacijama. Pogotovo danas u ovom vremenu gdje zivimo, gdje se za sve moras borit i biti lukav.
Handphones is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 08:59   #111
Quote:
pikaboola kaže: Pogledaj post
Ne znam pod kakvo nasilje se trpa ili ne trpa pljuvanje, i ja prva kazem i ne tetosim se, i ja sam nasilje provodila onda kada sam se nekontrolirano deračila i ponižavala ga riječima, ali čin pljuvanja je oduran bas toliko nisko i ponizavajuce da to ne znam opisati. Ja kad sam njega taj treci put pljunula samo da mu vratim i da osjeti kako je to (i spustila se na taj nivo nazalost) sam se odurno osjećala. Odurno. Prljavo, zmazano, ma fuj. Ne znam na koga bi pljunula sama od sebe, stvarno ne znam....
Ti si, vraćanjen mu iston miron, odlučila vidit kako je to, nije ti bilo jasno kako se partner olako može odlučit pljunit drugog. U biti, nije ti bilo jasno šta si ti to tribala napravit da bi te on pljunija. Od tuda je i sve ovo naknadno krivljenje sebe, šta su neki komentatori protumačili ka žal za njin, analiza sebe da bi se vidija njegov poriv.
Pošto su ti strane te metode, ni danas ti nije jasno odakle to u njemu, odnosno može li se išta pripisat na tvoj račun. Zato si ostajala nakon prvog i drugog puta, ne bi li ti postalo jasno, uopće nije za krivit te.

On je sada tek bijedna budala koja je popljuca vaše višegodišnje prijateljstvo prije svega. Jer, vi ste bili veći prijatelji nego ljubavnici.
Ali, iman i ja velike prijatelje, međutin, s nekima ne bi proveja 24 ure, dovoljni su mi po par sati, super su mi za zapalit s njima, recimo. I da mi jednog dana dođu i kažu "trava je zlo", neću ih pljunit. Namjerno vaš odnos spuštan na prijateljsku razinu, pa čak i muško-muško prijateljstvo.
Tvoj momak/prijatelj je pljunija na svog prijatelja koji mu je uletija u kost. Posredno te krivi šta ga dodatno nisi razumila i bila uz njega da ga izbaviš iz tog sporednog svita.
Pušenje puno trave minja ljude, njihovu percepciju. On oće izbavljenje, al je u dubiozama di ti nemaš šta tražit. Iz njegovih usta bi tribale izlazit riči, a ne projektili.

Tako da se ne analiziraj previše. Ti si posegnila za nečin šta ti je dalo izbavljenje od njega, nije toliko bitno ako ne svaćaš zašto si to napravila, bitno je da vidiš koliko je to grozno da kažeš sebi "ja tu neman šta radit".
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 09:40   #112
Mislim da svi mogući izgovori i psihičke analize neprihvatljivog ponašanja ipak moraju uzeti u obzir jasnu granicu što nikako ne dolazi u obzir i niti pod kojim okolnostima. Kako u muško-ženskim odnosima, tako i inače u međuljudskim odnosima. A pljuvanje nekoga iza vrtićkog uzrasta sigurno spada s onu stranu granice. Inače smo za čas u priči o jednom šamaru koji je razumljiv jer smo nekoga baš raspizdili na njegov loš dan. A inače je tako dobar i osjećajan čovjek.....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 12:26   #113
Riječi znaju biti opasno oružje. Mnoge žene to zanemaruju i često ne razmišljajući pucaju poput moderne njemačke haubice, po par njih u jednoj sekundi s ubitačnom preciznosti i to još začine uvredama kao autorice ove teme.
Vjerujem da bi većina muškaraca zarobljenih u kavezu na kraju popucalo po šavovima.

