Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2011., 13:07   #201
Quote:
BlackMolly kaže: Pogledaj post
Ja ih imam za sada 3.
A uz koju knjigu onda idu te neke kartice? Uz šestu?

Karte , bar sam ja tako shvatio, ne idu niti uz jednu knjigu, možeš ih imati bez da si prije išta pročitao od Vadima Zelanda. A ako ih imaš, isplati se !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 13:21   #202
Quote:
davegahan kaže: Pogledaj post
super knjiga...jedino šta mi nije jasno, ne spominje nikad da smo mi sazdani od spleta živčanih vlakana , da smo refleksna bića...nekako je negirana ta anatomija i fiziologija u cijeloj priči...npr: ako me netko ošamari, naravno da ću se automatski uzrujati...vratiti mu ..i eto suvišnog potencijala

Zeland u knjizi često spominje kako bi budni sanjamo; znači ponašamo se po nekim nepisanim pravilima koje je nametnulo društvo. Tu onda dolazi ego o kojem Zeland ne piše puno, ali je zato Echard Tolle tu temu jako dobro razradio.

Ovaj primjer sa šamarom je radikalan, ali ono što je bitno je ovo "automatski". To je ono o čemu Zeland priča; taj automatizam treba izbaciti iz života. A kada si svjestan trenutka automatizma nema.

Doduše, i meni je to sa suvišnim potencijalom malo nezgodno, jer šta god krivo napraviš javlja se. Tako da i moja objašnjenja nisu 100% relevantna jer sam u Transurfingu tek mjesec dana, a priprema za konkretnu primjenu je u začetku.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:35   #203
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Karte , bar sam ja tako shvatio, ne idu niti uz jednu knjigu, možeš ih imati bez da si prije išta pročitao od Vadima Zelanda. A ako ih imaš, isplati se !!!
thx, ne znam gdje se mogu kupiti ali ću ih potražiti ovih dana
__________________
~ Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu. ~
BlackMolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:59   #204
Quote:
BlackMolly kaže: Pogledaj post
thx, ne znam gdje se mogu kupiti ali ću ih potražiti ovih dana
imaš karte u knjižari na Ilici kod križanja s Gundulićevom
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 13:59   #205
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
imaš karte u knjižari na Ilici kod križanja s Gundulićevom
Hvala ti, ali ja sam iz Osijeka pa mi je Ilica malo daleko
Našla sam u pdf obliku, prelistala sam i moram priznati da su kartice jako zanimljive. Poslužit će mi dok ne kupim prave.
__________________
~ Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu. ~
BlackMolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 18:24   #206
Quote:
BlackMolly kaže: Pogledaj post
Hvala ti, ali ja sam iz Osijeka pa mi je Ilica malo daleko
Našla sam u pdf obliku, prelistala sam i moram priznati da su kartice jako zanimljive. Poslužit će mi dok ne kupim prave.
jel mi možeš molim te poslati link za pdf karte?
Meanie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 19:11   #207
Quote:
Meanie kaže: Pogledaj post
jel mi možeš molim te poslati link za pdf karte?
Naravno, samo da pronađem pa ti ga šaljem
__________________
~ Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu. ~
BlackMolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 00:51   #208
Vi ste gospodar svoje stvarnosti i nemate se čega sramiti ili pribojavati.
Uvijek ostanite svoji, ni zbog kakvih okolnosti se ne mijenjajte.

Čak i ako se neki vaši postupci kose sa zdravim razumom, sve će na kraju dobro završiti.
Sve će se vaš istinske želje ispuniti.
Takav je zakon.



- Vadim Zeland
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 14:09   #209
Quote:
BlackMolly kaže: Pogledaj post
Hvala ti, ali ja sam iz Osijeka pa mi je Ilica malo daleko
Našla sam u pdf obliku, prelistala sam i moram priznati da su kartice jako zanimljive. Poslužit će mi dok ne kupim prave.
Imaš karte za kupiti u Osijeku u dućanu BioBio, to ti je u Avenue Mall Osijek.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:22   #210
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Ja sam na četvrtoj knjizi,

Sam Zeland izgleda malo scary,
ali način na koji piše i kako opisuje stvari govori da se jednostavno radi o divnoj osobi.
osvrnuo bih se na ovo da dosta ljudi Zelanda doživljava strašnim (kad ga gleda)
a kad malo bolje analiziramo, nije li da ono što vidimo u drugome imamo i sebi samima,
dakle nije li taj vrag, sjena, nesvjesno (nazovimo to kako hoćemo)

u nama ono čega se bojimo i to što nam izgleda strašno?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 10:46   #211
Antik imaš pravo. To je se odnosi i na onaj dio da kada na nekome primjetimo mane da ih obično i mi sami imamo; uostalom, zato ih i primjetimo.

Malo sam proučavao šestu knjigu i karte. Jako zanimljivo, kontam si da ću si s prvim ozbiljnim (zar postoji neozbiljni?!) novcem kupiti te karte, čisto zato što smatram da neke stvari o kojima Zeland govori valja prakticirati u svakodnevnom životu.

