Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2008., 17:58   #1
Žalba na kaznu - navodni prolazak kroz crveno

pozdrav forumasi,molim mali savjet.
danas sam primio prekrsajni nalog za prekrsaj iz clanka 59.st.1toc.1, odnosno da se nisam zaustavio na znak crvenog svijetla.

radi se o jednoj veceri 1.9. dakle prije vise od 2 mjeseca kada sam ja lijevo skretao na semaforu iz av.v.holjevca prema aveniji dubrovnik, bilo je 20:25 (prema izvjestaju) i nije bilo guzve. bio sam zadnje vozilo u koloni od negdje 5-6 autiju koji su kretali na zeleno svijetlo i ja sam taman prosao sa paljenjem zutog svijetla..da bi me kod velesajma prestigao policajac na motoru i signalizirao da se zaustavim.

kaze da sam prosao kroz crveno svijetlo jer kaze da sam bio zadnje vozilo u svojoj koloni i da je on procijenio (!!) da ja nisam stigao. sto znaci da je ili bio prvi u mojoj koloni ili prvi u koloni slijedeceg semafora koji se pali (smjer sredisce-velesajam), ali svakako nije bio iza mene!

-ja sam se odmah pobunio da poznajem taj semafor i da puno puta onuda prolazim i da nije bilo kolone vece od 5 autiju pa da nema sanse da je bilo crveno.
-nisam mu nudio nikakvu lovu iako je on stalno pitao sta cemo sad i cekao da ja nekaj ponudim, sto ja nisam.
-uglavnom, on uzeo moje podatke, zapisao u svoju tekicu i meni nije dao nikakvu opomenu,kaznu,racun..
ja pitao sta ce sad biti, a on mi kaze, ne znam, vidjet cemo..

dakle ja sad, vise od 2 mjeseca kasnije dobijam kaznu od 2000kn + 110kn troskova prekrsajnog postupka(???) i 3 mjeseca bez vozacke.

pa vas ja sad pitam da li se meni isplati zaliti i da li da ja tu kaznu placam ili ne jer pise da moram platiti u roku od 8 dana pod prijetnjom izvrsenja (kaj je to?)
hvala.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
peroždero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:07   #2
Ako smatraš da nisi kriv - žali se.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:21   #3
ne smatram se krivim..bila je klasicna situacija da se upali zuto svijetlo kad si metar od raskrsca i jedino mozes divljacki zakocit na zebri..
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
peroždero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:54   #4
Bio sam u sličnoj situaciji,ja tvrdio žuto,policajac crveno,žalio se,policajac nije došao na suočenje ali su mi svejedno opalili kaznu.Možda bi prošao bolje da sam imao advokata,doduše bilo je to prije 10-ak godina,možda je sada drugačija praksa.
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:11   #5
uf..pa ne trebam valjda advokata za to..jedino ak idem tuzit policajca za iznudjivanje
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
peroždero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:17   #6
bilo bi zanimljivo cut iskaz tvog suvozaca kojeg khhhm policajac nije primijetio
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:28   #7
Moj stari je isto tako jednom, i žalio se, ali nije loše nasrat kao da nisi zakočio zbog toga što se iza tebe u datom trenutku nalazio automobil s dvoje ljudi te je postojala velika mogućnost sudara, odnosno ugrožavanja sigurnosti i života ljudi, naravno naglašavajući da se radilo o žutom svjetlu, a ne crvenom.

Imao sam ja negdje primjer žalbe (mora biti u određenom formatu napisana), ali ne mogu sad naći.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:41   #8
Quote:
peroždero kaže: Pogledaj post
uf..pa ne trebam valjda advokata za to..jedino ak idem tuzit policajca za iznudjivanje
Možda ako imaš nekog čisto da ga pitaš kakve su ti šanse,da ne gubiš još i vrijeme i živce ako već moraš popušiti nešto novaca...

Možeš probati pitati i na legalis.hr...
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:43   #9
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
ali nije loše nasrat kao da nisi zakočio zbog toga što se iza tebe u datom trenutku nalazio automobil s dvoje ljudi te je postojala velika mogućnost sudara
Neće proći jer je bio zadnji u koloni i policajac je to vidio...
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:08   #10
U cijeloj prici je bitno gdje je tocno bio policajac i sta je to on uopce vidio ili je lovio u mutnom a kaznu si dobio automatski jer je on sluzbena osoba koja je podnijela prijavu.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:26   #11
Quote:
gecmali kaže: Pogledaj post
Neće proći jer je bio zadnji u koloni i policajac je to vidio...
Ma nek se on nada da se policajac neće pojaviti inače nula bodova.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 08:09   #12
istu situaciju je, prije dosta godina, imao moj stari (osijek, gundulićeva/županijska).
dobio je taj prekršajni nalog ili kako se već zove, pa se žalio. pozvani su na suočenje na koje tuljan u plavom naravno nije došao. zakazano je drugo suočenje na koje drot opet nije došao a moj stari je oslobođen svake tužbe...

da li bi to i danas imalo jednak epilog...neznam.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 10:37   #13
prika, definitvno se žali. Nemaš što izgubiti. Navedi točno ono što si gore rekao-radilo se o situaciji gdje se žuto upalilo kad si već bi praktički ispod semafora i zaustavljanje nije imalo smisla...budi uvjerljiv i uporan s navedenom situacijom pred sucem za prekršaje...i zašto ne, možda i prođe. Definitivno nemaš što izgubiti, osim malo slobodnog vremena.