Često se to ubojito kvocanje, uz uvrede, zanemaruje u ženskim pričama i ne ubraja u nasilje, ali ono to je, psihičko nasilje i u mojem razmišljanju ima jednako mjesto pljuvanju. Problem je što i nakon razlaza takve ubojite riječi (od oba spola) mogu ostaviti dugogodišnje posljedice.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 12:38   #114
Ako se dobro sjecam, u ovom spotu od Iglesiasa zenska pljune frajeru u lice. To mi je istovremeno seksi i odvratno. Cini mi se da je u jednom filmu Monica Bellucci isto tako pljunula, ali na staklo.
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 15:42   #115
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Samo da se na ovo osvrnem, potpuno nevezano za temu, jer me muce ovakvi upisi
Osoba koja je odrasla u normalnom i stabilnom okruzenju ima puno vece sanse odrasti u normalnu i stabilnu osobu, ljudi koji nisu bili te srece trebaju imati jebenu razinu samokriticnosti da prepoznaju gdje su sjebani i sto moraju napraviti da to pokrpaju, a kad, recimo, krenu pljuvati po ljudima sa stabilnom obiteljskom situacijom postaje ocito da nisu prepoznali kurca
Itekako je u vezi s temom. Neodgovorne i nestabilne osobe poput njenog dečka sasvim sigurno nisu odrasle u „normalnom i stabilnom okruženju“ bez obzira na materijalni status i činjenicu da mu je u tom smislu najveća trauma iz djetinjstva bila to što mu je umjesto Milka čokolade, možda jednom prilikom netko poklonio Braco (ili nedajBože Seka) od Zvečeva. Očito se s roditeljske strane materijalnim (primjer roditeljskog poklona u obliku stančića) htjelo kompenzirati nedostatak nekih drugih odnosa.

Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Jos jedna karakteristika odrasle osobe je da uspjeva ostvariti suzivot sa osobom koja ima razlicite afinitete od nje jer ima sposobnost prihvatiti nekoga onakvim kakav jest, bez sukoba, sto je samo pokazatelj necega na cemu se mora poraditi
To nisu uspjeli oboje. I tu nije riječ toliko o sposobnosti prihvaćanja koliko o želji jer tu sposobnost ima svatko od nas.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 17:34   #116
Kako si, autorice? Jesu pale neke novogodišnje odluke?
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 12:27   #117
Quote:
pikaboola kaže: Pogledaj post

Ne vracam se ja njemu. Proslo je 3 mjeseca od toga, ja sam otisla, iznajmila sam stan sa cimericom, počela sam traziti posao u inozemstvu itd. Pričam svoju pricu kao i mnogi ovdje, da ju pokusaam razumjeti ne zato da bih se vratila, nego da bih mogla upravo to - razumjeti.
Najlakse je biti iskljuciv, pa i meni samoj, etiketu mu nabiti na celo pa mogu ga pokopati ako zelim nakon toga i zauvijek obiljeziti.
Ali ajmo pricati o tome da ja njega poznajem i iz druge prizme, kada je on bio moj najbolji prijatelj, kada je masu puta bio osoba koja je stala uz mene, iza mene, pruzila mi ruku, pomogla bi, bila mi prijatelj, drug, bila moj covjek...
Da, ali jedno je biti prijatelj sa nekim a sasvim druga stvar dijeliti životni prostor. Sa svojim prijateljima nastojiš biti što bolji, pa i kad si u nekog svježe zaljubljen nastojiš se prikazati u što boljem svjetlu. A kada sa nekim počneš da živiš, onda tu vremenom dolazi do otpuštanja nekih kočnica.

Nemaš ti šta tu sebi zamjeriti jer ti ništa nisi radila krišom i mimo njega, sve su to bili vaši zajednički planovi. To što je on zapeo pri kraju faksa i nije imao (predpostavljam) ni volje ni snage da to kontinualno gura do kraja-nisi mu ti kriva. Te krize se dešavaju s vremena na vrijeme svakom studentu i neki se znaju dobro izboriti sa tim a neki ne, pa onda umjesto da se čupaju zapadnu u još dublju krizu, nezadovoljstvo ili depresiju. Ni ti sama ni drugi ti nemaju što zamjeriti što si ga malo pritisla da to dovrši. Jer da nisi on bi danas sa sobom bio još nezadovoljniji, ostao bi ni tamo ni ovamo sa tih par ispita do kraja. Sad barem ima nešto svršeno u rukama, da mu to bude neka podloga kada i ako se trgne.