Btw, antik vidim da si ti ovdje jako aktivan. Reci mi, jel prakticiraš transufring ili si u fazi proučavanja?
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:08   #212
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
Imaš karte za kupiti u Osijeku u dućanu BioBio, to ti je u Avenue Mall Osijek.
Hvala na informaciji
__________________
~ Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu. ~
BlackMolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 14:51   #213
Dear people, vjerujem da ste uocili da postovi sa linkovima na razna daunlodanja knjiga bivaju obrisani, pa sam se nadala da ce iz toga nekako biti izvucen zakljucak da piratstvo nije dozvoljeno pravilima foruma (autorska prava i kaznjivo je sa 100 bodova i banom), stoga vas umoljavam da to vise ne cinite.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:43   #214
Knjige su zanimljive, na neki svoj način opisan je zakon privlačnosti, rješavanje od navika, predavanje ciljevima koji su iz duše, šum jutarnjih zvijezda i prostranstvo varijanti kao nešto što nas podsjeća da sami imamo glavnu ulogu u svom životu, smanjivanje očekivanja i važnosti..
Ono što mi se ne sviđa su ta pravila po kojima bi trebalo živjeti. Stavlja se veći naglasak na nekakve radnje kojima će se doći do ostvarenja ciljeva nego na razumijevanje i slušanje sebe i postupanje u skladu s tim. Pitanje je što će bilo tko naučiti ako određen br. minuta dnevno vrti neki slajd da bi došao do nekog cilja, a posebno su mi upitne karte sudbine od kojih možemo "tražiti" rješenja u škakljivim situacijama ito kao šećer na kraju. Nekako mi poslije cijele škole o slušanju svoje duše i njenih ciljeva ne stoji to idemo lijevom rukom presijecite karte i eto odgovora.
Daleko od toga da nema super misli i ideja u knjigama i da nije korisno primijeniti neke stvari.
__________________
...da ni za čim ne žališ kad se budeš zadnjim pogledima rastajao od zvijezda...(A.B.Šimić)
ivana.mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 05:25   #215
"Više vjerujte glasu svoga srca nego mišljenju drugih ljudi, uključujuči i mene" kaže Vadim Zeland na kraju treće knjige koju sam upravo pročitao i krenuo na četvrtu knjigu i nakon nekog vremena odložio sam ju sa strane jer mi se ga više ne da čitati, mada sam se našao u njegovim knjigama i mislim i dalje raditi neke njegove vježbe, a neke vježbe i ne mislim raditi jer mi ne odgovaraju, a i on sam kaže, netko bu pročital njegove 2-3 knjige i posle više ne bu nikad razmišljal ili radil po transurfingu a netko se bude našel u tome, i sviđa mi se kaj on govori da nije to jedina i najbolja
tehnika, ili tako nekaj...svatko odlučuje sam za sebe...
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 09:44   #216
i to ti je veća pouka nego sve što si pročitao u tim knjigama
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 09:40   #217
naravno
najveća poruka od svih
a evo još jednog savjeta koji mi se dopada od Zelanda

U razgovoru krenite s osobom u istom smjeru.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:33   #218
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
naravno
najveća poruka od svih
a evo još jednog savjeta koji mi se dopada od Zelanda

U razgovoru krenite s osobom u istom smjeru.
e. ako ima smjer, ma ima, uvijek neki, i da djeca tako razgovaraju. idem li u istom smjeru?
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:15   #219
sad kad sam pročitao Zelandove knjige konačno sam shvatio (mada je to i Gurdjieff govorio u svojim knjigama) što to znači da spavamo i na javi.
dakle na samo da kad spavamo i sanjamo da nam se snovi događaju, rijetko tko upravlja snovima i ima lucidne snove.
nego i ljudi spavaju na javi.
Život im (nam ) se događa. okolnosti upravljaju ljudima.
a sad konačno to možemo i promjeniti.
možemo se probuditi. možemo postati gospodari i prestati biti marionete. i u snu i na javi.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 12:39   #220
Gledajući transurfing s kritičkog stajališta, zasmetao me par stvari.

Prva stvar se odnosi na dobre i loše misli. Ako zamislimo da će nam se nešto loše dogoditi, to će nam se dogoditi u najkraćem mogućem roku, a izvanjska namjera nije potrebna. Kada zamislimo nešto dobro i pozitivno što želimo u životu ostvariti, to se vrlo vjerojatno neće ostvariti jer je u pravilu riječ o maštanjima i željama koje se ne ostvaruju. Potrebna je sila pod nazivnom "izvanjska namjera" za koju i sam autor priznaje da ju ne može i ne zna objasniti.
Zašto su dobre i loše misli toliko oprečne kada sam Svemir ne razlikuje dobre i loše misli, nego samo mi sami u okvirima očekivanja?!

"Moj svijet se brine za mene". Prema Zelandu svaki puta kada nam se dogodi nešto loše trebalo bi izgovarati ovu rečenicu. Meni je osobno jako lijepa, ali i teško primjenjiva. Može imati jako negativne posljedice za ljude koji žive po istom obrascu veći dio života. Čovjek je naučen reagirati na loše negativnim emocijama, a na dobro pozitivnim. I to je jako teško za promjeniti. U ovom slučaju može doći do potiskivanja negativnih emocija u podsvijest i osoba jednog dana samo emocionalno eksplodira.

U svakom slučaju Transurfing je zanimljiva metoda i nastavit ću ga proučavati i primjenjivati koliko je to moguće. Ali da je zahtjevan, je.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.