Ja sam prije par mjeseci imao identičnu situaciju...samo ja sam nabio malo po gasu kad se upalilo žuto, ali bilo je ili to ili kočiti ko majmun da se zaustavim...a što je najgore, par sekundi ranije primjetim iza sebe pandura na motoru...ali skroz sam to smetnuo s uma. I zaustavio me. Znate li što ste napravili? Znam, prošao sam kroz žuto...bilo je kasno za kočenje pa sam produžio... Nije bilo kasno...Je!....Nije!...Je!....Ma šjor policajac, nemam potrebe za nekim drž ne daj prolascima pred crveno, ali bilo je ili kočiti ko luđak da se zaustavim ili proći dalje...i šjor pandur odustao od natezanja i uz opomenu da pazim kako vozim, produžio dalje.

Često ovisi situacija i o njihovom raspoloženju. Kako pandura, tako i suca za prekršaje
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 11:27   #14
Al znaš šta je, to je rakrižje veliko. Vjerojatno se panduru već upalilo zeleno dok je ovaj bio pred kraj rakrižja pa se zato zainatio.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 12:37   #15
Kad rečeš da si prošao kroz žuto isto je kao da si rekao da si prošao kroz crveno,zato na sudu reci da je bilo zeleno
SamFisher3062 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:01   #16
Ne može biti isto. Može proći kroz žuto, ukoliko ocijeni da bi naglim zaustavljanjem napravio više štete nego koristi, odnosno ako se uopće ne bi stigao zaustaviti, već bi eventualno stao nasred križanja.
U tom slučaju je potrebno ubrzati da se čim prije prođe kroz križanje. Da li u ZSPC to piše, ili je to nepisano policijsko pravilo, ne znam - lijeno mi gledat
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:18   #17
u zakonu lijepo stoji :ako ne mozes sigurno napustiti raskrizje ne ulazi makar ti bilo zeleno
to nasi plavci koriste velikodusno jer nigdi ne stoji tocan opis situacije, nesto kao neprilagodena brzina uvjetima na cesti a nitko ne zna koja brzina je dobra.............
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:27   #18
Quote:
rubinho kaže: Pogledaj post
u zakonu lijepo stoji :ako ne mozes sigurno napustiti raskrizje ne ulazi makar ti bilo zeleno
to nasi plavci koriste velikodusno jer nigdi ne stoji tocan opis situacije, nesto kao neprilagodena brzina uvjetima na cesti a nitko ne zna koja brzina je dobra.............
Koje TO veze ima sa njegovim slučajem? Kod njega je pitanje koje svijetlo je bilo na semaforu kad je UŠAO u kražanje. Pa nije on zapeo u njegovoj sredini.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 18:43   #19
ima jedan problem, točnije dva,

ne smije se prolaziti kroz žuto svjetlo, tako ako se žalite treba reć da nije bilo žuto u trenutku ulaska u raskrižje, a kasnije nije ni bitno ( doduše ima neka caka koja kaže da se ne smije ulaziti u raskrižje ako se nemože na vrijeme isto sigurno napustiti - ali to uglavnom vrijedi za ona famozna skretanja u lijevo)

što se tiče žalbe, ne možeš se žaliti ako je rješenje - presuda pravomoćna, tj piše sitnim slovima pri dnu poučak o pravnom lijeku. e sada kako dokazati da nisi dobio nalog to je druga priča
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:15   #20
Quote:
lovac luka kaže: Pogledaj post
ima jedan problem, točnije dva,

što se tiče žalbe, ne možeš se žaliti ako je rješenje - presuda pravomoćna, tj piše sitnim slovima pri dnu poučak o pravnom lijeku. e sada kako dokazati da nisi dobio nalog to je druga priča
Sto si sad ti napisao, da se nemoze zaliti ako ima pouku o pravnom lijeku, pa ocito mu to i daje mogucnost zalbe?

Lijepo ti slikaj taj semafor kad je zuto i na tu sliku umetni auto u Photoshopu ili u bilo kojem drugom programu i s tim pred suca, normalno svoj auto stavi prakticki vec u raskrizje. Puno je bolje kad imas sliku kao primjer , dokazano!
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.