No naravno njemu to nije bilo dovoljno i umjesto da je nastavio skupa sa tobom da planira i realizuje te vaše ideje, on se bezvoljno povukao. Tu su vjerovatno isplivali i neki njegovi kompleski na površinu kao i neka podsvjesna ljubomora jer ti si se kao žensko pokazala daleko poduzetnijom i ambicioznijom od njega. Nekima to jednostavno nije pravo, pa se počeo da ponaša kao neko nadureno dijete koje ne želi od sebe ništa da pruži, ali mu naravno nije problem da ronda, vrijeđa i svađa se. On je bio dobar materijal za tvog prijatelja, ali za neki suživot sa tobom ne, jer se pokazalo da je nezreo i da on tebe nije ni mogao da prati. Dakle, samo na riječima, ali ne i na djelima.

Pusti ti komentare-kome bi bilo drago da gleda nekog takvog svo vrijeme? Napušenog, koji ne mrda od kauča do jutarnjih sati i kog se mora moliti i vući za rukav da napravi bilo što? Pokušala si iskreno da mu pomogneš i nije uspjelo. Na vrijeme si se povukla dok nije došlo do konflikata većih razmjera. Ti se sigurno ne bi tako postavila prema njemu kako jesi, da se on postavljao drugačije...ajmo reći kudikamo zrelije. Imaš prava na svoj život, da ideš za svojim ambicijama. Na tom putu naći će se neko i za tebe kom neće biti problem da te vaše zajedničke planove sa tobom i realizuje...ko se neće kao on zavući u svoju rupu.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:57   #118
Evo mene ljudi ako nekog zanima kako sam

Svasta se izdesavalo u ovih cca mjesec dana, ja sam trenutno pred realizacijom dobivanja jednog velikog posla u inozemstvu i sutra je final intervju, ako je to to i prođem jos samo to - kroz mjesec dana selim se na drugi kraj svijeta

On je....on je imao jednu jaku tragičnu situaciju u medjuvremenu, iznenadnu smrt u obitelji, bila sam kraj njega prijateljski bez obzira na sve, shrvalo je i mene to jako a cijela situacija je bila kad kad jako ugodna i prirodna izmedju nas a kad kad jako zbunjujuca...počele su mi se mixati emocije jer prije svega ja njega jako volim kao prijatelja i nekako...ne znam...kao obitelj ako to ne zvuci ludo.

Voljela bih da je drugaciji. Da je prodorniji, ambiciozniji, da ima muda ugrist zivot za jaja, a ne zivjeti u toj svojoj rupi. Znam da nas to razdvaja kilometrimama i znam da je upravo od njegovog neprihvacanja istog dosao taj hračak. Od mog presinga sto sam toliko silno i grčevito zeljela da bude nesto sto nije, a ja sam drvila po tome jer se on pretvarao da je to sto zelim da bude....

Naučila sam nešto. Ljudi su kakvi jesu. I imaju pravo biti kakvi god zele da budu dok to ne izlazi iz okvira zakona i sl a ni tada to nije moja briga, nego nadleznih institucija. Ne mogu mjenjati druge. Mogu jedino mjenjati sebe i kako ja vidim neke stvari. Iz potrebe za kontrolom rodila se ovakva situacija koju sam opisala na pocetku.

