Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2005., 10:17   #1
Color Washing - tehnike farbanja zidova

Jel ima negdje na netu na hrvatskom opis tehnika farbanja zidova poput ovog:
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 10:43   #2
pa bas na hrvatskom lol
isprintaj fotku i odi u dulux centar pa vidi sta ce ti reci,mislim da su imali nekad prospekte s nekakvim opisima rada s krznenim,sa spuzvom itd.

ne bih znala cega je ovo kombinacija, prvo glavna prva boja kao podloga koju valjda pustis da se osusi, a onda ova svjetlija, ali nemam pojma cime je to izvlaceno, velikim penzlom,mozda prije valjkom jer su mustre nekako valjkaste u dijagonalnim smjerovima i mozda dotjerivane obline putanje gazom

uostalom odakle si to izvukla?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 11:04   #3
Quote:
chani kaže:
uostalom odakle si to izvukla?
pa s interneta
ovo je to kaj me interesira al se dela o tocno odredjenim bojama
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 12:14   #4
nisam prevec fulala,samo to su neke full guste boje kad ih dvije drzis u jednoj kantici pa pol rolera jedna,pol rolera druga boja,mozda ih zgusne taj latex vodeni sjajni gel ili sto vec je

isprintaj sve,pa malo po spec.ducanima za boje,ali mislim da sam vec vidjela slicne mustre negdje samo sumnjam da su bas tako radene
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 12:48   #5
Imaš toga dosta i na hrvatskom tržištu,recimo oikos,jub-art color gel i marmorin,dulux vjerovatno ima (nisam siguran) i još brdo toga.

Nije toliko važan materijal koliko način rada i poznavanje primjene.

Ja sam nešto slično napravio sam od običnog tonera koji se stavlja u boju(za nijansiranje) i premazao marmorin emulzijom(vosak) da dobije vodoodbojnost i da ga se može lakše održavati a izgleda mrak i koštalo me 10-puta jeftinije od originalnog.

Radim sa bojama i znam što majstori(uglavnom mlađi ljudi ili pposrnuli slikari) rade kobinirajuči razne tehnike i proizvode, naravno tehnolozima u tvornici je to nezamislivo ali u primjeni funkcionira besprijekorno.
 
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 12:52   #6
Quote:
naravno tehnolozima u tvornici je to nezamislivo ali u primjeni funkcionira besprijekorno.
to majstore , mene vec strah dode nesto napisat da ne dodje tata mata tehnolog i popapa me ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 18:08   #7
Quote:
Nije toliko važan materijal koliko način rada i poznavanje primjene.
Tocno.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 08:35   #8
sad kad sam dobio podršku i ohrabrio se, objasnicu detaljnije.
Ogletao sam zid sa teranilom extra,grubo nepravilno-rustikalno(maler zna koliko je on "plastičan" i idealan za takve stvari) onda sam obojao svjetlijim tonom zagasite žute -bojom kemopol premium(unutarnja periva boja) potom sam jubov toner uniton aprikot(naranđasti) nanosio spužvom na zid i tamo gdje je glet masa deblja i ispupčena ostalo je tamnije a ostalo svjetlije,tj. imam jedno pet nijansi naranđaste na zidu.I onda sam sve to premazao marmorin emulzijom.

Cijena, ispod 1000 kn za 100m2 zida.

Imam nekoliko kupaca koji se bave tim stvarima i rijetko koriste specijalne valjke i sl. uglavnom jutene vreče,vreče za krumpir(one crvene) obične vrečice,spužve,kistove sa dugom dlakom i slične stvari.Cijena gotovih alata je 50-250kn a ovo je besplatan otpad.

Jedan mi je uradio od knauf ploča i boje za beton sa vrečom za krompir i prstom imitaciju mramora,nema šanse da 95% ljudi prepozna da je to imitacija.
Masa primjera kako napraviti kamen od ljepila za pločice,drvena vrata od papirnih i sl.

Naravno da poštujem struku i tehnologiju ali razlika u cijeni je ogromna.

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 22:59   #9
Quote:
houar kaže:

..........
Jedan mi je uradio od knauf ploča i boje za beton sa vrečom za krompir i prstom imitaciju mramora,nema šanse da 95% ljudi prepozna da je to imitacija.
.............

pozdrav
Mozemo li to viditi , ako nije problem slikica bi bila dobro dosla .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 09:51   #10
upravo nadjoh ovo
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 10:19   #11
pa slicno je onom prvom, samo je razigraniji razmaz
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 19:54   #12
Quote:
houar kaže:


Jedan mi je uradio od knauf ploča i boje za beton sa vrečom za krompir i prstom imitaciju mramora,nema šanse da 95% ljudi prepozna da je to imitacija.
Lako je mixati s raznim otpadima i dobiti nesto univerzalno,a opet slicno onome sto prodaju po trgovinama,ali problem je to posteno naplatiti.
Stoga to eventualno kemijanje radim samo poznatima.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 22:21   #13
Quote:
chani kaže:
pa slicno je onom prvom, samo je razigraniji razmaz
ne, nisam ni mislila na konacni izgled vec za boju koju prodaju. no, nema je kod nas i trebali bi ju naruciti a drugo, ne mijesaju se i ima ih samo u pastelnim tonovima.
uglavnom, nadjoh strucnjaka, odnosno srucnjakinju
poslikamo kad bu gotovo
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 22:36   #14
nije bas da trebas strucnjaka za to ukoliko su ti zidovi "zdravi",
samo puno dobre volje i kondicije
bas me zanima kak ce vam ispasti
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 22:52   #15
Quote:
chani kaže:
nije bas da trebas strucnjaka za to ukoliko su ti zidovi "zdravi",
samo puno dobre volje i kondicije
bas me zanima kak ce vam ispasti
zidovi su frisko pogledati i pofarbani. spremni za ostatak majstora. kuhinja je u pitanju i taj narancasti dio je jedini "gol" i to je oko prostora za stol. i onak imamo puno boja pa taj dio zida kakav god da ispadne, uklopit ce se
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 11:56   #16
Quote:
bodul kaže:
Mozemo li to viditi , ako nije problem slikica bi bila dobro dosla .
Ne žao mi je, digitalac završio u vodi za vrijeme ribolova.
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2005., 11:59   #17
Quote:
maler kaže:
Lako je mixati s raznim otpadima i dobiti nesto univerzalno,a opet slicno onome sto prodaju po trgovinama,ali problem je to posteno naplatiti.
Stoga to eventualno kemijanje radim samo poznatima.
je veliki problem je to naplatiti.Premda mislim da bi to trebalo biti između standarda i one najskuplje varijante.
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 03:06   #18
Quote:
Premda mislim da bi to trebalo biti između standarda i one najskuplje varijante.
koliki je standard,a koliko dojde najskuplja varijanta ?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 08:18   #19
Quote:
chani kaže:
koliki je standard,a koliko dojde najskuplja varijanta ?
jel to nagradno pitanje?

standardna cijena je standardna cijena za gletanje i bojanje a skuplja varijanta je kad radiš sa gotovim materijalom za tu namjenu.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 08:41   #20
Quote:
houar kaže:
jel to nagradno pitanje?

ne, dosadno mi...
mogao si i nabacit koje brojke
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.