Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2005., 18:27   #1
Putovnica (sve o putovnicama)(zbirna tema)

Ne znam di bi smjestila topic, čini mi se najbolje ode.
Da li mi treba putovnica za Sloveniju ili je dovoljna osobna? Zadnji put sam bila vani prije 3 i po godine, pa ne znam
__________________
You don't wanna party then your ass gotta go
ziky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 18:30   #2
Da, za prelazak granice.
Ali ako ti se bilo što dogodi u stranoj državi (uključujući Sloveniju) onda je putovnica JEDINI važeći dokument s kojim iskazuješ svoj identitet.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 18:36   #3
Quote:
Cats kaže:
Da, za prelazak granice.
Ali ako ti se bilo što dogodi u stranoj državi (uključujući Sloveniju) onda je putovnica JEDINI važeći dokument s kojim iskazuješ svoj identitet.
točno. i zato iako smiješ, nemoj se iznenaditi ako te ipak pitaju da im pokažeš putovnicu.

p.s.cats avatar ti je mraaaak
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 21:23   #4
a dal slovenci pustaju bez pasosa otkako su EU? jel ima to kakve veze, ili ipak pali ono tipa "pa susjedi smo"?
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 21:29   #5
Quote:
Indi kaže:
a dal slovenci pustaju bez pasosa otkako su EU? jel ima to kakve veze, ili ipak pali ono tipa "pa susjedi smo"?
ma puštaju normalno. ali ono...ako ideš na duže, ili si u samo tranzitu i sl. možda je bolje ipak imati putovnicu.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 19:06   #6
Istiće putovnica, što je sa još uvijek važećom vizom?

Ne znam gdje bih ovo stavio, možda tu gdje ljudi puno putuju..

Daklem, ističe mi putovnica skoro, a viza za USA koju imam na 5 godina još traje.. Kada izvadim novu putovnicu da li mi se viza automatski obnavlja (u USA ambasadi) ili ide novi zahtjev, novi razgovor itd. itd.


Zahvaljujem
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:54   #7
ja sam sad vadila novi pasos i pitali su me dal imam koju vazecu vizu i ako imas, onda ti ne ponisti te stranice u starom pasosu i onda kad putujes u tu zemlju gdje ti treba ta vizam, putujes i sa starim i novim pasosem i nebi smio imat problema. ali ako se radi o americkoj vizi, provjeri sa njihovom ambasadom jer bi to kod njih moglo bit problematicno.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 09:32   #8
prije dok sam u cro putovnici imala swe vizu, onda kad mi je istekla putovnica, otisla sa starom i novom putovnicom u swe policiju, i samo mi prenijeli vizu u novu putovnicu (sa istim vremenom isteka). nema ponovnih razgovora i odobrenja
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 04:51   #9
Moras nositi i staru i novu sa sobom. Kad budes pravio novu putovnicu moras im reci da ti je u staroj vazeca viza da ti ne bi izbusili rupe preko vize (valjda znas da stare nevazece putovnice automatski izbuse).
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:06   #10
Putovnica

Prijateljica mi treba doci u posjetu sljedeci tjedan. No tek je skuzila da joj putovnica vrijedi do 4.9. ona bi ostala 10-ak dana.
Zanima me koliko putovnica jos mora vrijediti da bi se s njom moglo putovati po Europi. Dali je o.k. da se ona vrati kuci prije isteka ili sad s njom ne moze uopce putovati. Unaprijed hvala na odgovoru.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 12:20   #11
Mislim da je za evropu okej, iako se moze desit da ako joj pregledavaju pasos (ako ide avionom) da moze imat problema jer naime neke zemlje pri npr. izdavanju viza imaju zahtjeva da pasos vrijedi joj minimum 6 mjeseci. Reci prijateljici da nazove ministarstvo i pita.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2005., 13:58   #12
sa Hr. putovnicom mislim da se ne moze preko kad istekne, ali u sloveniju e moze uc i sa osobnom, a poslije te niko ne gledaa, osim ako ne ide busom...

sa putovnicom Eu, nakon sta istekne moze jos 5 godina putovat.(mom muzu je istekla, pa smo se raspitali)

eto..

btw. ja sam usla u austriju busom 3 dana prije nego mi je istekla putovnica, a vratila se preko italije s osobnom (onda slo jos nije bila u EU....) nakon skoro mjesec dana i cijelo vrijeme tako dok mi nije bila gotova...
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:56   #13
putovnica

za koliko se vremena može napraviti putovnica? Postoji li nekakav žurni postupak?

Postoji šansa da dobijem karte za brazil-hrvatska 13.lipnja a nemam putovnicu. Da li mi je kasno za to ili ima nade?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:45   #14
Quote:
Bilobrkster kaže:
za koliko se vremena može napraviti putovnica? Postoji li nekakav žurni postupak?

Postoji šansa da dobijem karte za brazil-hrvatska 13.lipnja a nemam putovnicu. Da li mi je kasno za to ili ima nade?
ima nade! moja je bila gotova za 9 dana.
pogledaj na situ od mup-a, tamo objavljuju kad su gotove putovnice, pa izracunaj kad su predane ove koje su danas gotove.

za zurni postupak mislim da trebas imati neku potvrdu za je zaista hitno da otputujes. potvrdu poslodavca, poziv na kongres...mozda bi i predocenje ulaznice bilo dovoljno, al nisam sigurna.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 13:56   #15
možeš od nekog kluba tražit inače mislim da se ceka oko 2 tjedna najviše takda bi trebala stići
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:22   #16
Mislim da ti je dovoljan neki tip putnog naloga, ili nes slicno tome. za zurni potupak
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 14:22   #17
Mislim da ti je dovoljan neki tip putnog naloga, ili nes slicno tome. za zurni potupak
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 16:45   #18
odi na salter za zurni postupak na mup i putovnica ti je gotova za 48h
sam kaj je fora kaj moras predat nekakvu potvrdu da ides na putovanje, po kusaj si to sredit u agenciji
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 19:16   #19
Moja je bila gotova za 30 dana.
Da, ako hoćeš putovnicu za nekoliko dana moraš imati potvrdu ili od poslodavca da moraš na službeni put ili da je netko umro....mora biti nešto važno.
Nemam pojma jel u mup-u smatraju SP dovoljno važnim al probaj
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 22:34   #20
brže do putovnice

... kako!? mozhe li bez cekanja od 15 dana?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.