Moji strahovi takodjer....31 godina, pocinjati sve ispocetka, sama samcata dok se pola mojih poznanica udaju i radjaju djecu 5x gorim muskarcima nego sto je on. Ali ja nisam one. Jer da jesam bila bi savrseno zadovoljna tu gdje jesam sada i vjerovatno bih sada pisala pod temom bebe ili vjencanja. Ova tema nebi postojala jer on vjerojatno nebi nikada bio toliko ugrozen da bi imao poriv pljunuti me. Ja bih bila samoostvarena majka i supruga i to bi mi bilo dovoljno. Citala bih o tamo nekim ljudima koji su stavljali svoje zivote na kocku i isli ''ganjati snove''. Spomenula bih to kad kad na kavi sa svojim prijateljicama u pauzi dok bih hranila dijete.

Ali ja nisam ona. I kako moram shvatiti da se on nece promjeniti, tako moram shvatiti da sam ja ovo sto jesam i postoji razlog zasto je moja glad za zivotom veca i jaca... I da nisam ''losa'' zbog toga niti kriva niti da imam feler...takva sam! Ja sam osoba koja ce radje pasti nego ne pokusati, ja sam sanjar, vizionar, ja sam gladna zivota, putovanja, svijeta, ambicija, imam nedovrsenu knjigu i san o tome da negdje na ovom svijetu hoda i dise osoba koja ce me upotpuniti takvu kakva jesam. Zbog koje necu morati odrezati krila. I da cemo skupa graditi svoj zivot, gurati se uzbrdo a ne po ravnoj livadi i stvoriti svoju obitelj. Svoju zajednicu. Zajedno!

A ako to sve i ne uspije....barem sam probala!! Barem nisam sjedila u kaucu gledajuci u svoj zivot kako prolazi kraj mene i kukajuci šta bi bilo kad bi bilo....

p.s. hvala vam svima na komentarima, sve ijednom slovu, sve su to razlicita misljenja i svatko to vidi iz svoje perspektive. Svaka od tih perspektivi mi je pomogla da ja napokon slozim i svoju.
pikaboola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 16:29   #119
Quote:
pikaboola kaže: Pogledaj post
Naučila sam nešto. Ljudi su kakvi jesu. I imaju pravo biti kakvi god zele da budu dok to ne izlazi iz okvira zakona i sl a ni tada to nije moja briga, nego nadleznih institucija. Ne mogu mjenjati druge. Mogu jedino mjenjati sebe i kako ja vidim neke stvari. Iz potrebe za kontrolom rodila se ovakva situacija koju sam opisala na pocetku.
Nisi loša, to je najbolje šta si naučila, šta si i sama snimila.
Nisi loša, makar si ga prigazila ka buldožer i ostavila na kauču. Šta je njegov hračak prima tvome "gaženju". Ništa, u tome i je poanta. Nije te uspija dostić niti u surovosti.
Njegov hračak je samo rupa od granate koja je pogodila tvoju kulu. Čeka se neko ko će na tu rupu nalipit prilipak i tako je zakrpat. Pa će onda uzet tu tvoju nedovršenu knjigu da joj napiše predgovor ili ilustrira korice.

Sritno u bilome svitu i ne budi stranac.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 16:44   #120
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Nisi loša, to je najbolje šta si naučila, šta si i sama snimila.
Nisi loša, makar si ga prigazila ka buldožer i ostavila na kauču. Šta je njegov hračak prima tvome "gaženju". Ništa, u tome i je poanta. Nije te uspija dostić niti u surovosti.
Njegov hračak je samo rupa od granate koja je pogodila tvoju kulu. Čeka se neko ko će na tu rupu nalipit prilipak i tako je zakrpat. Pa će onda uzet tu tvoju nedovršenu knjigu da joj napiše predgovor ili ilustrira korice.

Sritno u bilome svitu i ne budi stranac.

Ma kakav buldožder....on je to htio, on je to želio, on se pomaknuo centimetra nije. Legao se je ispod tog buldoždera i molio da ga se zgazi kako bi buldožder zatim upao u tu istu rupu, pokvario motor tako i ne maknuo se s mjesta zajedno s njim. Trunimo zajedno zagrljeni autodestruktivnošću, volimo se hračcima, sanjajmo snove na kauču u sigetu.

*siget kvart u zagrebu
pikaboola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.